475
Nurbs
  • Klon
    #86
    belinkelne valaki egy olyan képet ami ezzel a progival készült ?
    azt hallottam, hogy ez a progi egyszerűbb mint a 3dsmax vagy a maya. Igaz ez ?
  • Klon
    #88
    köcce
  • Klon
    #90
    de jó lenne ha tudnám, hogy miről beszélsz !
    még soha nem próbálkoztam 3D kép készítéssel...
  • K.András
    #91
    Pt-on és ugy változtathatod ahogy akarod,egyébként rajtamaradtam a simcity4-en azért nem voltam egy pár napot nagyon bejönn ez a játék már az elsövel is sokat nyomtam de ez fantasztikus na a lényeg elkezdek majd megen irogatni is...
  • youth #94
    SZiasztok!!!
    Gondoltam feldobom a topicot nehogy elvesszen a feledés homályába... :) Annál is inkábbb mert most raktam fel a Rhino 3-at és szeretném ha egy-két dologban segítenétek... Elősször is magyar tutorialt nem tudnátok nekem mondani? Jó lenne elősször végigolvasni mi mire való... Én ezt találtam csak eddig:
    http://3d.sns.hu/
    van más magyar oldal még?
    Előre is köszi
  • youth #96
    Ááá köszi az jó lenne...
    Van ICQ-d?
    Ja amúgy elkezdtem babrálni a Rhino-t és tegnap sikerült összehozni egy széket a 3d.sns.hu tutorial alapján, naggyából már kezdem kiismerni a rhino-t ez abban merül ki hogy tudom mozgatni a vonalakat :)) Majd finomítgatom még a széket...
    És a leírásban mi lesz majd? Úgy naggyából a használatáról?
    Nagyon köszi
  • youth #99
    Akkor hogyan tudom áttölteni? ftp vagy hogyan?
  • youth #100
    Valahogy nem akar összejönnni hogy LOFT-on csináljak boolent. De miért? A sima (nam tudom mi a neve) tárgyakon meg csak a lofttal nem jött össze :(
    Valaki nem tudja mi van?
  • youth #102
    De akkor át kell konvertálni vagy hogy?
  • youth #103
    Mármint a LOFTot POLYvá...
  • youth #106
    De hogy kell joinolni a polysurfacebe? Van egy join az editben de gondolom nem az kell...
  • Kange
    #109
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem. Éppen autót modellezek, és az a nagy problémám, hogy nemtom hogyan rakjam be e a modellbe azokat a kivágásokat, amit az elemek összeillesztésénél vannak. Ugyanis én úgy csináltam meg a kocsit, hogy most egész ként lehet kezelni, és a darabok nem egyeznek az eredeti modellen levő darabokkal, azaz az elemekkel.
    Szal mi a menete annak, hogy belerakjam ezeket a kivágásokat?
    Előre is köszi a helpet!
  • youth #116
    Figyu nem nagyon megy nekem a Rhino (még) és azt ígérted hogy a hétvégén csinálsz egy magyar leírást a Rhino-hoz. Érdeklődni szeretnék hogy most mi a tényállás?
  • youth #118
    Nos kipróbáltam a TRIM-et és tudtam vele úgy vágni hogy egy volnal mentén vágott ki a sík testből... megpróbáltam úgy hogy egy tömör testből vonallal de az nem ment, kipróbáltam a TRIM-et egy tömör testet egy sík testel kivágni erre hibaüzenet küldött a Rhino 3 és lke kellett "lőnöm"... :( a TRIM-met akkor csak úgy lehet használni hogy vonallal sík testet vághassak?
  • youth #120
    De ugy nem kell érte fizetni? :))
    Amúgy mik a terveid a könyvel? mekkora lesz, kiadod meg ilyesmi...
  • youth #131
    Oké köszi
    majd írok ha van problémám csak most egy kicsit pihentettem a Rhino-t, de most megint előveszem... :)
    Csak van egy kis gáz... nekem nics fölös tízezreseim hogy kifizessem amit csináltál tutort.. :( amúgy mennyit fog foglalni (mert ha lesz videó aminek nagyon örülök akkor az kicsit dob a méretén... )?
    Előre is köszi
  • Kange
    #144
    SZiasztok!

    Lenne egy nagyon egyszerű problemám...
    Tegyük fel, hogy oldalnézetben megrajzoltam egy görbe vonalat. Aztán a későbbiekben kiderűl, hogy eléggé rövidre sikerült ez a vonal, és ezt folytatni kéne egy másik olyan görbével, aminek az íve tökéletesen illeszkedik az előző ívével! És természetesn az első vége egy pontban van a második elejével, csak nem szabad, hogy törés legyen benne...
    Az első görbét elmozdítani, megváltoztatni tilos, mert már fel van használva!
    Remélem ezúttal érthető voltam, és tudtok segíteni... :-(
    Előre is THX!
  • Kange
    #147
    Hát nagyon szépen köszönöm!
    Azt hiszem segíteni fog... :-)

    Akkor a nagy lelkesedésben lenne még két eccerű kérdésem... Persze csak ha lehet... Meg ha sikerül belinkelnem a képeket...

    1. A képen látható a készülö tütüm eleje... Nah, a kijelölt görbe mentén szeretnék egy bevágást, ami azt mutatná, hogy milyen részekből van összerakva a kocsi... Tehát pl. motorháztető, lökhárító, meg ilyenek... És azt nemtom, hogy egy ilyen egyben levő objektből hogyan hozzak ki egy olyat, mint ami külön részekből van összerakva...



    2. Itt pedig azt akartam illusztrálni, hogy a megjelölt surface-ket szeretném a megadott irányban extrudálni... De úgy, hogy arányosan emelkedjen ki... Azaz elöl és felül is ugyanakkora legyen a különbség...



    Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséget!!!!
  • Kange
    #149
    Köszönöm a helpet!
    De őszintén szólva egyikben sem mondtál újat. Azt hittem, van valami egyszerűbb módja...
    Losbellos leírását tényleg nem olvastam, de az hol érhető el? Vagy nem ingyenes?
  • Kange
    #151
    hát, ezek közül egyik se tudtam...
    de akkor ha már így megemlítetted, hogyan kell ezeket megcsinálni?
    valamint a csekkolásnak mi az eredménye?
    valamint hogyan forgassam gy el, hogy tükörképet kapjak? :-)
    előre is thx!
  • Kange
    #153
    huh, köszönöm szépen...
    ismét sokat segítettél...
    hálás vagyok...
    hogyan viszonozhatnám? :-)
  • SoftFX
    #155
    Hi all.
    Lenne egy problémám: hogyan lehet az elkészített tárgyat (a Rhino3D 2-ből) áthelyezni Max5-be, hogy az ívek tökéletesek legyenek???

    Az exportálás során a csúszka állításával probáltam a lehető legkisebb poligonszám mellett elérni a kívánt eredményt, de...túl sok a poligon...( a részletes rész meg túl bonyolultnak
    tünt).

    Nem lehet átvinni úgy, hogy nurbs alapú maradjon?
  • youth #173
    Bocsi hogy zavarok :)) de Nenad, mostanság hol tartassz a könyvben?
  • SoftFX
    #175
    Köszi a válaszokat, kipróbálgatom öket...

    Riken: "a npower software-től a power translator" -t hol találom?
  • SoftFX
    #176
    Írj linket Vagy elküldheted, ha neked az jobb:
    [email protected]
    VAGY
    Azonosító: sman2
    Jelszó: sman2x
    Ftp: ftp.x3.hu

    Előrem is köszi a segítséget...
  • SoftFX
    #179
    Köszi...most szedegetem...
    A power-boolean hozzá van???
  • youth #181
    Szia Nenad!!!
    MI van külföldel? vagy most mi a pálya? :)
  • youth #182
    Sziasztok!
    Azt meg lehet csinálni hogy van 3 db vonalam amin 4 darab vonalka található :) namármost, én azt szeretném hogy a második pontok egy vonal mentén helyezkedjenek el... de nem kézzel szeretném igazítani hanem a vonalra "tapadjanak" ha megoldható mondjátok hogyan...
    Köszi
  • youth #187
    Bocsi félreírtam:
    nem vonal van a vonbalon hanem a vonalon 4 pont... de attól még nem kell egyből letahózni!! :(( a help filet azért nem szoktam elolvasni mert angolból ismereteim jócskán hiányosak hogy még jót is mondjak magamról :)))
    Amúgy köszi a segítséget!!!
    És hogy bukkantak rád? vagy te kerestél állást? valamit mesélj már bővebben...
    Köszi
  • youth #190
    Hát én nem vagyok K.András de ismerem...

    Én még csak gimnazista vagyok szóval... még vizsgák nincsenek... :) (vagy ezt nem irányomba írtad? :)) most már mindegy...) És Magyarországon nincs jó munka? Tudad én nem tudom mi a dörgés még... de gondolom külföldön többet tejelnek...
    Bye
    Jóccakát! :))))
  • youth #191
    Még csak most fedezem fel az Osnapo-t. Nagyon hasznosnak tűnik így elsőre...
  • SoftFX
    #194
    Riken: A Power Solids-ot nem tudom feltenni!!!

    A másik ment...De ez a telepítés előtt kér egy jelszót (a másik is de az megvolt)...na innentől nem megy...

    Légyszi, segíts! Előre is thx.
  • youth #196
    Üdv ismét!!!
    Hogy lehet vonalat összekapcsolni egy már kész felszínnel? (úgy hogy köztük felszín legyen...) Vagy hogy lehet Két felszínt összekötni egy 3. felszínnel?

    Előre is köszi

    Amúgy Power Bolleans Rhinoban is van? én még csak Maxban láttam... :)
  • youth #198
    KÖszi!!!
    Már megy a dolog... Lenne még pár kérdésem (hisz kezdő vagyok... :)) Szóval:
    -Ha már kész van egy felület azt utána hogy tudom igazítani? (vagy célszerű több vonalat megadni a pontosság kedvéért?) De amúgy is érdekelne hogy hogy lehetne igazítani...
    -Szeretnék elkezdeni egy TRABANTot modellezni (azért erre asett a választás mert 1: szeretem ezt a kocsit, régi sztori, kötődöm ehhez a kocsihoz, 2: alakja nem épp a bonyolult formák közé tartozik :)) gondoltam így elsőre ez is bőven megteszi...) Nincs Blueprint trabihoz? vagy nem tudjátok honnan tudnék szerezni hozzá tervrajzot?

    Előre is köszi
  • youth #199
    Ja és még egy:
    Ti használtok javítást a rhino 3-hoz? mert állítólag sok benne a BUG... én még szerintem azért nem találkoztam egyel sem mert még nem működtem sokat ebben a progiban :) de szerintetek felrakjak egyet a biztonság kedvéért? nekem egy 2003. 03. 05-ös van az jó lesz vagy tudtok jobbat?
    Ennyi :))
  • youth #202
    Köszi!! KÖszi!!!
    Ezt kerestem!!!

    Holnap megnézem a javítót is... és akkor majd tályékoztatlak :)))
    Nincs ICQ-d?
    Bye
  • youth #206
    Sziasztok!
    Hogy lehet megcsinálni azt hogy két felület ahol találkozik az ne legyen olyan "szögletes" mint most hanem gömbölyítse le... ha nem világos amit mindtam (mert tuti az :)) akkor vagy megpróbálom megint elomndani vagy majd mellékelek képet...
    Köszi
    Bye
  • youth #208
    Szia!
    Köszi ala sima testnél megy a dolog, de nézd meg nekem milyen lett:

    (Látható az én kis trabim állapota is... :DD)
    Szóval mit kéne tenni hogy jól kerekítse le?
    Ja és amikor először próbáltam ki, kifagyott a Rhino, de me már harmadszor... lehet hogy a javítócsomag műveli... :)))
    Bye
  • youth #211
    Szia!
    Hogy kellene megcsinálni azt hogy van két egybeJOINolt testem és szét akarom szedni őket... mivel lehet?
  • youth #213
    Köszi!!
    Most újjabb brobláma előtt állok:
    Ki szeretnék vágni két cilindert egy majdnem kocka alakú testből :)) de nem megy, valami miatt nem megy a Boolean...