64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • zakika
    #473
    koszi, megprobalom
    megis csak tobbet tudtok mint en... bioshoz csak vegszukseg eseten fanyalodok
  • zakika
    #474
    megprobaltam, de nem ment, sot most bent van a SB, de nincs felinstalalva, es nem zavarja, hogy rakerdezne...
    hogy kell pontosan letiltani a biosban? vagy mas otlet?

    erdekes, hogy kaptam a kartyahoz egy gameport/digital out kimenetet, de sehova nem tudom csatlakoztattni...
  • ollie
    #475
    a bios-ba belépsz és kell találnod chipset vagy advanced configuration oldalt. ott ha minden igaz lesz valami onboard vagy integrated audio, esetleg AC'97 audio codec vagy valami hasonló. na ezt kell disabled-re állítani.
  • zakika
    #476
    ezt tettem, de akkor is sz*rakodott, sot meg jobban
  • ollie
    #477
    de akkor semmi sem láthatja hogy van onboard hang, valamint semmi sem akadhat össze vele. akkor ezek szerint nem a miatt van probléma, a kareszoddal.
  • ollie
    #478
    milyen alaplapod van egyébként?
  • zakika
    #479
    pedig a windoc latja, csak ki van pirossal huzva, hogy nem hasznalja...
  • ollie
    #480
    ez eléggé furcsa...
    úgy is megpróbáltad, hogy a windows-ban is letiltod? (a bios-ban is meg a windows-ban is)
    a hw kezelőben kell letiltani
  • zakika
    #481
    ezt egy kicsit konkretabban ha lehet
    letiltani a system ikonon keresztul csinaltam eloszor. erre gondoltal?
  • ollie
    #482
    nem tom mire gondolsz (system ikon?). a hw kezelőben van felsorolva minden device (itt van áthúzva pirossal, ha valami nem müxik valami miatt).
    na ha itt rákatt 2x, vagy properties, az egyik fülnél találsz egy disable this device in this hw profile (kb az egység letiltása ebben a hw profilban). ezt kell katt.
  • ollie
    #483
    de ha a biosban letiltottad az integrált hangot, akkor nem lenne szabad látnod a hw kezelőben. akkor ott gáz van. milyen alaplapod van? lehet hogy egy bios frissítés segítene.
  • zakika
    #484
    via alaplat

    biot meg nem frisitettem, hogy kell?
  • ollie
    #485
    a gyártó oldaláról le lehet tölteni új bios-t. ha megírod a pontos model-t (persze gyártóval), akkor rá keresek neked, és kapsz instrukciókat is a frissítéshez.
  • zakika
    #486
    koszi, megnezem othon
    addig is probalok drivert talalni a SBhez, hatha segit
  • ollie
    #488
    a soundblaster.com-on találsz drivert
  • Gbr
    #489
    Van egy AMD gépem,és kb:2 hete fura hibákat csinál aminek nem tudom az okát.Pl.:Megnyitok egy programot nem tudok semmit csínálni benne,bezárni se lehet csak Crtl+Alt+Del-el.A játékok vagy el se indulnak vagy ha igen hibásan, nem jön be az intro,rossz textúrák,stb...
    Gondoltam hátha vírus lefutattam az irtot,semmi javulás,
    felraktam ujra a WinXP-t,a hiba ugyanaz maradt.
    Kérek valakit ha tud segítsen!
  • ollie
    #490
    esetleg kezd meghalni a videokártyád, de lehet memória hiba is (az halt meg). én első körben kipróbálnám másik memcsivel, mert akkor semmit sem kell installálni. ha nem az a gond, akkor egy másik videokaresszal.
  • zakika
    #492
    ujabb fejlemenyek - haverok rajottek, hogy a MB jumperrel kell letiltani a hangot, de akkor se mukodik, sot meg sem talalja vagy ha igen, akkor befan mindjart az instalalaskor, meg azt mondja, hogy a instal CD nincsenek a neki tecco driverek...

    egyebkent a MB egy Via pro266 (8633/8233) dual chip AGPset es meg volt ott egy szam CT-6VJD2

    lehet ezzel valamit kezdeni
  • ollie
    #493
    milyen gyártótól? (abit, ecs, stb.)
  • ollie
    #494
    aha, Chaintech... már keresem a problémát...
  • ollie
    #495
    http://www.chaintech.com.tw/tw/eng/product_spec.asp?MPSNo=13&PISNo=96

    Itt van a gyártó weboldala
  • ollie
    #496
    itt töltsd le a legújabb drivereket (feature drivers vagy hasonló, majd ide and others, valamint akár audio is, mindent amit találsz)
    ezek után installáld fel a legújabbakat és próbálkozz megint úgy. ha nem megy talán egy bios frissítés segít. ugyanitt letöltheted a legújabb bios-t (a legújabb v2.0, valami 2001/06/28-as időponttal. nézd meg a tied milyen verzióju, mert ha ugyenz, akkor nincs értelme a frissítésnek).
    hát egyenlőre ennyi...
  • ollie
    #497
    http://www.chaintech.com.tw/tw/eng/Support/HowToGetSupport.asp

    ezt is megpróbálhatod, de ehhez kell tudnod angolul. itt kérhetsz support-ot a cégtől. nekem már sikerült segítséget kapnom az ASUS-tól ugyanígy, de nem tudom, hogy a Chaintech mennyire iygekszik.
  • zakika
    #498
    koszi, de az alaplap mukodik, a SB szeretnem feltenni nem a CDIt.
  • ollie
    #499
    ja, akkor félreértettelek. tehát már le lehetett tíltani az alaplapi hangot, csak nem tudod feltenni az SB-t, nemde?
    letöltötted már a legújabb driver-t?
  • zakika
    #500
    letoltottem, de regebbi mint a cdn...
  • zakika
    #501
    sikerult!!!!!

    vegre szol (vagyis tegnap szolt)
  • Shep
    #503
    Nekem is ezt csinálta és nem tudtam rájönni az okára, a 2002 es packot tudtam csak felrakni rá, és eddig nem volt gond vele próbáldd ki azt. a driver.hu -n fent van
  • ollie
    #504
    hogyan?
  • ollie
    #505
    nekem is ezt csinálta 98/Me alatt, de XP alatt már felismerte
  • [Jakuza]
    #506
    Egyszeru a /w kapcsoloval kell instalalni.
    pl SBL51.EXE /w
  • ollie
    #507
    mi az a /w ?
  • [Jakuza]
    #508
    Kikapcsolja a hardware detectet.
    Nekem is ugyan ez a hibauzenetem volt egy 5.1 live!-nal.
    Utana szepen felment gond nelkul a driver.
  • Gbr
    #509
    Hello!
    Elvittem a gépet egy havoromhoz ott minden gond nélkűl ment,hazahoztam itt még mindig azt csinálja amit leírtam.
    Mi lehet a gond?
  • Gerry
    #510
    Nem lehet, hogy nagyon ingadozó a tápellátás a lakásban?
  • [Jakuza]
    #512
    Talan egy szunetet kene az exe es a kapcsolo kozott. :)
    Szal *.exe /w nem pedig *.exe/w
  • ollie
    #513
    semmi különbség nem volt? perifériák, stb minden ugyanaz volt? perzse érdemes megvizsgálni Gerry kérdését is
  • Gbr
    #514
    Képzeljétek el megjavult a gépem,kicseréltük az egeret véletlenűl,beraktunk egy ujjat és minden oké!Szóval tök heppy vagyok.
  • Gerry
    #515
    Remek!
  • ollie
    #516
    véletlenül? ;D