146
PC vezérelése távirányitóval
  • var
    #146
    magában az usb-s tunerben van az infra vevő
  • var
    #145
    Hello, van egy pinnacle pctv hybrid pro stick ubs-s tunerem, távirányítóval, hogy tudnám rávenni, hogy más programokat is tudjak vele irányítani, ne csak a gyárit? ahogy észrevettem ha elinditom a gyári tvcenter pro-t, akkor jó, de nem tudom mással használni.

    segítsetek ha tudtok, köszi!
  • AndrewT
    #144
    üdv

    amennyiben életjeleket mutatna a topic, roppant meglepő módon egy kérdéssel fordulnék a közhöz.

    volna egy kworld pc-tv-fm tv tuner (bt878 chipset) tv tunerem, pontosabb típusmegjelölést nem találtam rá.



    van hozzá távirányító, ami direkt a tuner egyik bemenetébe megy, de infráról meg usb-ről szó sincs, ezért merül fel az a kérdés, hogy a távirányítóját egyéb funkciókra egyáltalán tudom-e használni.
    próbáltam a girder-t, ami a power gomb nyomogatásának érzékelésében kimerült.

    ötleteket várnék...
  • akyyy
    #143
    üdv.
    van nekem egy averTV-s távirányítóm. (rm-fp)
    ha feltelepítem a tvtuneres progikat, akkor, ha nem fut épp a progi, akkor a távirányitó lévő néhány gomb egérként viselkedik(tudok menni fel le, oldalazva az egérrel, illetve bal és jobb gombokkal klikkelni, de elég nehézkes)

    Nincs valami progi amivel megtanítható hogy egyes gombok ugy viselkedjenek mint egyes gombok?

    mert akkor tudnék hangerőt szabályozni legalább, ami nagy kényelmet biztosítana:)
  • karikusz
    #142
    Nekem tudna valaki segíetni?...

    Adott egy laptop USB nyílásokkal :D... Leszedtem a pc remote control-t...franya meg minden, csak nekem nincsen soros portom, se serial portom..:(űű

    usb-n hogytudok irányítani?
  • karikusz
    #141
    Hát sok , meg szép a hozzászólás, de össze-vissza ír mindenki...de minek?

    Zoli007 !

    Azt írd le, hogy hogyan csináltad, persze részletesen, és érthetően...ne azt hogy te megcsináltad...vazze...ember...
  • Zoli007
    #140
    Én még iparista koromban megcsináltam az igorplugos-serialportos módszert egy Samsungból elcsórt házimozi távirányítóval. Azóta igen faszán műxik, ajánlom mindenkinek.
  • Blasta
    #139
    Fú nagyon köszi, eskü beírtam gugliba pc + remote + control, de nem találtam ezt meg.
    Kipróbálom, köszi még1x!!!
  • tomo
    #138
    http://www.pcremotecontrol.com/
    probald ki, hatha bevalik
  • Blasta
    #137
    Sziasztok.
    Talán itt tud vki segíteni.

    A problémám a következő:
    Van nekem egy USB-s külső Pinnacle tunerem. Minden fasza, jól működik, de a távirányítója nagyon kezdetleges. Nem is tudom a távirányítót konfigolni, legalábbis még nem jöttem rá, hogyan lehetne.
    Ráadásul van a távirányitón 4db gomb, amiknek nincs funkciójuk, ezekre -gondolom- lehetne konfigolni funkciókat.

    Van vkinek tapasztalata ezügyben?

    Vagy ha nincs, esetleg olyan megoldás is érdekel, hogy vmi univerzális PC Remote control progival kezelni a távirányitót.
    Létezik ilyesmi?

    Előre is köszi a segitséget!!!
  • bence192
    #136
    Hello moNTo

    az infrás távirányítással csak anyi bajom van h amikor alindítom a gindert akkor kiír vmi hardver hibát pontosabban: "Warning: There may be hardwere problem in receiver!" ezt írja ki lehet választani ismét vagy mégsem ha mégsem akkor elindul a progi ha ismét akkor megint kiírja... nem tudod mi lehet a baja a keybordos püluginnal szépen működik de az igor SFH-56 al nem akar. mi lehet a baja az infrának ?? válaszodat(válaszotokat) előre is köszönöm
  • tilla1
    #135
    Hello! Hozáértö userek
    Megépitetem egy soros porti infrát francon veszi a jelet
    a winlirc-et be tudtam tanitani és a winamp müködik is plugin-el
    szeretném mondjuk a bs playert vagy a WINdvd-t is távirányitani
    de más programot nem tudok életre kelteni PL:girder\pcremote\IRAssistant
    ha tud valaki segiteni vagy valami tanácsot adni azt elöre köszöném
  • tomo
    #134
    az usbs cucc amit vettel irda csatolo.
    a taviranyito meg infra vevovel mukodik, a ketto nem ugyanaz , olyannyira, hogy az eletben nem fogod az usbs kutyuddel taviranyitatni a geped.
  • Kyp
    #133
    Hello! Remelm nezi meg valaki neha ezta forumot:)

    Szo , a minap ezen forumon felbuzdulva letoltam a kepem a boltba es vettem egy usb-s infra portot meg egy taviranyitot. Xp-m van de azert lefutattam a cd röl a drivert is. Felraktam a Girdert (3,3 vagy vmi ilyesmi/meloba vagyok, nem todum megnezni/) De a jobb also sarokban a kijelzö nem villog. Altalaban zölden vilagit, bar volt mar olyan hogy sötet kek volt.
    A gep azt mondja hogy az infra eszköz megfelelöen müködik. Az nem gond ha az eszközkezelöben csak mint infra eszjöz jelenik meg, de az usb-k között nem?
    Az igor fele oldalrol leszedtem egy xp-plugint , de ha ezt a settings/pluginsban kipipalom akkor nem tudok a masik settingsre nyomni, mert nem aktiv, igy nem tom a com-ot allitani.
    Lenyeg hogy akar mit csinalok, meg ha a hatamon ugralva is nyomkodom a taviranyitot nem latok semmi reakciot a girderben / ha jol olvastam az elözmenyeket akkor a jobb also sarokban annak a szarnak villogni kene/.
    Tud erre nekem valki gombot varni?

    Elöre is köszi a segitseget
  • precision
    #132
    ehh, elírtam
    szal, pageup = prior
  • precision
    #131
    megtaláltam közben, beírom hátha valakinek jól jön majd az info
    pageup = prios
    pagedown = next
  • precision
    #130
    girder -ben hogy lehet pageup és pagedown billentyűket hozzárendelni vmilyen távírányító gombhoz? mert nem találtam őket...vagy vmi spec nevük van girderben? mert látok a billentyűlistában pár számomra ismeretlent
  • precision
    #129
    áááh, de átlehet
    köszi erre nem is gondoltam, így már működik
  • Inquisitor
    #128
    "eszközkezelőben az usb infracuccra com23 (lol?) portot ír,"
    Tulajdonságoknál nem lehet állítani a portot?
  • precision
    #127
    Hali!

    valaki segítsen pls, kaptam egy elmak pc mak távirányítót
    usb -s az infrás vevőegysége, a cd -n az irPC progi található, ami jó is lenne de nem érzékeli a távírányító jeleit...eszközkezelőben az usb infracuccra com23 (lol?) portot ír, ezzel szemben az irPC -ben csak com10 -ig lehet kiválasztani a portokat, usb sincs
    valakinek vmilyen ötlete?
  • Inquisitor
    #126
    Itthon elég ritkán kaspz ilyesmit. Ha rádiós cuccot veszel, akkor ahhoz jár USB-s vevőegység. Én régebben egy Sapphire Remote Bob-ot használtam (ATI Remowewonder), az és a Hercules olyan 6.000 körül volt kapható régebben, lehet már ólcsóbb.
    Az újabb verziók még drágák (Remote Wonder II 12e?, a III-as meg 18e?), de azok Media Centerhez készültek. Lehet még kapni Logitechet, de az nagyon drága.
  • xcsaba
    #125
    Sehol, senki??? :(
  • xcsaba
    #124
    Sziasztok!

    Szeretném a számítógépemet a másik szobából irányítani egy RF (rádiós) távirányítóval.
    Van valakinek ebben tapasztalata? Hogyan kezdjek hozzá?
    Lehet-e ilyen távirányítót kapni?
    Mit kell a számítógépbe építeni, hogy fogadja a rádiójelet?
    És milyen programmal tudnám betanítani, hogy a gomblenyomásokra miként reagáljon a gép?

    Előre is köszi, ha valaki tud nekem ebben segíteni.
  • Inquisitor
    #121
    Mostanában néhány helyen kapni ATI távírányítót 6000-6500 közötti áron, egy ismerős Herculest kapott ennyiért.
  • direwolf
    #118
    Sziasztok!

    Nem teljesen ontopic, de én rádiós billenytyűzetet+egeret használok "távirányítónak"
    Múltkor beleöntöttem az egérbe egy pohár teát, azóta ragadnak a gombjai
    Kinéztem egyet helyette, de nem tudom milyen lehet, mert kipróbálni nincs lehetőség.
    Erről van szó:
    Azona RF-2300
    http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2006613&szam=1&user=1
    Ha valakinek van vele közelebbi tapasztalata, plz. ossza meg. (hatótávolság, egér precizitás stb.)
  • precision
    #117
    Windows XP-nek fel kéne ismernie, többi windowst nemtudom! Szükséged lesz egy WinLirc nevű progira, amivel be tudod konfigolni az infrához a távírányítót! És szükséged lesz a girder v. az uice nevezetű programok vmelyikére, hogy különböző gombokhoz különböző műveleteket tudj rendelni! Sok sikert!
  • Inquisitor
    #115
    Hát van az a megoldás, hogy veszel multimédia billentyűzetet, vagy kinyomozod, hogy azok a plusz gombok milyen kombinációval csalhatóak ki "sima" billentyűzeten. :)
  • Inquisitor
    #114
    Nekem sikerült idő közben szerezni egy Sapphire gyártmányú ATI távirányítót. Mondjuk olcsó volt, de a végleges árát valami 10e körülire saccolnám.
    Remélem hamarosan boltokban is hozzáférhető lesz.
  • sitti23
    #112
    Ez TUTI!!!!!!!
    Legalábbis nekem bejött!!
    http://www.cesko.host.sk/girderplugin.htm
  • chuck
    #111
    http://www.internews.hu/index.phtml?page=cikk&id=198

    csekk
  • dreamlake
    #110
    Sziasztok!
    Nekem egy ASUS iPanel-em van, amin infra is van, és ezt bátorkodom irányítni. De nem sikerül! Próbáltam az itt leírt programokat, de valami alapvető probléma van, amiről nem tudok. Vagy valami alap dolog, ami kéne hozzá. Az infrám működik, ahogy a haver leteszi a telefonját, rögtön tud kommunikálni a géppel/programjával. De a távírányítós progikkel nem megyek semmire.

    -A PCRemote-hoz kell feltenni előtte WinLirc-et, vagy hogyan?
    -Az Uice-t nem tudom használni (lejárt a trial, nem tudom feltörni se...)
    -A PCRemote és a Girder is hiába volt fenn, nem tudtam felismertetni semmit.
  • Pheel
    #107
    Nem, mert ott a tuneré, ami direkt erre van kitalálva.
  • Lewy_
    #106
    Nekem is van egy ilyen alaplapi, tákolt kétirányú infrám de a távirányítás nem igazán müxik vele bár a telcsimhez frankó.Probálkoztál vele,hogy működjön?
  • EchoTm
    #104
    Sziasztok !
    Nincs meg valakinek a Pc Remote Control 4.0.0.206 BETA-nál eggyel-kettővel régebbi változata ? Sajnos csak azt tudnám regisztrálni az Astalavistán :).
    Köszi
  • Callisto
    #103
    Nekem Abit TH7II alaplapom van rajta egy Infrared Device Header-rel. Ezt miként lehet felhasználni? (Rácsatlakoztatható házikészítésű vevő stb.)
  • Pheel
    #102
    elírtam :)
  • Pheel
    #99
    vírus ehh
  • Pheel
    #98
    Nem a verzió számít, hanem a víusadatbázis dátuma...
  • DVDMester
    #94
    ok, már megy. Amikor elinditod, egy ablak jelenik meg mindenféle krixkraxxal, ne törődj vele csak kattints a bal oldali gombra.
    Virusilag azért nézzétek meg, fő a biztonság.
  • DVDMester
    #92
    Nekem azért kell mindenképpen uICE mert van benne OSD menü ahol kiválasztható bármilyen file (zene, video), ami aztán egy gombnyomásra elindul a hozzárendelt progival, pl. az AVI-k BSPlayerrel, stb.