19
Milyen modemet vegyek?
  • RelakS
    #19
    Le is fogom, amint a fibernet beköti az új játéxeremet :)
  • ollie
    #18
    vágd le te az akorpod ;D
  • RelakSfromhome
    #17
    Az akorpom állandóan levág, ha anyám felkapja a kagylót
  • NeoMaN
    #16
    De aztat ingyé aggyák.... :D
  • ollie
    #15
    de ahhoz is kell modem ;)
  • NeoMaN
    #14
    Na hát igen, a két legjobb tutti:
    Dialcom, US Robotics.
    Ez egyértelmű.
    Dialcom magyar modem, magyar telefonvonalhoz tervezve ezért állat. USR meg mindig is állat volt. Monnyuk 30k-ért már inkább behozatom az ADSL-t vagy a kábelt....
  • ollie
    #13
    nem is mondtam, hogy mindegyik rossz. nekem az USR előtt egy Motorola belső volt, és az is király volt amíg bele nem csapott egy villám.
  • shabba
    #12
    Abban egyetértünk hogy a külső a jobb választás de nem biztos hogy a belső modem alapból egy használhatatlan valami. Nekem 2 éven át ment minden este 18-tól hajnali 3-4ig egy DialCom belső és ez alatt max 2-3x ha szakadt a vonal. A ping szintén 110ms volt BIX-re.
  • ollie
    #11
    Aha, hát nekem US Robotics modemem van és 20 rugóért vettem 2-3 éve, de elnézhették az árazásnál, mert máshol 30-nál kezdődött. Na az már modem.
  • NeoMaN
    #10
    Így van. De még a külső modemekből is lespórolnak. pl én Rockwell chipes külső modemet ajánlok. Nálam volt egy külső modem, 20 percenként levágott a netről, és 300-as pinget produkált. Topic chip volt benne. Ezt kicseréltettem egy majdnem ugyanolyanra. A típusszám mindkettőnél valami 6 betűs szar volt, de csak egy betű volt az eltérés a két modell közt.Na ez rockvell chip-es volt, 110-es pinget produkált, és nem szakadt meg a net sose. A dobozon kurvára nem volt feltüntetve, hogy a bennelévő modem milyen chippel van szerelve. Lutri. Vagy elhiszed amit az eladó mond, mint én, tudniillik külső HARDWARE-s modemet kértem. Valszínűleg a topic chip kúrvára nem hardwares-en oldja meg a kódolást. Amúgy ACORP volt mindkettő, és az utóbbival semmi bajom nem volt, az ISDN-esek csodálkoztak Q3 alatt, hogy lehet nekem 100-120-as pingem modemmel. Belső modem általában szoftveres, és +1 irq talán DMA-is, plusz ha bejön a vonalon egy kis fesz, akkor az a géped belsejében, az alaplapban landol. Képzelheted. Külső modemnél nem gáz...
  • ollie
    #9
    A belső modemekről általában lespórolnak néhány áramkört, ezért bizonyos dolgokat a számítógép processzorára bíz. Ez főleg akkor lehet nagyon hátrányos, ha valami online játékkal akarunk játszani, főleg nagy processzorigényűvel. emiatt is kisebb a rendszer stabilitása. Ráadásul tapasztalatom szerint egy belső egység (PCI) könnyebben okoz galibát, mint egy külső, sőt még csak ki sem lehet kapcsolni (áramtalanításra értettem).
  • ollie
    #8
    de, hiszen egy 28k-s modem nem tud 56k-val csatlakozni. de számít a telefonvonal minősége is. hiába van a legszuperebb modemed, ha a telefonvonal zajos (csak kis sebességgel tud csatlakozni és az is állandóan megszakad).
  • mathe
    #7
    Üdv!
    De miért jobb a külső modem mint a belső? Gyorsabb vagy mi? Hogy lehet az hogy nekem régen telefonos net volt, asszem boon, és alig ment. Azután volt kábeles, de elköltöztünk, és ott már nem volt aza szolgáltató. (nem chello) És megnézem a netetz a nagyanyáméknál ugyanazzalé a modemmel, és ott is boon van, és egész gyors. Hogy van ez?
  • barret
    #6
    a csatlakozási sebességnek ugye semmi kőze nincs a modemhez?
  • DJ.
    #5
    Igen, bizony, én is szeretnék csatlakozni az előttem szólókhoz! Ja a persze Ha ADSL vagy ISDN fele kacsingatsz,mert van rá havonta pl: ADSL 14000 rúpiád brúttóba akkor oké! és javaslom! De ha anológ akkor 56-st!
  • kovti
    #4
    Köszi a segítséget!
  • Pheel
    #3
    Lehetőleg külsőt, azon belül mindegy. Ha sok pénzed van, vegyél USB-st.
    Ha kevés pénzt szánsz rá, akkor valami PCI csatolós szoftveres példányt is vehetsz, de az nem éppen a legstabilabb megoldás és Linux alatt akadnak vele gondok. Használtam ilyet, lehet vele netezni, de nem élvezet.

    És persze mindenképpen 56Kbites-t és olyat, ami Magyarországon bevizsgált.
  • kovti
    #2
    56k-s külső modemre gondoltam.
  • kovti
    #1
    Otthoni internetezéshez szeretnék modemet vásárolni és ezért szeretném kikérni a fórum olvasóinak véleményét.