19
Philips Sonic Edge vs Creative
  • Breki33
    #19
    már akinek
  • Laalee
    #18
    ugyis jön a pci-e dobhatunk ki minden pci os kártyát :D jo az alaplapi :D
  • Breki33
    #17
    Ez a CHIP magazin tesztje

    de az általad idézett fórumban is bent van

    Azért írtam más véleményét mivel nekem nincs lehetőségem sajnos kb 10 hangkártyát tesztelni, így amit olvasok róluk arra támaszkodhatok, kivéve tegnaptól a Terratec Aureon Sky
    vagy átalakítva Audiotrak Prodigy 192

    Én nem azt mondtam, hogy nem jó az Audiophile, de hogy egy hasonló árú TErratec nem lenne hasonlóan jó az erősen szubjektív szvsz.
  • [Jakuza]
    #16
    #57. sorszámú hozzászólás, 2003. 10. 14. 12:52 Válasz a(z) # 17865 hozzászólásra: | Válasz erre

    --------------------------------------------------------------------------------

    "Hmmm...
    Az idézett teszt során sajnos nem a mérőrendszerbe került zaj, hanem máshová :)
    Aki szerint a Delta Audiophile 2496 zajos, annak valszeg a füle zúg. Persze, nem azt állítom, hogy ez egy csúcsok csúcsa kártya, hanem csak annyit, hogy egy nagyon jó kompromisszum, aminek fel lehet vállalni a hangminőségét"

    Ugyanabbol a forumbol, hamar mas velemenyet irod le a sajatod helyett.

    Amugymeg.
    Hogy ellentmondjak a zajos allitasnak en is.
    Syncopa Hangkartyakkal foglalkozo oldala

    "És mégegy megjegyzés: A teszt szerint az M-Audio Delta Audiophile 2496 "...picit zajos. A magasabb frekvenciák környékén megnő a harmonikus torzítása, például 10kHz-en a kimenő jelben majdnem egy nagyságrenddel." Szerintünk kifogtak egy hibás kártyát. Ugyanis ennek a típusnak halálosan kicsike a zaja (mérve és füllel is), továbbá talán legfőbb erénye a kristálytiszta felső tartomány. Vagy a mi kártyáink voltak eddig (jópár darab) válogatottan jók, vagy a tesztre fogott válogatottan rossz."
  • Breki33
    #15
    Chip teszt:

    "Sajnos ez a típus - bár a profi digitalizáló kártyák közé tartozik - picit zajos. A magasabb frekvenciák környékén megnõ a harmonikus torzítása, például 10 kHz-en a kimenõ jelben majdnem egy nagyságrenddel. A körítés ellenben kimondottan bõkezû. A kártyához ugyanolyan csomag jár programokból, mint amit a Midiman Delta 44 ismertetõjében kivesézünk. Az Audiophile kártya ára csekélyebb, így ez komolyabb jótéteménynek számít.

    A kártyán csak RCA ki- és bemenõ csatlakozókat találunk, mert mellettük nem fért el több csatlakozó. Külsõ doboz helyett a készítõi olcsóbb megoldás gyanánt 5 tûs D-sub portot helyeztek a kártyára, amelyrõl átalakító kábelen keresztül két koaxiális S/PDIF csatlakozót és két DIN MIDI csatlakozót kapunk. A kártya különlegessége, hogy Macintosh OS 8.5.1 vagy újabb operációs rendszer alá is telepíthetõ, azaz nem csak PC-n használhatjuk."
  • Breki33
    #14
    Hát én inkább az Audiotrak mellé bteszem le a voksom

    ugyanis a Sky-ból lehet azt flashelni

    és azt 17.000-ért veszem ha minden igaz

    Hasonló árban meg megint csak idéznék

    "Nekem van egy 1010-esem, tök jó meg minden, viszont kaptam kölcsön egy hétre egy vadi új terratec terméket a Phase 88 Rack nevű , árkategóriában egyező kártyát. Hát nem gondoltam volna hogy jobb lesz az M-Audio-nál, de tévedtem. 8 analog I/O, 8 gain szabályzó, két precíz miki preamp +48V phantom, 2X Midi I/O, S/PDIF, Asio teljesen latencyfree, 24/96, Wordclock 40 ch-ig bővíthető. Eszméletlen volt. A drivere is megbízhatóbnak tűnt mint a 1010 esé. A zajszint a 1010 alatt van. Minőség fülre talán símább és természetesebb, bár 96KHZ-n sz.tem mindegy hogy Terratec vagy M-Audio.
    Szóval engem meggyőzött. Nem gondoltam volna amíg ki nem próbáltam. Érdemes."
  • [Jakuza]
    #13
    Hat az nem egy M-Audio Audiophile 2496.
    Majd ha lecserelted erre utana rajossz. :P
  • Breki33
    #12
    Idézet

    "Na, tegnap megvettem a Sky-t. :cool:

    Egy Philips Sesmic Edge-et cseréltem le, hát nem kis különbség van a kettő között, pedig a Philips se egy rossz kártya. Valahogy feszesebb a Sky hangja. Mint amikor 15 kilométer puha kerékkel való bicajozás után végre felfújod a gumit" PPPPPPPPPP
  • Impi
    #11
    Röhögjetek csak !!!
    Lesztek még Ti is 50 évesek :))
  • Borg
    #10
    Na ez lol..
  • CoolStuff
    #9
    :DDDDDDD
  • Impi
    #8
    Ezt jól meg válaszoltam :DDDD
    Bocsi de az utolsó dátumot nem néztem
    A #6 -os sort, meg agyilag későn fogtam fel :)))
  • Impi
    #7
    Senkivel sem akarok kötözködni, de jelenleg egy igazivétel
    van ami messze lever minden kártyát, teljesítmény/ár
    kategóriában és ez az EMU 12/12M (55.000 Ft)
    Paraméterei itt
  • Breki33
    #6
    nézd meg egyszer mikori a téma

    amúgy meg miért ne ajánlhatnák mást ha jobbnak tartom
  • [Jakuza]
    #5
    Te a valasztekban latsz ilyen hangkartyakat ?
    En latok egy Sonic Edge-t es egy Audigy-t.
    Vajon akkor te miert irsz Terratecet ?
    Ilyen erovel irhattal volna: M-Audio Audiophile 2496-et, de kicsit nem egyazon kategoria. Ha meg zenesz lenne a srac ugyis tudna, hogy melyiket vegye. Na persze akkor az Audigy-t tuti nem venne az ember, mert az mindenre jo csak nem zenelesre.
  • Breki33
    #4
    Akkor már inkább egy

    Terratec Aureon Sky
    vagy
    Audiotrak Prodigy 192
  • [Jakuza]
    #3
    Sonic egyertelmuen.
  • Breki33
    #2
    Audigy 2 P
  • BaziJoe
    #1
    Hali mindenkinek aki ide betér.

    Hangkártyát szeretnék veni de nem tudom melyiket,
    és azt szeretném mektudni,hogy melyik tud többet???