40
Breakdancetől a Tangóig
  • Szakács Zoli
    #40
    Üdv!

    Hétfőn, január 24-én este 10-től újból GhettoRadio ÉLŐ rádióműsor! Vendég: BIGMEK, akit telefonon
    kapcsolunk adásba. Valamint 11 óra után pár perccel Dudás Ádámmal, a február 26-i, PeCsában megrendezésre kerülő Street Dance Battle
    egyik főszervezőjével is beszélgetünk. Emellett a "szokásos" jó muzsikák, hírek, programajánlók is jönnek!

    Hallgatni itt lehet a műsort: http://www.ghettoradio.hu vagy http://ex.periszkopradio.hu Utóbbi helyen a chatfalon az adáshoz is hozzászólhattok.

    PEACE!



  • peteemol
    #39
    Ebből megélni azért elég nehéz lehet. Ebből furcsa lenne tv műsort vagy nagyobb fellépéseket rendezni amiért pénzt is kapna a "táncos". Bár manapság már semmi sem elképzelhetetlen.
  • lassorta
    #38
    én szerintem meg igen is elég sokan űzik.sőt még talán meg is élnek ebből a történetből.úgyhogy szerintem elég sokan csinálják és méghozzá elég komolyan is ahhoz, hogy egyre jobban terjedjen ez a dolog. és ahogy nézem a videókat egyre durvább mutatványokat fognak tudni megcsinálni.
  • kevingold
    #37
    Én a rengeteg szabadidőm miatt kezdtem el hülyülni ezzel, de csak poénnak gondolom...:) Szerintem senki sem űzi, olyan hajjj de komolyan, jópofa, és kész...
    http://www.youtube.com/sonyericsson
    ezen az oldalon vannak tök jó videók, amiből szoktam tanulni!
  • ribot
    #36
    Mondjuk ehhez az sem árt, ha megy a fingerdance is! :)
    Engem is érdekelne, hogy kik díjazzák a "produkciókat"...
  • Nyulanna
    #35
    Hát végül minden táncnál az a cél, hogy a többieknek megmutasd, hogy mit tudsz. A videómegosztók elterjedésével ez nem is nagyon nehéz. Fingerdance-nél meg csak lerakod az asztalra a telefonod és már fel is veheted a művedet.
  • yugoslave
    #34
    Nem tudom, de biztos rá lehet érezni és akkor te magad fogod díjazni. Szerintem még mindig kicsit gyerekes dolog ez az egész fingerdance, valahogy a fingerboardra emlékeztet, ezek engem nem igen vonzottak sohasem, de tény, ha ráérzel valamire és belejössz, akkor az szórakoztatni fog, ha mást nem is, de téged biztos, és ha már verseny is van, ott a többieket és érdekelni fogja a mutatványod és még profitálhatsz is belőle
  • Nyulanna
    #33
    Szerintem nem nagyon tudsz mellé nyúlni, ha már egy kicsit pörgősebb a zene. Egyébként rengeteg táncos film is van, és azok soundtrack-jeiből is nyugodtan válogathatsz. Ha egy ilyen ismertebbet választasz, akkor biztos többeknek fog tetszeni a produkció. Egyébként kik díjazzák azt, hogy az ujjaiddal táncolsz?
  • haraposlo
    #32
    Aaaajj, végre találtam olyan topikot, ahol foglalkoznak finger dance-el :D
    Én most tanulom, majd videót akarok készíteni késöbb róla, mert egy nyereményjátékon veszek részt. Tőletek csak abban kérnék segítséget, hogy hip hop kategóriában milyen zenére lenne érdemes "táncolni" :$
    Előre is köszi!
  • sztakij
    #31
    Azok a mozdulatok mutatnak általában a legjobban, amit többen teljesen egyszerre csinálnak, de az egymás elleni breakelés is jól mutat. Ugyanez ujjal már nem tudom mennyire nézne ki jól.
  • magnitudo
    #30
    Vannak jó fingerdances videók a neten és azokat nézem állandóan. Némelyikük marha jól nyomja. Itt előny a hosszú 'láb':D
  • zsomborgi
    #29
    Srácok. Nekem is tetszik ez a csoportos fingerdancelés. Összeröffenünk és mókázunk egyet. Viszünk kamerá(ka)t is. Sikeresek leszünk, felfutunk. Legközelebb már castingot is kell tartanunk:D
  • connor1
    #28
    szerintem is lehetne párban, sőt többen is! 2-3-4 ember ugyanazt a koreográfiát megtanulná és felvennénk videóra úgy, hogy csak a kezük látszódjon szerintem elég durva lenne! egyszerre mozognának teljesen, tisztára olyan lenne mint Michael Flatley csapata! :D
  • rorock
    #27
    Párban miért ne?Ha már párban lévő táncról van szó akkor szóba jöhetnek a Rippel testvérek:D Jó mondjuk azok inkább extra dolgokat csinálnak de 1-2 mozzanatot lehetne tőlük venni a fingerhez is, szerintem ez még senkinem nem jutott eszébe csak nekem:D Jó lehet első olvasásra hülyeségnek tűnik de csak kézzel szerintem simán megvalósítható, súlytalanság, nuku gravitáció tiszta hawaii:D
  • mopsar
    #26
    Nem hinném hogy a finger dance az a stílus amit párban is lehet csinálni:D Ez inkább a brake dance-re hasonlít ami szintén nem a keringős összebújós műfaj:D Viszont egy buliba látványosságnak simán jó lehet. Egy próbát mindenképp megér a lányoknál is. Ha vannak olyan műértők akkor tetszeni fog nekik:D
  • katakpult
    #25
    Próbáld ki :D, buliban mostmár nem táncolni fogsz lányokkal, hanem fingerdancelni :D

    amúgy szerintem jó dolog, jól el lehet vele ütni az időt, remélem lesz belőle verseny is, tuti elindulok rajta :D
  • Thaison
    #24
    Hát ha cuki vagyok tőle, akkor csinálom... :D
    De szép is lenne ha egy ilyennel be tudnék csajozni... xD
  • kamilla6666
    #23
    Ez olyan mint a fingerboard meg a footbag?
    A pasik ezekben tudnak cukiskodni.. :P
  • trabiubi
    #22
    Nem hiszem, hogy sportnak lenne nevezhető, mert abban vannak versenyek :D Ez inkább csak egy ilyen kis bemutatózás, vagy saját magad szórakoztatása az unalmas percekben :)
  • Csörcsike
    #21
    én nem gyakorlom, de már hallottam róla..
    elég jó kis szórakozás vagy időtöltés, sok videót láttam már erről a játékról.vagy nem tudom, hogy mondjuk sportnak nevezhető-e.
  • trabiubi
    #20
    Nem tudom, hogy mennyire breakdance, de hallotatok már a fingerdanceről? Azért innen is vett egy két mozdulatot Van a fórumon valaki, aki gyakorolja még ezt rajtam kívül?
  • Munch
    #19
    Ez nem semmi! :D
  • CSOCSO
    #18
    lehet:)
  • hen-tes
    #17
    na neki álltam megnézni :D
    ez ténneg marha nagy :DDDDD
    ilyet lehet ???
  • CSOCSO
    #16
    :) kéne még video..ha valaki tud brékes videot vagy valami jót az nyomja!!!
  • Lteebee
    #15
    Csávó az hihetetlen!
  • ipszilon
    #14
    basszusssssssss!
    tátott szájjal néztem!!! ezt hogy csinája?
  • CSOCSO
    #13
    hát igen...
  • Cat #12
    anyám
    leesett az állam, iszonyat brutál!
  • hen-tes
    #11
    most brékeltünk a szilveszteri bulin :)
    egész jó ment :D
  • CSOCSO
    #10
    Ádi01 (01:42 AM) :
    ezt hogy csinálja?????????????
    Ádi01 (01:42 AM) :
    ez lehetetlen:)ilyen nincs


    :)))))))))))))
  • Gery1980
    #9
    Huh, faszán tolják a skacok:)
  • CSOCSO
    #8
    ehh:)
    de vazz hjogy kezdi a téncolást? mint aki tök béna és amikor az ember összecsuklott bazz:) az a mozgáás:)))))
  • FREAK
    #7
    LOL, ez jó volt!!
  • CSOCSO
    #6
    csont nélkűl is lehetne a video címe
  • FREAK
    #5
    ez nagyon komoly

    csávó 10 pontos, le a kalappal előtte!
  • CSOCSO
    #4
    :)
  • Pheel
    #3
    nagyon nem egyszerű a srác :)
  • Madmaxx
    #2
    Jah én remekül tudok esőtáncot járni!
  • CSOCSO
    #1
    HÁT EZT LÁTNOTOK KELL!!!
    http://www.kollaboration.org/kolla2001.wmv
    amugy ti tanultok valamit táncolni?