64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • Gerry
    #68
    Itt egy progi, amivel sérült Floppy-ról, illetve CD-ről lehet menteni a menthetőt:

    Letöltés...
  • Zoli007
    #69
    cdcheck
  • Zoli007
    #70
    mire az neked?
  • KRi2
    #71
    danke ,sikerult...
  • Wanted
    #72
    Hi!
    Nem ide tartozik, de nem találtam külön topicot erre:
    Hogyan/mivel lehet Securom*new* V 4.84.69.0037 védelemmel ellátott cd-t lemásolni?


  • Gerry
    #73
    Alcohol 120%
  • Gerry
    #75
    Táp mekkora? 4.46 is kint van már a VIA oldalán!
  • nemcsakfél
    #77
    Sziasztok!

    Sikerült az egyik partícómat tönkretenni, amin elég fontos dolgok voltak.Úgy történt hogy a Partition Magic 8.0 val átméreteztem a partíciót win98 ból, újraindítás, elkezdte csinálni, megcsinálta 25% ig, ott lefagyott. Reset, és most szívás...
    Tényleg sehogy nem lehet megmenteni róla semmit?
  • izb
    #78
    Probáld ezt!!
    PC Inspector File Recovery
  • Borg
    #79
    Hát szerintem nem.
    Még ha formattal, vagy törléssel játszottál volna, akkor talán, de mivel a FAT táblát variáltad semmi esély szvsz.
  • Gerry
    #80
    Esetleg meg lehet próbálni a GetDataBack nevű progiz is!
  • Gerry
    #81
    (Egyébként pont ezért utálom a partíciómanipuláló progikat, már jópár ismerősöm szenvedett miattuk "balesetet"...)
  • shaba23 #82
    ASUS A7N8X Deluxe socket A nForce2, AMD Athlon XP 2400+, Club 3d Ati Radeon 9700Pro, 2db 512MB 333 vagy 400MHz RAM

    Szeretnék néhány véleményt olvasni a fenti konfigról. Mi legyen más, miért éri meg megvenni vagy miért nem stb...

    Köszi
  • Gerry
    #84
    Chaintech 7NJS, nekem az van, és valahol nagyon picit, de gyorsabb volt mint az ASUS, de ez már csak szőrszálhasogatás... Ja, meg szép sárga hengeres IDE+FDD kábelek vannak hozzá!
  • Wanted
    #85
    Köszönöm.
  • Mr.Max
    #86
    Sziasztok!
    Problémám a következő:
    A minap vásároltam egy MAXTOR 80GB/7200-as vinyót.
    A megfelelő illesztés után fel akartam ismertetni az alaplapi SETUP-ban. Nem történt semmi.
    Az összes létező kábelvariációt kipróbáltam de a rendszer továbbra sem ismeri fel a meghajtót, sőt ki is akad a SETUP.
    Korábbi meghajtóm egy 2,5GB-os QuantumFireball, ezen van egy XP rendszer. Az felismerte a merevlemezt és installálta a megfelelő meghajtó szoftvert de a lemez fizikailag továbbra sem látható.
    Indításkor a MAXTOR-ra "invalid ATAPI resumeF1"-et ír ki.
    Az alaplapom egy gagyi 98-as évjáratú AMPTRON.
    Lehetséges, hogy nem tudja kezelni a vinyót? Ha így van létezik megfelelő csatotó, átalakító vagy bármilyen kütyü amivel működik az új eszköz?

    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • Gerry
    #87
    Egyetlen esélyed a BIOS frissítés, ha azután sem látja, akkor maximum jumperrel lekorlátozva 32GB-ra fog esetleg működni ebben az alaplapban...
  • Mr.Max
    #88
    Gerry: Köszönöm a tanácsodat. AmiBIOS-os az alaplap. Hol találok hozzá frissítést? A jumperelésről írnál némi részletességet?
    Köszi.
  • Gerry
    #89
    Mi az alaplapod pontos típusa?
  • Mr.Max
    #90
    Ha minden igaz m747. 98-as kiadás, sajnon többet nem tudok róla.
  • Gerry
    #91
    Mingyá' utánnanézek...
  • Gerry
    #92
    Nos, elvileg ez a legutolsó, legalábbis dátumra...
  • Gerry
    #93
    Ja, de ez 1MB-os, lehet, hogy nem jó a te alaplapodhoz, akkor szólj, belinkelek egy másikat!
  • Mr.Max
    #94
    OK! Megpróbálom. Köszönöm Gerry!
  • Gerry
    #95
    Szívesen!
  • Mr.Max
    #96
    Sajnos BIOSfrissítés nem jött be.
    Leírnád nekem hogyan kell a jumperekkel beállítani? Köszi.
  • Gerry
    #97
    Mi volt a BIOS frissítéssel, sikerült, és nem ismeri fel a HDD-t, vagy nem sikerült?
    Az, hogy át lehet-e állítani jumperekkel, az a winyótól függ, az IBM-eket szinte mindet át lehet, a maxtorokat nem mindet. Nézd meg az ábrát a winyón, és azon szerepelnie kell a master/slave/cableselect-en kívül más lehetőségnek is pl.: limit capacity to 32GB, vagy valami hasonló, ha szerepel, akkor aara kell beállítani, ha nem szerepel, akkor valószínűleg alaplapcsere lesz a megoldás!
  • Gerry
    #99
    Driver probléma; melegedési probléma; tápegységhiba (milyen is a konfig?); egyéb probléma, ennyi infóbol még nem lehet elindulni...
  • Randal
    #100
    Sziasztok!!!
    Segítség kellene!
    Mondjatok erről a vidkártyáról valamit, összehasonlítást, ilyeneket!!:
    Inno3D Tornado GeForce 3 Titanium 200, 64MB DDR, AGP TV Out
  • barret
    #101
    hát elég gyenge karesz,az a ti 200 nem kéne a végére...azért,egy mx 460-nál jobb,és dx8 kompatibilis.ma még elmegy.
  • Randal
    #102
    na igen, csak nekem jelenleg egy ASUS gf2 mx400 64mb-os vidkártyám van.
    Szal meg olcsó is, egy ti500 az a duplája
  • jobb
    #104
    Hali! Tudna valaki segíteni abban, hogy az LCD monitorok jók-e a 3d-s játékokhoz?
  • Gerry
    #105
    Az ANDR -en nézted már a serialt?
  • Gerry
    #106
    Persze, hogy jók, bár egy jó CRT-nek élesebb a képe, viszont az LCD-k nem rongálják annyira a szemedet!
  • jobb
    #107
    És tényleg csak 60 hz-et tudnak? Nem tudom számít-e a hz itt az LCD-nél?
  • Gerry
    #108
    Nem, valamelyik többet is tud általában 75Hz, de ott semmit sem számít, mert nem villog a szemedbe, mint a CRT, így a 60Hz is bőven elég!
  • jobb
    #109
    kösz:)
  • Gerry
    #111
    Válasz a Hűtés-es topicban!
  • barret
    #112
    thunderbird a leg forrófejübb amd proci.
  • Gerry
    #113
    Jaja, akár "FireBird" is lehetne a neve...