683
TV outtal kapcsolatos okossagok, problemak, megoldasok
  • zaki
    #235
    különbe a Direct Connect-ten minden +van, csak keresni kell(ene)...
  • Adi
    #236
    Elkülted nekem? :| De az egész tvtool-t ha lehet!!:) crakc-el együtt :)
  • zaki
    #237
    melyik verzióhoz is kellene a serial? 6.8.4.4-eshez, vagy a 8.2.5-öshez?
  • Adi
    #238
    De senkinek sincsen slotja!!
  • Adi
    #239
    6.8.4.4-es hez!! De melyik a jobb?
  • zaki
    #240
    gondolom az újabbik...
  • Adi
    #241
    Vháá na mindegy...csak ne legyen az új vmi beta!! Most végülis akkor csak serial kell? Mert akkor elküldhetnéd mind a kettőjét! :)
  • mutyi
    #242
    Sziasztok!
    Nonoo.
    Leszedtem onnan ahova te is szúrtál egy linket, a megfelelő chipsetet, ST6 alá,de az installálás vége felé kiírt valami baromságot, hogy nem megfelelő valam neki.
    De pedig tuti jót szedtem le,mert 100X megnéztem.
    És mégsem megy.
    Kipróbáltam kétféleképpen is: hogy leszedtem előtte a videókártya driverét és úgy is hogy fent volt.
    Már csak arra tudok gondolni, hogy amit leszedtem talán hibás,bár gyártó oldalán nem nagyon szokott ilyen előfordulni.
  • zaki
    #243
    LOL ez milyen kamu duma, min. 10 olyan embernél láttam, akinek szabad slotja van
  • zaki
    #244
    most küldtem el, használd egészséggel :)
  • Adi
    #245
    Köszönöm
  • zaki
    #246
    nincs mit
  • Sampras
    #247
    Hi all!

    Kellene nekem egy kis segitseg. Van egy ATI radeon 7500-as videokartyam es egy samsung tv-m. Szeretnem oket osszekotni. De nem igazan tudom hogy kell-e hozza valami segedprogram, vagy hogy egyaltalan hogy is kell osszekotni oket es hogy milyen csatlakozoval...Meg hogy a tv-n is hol keressem a jelet.
  • ollie
    #248
    Van tv kimenet a videokártyán?
  • Sampras
    #249
    Igen van!
  • Adi
    #250
    Kell egy S-video kabel első sorba.
    Ahhoz, hogy a tv-n is legyen hang a hangkártyából kell vinni a hangot a tv-be.
    Ha ezek megvannak akkor ott van a TVtool program.
    Én nekem AV jön be!:)
  • Panther
    #251
    Jó már?
  • zaki
    #252
    nem :(
  • zaki
    #253
    sajnos csak restar után jön vssza a kép, próbáltam mindent beállítani, de nem jön vissza a kép a monitorra a tv mód visszakapcsolása után, így restartolok filmnézés után
  • #255
    Ennél kicsit pontosabb megfogalmazás kellene...
    Milyen kimenettel kötötted össze, próbáltad behangolni a csatit, stb?
  • Met
    #257
    Svhs?
    Mármint az svid/rca átalakítóra gondolsz?
    Miután a beállítás fülön bekapcsolod a tv-t a kis zöld füllel, a képernyő tulajdonságainál engedélyezni kell a másodlagos képernyőt, úgy, hogy bepipálod az asztal kibővítése erre a megjelenítőre sort. 800x600-as felbontásban.
  • Met
    #259
    Valami olyasmit ír ki azután, hogy az alkalmazra kattintasz, hogy előbb engedélyezni kell a megjelenítőt?
  • Met
    #261
    Lehet, hogy rossz a kábel. Nekem rossz volt az svid/rca átalakító és nem tudtam engedélyezni mert azt írta, hogy engedélyezni kell előtte.
    Abszolút nincsen kép? Amikor bootol a gép akkor az látszik a tv-n is.
  • Met
    #264
    Az nem jelent semmit mert amikor először összeraktam akkor jó volt minden csak volt egy világos csík a képben meg búgott a hang. Másnap elvittem a karit meg a kábelt tesztelni, hogy mi a rossz mert házi gyártmány a kábel, minden ok volt de akkor már nem tudtam beüzemelni a karit se ott se később itthon. Mint később kiderült a bugást meg a csíkot ki lehet küszöbölni azzal ha kihúzod a tv-ből a kábeltv koaxát. Próbaképpen meg rádugtam egy másik svid/rca átalakítóval és láss csodát működött.
  • Met
    #266
    A Király utcában van egy bolt, a kőrút tól a Lövölde tér felé, vagy az Üllői úton a Klinikák és a Ferenc krt. között.
    Vagy még Budán a Mikronika a Budafoki úton.
  • zaki
    #268
    nekem közben megoldódott a problémám
  • zaki
    #269
    töltsd le a legújabb verziót
  • Panther
    #270
    Végül hogy sikerült megoldani?
  • zaki
    #271
    bár tudnám... mind1 a lányeg, hogy egy csomó állítgatás után, csak sikerült a dolog
  • Wanted
    #278
    Hi!
    Régebben olvastam hasonló problémáról, ami most nálam is jelentkezett, de sehol nem találom a megoldást:
    Adott egy G4Ti4200 kártya, összekötve a Tv-vel. Minden szépen megy, TVTOOL nélkül is. A monitoron elindítva egy filmet, a tv-n telses képernyőben megy. (Utána a monitoron letehetem a tálcára stb., a tv-n továbbra is fut.)
    A rendszer Win98.
    Most: rendszer csere: XP. (+ monitor csere, de ez szerintem nem kavarna be.)
    Odáig sikerült eljutnom, hogy van kép a tv-n. (Látszik a háttér, egérkurzor, tudok áthúzni ablakokat.)
    Viszont, ha a monitoron indítok egy filmet ablakban, vagy bárhogy a tv-n csak fekete képernyőt ad! (Csak úgy tudok filmet nézni a tv-n, ha azt állítom be elsődleges kijelzőnek.)
    (Bootolásnál eddig látszott a m.-on és a tv-n is minden. Most csak a monitoron.)
    Tud valaki segíteni?
  • Crokin
    #279
    Videótükrözés-vezérlő[bekapcsol,videótükör]/teljesképernyős eszköz[másodlagos kijelző,TV]?
  • NeoMaN
    #280
    cCLONE módban legyen a kari, ne dualwiev-ben.
    Utána videotükrözés bekapcsolása a másodlagos kijelzőre (ami a clone miatt a TV lesz)...
  • NeoMaN
    #281
    Nemtom, de ha a kariba nem azt a cstlakozót dugos ami bele való (asszem 8 tűs) akkor tönkrevágod rajta a TV kimenetet aztán csá.
  • Roll
    #283
    Sziasztok! Hogy kell beállítani egy nvdia kártya esetén egy tv-out-ot?
  • Wanted
    #284
    Hi!
    Megnéztem a dolgot, amit írtál. A teljes képernyős eszközt hol lehet beállítani? (Sehol sem találom ezt a menüpontot.)

    NeoMan: Kösz a segítséget, de nekem inkább a dualview kellene. A fenti problémára nem tudod a választ?
  • Crokin
    #285
    Ott van ahol a videótükrözés-vezérlő.
    Nview-t elindítod, ott beállítod hogy az összes menüpontot lásd, nagyítás fül, és ott van.
  • Crokin
    #286
    Pont erről beszélünk már egy ideje. Ebben a topicban leginkább erről van/volt szó és nem több ezer post
  • Wanted
    #287
    Hi!
    Beállítottam.
    Videótükrözés-vezérlő--bekapcsol,videótükör megvan.
    Teljes képernyős eszköz/másodlagos kijelző nincs!
    Lehet, hogy csak én vagyok a béna és itt van a megoldás.
    Tudsz küldeni egy screenshot-ot, hogy össze tudja hasonlítani?

  • Wanted
    #290
    Nekem csak bizonyos detonatorokkal nem működik, illetve fekete-fehér képet ad. (azonos beállításokkal)
    Amelyikkel meg működik normálisan, azzal meg nem tudom a lenti problémát megoldani. :(
    Ezért lenne jó egy screenshot.
  • Horvim
    #291
    A fekete-fehér kép azért van, mert valószínűleg a tv-d Pal-b formátumú. Nekem is ilyen gondom volt, és a Windows alapértelmezés szerint Magyarországnak valamilyen más formátumot állít be. Az én tv-m például német gyártmány, és ugye Németországban pal-b formátum van. Szóval az nviewban a képernyő2-nél menj arra, hogy eszköz beállítása,aztán válasszon kimeneti eszközt fülre, majd más formátum és ott Németországot állítsd be!