14417
  • grebber
    #178
    Nem rossz!

    Philips TFT-kel kapcsolatba véleményetek?
  • jenko
    #177
    LG 1750H-SN: 12msec, DVI-D csatlakozó, TCO’03-as szabvány, 250 cd/m2 fényerő, 550:1-es kontrasztarány.
    Sulinetre 80 000 Ft, tehát 40 000.
    Jónak tűnik a számok alapján, én ezt néztem ki. Tapasztalatokat, véleményeket szívesen olvasnék ezzel kapcsolatban.
  • grebber
    #176
    Pixel garancia ,jó tudom mi de hogyhogy félelmetesen rossz?
    500-as Contrastról véleményt tudnál mondani?
  • Punker
    #175
    félelmetesen rossz volt tavaly a pixel garancia rá, mindenképen kérdezd meg!
  • grebber
    #174
    Contrast-ból mennyi a megfeleő amugy 500-as az már jó?
  • grebber
    #173
    Fujitsu Siemensről mi a véleményetek?

    Mert ha van sulinetbe lehet olyat veszek.
    Fujitsu-Siemens 17" ScenicView B17-2 DVI-os 260cd/m2, 500:1 8ms.
  • Pontius #172
    TFT-nek nem kell tudni 100Hz-et, mivel itt nem erről szól a dolog
    Ha a 913N-en gondolkozol akkor tényleg csak azt kell eldöntened, hogy kell-e neked DVI.
    Sokan azt mondják, hogy számítt, valaki szerint semmit nem számítt és csak parasztvakítás az egész...
    Sztem biztos megvan a haszna de nem annyi, hogy +1 esetleg 2 egész évet várjak arra, hogy kijöjjön egy alacsony válaszidős DVI monitor...
    Én csak annyit mondok, hogy én semilyen szempontból nem csalódtam ebben és nagyon örülök, hogy megvettem.
    ITT bővebben foglalkoznak a témával...
  • Johnny23
    #171
    szoval jelenleg ez a kettő a csúcs? ! (nah akkor majd eldöntöm)

    1ébéknt játékra szebb 1ilyen TFT(8ms) képe,mint pl a mostani LG FLATRON CRT-m ?? (mondjuk az tuti,hogy a TFT szembarátabb,viszont a CRT tud 100Hz-et)
  • Punkerwork
    #170
    lehet, de én nem veszek TFT-t DVI nélkül :)
  • Johnny23
    #169
    viszont van rajta vmi AUTO gomb (pontius irta),amivel mindent full-ra beállit ?!! =(rgo felesleges a dvi?)
  • Punkerwork
    #168
    nincs rajta DVI
  • Johnny23
    #167
    913N (sry)
  • Johnny23
    #166
    hali!

    ennél nem nyerőbb a Samsung 193N ???
  • Punkerwork
    #165
    Lg-t hiányoltam :(
  • Pontius #164
  • Pontius #163
    jah értem mire gondolsz
    ezt viszont nemtom...
  • faserja
    #162
    ezzel énis tisztában vagyok..működik is a 2 monitor de mind2őn ugyanaz a kép van..ha beállítom hogy tegye át az asztalt a másik moncsira is akkor sem lesz megoldva az amit szeretnék..mer akkor meg csak az 1ik moncsin látom a gémet a másikon az asztalt..szal van progi vagy csak az új vga a megoldás?
  • Pontius #161
    sztem azért nem válaszolt senki mert ez mostanában már teljesen egyértelmű és alap...
    Az újabb vga kártyák dupla kimenettel 2xDVI vagy 1xDVI+1xD-SUB kimenettel jönnek ki amiken álltalában egyszerre képesek képet megjeleníteni...
    De van dupla d-sub-os is vagy d-sub + tv-out egyszerre, csak a korábban említettek gyakoribbak
  • faserja
    #160
    #152-es hozzászóláshoz..
  • faserja
    #159
    nemtud senki hozzászólni a kérdésemhez?
  • Punker
    #158
    ne bízz, én meg tudom hogy itthon jelenleg nála működik csak rendesen a 1 pixelhibás csere.....
  • pauly
    #157
    Főleg monitorban
  • pauly
    #156
    Aha,ez tényleg elég jónak tűnik.
    Csak én az LG-ben nem nagyon bízom :)
  • Punker
    #155
    #144 eddig ez a legjobb 19-es amit találtam, számomra.
  • pauly
    #154
    Hát én azt hallottam,hogy a viewsonic tft-k jók,én azért nem vettem,mert szerintem elélg drágák,már azok amik jók is.
    Itt egy táblázat,szerintem nézegesd ezt is:
    http://www.tftpanel.hu/index.php?topic=monitortablazat
  • grebber
    #153
    Az már game-ezéshez is az.
  • faserja
    #152
    hello
    a kérdésem az lenne hogy meglehet oldani extra vga(matrox parhelia 512) nélkül is a surround gaminget 2monitoron?valami progival vagy valahogy?
  • wudy86
    #151
    Aha értelek! Tehát akkor a filmnézésnél sem utolsó dolog a válaszidő, mert én igazság szerint a kontrasztra fektettem nagyon a hangsúlyt. Bár most hogy írtad, tényleg, lehet utánhúzás a filmnél is és az zavaró! Körülnézek hátha találok kisebb válaszidejűt megfizethető áron. Amúgy mint márka mennyire mondható jónak a ViewSonic?
  • pauly
    #150
    Az enyém 12 ms-os,azon már biztos jó.
    Egyébként tft-n a filmeknél jobban kijönnek a hibák.Csak jó minőségű filmeket érdemes nézni rajta,gyengébb aviknál elég rossz minőség lesz.
    De MVA panelesben ennyiért szerintem nem nagyon fogsz kapni,olyat ami 20 alatti lenne.
    Én is MVA panelest akartam,de végül Tn-es lett,mert MVA panelesben nem találtam oylat,ami max olyan 100-ból kijönne,és mondjuk 16ms-os lenne.
    De lehet csak én nem találtam :)
  • wudy86
    #149
    Hogy érted, hogy kevés? Milyen lenne filmnézéshez az ideális?
  • Punker
    #148
    25 ms kevés filmnézéshez.
  • wudy86
    #147
    Sziasztok!

    A közeljövőben gondolkozom TFT monitor vásárlásban és szétnéztem a neten! Nem akarok 100000FT-nál többet rákölteni és ezért 1 ViewSonic VX910-ben gondolkozom! Mi a véleményetek róla? Elsősorban filmnézésre és netezésre kellene meg néha grafikus munkára! Adatai: MVA panel,700:1 kontraszt,25ms válaszidő,170°látószög és DVI és kb. bruttó 95000-99000FT. Megéri megvenni, ha a leírtakra használnám? Van valakinek tapasztalata? Vagy esetleg másik monitorra javaslat? Előre is köszi.
  • sony
    #146
    a 1980Q 8ms, a 1980U a 12ms, amúgy 97nettó nagykerben, és tényleg kurva szép monitor
  • czky
    #145
    Ez naon szép monitor! :)))
  • Punkerwork
    #144
    LG 19" L1980Q

    19" TFT

    Maximális felbontás: 1280x1024/75Hz
    Kontraszt: 500:1
    Képpontméret: 0,264mm
    Fényerő: 250cd/m2
    Válaszidő: 12ms

    DVI




    nekem ő lesz a befutó :)
  • pauly
    #143
    Akkor jól sejtettem :( kösz.
    Hát igen,kell ezeknek a tft-éknek még pár év,hogy tényleg jók legyenek.
    Még nem tökéletes.
  • czky
    #142
    Ez pontosan h tft betegség. Az enyém is ilyen. Meg kell szokni... sajna
  • pauly
    #141
    Egyébként az miért lehet nálam,hogy pl ha total commaner ablakát mozgatom,vagy egy weboldalt görgetek,akkor enyhén villog a szöveg pl.
    És úgy tapasztaltam,hogy bizonyos szineknel jobban kijön,másoknál nem annyira.
    Mert amúgy midnen jó,csak ez zavar kicsit.
    Ez valami tft betegség?Vagy valami nálam nem tökéletes?
  • pauly
    #140
    Hogy a 19" nagyobb :D A 17"-os kb 43 cm,a 19"-os meg 48 kb.
    Nekem 710T van,de szerintem ez is elég.Ez különben is nagyobb kb 1 collal,mint egy 17"-os crt.
    Egyébként én inkább dvi-st vennék.Amikor én megvettem akkor analóg kábellel próbáltam ki először,és ahogy néztem elég nehéz jól belőni úgy a színeket.Utánna kipróbáltam dvi kábellel,és egyből jók lettek a színek.Szóval már ezért is megéri szerintem dvi-st venni.
  • grebber
    #139
    Na meg is jöttem sulinetbe a Samsung 913N 108.000 FT.


    És lehet hogy most extrémüberlámaságot fogok kérdezni de hogy 19" és nem 17" az mit számit merthogy még a maxfelbontás és a képrfrissités igy ugyanaz?