683
TV outtal kapcsolatos okossagok, problemak, megoldasok
  • Uly
    #563
    Hi,
    Nekem egy Gigabyte radeon 9600 pro videokártyám van TV kimenettel vezetékkel. Összecsatlakozom a TV-re. Beállítottam mindent és nagynehezen megjelent a kép ugyanaz ami a monitoron, viszont nagyon gagyi a minősége és csak fekete fehér. Mi lehet a probléma? Talán nem jó a vezeték? Netán a TV-n nem jó valami?
    Köszi a segítséget!
  • Met
    #562
    elmész a boltba, veszel egy bemenetet a tv-d re, mert ha a pc képét akarod kiküldeni a tv-re akkor ahhoz bemenet kell a tv-n
    de olcsóbb ha kicseréled a tv-ket:)
    vehetsz még kellő mennyiségű kábelt, csak amikor a boltos megkérdezi, hogy egyben vagy szeletben hosszan gondolkozz el a válaszon:)
  • akyyy
    #561
    összekötném a gépet atvvel, de sajnos az én szobámba lévő tv-n nincs ilyen kimenet, a többi tv-n van, de azzal aza baj, hogy a másik szobában vannak! kéne nem kicsi hosszúságú vezeték, de hát fene tudja van e ilyen!:S
  • Met
    #560
    akkor mi a probléma?
    kábel kell csak
  • GYILOKOLI
    #559
    az van

  • Met
    #558
    kell egy tv kimenetes vga kártya
  • GYILOKOLI
    #557
    Hogy lehet a számítógépet rákötni a tévére hogy ott tudjam nézni az egyik filmem?
  • Met
    #556
    Nekem az 1.03-as K-Lite van fent és azzal megy
  • Attila 007
    #555
    Melyik kodek "csomagot" rakjam fel rá most a K-Lite volt fent és azzal nemment.
  • Met
    #554
    Tudom miről beszélsz, nekem is volt ilyen, monitoron megy a film, áthúzom a tv-re megáll és fekete a képt, visszarakom a monitorra megy tovább.
    Nekem a codec csere segített.
  • mohus
    #553
    theater modot próbáltad?
  • Attila 007
    #552
    Köszi a választ, de félreértesz, lehet én irtam hülyeén, a számítógép monitroján megy a film, ott minden renden van, de amikor kitesszük TV re csak akkor nincs akkor nagy feketeség van. Üdv.:Attila (u.i.: TV re mikor ugye kiteszem a háttér meg minden windowsos dolog láccik, mediaplayer kerete is, csak a film nem, de mondom csak a monitoron, a tv n nem.) Előre is köszi a válaszokat.
  • Met
    #551
    tegyél fel új codec-et
  • Attila 007
    #550
    Sziasztok!Ne haragudjatok hogy nemolvastam végig a forumot, lehet hogy ott a válasz, tényleg bocsi, egy kérdésem lenne. Adott egy ATI 9550 es kártya, átmegy a kép szépen a TV re, DE amikor filmet akarunk játszani a filmnél feketeség van. Állítottuk primaryra, secondra, sehogysem akar a film megjelenni a TVn. Mi lehet a gond?Válaszotokat és a megértéseteket előre is nagyon szépen köszönöm.Minden más megjelenik a tv n csak a filmek nem.Üdv. :Attila
  • AS
    #549
    Jó de azért vannak jó müsorok amit felszetnék majd venni.
  • mohus
    #548
    hát az a kettő nem is baj:)
  • ibrik
    #547
    Próbáld ezzel a driverrel: tvbu201n.zip (2005.07.22)

    Biztos, hogy a mellékelt dokumentációban erről semmi sincs írva?
    Antennás vagy kábeltévés elérésed van?
  • AS
    #546
    Minden jó,
    Erös gépem van (P4 3000)
    Mindet felismer, progi is müküdik de az rtlklub és tv2 nem jön be,
    Hát ilyet még nem éltem.

  • mohus
    #545
    mi a configod?

    USB 2.0 portjaid vannak?

    winxp? lehet updateolni kéne

    előfordul az ilyen cuccoknál , hogy előbb mindent installálni kell aztán csak rádugni ha minden fel van telepítve...

    felismeri a cuccot a gépeD?
  • AS
    #544
    Erről lenne szó. kérlek segítsetek..
  • AS
    #543
    Hatalmas baj van! Úgy döntöttem veszek egy tv tunert, régebben volt de az elromlott.
    És most valami szuperet akartam venni! Igy hát beszereztem egy USB2-es Genius U201 usb-s tv vezérlőt!
    Alig vártam hogy összehangoljam gépel.
    De 2 orás próbálkozás után sem találtam se TV2-öt se RtL-klubot! és minden fekete fehér, és nincsenek beállítási lehetőségek.

    Szóval most mit lehet tenni: én lennék béna? lehet. vagy ennyire xar...? De az nem lehet mert tudása hatalmas, csak csatornákat nem tudom befogni.
    Vagy nincs valami másik vezérlő progi..
    Segítsetek mert. ez így nagyon xar...
  • mohus
    #542
    hát itt valami NTSC/PAL vagy valami hasonló okosság probléma lesz....
  • NeOhu
    #541
    Azlenen a problémám hogy van egy VIVO-s kártyám és mikor összekötöm a kártyát és a TV-t S-video kábel segítségével a kép fekete-fehér lesz.
    At összes PAL kipróbáltam, de semmi.
    Kipróbáltam Composit kábellel is de ugyanaz FF a kép.
    Valaki tud valami okosságot mondani?
  • atiatiati
    #540
    Úgy csináltam. Mindent kikapcsoltam és csak utána dugtam össze. Egyébként amikor a monitor beállításait változtatom, akkor a TVn (ha persze rá van dugva és AV-n van), akkor ott is vibrál egyet. Ez jelenthet valamit?
  • Met
    #539
    Szerintem úgy gondolták, hogy akkor kapcsolj ki mindent ha dugdosol összevissza.
    Nem tesz neki jót ha menet közben rádugod vagy lehúzod a tv-t.
  • atiatiati
    #538
    Sziasztok!A problémám a következő: Nemrég vettem egy ATI Radeon 9600XT VIO-t és eddig tökéletesen működött is, de kb egy hete nem tudom a TVt kiválasztani megjelenítő eszköznek. A kábelell sztem semmi baj, de próbáltam más kábelekkel is, nem megy. Sokan mondták, hogy kapcsoljam ki a TVt meg a gépet és csak utána dugjam össze, ez meg volt, a gép le se szarta, még mindig nem megy. Segítsetek, mert ideges vagyok egy hete és az nem jó.
  • DanielT
    #537
    Na, az derék, mert nálam a garis csere már nem fog menni, de ami még jobb, nem hajlandó elfogadni a 8X AGP beállítást... azt írja, hogy OFF. Hát kapja be.
  • csabka77
    #536
    Hi!

    Köszönöm a választ,majd akkor probálkozok még a beállitásoknál,vagy megyek és veszek egy komolyabbat.
  • KáZé
    #535
    ki van húzva minden a tévémből és úgyis halvány! vagyis nekem koaxon jön a videóból a kép, mert videónra van kötve av-vel a számítógép rcaja! betokszarni! szaratévém!
  • Banyapapa
    #534
    Nekem is az volt illetve egy 9200SE, sokáig nálam is FF volt de a beállitásoknál van a kulcs.
    Sajn nem emléxem merre, már rég probáltam ki.
    De ugyaugy sima RCA dugo ment a tv felé, nem lehet hogy nem áll be PAL-ba hanem NTSC-ben marad???
    Pl: asszem attol is lehet FF ha a tv nem birja/tudja.
    Sry más nem jut az eszembe hirtelen.

    ATI alá nemtok olyanrol mint a NVIDIA-nal az a tvtool progi.
  • csabka77
    #533
    na jo annyira "lúzer" nem vagyok,már megprobáltam minden beállitást,de semmi,ezért fordultam hozzátok....
  • csabka77
    #532
    kösz kedves vagy
  • M@TriX
    #531
    használd a keresőt ezt sokszor tették már fel...
  • csabka77
    #530
    Sziasztok!


    A segitségeteket szeretném kérni,van a gépemben egy ati radeon 9200 kari,tudom elég gyenge,de sehogy nem sikerül szinesbe kirakni tv-re csak fekete fehérben vagy ennél ez a max?De az tökéletes.Egy s-video rca-val probálkozom.Ha valaki tudja a megoldást nagyon megköszönném,mert nem találom a megoldást.
    Elöre is köszi!
  • Air
    #529
    Nekem mar a 3. Sapphire Radeon 9800Pro van a gepemben hasonlo jelenseg miatt. TV-Out halal -> garis csere.
    Ha a tv-n maxra volt allitava a fenyero, akkor latszott valami kekes maszlag.
  • DanielT
    #528
    Szó szerint ez a gondom nekem is és a haveromnak is, minkettő Radeon 9800. Tökéletesen működött mindkét kártya, aztán egyszer csak kb 3 hét eltéréssel előjött a gond: sötét kép, erős kék és piros szín, teljesen élvezhetetlen minőség. Több külföldi fórumon is találkoztam ugyanezzel a gonddal, senki nem tudott megoldást. Hátha sikerül itt valakinek.
  • Air
    #527
    Ez sem jo tipp. Ezt is irtam lejebb, hogy ha a megjelenitot atrakom a monitorrol a TV-re, akkor van kep a TV-n, de csak ott. Ilyenkor a monitort lekapcsolja. Egyszerre nem megy a ketto!! Pedig ossze van dugva, es a kabel is tuti jo, mert kulon-kulon megy. Vagy csak a TV-n, vagy csak a monitoron van kep. Egyszerre nincs. Az nView opcio alatt csak az "1 megjelenito" lehetoseg valaszthato ki!
  • ibrik
    #526
    Akkor valami gond van a TV-csatlakozóval - talán el van törve benne egy forrasztás vagy egy tüske...
  • Air
    #525
    Mibol gondolod, hogy ennyire lamer vagyok???
    Ra van dugva a TV is, megsem erzekeli. Pont ez a gondom.
  • ibrik
    #524
    Hehhe...
    Úgy látszik, eddig még nem tudtad, az, hogy csak akkor lehet klónra (vagy a többi többképernyős üzemmódra) váltani, ha TÉNYLEG nem csak a monitor van csatlakoztatva, hanem akkor, ha már a TV is rá van kötve, mindez a VGA (és a driver) intelligenciájának jele.
    Vagyis MINDKÉT eszköznek (monitor és TV) rá kell kötve lennie, hogy aktívak legyenek a VGA beállításokban a többképernyős üzemmódok.