64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • Borg
    #310
    Amíg tönkre nem mennek.
  • Gerry
    #316
    Tedd fel, semmi köze a procidhoz a dolognak, ez egy ugyanolyan videocodec, mint pl a DivX, csak az Intel fejlesztette.
  • barret
    #318
    kis file-okat gyorsabban kezeli,ha sok van belőle.pl másolásnál.
  • Borg
    #320
    Azért ez a megfogalmazás meglehetősen sántit:)

    A lényeg ott van, hogy a puffer ugye az átmeneti tároló, az érkező és kimenő adatok számára.
    Mivel a winyó mechanikusan működik, igy még mindig a leglassabb pontját jelenti szinte a rendszernek.
    Ha viszont az irandó/olvasandó adat a cacheben tárolódik, onnan elektronikus úton jóval gyorsabban hozzáférhető.
    Tehát pl érkezik a ~CPUtól egy kérés egy adatra, akkor ha az az adat a cacheben van, sokkal gyorsabban elérhető, mint hogyha a winyóról be kellene olvasni.
    Ugyanigy irást is gyorsitja, virtuálisan, mert amikor a ~CPU kiadja az utasitást adat felirására, elküldi az adatot a vezérlő, és a winyó már akkor visszajelezheti az irás megtörténtét, amikor az adat még csak a cacheben van. Eközben a CPU (~ a DMA, vezérlő, IO stb) már tud foglalkozni egyéb feladatokkal is, a winyónak pedig marad "ideje" eltökörészni a felirással.
    Logikusan következik tehát, hogy minél több adatnak van hely cacheben, annál jótékonyabb a hatása.
    Ez viszont sokkal bonyolultabb cache rendezést kiván, FIFO,LRU stb szisztémákkal, ahhoz, hogy hatékonyan eldönthető legyen, éppen mi lehet bent a cacheben. Magyarán nem minden adat, nem minden méretű, és tipusu fog ugyanúgy részt kapni a cacheből.
    Éppen ezért nem igaz az, hogy a 8MB/2MB caches winyók egyenes arányban gyorsulnak a cache méretével.
  • Sati
    #321
    Sziasztok !! nem tudtok nekem segiteni ?? mert egy AMI Bios leirás kellene nekem hogy honnand tudom letölteni vagy esetleg van a valakinek egy MSI KT4 ULTRA BSR alaplapja akkor tudna e segitteni.
    Thx
  • izb
    #323
    http://www.msi.com.tw/html/support/liveupdate/main.htm
    Live Update programot tölsd le!!Garantáltan kircsi kis progi,minden alaplapi bios frissitésre!
  • barret
    #325
    ez engem is érdekelne,haver is ezért vette,ugyan ijjen proci,és az övé is csak alapon megy...
  • Gerry
    #334
    Ha nincsen rajta Crear CMOS jumper, akkor vedd ki az elemet, de ha ez sem segít, akkor lehet, hogy az elem gyenge, próbáld ki egy másik elemmel is!
  • [Jakuza]
    #335
    Probald a legujabb BIOSsal.
  • Gerry
    #338
    Detonator Destroyert próbáltad? a guru3d.com -on fent van.
  • bazsi123
    #339
    gondom a következő: a monitoromon minden betű olyan kis homályosan aranyos. kifolyik a szemem, ha hosszabb ideig nézem. egy daewoo 712bf as drága, 75hz-en megy 1024x768-ban. jó, persze, vennem kéne egy újat, de momemntán nincs kedvem ;-) kérdés: mit lehet csinálni ilyen esetben a "semmis"-en kívül? köszi!
  • Gerry
    #340
    800x600@85Hz? Esetleg állíts a kontraszton, más ötlet nincs...
  • Borg
    #341
    Ha leveszed 60Hz-re 1024ben, élesebb lesz igaz?
  • bazsi123
    #342
    ja, 60hz-n éles, de ott folyik a szemem a remegéstől... 800x600-ban meg olyan szép nagy minden egy 17" moncsihoz :-) de azért köszi
  • Borg
    #343
    Szar a monitor.

    Ugyanez a helyzet pl a zsir uj IIYAMA 1456os 19"os monitorral.
    Papiron tudja a 85Hz-et 1280ban, de gyakorlatilag csak 75Hzen elfogadható a képe.
  • ubi
    #344
    asus tusl2-c ac'97 nélküli laphoz kéne gyári bios! help! asus oldalán nincs, ne írjátok
  • Borg
    #345
    Az asus oldalán max te nem találod, én is onnan töltöttem le az enyémhez, mint mindenki más.
  • ubi
    #346
    gyari bios, mint legelső, amivel kijött az alaplap!
  • ubi
    #347
  • ubi
    #348
    nálam azt hívjá gyárinak!!!!
  • ubi
    #349
    hívják
  • Borg
    #350
    Amit most veszel TUSL2C-t, azok már 1012 biossal jönnek ki, szóval az is ugyanúgy gyári bios.
    Lehet lassitani...
  • ubi
    #351
    mindegy... ma kipöcsölöm, mi a hiba
  • ubi
    #352
  • Borg
    #354
    Minden ATI videokártyának a drivere (catalyst) alapból képes a képernyő forgatására.
  • Gerry
    #355
    Mostmár egy ideje a Detonatorokban is benne van ez a lehetőség, csak nem biztos, hogy minden nVidia kártya tudja!
  • Gerry
    #357
    Frissebb BIOS nincs? Nézd meg, hogy mit írnak az Abit oldalán, mekkora HDD-t támogat. Egyébként simán lehet, hogy támogatja.
  • Danny
    #358
    Segítsetek kérlek! Szóval nálunk itthon meg van osztva a net. VNet adsl-ünk van, és az én gépem a szerver. Az én gépemen hálózati híd van és crosslink kábellel kapcsolódik hozzám apám gépe és tesómé. A baj az, hogy van egy rakat honlap, pl. mail.yahoo.com, amik nem működnek rendesen csak az én gépemen. És az Outlook Express-es emilek is csak nálam mennek.

    Mondták hogy megoldás lehet a Wingate, vagy RASSPPPOE, esetleg vegyek HUB-ot. Az az igazság hogy nagyon össze vagyok zavarodva és nagyon kéne a segítség, hogy mit tegyek.
  • chuck
    #359
    NEm irtad szinte a legfontosabbat, milyen oprendszered van ? Bar gondolom xp. Tuzfal kivan kapcsolva ?
    Tapasztalataim szerint xp nem igazan felel meg a celnak, Weboldalak kb 1/3-t nalam sem tudta normalisan tovabbitani tobbi gepre. En win2k3-t raktam fel arra a gepre, ami a nethez csatlakozik, azzal megy minden tokeletesen.
  • Danny
    #360
    Igen XP-m van. WIN2K+? Az windows 2000 ?
  • Danny
    #361
    Tűzfal kivan
  • chuck
    #362
    Akar az is. Nalam most 2003 megy. Esetleg ha oprendszer csere nem lehetseges, erdemes kuslo progikat keresni. Van pl a Janaproxy, aminek az 1.x valtozata ingyenes, az korrektul latja el a http proxy szerepet. A tobbire pedig jo az xp sajat netmegosztasa is.
  • chuck
    #363
    Abit bh6 es bx2 siman veszi a 120 as winyokat. Utobbi 99 szeptemberi biossal megy.
  • Gerry
    #364
    Van egy másik lehetőség is, nekem müxik, és a cégnél, ahol dolgozok, ott is ez volt a megoldás: letöltöd a Dr. TCP (drtcp.exe) nevű programot, és a server gépen lévő hálókártyák MTU-ját beállítod 1492-re (nekünk csak ez az érték müxik), majd a kliens gépeken beállítod default gateway-nek a server gépet, valamint megadod a DNS kiszolgáló IP-címét (ezt megtalálod a szerződésen is...), és ezekután már mennie kell minden oldalnak rendesen. Esetleg a 777sms-hez lehet, hogy szükséged lesz a java vm-re is.
  • sony
    #368
    ???
  • Gerry
    #370
    SB Live jó...
  • Gerry
    #371
    Másik topicban már válaszoltak... (én is)
  • KoBe
    #372
    Nálam is volt ilyen gond, nálam az XP Home okozta a galibát. Amikor mindkét gépre (ugyanis nálunk csak kettõ van) feltelepült az XP Professional SP1-es, azonnal minden hibátlanul kezdett el mûködni! Illetve még azt nézd meg, hogy esetleg a géped nincs-e húzva. Mondjuk a proci, ugyanis nálunk egy idõben az okozta a gondot, hogy a hálókártya nem bírta, ha a proci túl volt hajtva. Ennyi ötletem van, remélem segítettem!
  • Danny
    #373
    Üdvözletem! Van ekkis problémám. Van nekem egy APAC Viewcomp 878 -as Tv tuner kártyám. A baj az, hogy nem tudom mien okból (talán megszűnt a cég), de egyszerűen nem lehet hozzá XP drivert találni. A Pixelview-ssal meg nem működik. Ha valaki segítene ebben nagyon megköszönném, mert csak emiatt fut még az XP mellett a 98 is a gépemen.
  • Danny
    #374
    Ezt tettem. Köszi szépen most már minden faszán működik. 1475-ös csomagokat küldött és átállítottam 1450-re. Így már nem volt vesztett adat és minden frankó. Köszi az ötletet.