89387
PlayStation3
  • tarti19
    #37331
    nálam sem 10 pontos:) nincs is oylan játék:)
    LEgutóbb a Kotor részek Witcher és a SAn Andreas kötött le annyira , hogy püföljem éjjel nappal a gépet vagy ps2-t:) Ettől függetlenül 9és háromnyeged:)
    Szal a bohóckodás és hangulat majdnem kimeríthetetlen:)
  • Nexxuss
    #37330
    meg-kell ven-ned.
  • Foxhound1980
    #37329
    MGS4 LE jön Eu-ba, 80 font!!! Anyád...
  • sirpalee
    #37328
    Az elemzés scannelve. A gamekapcson csak a hír van fenn a scannelt képek nem. Szerintem nem spoileres
  • Foxhound1980
    #37327
    Pff....Ratchet semmi újdonságot nem tudott felmutatni a grafikai bravúrron kívül. Nálam az egy jobbminőségű 8.5 pontos gém, de nem vitatkozom, Te igy látod én meg emígy.
  • NEXUS6
    #37326
    Ez a mobilozás, meg internetezés szerintem egy kicsit túl lett eröltetve. Nekem az olyanok, hiányoznak, hogy mész az utcán egyszercsak kiirja, hogy küldetés kezdődik, pl a nyírj ki 100 embert 1 perc alatt, vagy menj végig a BMX-szel a pályán időre. Szal az előző részekben emiatt is tök jó volt csak úgy csatangolni. Most meg itt ez a GPS, de ez is csak arra jó, hogy egyszerűen nem kell megtanulni az utcákat, pedig a rendőrök lerázásánál, nincs navigáció!

    A Ratchetnek adnék a maga kategóriájában 10 pontot, ennek nem, és nem azért mert nem jó, csak mint mondom a korábban már felállított szintet sem éri el sok helyen. Azt meg utálom, ha ugyan azt adják el nekem majd a jövőben mégegyszer. Max 9,5 és ez az utolsó ajánlatom;)))
  • Jimanszky
    #37325
    Gamekapcson meg Globalgame-en is fent van a cikk.
  • Foxhound1980
    #37324
    Ez micsoda? Nem merem megnézni, lehet spoileres...
  • NEXUS6
    #37323
    Szerintem nagyon is könnyű, bár van egy pár küldetés, amit ki kell ismerni. Én néha azt látom, hogy direkt xopatják az embert. Kocsik pont útban és legközelebb is amikor mész, oldalról bejövő, egyszer csak megjelenő ellenfelek, akikre ha nem készülsz bizony meglephetnek és bukott a küldi.
    Szerencsére itt azért elég lájtosan szokott ez előfordulni, nem úgy mint 1-2 játék ami másból sem áll, és ha nem lenne benne, akkor gyak 1 óra alatt végigvinnéd. Bár extrában most kezd nálam bejönni az is, hogy a küldi a város másik végében van, mint ahonna indulsz. Szal mostanában nem finomkodom és egy autó el is fogy mire elérek oda. Most megyek majd vizsgázni motorra nem bizti hogy jót tesz a közlekedési morálomnak, ha baromkodom!;)
  • sirpalee
    #37322
    regelni kell sajna

    De az angol playstation magazin 10-et adott az mgs4-nek. Lesz ellenfele a GTA4nek
  • Jimanszky
    #37321
    Játszottam a GTA San Andreas-szal,amit nem tudom hol,de már nem tudtam tovább vinni.Kocsikba kellett átszállni időre ,de mindig lejárt az idő.Nem kell kinevetni.Régen mindig kódokkal nyomtam:).Hát Resistance kilőve,Uncharted kilőve,Karib 3 kilőve,Syphon filtert szerettem még,Resident 1-3 kilőve,1. MGS-t anno nehéznek találtam/nem ismertem a játékot/,Rygar/God of war szerű,kurva kevesen ismerik/kilőve.Hirtelen ennyi jutott eszembe.
  • Foxhound1980
    #37320
    Figy, Te mikkel játszottál úgy eddig? :D
  • Foxhound1980
    #37319
    Azért is adok rá 10-et mert ha ez a gém nem kapja meg akkor a generációban egy sem eddig, pontosabban ez a játék ál legközelebb a 10-es ponthoz. Más, Ööö...NY-ban hol lehet szted létrehozni, bármilyen mezőgazdasági területet? :D Tehát itt nem is igazán volt lehetősségük távoleső, kietlen vidéket létrehozni, maga a helyszinválasztás nem teszi lehetővé. Gyúrás nincs (nekem abszlut nem hiányzik), öltönybolt 3 van ha jól tévedek. Mellékküldetések mobilból érhetőek el, jobs címen, rendőrségi küldik a yard autóból érhetőek el, központi adatbázisból, illetve az utcán spontán felvehtő missziók vannak amit xy delikvens ad, térképen kis kék figura jelzi. Ezenfelül ajánlom a érdekességnek az internetkávézót pl ahol a mai napig ha bemegyek belebotlok egy eddig nem látott siteba. Multiról nem tudok nyilatkozni, 3x toltam, single mellett nincs rá időm. az említett hiányosságok, lásd pl bandharcok nem is illenek ebbe a miliőbe, pontosabban lehetnének bandák de Nikonak elég hülyén állna ha bandákba verődve kezdene nyomulni mint a majmok a SA-ban. Amellett a R* gondolom nem akarta ellőni az összes puskaporát, igy is fantasztikus és hatalmas munkát végeztek.
  • Jimanszky
    #37318
    baszki én félek,hogy nekem túl nehéz lesz a GTA4.Nem vagyok hozzászokva az összetett játékokhoz.Majd meglátjuk.Látszik,hogy kik itt a HC gamerek;))
  • NEXUS6
    #37317
    Én akkor sem adok 10-et!!! ;)))
    A hangulat, játszahóság tényleg 10 fölé!
    De a fizika az nem ua szint, söt van rengeteg apróbb kis hiba. Aztán PS-en lefagyott, X-en meg asszem nem lehetett 1080p-ben használni. De példás gyorsasággal jött a pecs.
    Összetettség? Hmm, azért a SA-ban rengeteg dolog volt ami itt nincs: hol van már az a mindentől távoleső vidéki marihuana ültetvény amit el kéne füstölni, őöööö... természetesen felégetni.;))) Hiába baromi nagy a város kezd klausztrofóbiánm lenni. Hol tudok gyúrni, merhogy nem találok olyan öltönyt ami jól állna Nicon? Hol tudok jogsit szerezni, hol vannak a bandaharcok, a területszerzés. Úgy tűnik mintha egy csomó dolog kiszorult volna a multiplayer részbe. És ezek természetesen ott jobb helyen vannak, de így a multiplayer meg a single eléggé elkülönül.
    Szal ezek extrának tűnnek, de nem értem miért maradtak ki, amikor jó poén mindegyik. Meg valahogy nem találom a mellékkküldiket. Biztos van benne egy csomó, de nem olyan természetesen jönnek elő mint régebben. Az L1 billentyűvel is van amikor kiválasztok aztán meg máskor törlöm a választást, miért nem lehet a kör ez mindenhol. Szal rengeteg kicsi hiba, ami ráadásul meg is szokható, de én csak akkor adok rá 10 pontot, ha 10 hónap múlva is még mindíg GTA-zom, és nem azért mert nincs jobb játék. Jelenleg 3-4 hónapot nézek ki belőle, először ugyanis minden sokkal mélyebbnek látszik mint amekkora valójában. Sajna.
  • NEXUS6
    #37316
    Szerintem még mindíg egy malomban őrölünk. ;)
    Szal a Sony is ezt hangsúlyozza mindíg, hogy teljesen más program struktúrát kell kialakítani rögtön az elején. Na most ha egységnyi sugarú, kilóra vett programozónak odaadnak egy fejlesztő készletet, meg némi doksit, hogy tegnapelöttre portolja át a Halflájf négyet, és ő még a fáradtságot sem veszi, hogy utána kérdezzen az architeektúrális különbségeknek, hanem egyrészt a főnökének beadja, hogy ez egy szar, másrészt még a médiának is lenyilatkozza, hogy hát a PS3 egy csődtömeg, akkor én ezt hívom fakezűnek. Akinek nem inge ne vegye magára. Természetesen itt több tényező "szerencsés" összejátszásán múlik a dolog. Az első, hogy a PS3 tényleg összetett rendszer, másrészt a management lehetetlent kér, hadmadrészt a progizó is jobban tenné, ha nem azon kéne lemérni a teljesítményét amit mond, hanem amit letesz az asztalra.

    Azon kívül ugye az igaz, hogy az RSX elég(viszonylagosan) gyenge, de azért elég rendesen meg lehet a cell-lel támogatni, sőt mondhatni a rendszer eleve így lett felépítve. A KZ2 által alkalmazott deferred rendering erre jó példa, de az Insomniac is hasonló enginet használ. Gyak olyan mintha még egy GPU lenne a gépben, amit shader műveletekre lehet használni.
    Az a progizó aki úgy gondolkodik, hogy hát van az RSX és abból megnézzük mi az amit ki lehet sajtolni, aztán a cell SPE-it esetleg el kezdi használgatni, fizikára, meg max particle effektekre, de még így is marad egy csomó üres járat. nos az rossz nyomon jár, arról ugye nem is beszélve, ha valaki meg csak az általános magot használja. Ráadásul a legtöbb multiplatform engine jelenleg nem fogja tudni megfelelően kezelni az architekturát , valszeg egyszerűen mert ezek integrációjára nincsen semmi általános szabvány, elfogadott struktúra. Sőt ezeknek az X360 jobban megfelel, hiszen kevesebb speciális, az adott rendszerben optimális teljesítményű alrendszert tartalmaz.

    De lejárt a mosógép, meg a pizzát is benyomtam, szal jöhet a GTA4!;)))
  • Foxhound1980
    #37315
    Remélem végigrohansz majd rajta max 20 óra alatt és akkor elmondhatod, hogy igazán kiismerted a játékot. :D
  • Nexxuss
    #37314
    TE is béne vagy. Semmi gond. Majd kinövitek. vagy nem...
  • Foxhound1980
    #37313
    Igen, én is nem egyszer fordultam le a fotelből akkora poénok mentek. Fantasztikus.
  • EmThor
    #37312
    imádom :D és 18 óra után még csak 22-23%-on vagyok :D

    - This is Brucie, he's a dreamer, he understands me.
    - So he is an idiot too.

    :D

    amúgy a karakterek mozgása valami ELKÉPESZTŐ! tanítani kellene, hogy egy új technika bevezetésével, hogyan aknázzák azt ki majdnem 100%ig!!
  • Foxhound1980
    #37311
    Vlady boy...:D
  • EmThor
    #37310
    de ráérünk, nyomás vissza gta-zni
  • Foxhound1980
    #37309
    Nameg ugye a a projektek 90%-ában a 360 a vezető fejlesztési terület. Jobbak lennének a portok ha a PS3 lenne az elsődleges platform és onnan portolnának X-re, lásd Burnout pl.
  • sirpalee
    #37308
    Ez a 20x-or akkora kódméret és 20x akkora sebesség a tipikus amiért kérdeztem hogy mennyire programoztál... Megfelelő tervezéssel úgy pakolod szerte szét a taskokat ahogy akarod.

    A fordító nagyon okos állat, de nem képes durván párhuzamosítani, bizonyos alapvető mintákat észrevesz és szétrakja, de igazán a lényeges logikai összefüggéseket te látod meg.

    Ugyanaz mint az R6xx és G80 / G92 vita... Hiába rohadt jó az ATI fordítója ha nem úgy írod meg a kódot hogy ki is használja a platform, tud párhuzamosítani, de nagyon kis sebességet nyersz vele.

    Egyetértek Chrissel, más topic kell ennek. Hagyjuk és lőjjünk be egy GTA4 partit :D .
  • Foxhound1980
    #37307
    Én a hibái ellenére 10-et adok rá mert iylen monumentális és összettet játék még nem volt. Kizárólag csak kissebb technikai dolgok vannak amik zavarnak, az is annyi, hogy egykezemen megtudom számolni.
  • sirpalee
    #37306
    Nem a cell korlátja a lényeg, hanem az RSX-é... A párhuzamosítás a legkisebb gond, az a gond, hiába húzzák meg maxra a cpu-t ha a GPU nem tudja követni.

    A gond, az hogy a x360 jobban kiegyensúlyozott, és mivel az az elsődleges platform a legtöbb játék esetében, így ugyanazt a súlyozást akarják kirakni ps3-ra, és emiatt van a gpu különbségének megfelelő sebességesés szinte mindenhol. Át kéne gondolniuk az egészet, és ezt nem azért teszik meg mert nem lennének rá képesek.

    Hanem 1 kevés az idő, 2 a fő emberek az x projecten dolgoznak, a mellék kapja a ps3-at, 3 a kiadó nem érdekli ez az átírás és emiatt nem kapnak elég időt.

    Aki egy profi játékot összehoz x360, az nem annyira hülye hogy ne tudná megcsinálni ps3-ra, csak sosem ezek az emberek döntenek, nem a programozókón múlik hanem a pénzügyiseken, producereken stb... Az exluzív ps3 címek azért vannak előnyben mert ott eleve arra terveznek, azok például érdekesen viselkednének x360-on, ahogy fordított esetben szokott lenni.
  • Chris Lowe
    #37305
    Miért kell megint ez a box/ps vita? Rohadt unalmas!
    Ez az oldal ennek lett beáldozva, de ha lehet akkor a következő már ne ilyen legyen. Ez megy a G365-ön és az 576-on is. Kell csinálni egy versus homokozót és mehet oda mindenki aki megmondóembernek vagy prófétának képzeli magát élén DanielT-vel. Bocs, hogy Téged emellek ki de ebbe a topikba még hasznos ps3-as infóval nem jöttél.
  • NEXUS6
    #37304
    10-et meg mindig nem adnek, de 9,5 korul igen.:)
    Amugy a grafika meg mindig felemas. 1080p meg mindig szebb, mint a 720p, foleg, ha az ember eljatszik a kontraszt/fenyero/telitettseg beallitasokkal. De esoben, kodben latvanyosan belassul a game. Ami azert is gaz, mert joidoben minden nagyon szep (ertsd a napsutes jobban teccik az embernek) es gyors is. Amikor jon az otvar ido, akkor meg meg a jatek is belassul. Egy egyszerubb effekttel ua esztetikai hatast elerhettek volna, ki a afrancot erdekel, hogy kavarog a kod? Bar az esotol csillogo uttest az tenyleg faxa.
  • Foxhound1980
    #37303
    Amelyik küldinél a rendőrség kivonul ott nem szabad tökölni, folyamatosan mozgásban kell maradni.
  • NEXUS6
    #37302
    Igen es?, hogy en is atmenjek vulgarisba. :D Koszi a kioktatast, de sok ujdonsag nem volt benne. Az X360 3 magja, meg a cell akarhany SPE-je, marhara nem ua, mufaj!

    Azt lehet, hogy ide irtad, hogy mi van az X-en, meg a PC-n, es ha elolvastad amit fejtegettem, akkor pont ezt mondom en is, hogy programozasilag nincs kulonbseg. Nem a tobbmagossag maga a fo kulonbseg (nem is tudsz lassan 1 magos procit venni a PC-dhez). Viszont az SPE-ket ugy kell programoznod, ha optimalis mukodest akarsz, hogy az SPE sajat memoriajaba beleillo nagysagu darabokra szeded szet a progit, raadasul mas az SPE utasitas keszlete. Meg egyeb hardveres korlatokat is figyelembe kell venned, amik jelentosen kulonboznek attol, mint amit egy tobb altalanos maggal rendelkezo architekturan megszoktal. Szal, ha valaki jon nagymellennyel, hogy o mar programozottt tobbszalluan, az meg mindig arcra eshet a PS3 eseteben, mert lassu lesz a kodja, pedig lehet, hogy 10X gyorsabb is lehetne. Es ha megkerdik, hogy miert szar a jatek, te mit mondasz? Bocs, visszaadom a penzt nem tudok kodolni! Vagy, Xar a rendszer, mert bizonyos dolgokat eleve nem lehet vele megcsinalni. Ezzel az a ciki, ha valaki meg is megteszi.
  • Foxhound1980
    #37301
    MGS4 OPM 10/10
  • NEXUS6
    #37300
    Hat pedig gyorsan mindenki szerezze mar be:), mert az emberek meg az elejen vannak es amugy is a singlivel vannak elfoglalva. De par nap es ettol lesz hangos a net, es itt komoly klanok nyomulnak majd a temara. Nagyon jol jatszhato, van automata celkoveto celzas, de a bujasnak azert eleg nagy jelntosege van. A kocsiban tobben ulve torteno gengszterkedesnek meg eszmeletlen feelingje van. Eddig barmelyik jatekmodot probaltam, mindegyik nagyon teccett. :D Szerintem elvezeti szinten meg a COD4-et is leveri!
  • sirpalee
    #37299
    Látszik...

    Igazából x360-ra is ugyanúgy kell párhuzamosítani elég keményen, csak másképp a taskokat. Microsoft is ugyanolyan erővel nyomatja a párjuzamosítást a 3 magon, mint ahogy sony szeretné, a 6 segédmagon. Ha láttad volna az új game for windows specifikációt, abban bennevan, csak akkor kapja meg a játék a logót.

    Ha a 64 bites verzió láthatóan jobb (kihasználja a több memóriát) és ha egymás mellé téve több magon futtatva látványosan jobb, gyorsabb, vagy több a részlet. Meg emellett van egy halom egyéb követelmény, de ez a kettő már konkrét technikai, míg az előzők inkább "kozmetikai" követelmények voltak.
  • Prince of Máté
    #37298
    Azt sem tudom, itt hány encodoltak már Blu rayt, de sztem nagy részük csak szájhős.
  • NEXUS6
    #37297
    Baxus, akkor csak en benaztam el, tul sokaig csucsultem, hatha kevesebben lesznek:) Bar az az igazsag, hogy golyoallo nelkul mentem, mert azt irtak a nyakkendo a kotelezo, nem az eletvedo!:D
  • Prince of Máté
    #37296
    Hát nem :)
    Nem tudom hány BD filmet és Ripet láttál, de én már több éve HD-t nézek, és van tapasztalatom.
  • NEXUS6
    #37295
    En egyszer elkezdtem egy 3D mmo strategiat programozni (nem olyan webes szemetet), de meguntam:)))
    Szal komoly szintig nem jutottam meg el, de erdekel tema, majd a kov eletemben, vagy az elozoben.
  • Jinchuu
    #37294
    Én miután megvolt a kill, kijöttem lelöttem mindenkit aki szembe jött majd lementem az alagosorba és hátul egy rendőrautóba pattanva elhúztam a belem. :)
  • NEXUS6
    #37293
    Tenyleg, segitsen mar valaki. A GTA-nal benaskodom az allasinterju kuldetesnel. Hogy kell meglepni az epuletbol, mert ha sokaig csucsolok, akkor ugye a vegere mar egesz amerika kivonul az epulet ele a lovoldozesre. Koszi.
  • Jimanszky
    #37292
    Sajna még nincs a kezeim között a GTA4:(,de úton van;))