27
  • [HUN]PAStheLoD
    #27
    vagy az eltűnt félpár zoknimat ? :DD
  • Vik1984
    #24
    #8: tachioverzum, olvasd el Stanislaw Lem: Képzelt nagyság c. könyvét, ez ugyan sci-fi, de az ötletek jók.

    Amugy eszembe jutott, hogy esetleg nem R^3-ban (3 dimenziós valós tér) vagyunk, hanem esetleg C^3 (ez egy 6-dimenziós komplex tér (idő+tértengely)). De ez csak spekuláció...
  • Veriel
    #22
    Ezért nem vagyok a szó hagyományos értelmében vallásos. Örök szkeptikus vagyok, szerintem minden utat ismerni kell (tudomány, vallás), és akkor talán majd egyszer...
  • Veriel
    #13
    Az értelmes emberek ezt mondják, de figyeld meg, hogy a nagy többség számára mindig az a SZENT, ami éppen az aktuális elmélet, és amellett minden erővel kitartanak. Mint ahogyan a Föld lapossága mellett is harcoltak.

    Sok ember úgy tekint a fizikára, kémiára, kvantummechanikára, mint az abszolút igazságra, pedig ezek csak MODELLEK. A tudomány pedig egy vallás.
  • Vízipók
    #11
    Ha valakit érdekel a téma, (úgy ált. a kozmológia) http://cosmo.supernova.akg.hu . Ez ugyanis jó.
  • Laci73
    #8
    Mi van abban az esetben, ha az általunk ismert univerzum a maga törvényeivel csak egy "zárt rendszerű" rész-univerzuma egy abszolút kaotikus és nem általunk imert törvények szerint működő "nagy-univerzumnak"? Ez magyarázata lehet annak hogyan létezhetnek egymás mellett olyan jelenségek, amelyek eddigi ismereteink szerint nem létezhetnének. A csillagászat új felfedezései alátámasztják Einstein elméleteit, tehát valóban egy "állandósult" univerzumban élünk, ahol a szabályok "normálisak". De ha léteznek más univerzumok is (hiszen az ősrobbanás által létrejött világegyetemünk nem lehet végtelen) akkor lehetséges hogy ezen más világegyetemek hatással vannak a miénkre. Tehát lehetséges a számunkra lehetetlennek tűnő fénysebesség-küszöb átlépése, abból kiindulva, hogy más univerzumokban ez lehetséges (pl. egy társuniverzum ahol a részecskék legkisebb sebessége is a fénysebesség felett van)
  • [CaveMaN]
    #5
    lola, igazad van. Hasonlóan vélekedek a dologról.
  • tomcs
    #4
    ui: tudom hogy marhasagot irtam de jol hangzik :]]]]] mammint a masodik resze
  • tomcs
    #3
    "A tényleges szám a fénysebesség 0, 95-szöröse volt, amihez hozzá kell kalkulálni a hibahatárt, ami plusz mínusz 0,25."
    ez most azt jelenti hogy 0,7-1,2 kozott vagy 0,25 % ??
    mondjuk igy az en szempontombol tokmindegy hogy ha kiugrok 50m-rol akkor 0,000000138 vagy 0,000000238 masodperc mulva kezdek el leesni.. vagy netalan 0,000000175 ha esetleg pontosan mertek :)))) de aze jo tudni hogy valahol meg foglalkoznak ilyen kutatasokkal meg ha nem is a kedvencem a tema.