93
videó digitalizálás
  • Veno
    #53
    A következö kérdésre/problémára szeretnék választ kapni:
    Vettem egy digitális videókamerát. Van neki analóg bemenete amire a tv jelét kötöm (audio r/l out, video out). Beállítom a kamera menüjében, hogy ezt az analóg jelet adja ki a digitális kimenetén (tehát digitalizálja a jelet) ami a fireware csatolón a számítógépbe jut. Milyen progival tudom ezt a jelet rögzíteni a gépre? A Pinnacle studio-t próbáltam, az elönézeti menüjében meg is jelenik a tv képe, csak mikor rögzíteni akarom, akkor ö capture-ölni akar a kazettáról.
  • kjana
    #52
    hali

    Nemrég vettem egy ADS DVD Xpress digitalizálót. Annyi gond van hogy a digitalizált videó alján csíkok vannak amit nem tudok eltüntetni.
    Segítsetek ha tudtok
  • csiguszka
    #51
    hello pár napja vettem egy Pinnacle av/dv kártyát studio 9-el és akármit csinálok (vhs) digitalizálásnál elcsúszik a hang.(már mindenféle beállitást kipróbáltam).Lehet ez a hardver vagy a szoftver hibája?Ki tud segiteni?
  • ymi
    #50
    hello próbáld ezt a progit:winavivideoconverterv6.2 ezzel megoldódik a felírat problémád is mert ha elindítod a konvertálást akkor ráteszi majd a képre a felíratot!
  • zs991
    #49
    Sziasztok!
    Segítsetek!!!
    Vettem egy Sony kamerát és adtak hozzá imagemixert (VCD2), de nem akarja felírni a videót cd-re,és nem találtam olyan lehetőséget,hogy beállíthassam a driveot , amelyik a cd-író.Ad egy destination folder abalakot,meg egy drive legördülő menüt,de abban nincs semmi.Ha meg destination folderként állítom be az írót, akkor se történik semmi.(mondjuk ezt gondoltam)
    Tud vki segíteni? PLZ
  • izb
    #48
    Látogasd meg a honlapomat.
    Dvd video készités
  • Bircsike
    #47
    Sziasztok! Nem tud valaki valami jó programot amivel .avi fájlokat át lehet írni DVD-minőségbe úgy hogy majd azt az asztali DVD-lejátszók is lejátszák? Ja és amikor az avi-s filmhez külön van felírat akkor azt hogyan tudnám megoldani hogy átírva DVD-re majd a DVD-lejátszó mutassa a felíratot?
  • shrew
    #46
    Sziasztok.
    Segitséget kérek. Audio magnoszalagról szeretném a kedvenc zenéimet számitógépre vinni. Hogyan tudnám megoldani. Nagyon nagyon kezdő vagyok!! Köszi.
  • repvez
    #45
    Üdv!
    Szeretném a segitségeteket kérni olyan ügyben, hogy végre sikerült beszereznem a hiányzo vivo kábelt a His ati radeon 9600Vivo vgahoz.De most jött a következö akadály hogyan tudom beüzemelni , hogy digitalizálni tudjak vele?Addig eljutottam, hogy a számitogép képet a tvre kitudtam küldeni ,de csak fekete-fehérben .De semmelyik digizö szoftver sem érzékeli a videojelet hiába állitom be az ati theater chipet mint capture chip.A bekötést ugy hajtottam végre, hogy a 9tüs csatit a vgaba ami kétfelé ágazik egy s-videora és egy rca-ra.Az s-video-t egy scart -Rca és s-video átalakiton keresztül a tv-be, az rca-t a videoba kötöttem.Szoval a kérdéseim hogyan lehet szineket varázsolni a tv képre és milyen progit és hogyan állitsak hogy tudjak digizni.Nemtudom lehet-e az baj (valahol mintha olvastam volna),hogy a scart átalakito miatt lesz szintelen a kép csak az a bibi, hogy anélkül nemtudom a tvbe dugni az s-videot.
    Remélem tudtok segiteni mert teljesen kivagyok, mert fél évig vadásztam erre a kábelre és most mégse tudom használni :((.
  • Laalee
    #44
    ez jó, digitális jel igy nem ront semmit a minőségen sem.
  • Lee732
    #43
    Pl. a depo-n találtam egy ilyet (5800 Ft):

    Kouwell FireWire 1394 DV Digitális videoszerkesztő rendszer

    Digitális Videoszerkesztő Rendszer
    ● Dual Texas Instruments Chipset
    ● IEE 1394 PCI vezérlőkártya Pal/NTSC
    ● 4 db in/out Firewire port
    ● Plag and Play
    ● 720 x 576 DV formátum
    ● 400Mbit/s átviteli sebesség
    ● DV és Digital 8 videófilm és állókép valós idejű felvétel és visszajátszás
    ● DV és Digital 8 Kamera kábel 6-4 Pin
    ● SZOFTVEREK:
    · ULEAD Video Studio 4
    · Videoszerkesztő szoftver
    · AVI,Mpeg1,Mpeg2,VideoCD,Realvideo,ASF formtumok
    · Effektek 100+
    · Zenei utóhangosítás
  • Lee732
    #42
    Ebben igazad van, de most tudtam olcsón beszerezni havertól. Ráadásul ezt elég jónak digikártyának mondják.

    Szóval akkor most elég beszerezni, a legolcsóbb kártyát amin van ilyen port? Ez már nem rontja a digizés minőségét?

  • nimfas
    #41
    Lee732... azon az egységen csak olyan kimenet van?
    Ha igen akkor vagy alaplapot cserélsz... vagy veszel egy SB Audigy hangkártyát... azon van ilyen bemenet :-)

    Mondjuk egyszerűbb lett volna vásárlás előtt megnézni, hogy össze tudod-e kötni a géppel....

    Üdv.
  • nimfas
    #40
    Scrat.... talán interlace a film... tehát 2 soros. Próbáld meg átkonvertálni mpeg2-be... pl. dvd formába és úgy nézd meg. :-)
  • Lee732
    #39
    Ötlet?
  • Lee732
    #38
    Sziasztok! Kéne kis segítség. Van egy Canopus ADVC 100-as egységem, de nem tudom összekötni a gépemmel, mert az IEEE 1394-es kábelt nem tudom hova csatlakoztatni. A kérdésem az lenne, hogy mit kéne vennem, hogy ez sikerüljön. Természetesen video filmeket szeretnék digitalizálni. (VHS, Video 8 analóg kamera). Köszönöm a válaszokat.
  • Gabesz amd64
    #37
    cső
  • Scrat
    #36
    Hi all!

    Mindenek elött elnézést hogy nem teljesen a témában kérdezek, mert végülis nem digitalizálásról van szó,de hátha itt segítségre találok:
    Nekem egy olyan problémám lenne, hogy egy Panasonic DV-ről, FireWire karin keresztül viszem be a motyót gépre, (AthlonXP2000,512DDR,GeForce3Ti).Akármilyen progival nyomom a Capture-t, a progiban nézve gyönyörű a kép, de a leszedett avi-ban,akármilyen lejátszóval is szétesik a kép a kamera oldalra mozgásánál.Ha nincs mozgás, akkor tiszta a kép. Valakinek van ötlete mitől lehet? Codec? Driver? Vagy mi a bánatom???????

    Előre is Thx.
  • puzsoo
    #35
    A "tuti" alatt azt értem, hogy minimális észrevehető minőségváltozással.Azt én is tudom hogy az analóg igazából sosem lesz egyen értékű egy joo digit felvétellel.
  • nemcsakfeel
    #34
    "tuti minőségű dv anyagot csinálna az analóg felvételből"
    sztem nincs olyan analóg anyag ami digitalizálva felér egy digitálissal.. sajna még nem láttam élőben dc10 et
  • puzsoo
    #33
    Szevaszto! Van valakinek közületek személyes tapasztalata Pinnacle DC10+ karival? Elsősorban a kép minőség érdekelne, v.mint a hardveres MJPEG tömörítésen kívül támogat más coecet is? Érdemes-e lecserélni a PCTV Pro-mat. Kimondottan jóminőségű házi video digitalizáláshoz kellene (nincs pénzem egy jobb dv-kamerára).Tud-e valaki olyan hardvert ebben az árkategóriában amely tuti minőségű dv anyagot csinálna az analóg felvételből?
  • Paul
    #32
    Most vettem egy kártyát :

    KnowledgeTech AVPro ADVE-9011H All-in-One

    DVD minőségű digitalizálás bármilyen videó eszközről
    A következő video eszközök csatlakoztathatók: DV,Digital 8,Hi8,normál video kamerák,VHS,VCR,TV,DVD
    Realtime valósidejű felvétel,AVI,DV-AVI,VCD,SVCD,DVD,MPEG1/2
    Max.video felbontás: PAL 720x576 25fps, NTSC 720x480 30fps
    Multi System: PAL,NTSC,SECAM
    PCI csatolófelületű digitalizáló kártya
    Firewire IEEE1394 sebesség: 100-200-400 Mbits/s

    Az a gond vele ,hogy egy 72 -es Orion tvvel kötöttem össze (még fél éves sincs) az av kimenetére be is jön a kép .szép színes szóval minden ok lenne ,de ilyen zöld csikok szaladgálnak a képbe.
    Overlay be is meg ha digizek abba is benne van és nézhetetlen a felvétel.

    Kipróbáltam két av kábellel is ,meg a scart ra is rákötöttem és onnan a composit -ba ,de ugyanaz.
    Nem tudja valaki mi lehet ? Driver hiba vagy ilyesmi ?
    A kábellel nem hiszem hogy gond lenne ,a kimenetekkel sem lehet baj ...
  • O0D:
    #31
    A tévé tuner topikban van pár link, sztem nézz szét.
  • Tikal #30
    Hi
    help kéne, mégpedig kamerárol akarok digizni, de amit adtak hozzá progit elég gyenge (sony kamera, imagemixer a szoftver), létezik valamilyen jobb digiző progi? vagy hogyan kéne ezt megoldani? :)
  • O0D:
    #29
    Ha vivo -s változat akkor igen, egyébként nem.
    A simának csak VideoOut ja van.
  • zozo12
    #28
    Segítsetek. Radeon 8500 video kártyám van. Tudok-e vele analóg kameráról filmet digitalizálni?????? Sürgős választ várok!!!!!!!
  • O0D:
    #26
    ... USB 2.0 szabvány lehetővé teszi, hogy a számítógépek és a perifériák közötti adatáramlás az USB 1.1 12 Mbit/sec helyett 480 Mbit/sec ...

    Pal DVD szabv> 720*576*24(rgb)*25(fps) = 248832000 bit/s = 237,3046875 Mbit/sec

    igazad van :DD előbb kellett volna utána néznem. sorry.
  • Mike
    #25
    itt természetes az USB 2.0-ról van szó, ami azért már elég gyors
  • O0D:
    #24
    USB nek kicis az átviteli sebessége sztem, tehát csak kisebb felbontásban tud6 digitalizálni.
  • Mike
    #23
    vagy Instant DVD 2.0
  • Mike
    #22
    2. sz. kérdésem

    tudna vki nekem olyan konvertert ajánlani, amely támogatja pl. a quicktime-ot is? vagy ha valahol hibás a felvétel, akkor nem leáll, hanem továbbmegy, esetleg a hibás rész kivágható
    (virtualdub siman leall)
  • Mike
    #21
    Hali

    valakinek az USB-s cucokkal van tapasztalata?

    konkrétabban meg az ADS DVD Xpress érdekelne
    egész olcsó, és használhatónak tűnik a specifikációi szerint
  • Jacek
    #17
    hasnalj valami mas progit ne a dubot en azt csak a utoljara hasznalom Ulead videostudio\Ulead Mediaeditor\Vegas Video\Adobe premier.
  • phantom
    #16
    nekem eddig vette a hangot, csak nagyon gyenge volt a gép és dobálta a kockákat. most nemrég fejlesztettem kicsit 1 giga fölé és most ismét probáltam capturezni, a kép az nagyon frankó nem akadozik, meg semmi, csak valamiért amikor a hang tömöritést akarom VirtualDub-ban állitani akkor ezt a hibát irja ki. amugy már sikerült hangot felvenni csak nem tömöriti...
  • Jacek
    #15
    en egy Pinnacle PCTV PRO-val digizek hibatlan 18+afa olyan felbontasban amiben akarok:)

    Na e azert ugye Proci fuggo nagyon de nalam 2.8Ghz P4-el real time-ban egybol SVCD-be lehet.
    Mpeg2 720x576-ban csak nezem a tv-t es a tavon megnyomom hogy rec es scok mint egy sima video:)
    De lehet Divx vagy svcd-be egybol ahogy mondtam:)
  • phantom
    #14
    Mit tegyek? Vagy tud valaki valami jobb capture progit?? Előre is köszi!
  • phantom
    #13
    Sziasztok! VirtualDub 1.5.1-el probálok digizni, sima tv karival, bt878 és win2k van a gépen. A képet szépen fel is veszi, de a hangot nem. Amikor probálom állitani az audio compression-t akkor ezt a hiba üzenetet kapom:

  • Mike
    #11
    Szerintetek érdemes ma SVHS videómagnót venni (egész olcsók már) vagy tök ffelesleges. TV-ből akarnék felvenni leginkább, illetve a meglévő kazijaimat digitalizálni
  • Lee732
    #9
    Köszönöm a válaszokat! Az én célom az, hogy egy-két felíratot elhelyezzek a filmben, majd visszamásoljam videokazettára. A gépem egyébként AMD 900 proc., 320 Mbyte Ram és Ti4200 64Mybyte-os videok kártya.
    Így milyen capture kártya lenne jó?
  • Lee732
    #6
    Az micsoda? Elég csak olyat beszerezni?