64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • Gerry
    #169
    Az lehet, hogy a hő okozta a gondot!
  • zoozoo
    #170
    A vicces csak az, hogy már a modem sem forró, mióta elvettem a géptől.
    Mindenestre így egyenlőre oké minden; majd meglátom.
  • DJ.
    #171
    Recsegnek a hangfalak és emiatt akadozik a játék!
    Nem a hangfalak a rosszak mert akkor még nem akadoznak a hangfalek. SB Audigy Player a hangkártya,Logitech 640
  • Borg
    #173
    Pl egy jobb CPU hűtővel.
    Mondjuk coolink cool tank breeze..
  • Gerry
    #175
    Pech, de amit Borg javasolt, az a hűtő tényleg jó, több kollégám is használja, és csendes, ám remekül hűt!
  • Gerry
    #177
    Adott ki a Creative egy frissített meghajtót, amivel már magyar XP-n is gond nélkül müxik az Audigy!
  • Gerry
    #179
    Ez így igaz, az 1700-as p4-es Celeron nem sokkal jobb mint egy 1100-as...
  • Gerry
    #180
    Hardware probléma fórumban bővebben írtam...
  • RelakS
    #181
    és ha az 1.1-es cerka 1.45-ön tép?
  • Gerry
    #184
    Hány fokos most az 1.1 cerka? Lehet, hogy elég neki az a borda is...
  • orkenyid
    #185
    HELP!
    A gépem újraindul vagy kikapcsol váratalnul!!
    Néha a Windows sem indul el?? A tápegység nem rossz, már másikkal is kipróbáltam.
    Konfigom:
    -AMD XP 1800+
    -GF 4 Ti 4200
    -Philips CDRW1208 és Pioneer DVD
    -80 GB Maxtor winchester
    -Soltek SL75 KAV alaplap
    -SD 128 MB SAMSUNG RAM
    -SB16 ISA
    -Motorola SM56K Modem
    -Realtek hálókártya
    -Codegen táp
  • Gerry
    #186
    Memtest86 nem jelez hibákat? Hány Watt-os a táp?
  • ollie
    #187
    Mert a celeron 1,7 cache-je csak 128k, míg az 1,1-esé 256k volt. Ez nagyon nagy különbség!
  • ollie
    #190
    Nem lesz gyorsabb a 9000pro mint a 8500le.
    Esetleg ha a 8500le 64M-es, a 9000pro meg 128M, akkor lehet. De semmiképpen nem lesz lényeges sebességnövekedés, tehát nincs sok értelme.
  • Pp
    #191
    Szia mindenkinek.800MB -os cd szeretnék írni, de az általam használt cd író progi mindig kilöki, azt mondja, hogy kicsi a cd az adatok megírásához, holott mondjuk mindössze 756MB.Plextor iró-ujraíróm van meg Nerot használok.Van-e valaki aki ennek a témának tudója.Előre is köszi mindenkinek.Ja meg a túlírás is érdekelne, pl. 700MB-os cdre lehet-e 721MB-ot irni, és ha igen, hogyan.
  • ollie
    #192
    Celeron
    Processor Speed 1.10 GHz 1.10A GHz
    Package Type FC-PGA FC-PGA
    Bus Speed 100 Mhz 100 Mhz
    L2 Cache Size 128K 256K
    Process 0.18 micron 0.13 micron

    Ez a két változat van, tehát lehet mindkettő.

  • ollie
    #193
    Speed 1.1 GHz
    FCPGA
    Bus 100MHz
    L2 Cache 128K
    Process 0.18 micron



    Speed 1.1A GHz
    FCPGA
    Bus 100MHz
    L2 Cache 256K
    Process 0.13 micron


    Bocs, az előbb nem volt tiszta.
  • Gerry
    #195
    Nero-ban lehet engedélyezni a túlírást, a beállítások között!
  • orkenyid
    #196
    350W
  • Gerry
    #197
    350W-os CodeGen elég kell hogy legyen, nekem is volt CodeGen tápm 300-as, és teljesen jól üzemelt. (Csak volt egy lehetőségem olcsón lecserélni 360W-os Chieftec-er és nem hagytam ki a boltot...) Próbáld ki a memtestet-et, és írd le mit tapasztalsz standard és full teszt után!
  • Zepp papa
    #198
    Helo valaki tudna segiteni az a problémám hogy most állítottunk össze egy új konfigot és telepiteném rá az oprendszert. A winMe a nyomjon egy entert után olyan mintha elvágták volna a WinXp pedikiírja hogy "A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzese éerdekében leált IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL....blabla

    *** STOP: 0x00000000A (0xBC1040BC, 0x0000002,0x0000000, 0x8081810F)"

    Ez mit jelenthet valaki lécci segítsen mert már nagyon idegesít hogy mi lehet a probléma 2* formáztam a winyót 1200-as celeron van benne és ASUS TUV4X alaplap. (mind ez miután elkezdi másolni a telepítőhoz szükséges fájlokat.
  • Zepp papa
    #199
    már megy nem fontos.
  • [Jakuza]
    #200
    Ha fontos hanem, nekem szar RAMoknal tortent regebben pont ugyanez a hibauzenet.
  • SATAN
    #201
    Nekem a BloodRayne nevű játékkal van gondom, ugyanis indulás előtt config ablakot ad be, ha directx beálításokkal próbálom elinítani hardware vertex-et hiányol, ha openl-el, akkor meg hiba miatt a játék leállt hibaüzenetet írja ki. Ha tud valaki, lécci segítsen!
  • Pp
    #202
    Köszi , be is kapcsoltam a tulirási engedélyezést mégsem engedi.Tehát valami más a probléma.
  • Zepp papa
    #203
    Már megint fontos kösz a tippet de én a winyómra gyanakszom mert nagynehezen feltettem a winxphome-t utána leformáztam legalábbis akartam és aztmondja hogy formázhatatlen.
  • orkenyid
    #204
    Milyen memtestet?? A POST-nál?? Ott minden rendben van
  • Gerry
    #205
    Én ERRE memtestre gondolok...
  • Jacek
    #207
    SVCD szeretnel ki irni???
  • Gerry
    #209
    IP címeket mit adtál a 2 gépnek? Egyébként az ADSL-hez szükséges protokol külön-külön letiltható a hálókártyák beállításainál...
  • Crokin
    #213
    Akkor az van, hogy éles hangot ad ki :)
    Ha idegesít, kösd ki a speakert :) Egyebet nem tudok mondani.
  • Crokin
    #215
    És akkor mi adja ki a hangot? A hangfal? Ha igen, akkor nézd meg a vezérlőpultban a hangok beállítást, és vegyél ki minden eseményhez rendelt hangot.
  • ollie
    #218
    pedig ehhez nem kell külön BIOS, mivel egy PCI-s kártyáról van szó. de azért a hleyedben szétnéznék az Abit oldalán.
  • Laalee
    #220
    esetleg probald meg egy masik usb kartyaval, valszeg az a szar biosfrissitest az abit oldalan talalsz
  • Borg
    #222
    Attól még ottvan az abit oldalán.
  • ollie
    #224
    az mindegy, mert pci-s kártyáról van szó.
    ha most kijönnének egy fenéktörlés extra PCI kártyával, annak minden PCI portban kellene mükszenie. csak legyen hozzá sw
  • FireStorm
    #225
    De az alaplapom nem indul el tőle.
    Nyista kép!!!

    #FireStorm#
  • Busman13
    #227
    Sziasztok.A celeron 1.1Ghz proci az tualatinos?
    Ja és be lehet tenni Asus CUSL2C alaplapba?Kérlek
    segitsetek köszi.
  • Borg
    #228
    1.1-esből van copper is még, meg tualatin is.
    Tualatin nem megy bele CUSL2Cbe.
  • Borg
    #229
    Szvsz, teszteld a winyódat a gyártó progijával. Lehet adathiba is, amitől a wined lehal.