683
TV outtal kapcsolatos okossagok, problemak, megoldasok
  • mutyi
    #193
    Én is gondoltam rá, hogy főleg a 8X agp kavarhat be,de tudom hogy az Abit ST6 csak 4X-es agp-t támogat,de pont ezért biosban is csak 4X-es-re lehet állítani.
    Elméletileg így a videókártyának magától 4x-esen kell hogy menjen.
    Viszont hallottam olyat hogy mivel más feszültségen vannak a 4X és 8X agp,ezért lehet hogy a videókártyának nem tetszik.
    Gondolkodtam a bios frissításen,de szerintem nem oldaná meg.
    Ötlet?
  • Met
    #194
    Nekem is 4x-es a lap és 8x-os a VGA de nincs vele gond.
  • Adi
    #196
    Hi!
    A következő gondom van:
    Szeretném tv-n nézzni a filmeket. Gf4-em van tvout-os természetesen. Kaptam egy kábelt. S-Videosat ha jól tudom. A tv elejébe bedugom. Grundig tv-m van. Bedugtam ezután átkapcsolok av2-re és klonozom a monitort. Na már most (hang az csak a számítógép hangszoróiból jön tvből semmi) a windows az még látszik de mikor nagy képernyőre teszem a filmet csak sötétség van. Mi lehet a problémma? Kihogyan szokta csinálni? Milyen kábel kellene hozzá? Akkor a hangal mit kezdjek, hogy a tvből jöjjön ki és ne a sz.g-ből. Sound blaster 5.1 hangkártyám van!
  • Adi
    #197
    Előre is köszönöm a válaszokat!!
  • Adi
    #198
    HAhó!!
  • Adi
    #199
    Senki se olvassa ezt a topicot?:)
  • Met
    #200
    Az S-video kábelen csak a kép megy, nem csak nálad hanem másnál is:)
    Ahhoz, hogy a tv-n is legyen hang a hangkártyából kell vinni a hangot a tv-be. Nekem scart-ba van dugva a 2 hang és a videó rca-ja.
    Arra, hogy miért nincs kép nem tudom a választ mert nekem Ati kártyám van.
  • Adi
    #202
    Ehhh na akkor ezt érthetőn is?:) Ezt nem vágom. Akkor kell nekem egy scart azom van. RGB-Kabelem van igazából a ps2 miatt. Na már most a hangkártyámból mivel vezesem ki a hangot? És hogy állítsam be a lejátszomat. Milyen lejátszó kell. Én kettőt használok. Az egyik a sima xp-s windows mediaplayer a másik WinDVD 4-es!!
  • Adi
    #203
    RGB kabel az jó nem?
  • Met
    #204
    Én felraktam a K-lite kodeket, abba benne van a bsplayer, az majdnem mindent lejátszik amit nem azt meg mediaplayer.
    A hangkártyának vagy rca vagy jack kimenete van veszel egy olyan dugót, hozzá kábelt és egy olyan dugót amit be tudsz dugni a tv hangbemenetéhez.
  • mutyi
    #205
    Hello!

    Joker, mit értesz legfrissebb alaplapi driveren? Bios frissítést? Mert ugyebár ami van alaplaphoz CD-n levő driverek, azokat nem kell már feltenni XP alá,csak régebbi op rendszerekhez.
    Ezért kérdem mire gondolsz?

    Előre is köszi!

    Üdv
  • Met
    #206
    Azért az, hogy nem kell feltenni az talán nem teljesen igaz! Ha felismeri az oprendszer és hibátlanul működik akkor nem szükséges de pl. egy alaplapot, VGA-t akkor is célszerű támogatni a driverével.
    Ahogy jönnek ki az újabb Catalystok vagy Detonátorok, úgy jönnek ki (igaz nem annyira sűrűn) az újabb alaplapi driverek is.Itt vannak a lap alján ST6-hoz driverek.
    Ha nem segít a driver frissítés akkor esetleg BIOS frissítés.
  • Nonoo
    #207
    Sziaztok!!

    Hogy lehet azt egy 5200fx-en beállítani, hogy a 100-hz es tv-t 100-hertzes ként kezelje. Az s-video kimenetre van a tv rákötve. köszi.
  • zaki
    #208
    emberek!

    nekem a gondom a következő: most vettem kábeleket, összekötöttem a pc-t a vt-vel, de csak akkor van a Tv-n kép, ha a tv-tool progiban rányomok a TV-mód-ra. Nos az odáig rendben van, hogy megjelenik a pc képe a tv-n, de a monitorom kikapcsol, és nem akar visszakapcsolódni akkor sem, ha visszakapcsolom a TV-módot. Tehát a kérdésem: mit kell tenni ahhoz, hogy egyszerre menjen a Tv és a monitor képe, ne külön-külön? köszönöm előre is a válaszokat
  • zaki
    #209
    gef 3 ti200-as kártyám van ha ez érdekes
  • gyraph
    #210
    A mode ablak menüjében pipáld be a "dual view"-t és oké lesz.
  • Panther
    #211
    Én is küzdöttem ezzel, de nem igazán volt megoldás a Dual View kipipálása, mert akkor azt írja ki, hogy a monitornak támogatnia kell a nagyon alacsony képfrissítési frekvenciát (50Hz), ellenkező esetben károsodni fog as monitor. Na speciel az enyém nem támogatja. Csak 60Hz - től, tönkrevágni meg nem akarom.

    A problémám: most TVToolt használok és a feliratok lejátszásához DivX 400 -at. A monitoron minden oké, de amikor XVid -es filmeket akarok lejátszani, a kép a monitoron fordítva jelenik meg, fejjel lefelé. Csak XVid filmeknél jön elő ez a probléma. A monitoron ilyen nem fordul elő. Viszont ha ezután megnézem a monitoron, akkor már ott is fordítva jelenik meg és persze a felirat is. Elforgattam 180 fokkal a TVTool - ban és a kép már jó, de a felirat valami ieroglifához hasonló, mert nem csak fejjel lefelé van, hanem jobról balra kell olvasni. Valami megoldás?
  • Panther
    #212
    ieroglifa=hieroglifa, jobról=jobbról :)
  • mutyi
    #213
    Szia Metallica!

    Köszi a segítséget, megnéztem az általad beszúrt linket,de sajnos ott csak ST6-hoz bios frissítést találtam, alaplapi drivert külön nem.
  • Panther
    #214
    Most olvasok bele az irományomba, tegnap már fáradt lehettem: szóval a tévén jelenik meg fejjel lefelé az XVid -es film.
  • ollie
    #215
    Az ST6 nem intel chipsetes? Mert akkor nézz körül az intelnél.
  • Nonoo
    #216
    VAn az abit honlapon driver az alaplapoddal kapcsolatban:
    Dirver page
    Checkold le
  • Nonoo
    #217
    Driver page
  • zaki
    #218
    emberek kéne 1 kis help! következő a problémám: rákötöttem a pc-t a tv-re, és amikor tv-módra kapcsolok (tvtool-t használom), akkor gyönyörűen látom a tv-n a pc-t, de amikor visszakapcsolom a tv-módot nem akar visszajönni a kép a monitorra...
  • Panther
    #219
    Vannak gyorsbillentyűk a visszakapcsolásra: Alapból CTRL+F2 - vel visszajön a Windows a monitorra.
  • zaki
    #220
    thx +próbálom
  • Adi
    #221
    Hi!!
    Na emberek. S-video bedug. Kép megjelenik.
    Tv-be bedugom a fekete és piros drotot. Ezt megfogom és a másik végét a feketét és a pirosat beledugom vmi fekete kis vmi csodába ami egyesíti őket és így be tudom dugni a pc-be. Windvd 4 bekapcs. Film kiválaszt. És most már csak egy bajom van. Hogy ami a tv-n megjelenik kép az pont akkora mint a monitoré. Nem lehet ne ezt vhogy úgy megcsinálni, hogy az egész tv-met elfoglalja?
  • Adi
    #222
    Amúgy jobb volt így filmet nézzni. :)
  • zaki
    #223
    nem jön vissza így se a kép a moncsira
  • Panther
    #224
    Milyen verziószámú TVToolt használsz? Én a 8.2.5 - öt és ott (de szerintem a korábbiaknál is) a Config fülön találod a beállításokat, a billentyűkombinációkhoz. Ott tudod beállítani a többi lehetőséget is. Ja igen: a CTRL lenyomása után hosszan nyomd az F2 - őt.
  • Panther
    #225
    Nálam egy 82 cm képátmérőjű Panasonic tévén a TVTool mindig egyforma képet ad ki. Pontosabban: ha beállítom, hogy 640X480 legyen, akkor is akkora a kép, mintha 1024X768 - at állítottam volna be. Lejátszásra én is WinDVD -t használok - 5 - ös Platinumot.

    Egyébként a TVTOOL - ban be kell jelölni a full screent és megy a dolog.
  • zaki
    #226
    6.8.4.4-est... de most mindjárt le is töltöm ami neked van
  • zaki
    #227
    nyomtam hosszan, röviden, erősen, gyengén, baromul, stb, de nem jön vissza a kép
  • Adi
    #228
    De neked van hozzá vmi cracked?
  • zaki
    #229
    naná
  • ollie
    #230
    Persze mert a TV-re küldött jel mindig 640x480, mert nem tud többet a TV.
  • Adi
    #231
    Akkor küld el pls!!
  • Adi
    #232
    Erre: [email protected] Lécci pls pls!!

    Más: Kiprobáltam egy 15 perces tvtool-t és a következő a problámám. Amint TVmódra kattintotam a monitoromat nagyon kicsire levette. Megoldás erre? Vki tud vmit, hogy a monitoromnak a képe ne változon?
  • zaki
    #233
    gondolom a dual-view-et bakapcsoltad. ilyen gondom nekem is van, én nem használom ezt az opciót
  • zaki
    #234
    az a gáz, hogy letöröltem, de mindjárt utánanézek