14417
  • greco
    #258
    Samsung 913N és 913V között tudomásom szerint csak válaszidőben (és árban) van különbség. Megér-e a 913N 18 ezerrel többet? (persze sulinetben akarom én is,amíg még lehet)
  • BenceYCE
    #257
    nabassz. korareggelvolt. sry :D
  • Punker
    #256
    pedig pirossal ki is van emelve :)
  • Pontius #255
    figyelmetlen vagy...
  • BenceYCE
    #254
    És ez hány ms?


    Ja és alulra még dukál az, hogy szabad akaratából... ;)
  • Pontius #253

    Samsung 913T

    Panel Type: a-si TFT/LCD
    Viewable Size: 19"
    Pixel Pitch: 0.294mm
    Brightness (Typical): 300 cd/m²
    Contrast Ratio (Typical): 700:1
    Viewing Angle (H/V): 160°/160° (CR>5)
    Aspect Ratio: 5:4
    Interface: Analog/Digital
    Response Time: (Typical) 8ms
    Native Resolution: 1280 x 1024
    Maximum Colors: 16.2M
    Input Video Signal: Analog RGB, DVI Digital Link
    Sync Type: Separate H/V, Composite H/V,SOG
    Input Connectors: 15 Pin D-Sub, DVI-D
    Power Consumption: 38 watts (max)
    VESA® Wall Mount: 100mm
    Emission Standard: TCO '99
    Cabinet Color: Silver/Blk
  • rynn
    #252

    Szerintetek az AG-NEOVO, mint márka, milyen? Mert nézegettem a weboldalukat, és ott össze-vissza van minden, egyik helyen egy dolgot írnak, másik helyen másikat... Úgy néz ki, hogy gyorsan csaphatták össze a többnyelvű oldalakat, nem sokat adva a pontosságra... Nem tűnik valami komolynak...
    Nektek mi a véleményetek? Ha összehasonlítanánk a többi gyártó termékével, összességében mi jönne ki?
  • M@TriX
    #251
    jójó, tudom nem a legjobb, de azért szerintem nem annyira vészes az 20 ms egy ekkora monitornál. de a többi részlet elég impozéns, bár úgyis valszeg egy Samsung 9*0MP lesz, amiben van beépítve TV tuner az az igazi :)
  • [NST]Cifu
    #250
    Hát én a 20ms-os válaszidőt is annak nevezném. ;)
  • M@TriX
    #249
    ja és 150 rongy bruttóba ez a negatívum :)
  • M@TriX
    #248
    hmm, gondolkozok most ebben is azt rebesgetik ebbe már jobb panel van...

    Philips 200S4SS

    Diagonal Size
    20.1"
    Max Resolution
    1600 x 1200 / 60 Hz
    Részletek, infók
  • MaSzKa
    #247
    Nekem is ez kell!
    csak 2.94-es képpeont nagy 1 kicsit ugyhogy lehet Samsung 730BF lesz az 2.6-os
  • M@TriX
    #246
    általában eléggé, és ezzel amodellel hozzák ki sztem a maximumot ebből a szériából sztem. ezután jönnek majd ki az új panelesek, amik valszeg jobbak lesznek, de ha novemberben megszűnik a sulinet ezen része, én addig akarok venni egy LCD-t még :)
    meg most van egy 6000Ft-os országos Samsung akció, annyival olcsóbbak a Samu monitorok. szóval még az is lejön, szóval 120 alá csusszan így egy picivel. ami pont jó.
  • netrunner
    #245
    Hát mivel sulinetben akarok vásárolni ezért bruttó 120e -nél nem több. ( Bár ez már lehet nem is olyan olcsó. :-) )
    Most én is ezt a SyncMaster™ 930BF -t nézegettem. Kapható sulinetben is és jónak tűnik. Ezzel pl. van valakinek tapasztalata? A Samsung tft-k általában megbízhatóak?
  • rynn
    #244
    Köszi mindenkinek a segítséget, végül kénytelen vagyok belenyugodni az enyhe elmosódásba, ami ezzel a fajta kijelző-típússal jár....
    De legalább nem így a szemem...
  • M@TriX
    #243
    mit jelent nálad az olcsó, szóval mennyit gondolsz rászánni, akkor talán tudunk abban a kategóriában mondani egy olyat ami megéri.
  • netrunner
    #242
    Sziasztok!
    Valamikor szeretnék egy 17"-es vagy 19"-es tft monitort venni.
    Tudnátok nekem annyiban segíteni, hogy melyek azok a gyártók amitket jobb ha elkerülök? Valamint melyek azok a típusok amikbe érdemes beruházni?
    MOst pl LG-t láttam nemrég olcsón, az milyen? Köszi.
  • M@TriX
    #241
    hmm, egész süti a SyncMaster™ 930BF - 19"-os monitor. valszeg ebbe ruházok bele, elég impozáns
  • czky
    #240
    Nekem is ugyanilyen monitorom van és pont az általad leírtaknál én is ezt tapasztaltam. Szerintem csak eleinte furcsa. Simán meg lehet szokni.
  • pauly
    #239
    Igen attól féltem,hogyha pl 800-asban akarok majd játszani,akkor milyen képe lesz,de játékban tényleg nem igazán látszik semmi,hogy rosszabb lenne.
    Windowst meg 1280-ban kell használni,és úgy jó :)
  • rynn
    #238
    Köszi a választ, így már szinte biztos vagyok benne, hogy azt kaptam amit vettem.:-) Még ha többre is számítottam, nem mondhatom, hogy azért ilyen lassú, mert csak ráfogják a 12-t (mostanában ilyenek jártak a felyemben), viszont ha már egy márkás készülék is (nem mintha az enyém nem lenne az) ilyet csinál, akkor ez van, ezt kell szeretni. Amúgy, teljesen meglep, például hl2-zés közben semmi átmosás nem látszik, ellentétben egy gyönyörű, éles kép, ami a régi, 12 éves Dell monitoromnak nemigazán volt szerves része...

    Örülök, hogy metvettem, viszont egy dologban nagyon meglepődtem: mivel köztudott, hogy az lcd monitorok nem tudják olyan dinamikusan átméretezni a felbontást, hanem csak átmosást, meg ilyeneket használva állítják elő a nagyobb mátrix helyén a kissebbet (persze mivel ezt másképp nem is lehet;), ez ahhoz képest nagyon lazán megbírkózott a feladattal! 1280-as az eredeti felbontás, és ehhez képest 1024-ben, de még 800x600ban is gyönyörű a kép, csak a szöveges módok alacsony felbontásában látszik néha torzulás.:DDD
    Mindezt azért ért ilyen meglepően, mert a régi, p1-es laptopom kijelzőjéről nem lehetett elmondtani ugyanezt, az még hírből sem ismerte mi az az átmosás, aminek főleg akkor volt jelentősége, amikor a 800x600-as képet 1024-be nagyította, egyes függőleges vonalak egyszerűen "eltűntek" a süllyesztőben...:DDDDD

    Jah, és tök jól néz ki a Cleartype karaktersimítás lcd monitoron!:DD
  • pauly
    #237
    Nekem samsung 710T van.
    Ha a szememmel követem az egeret,mialatt húzom,akkor igen látszik valami utánhúzás,bár inkább elmosodás,de ha nem követed akkor nem.Ugyanez van mondjuk egy ablaknál is,én inkább azt mondom,hogy elmosódás van,mint utánhúzás.
    Ami eleinte zavart,hogy pl ha weboldalt görgettem,akkor a betűk is elkezdtek remegni,tehát ha egyfolytában lassan gorgeted az oldalt,akkor nálam a betűk kicsit vibrálnak.
    Én már megszoktam,engem már nem zavar.
    Játékban pl szerintem jó,ott is csak esetleg a hehér részeknél látszott némi utánhúzás de nem zavaró.Pl call of duty-ban tpasztaltma ilxet,de tényleg minimális volt.
    Én is azt hittem,hogy 12 ms-nál már nincs ilyen.De ahogy hallottam a tft-k még ilyenek,majd később biztos jobbakj lesznek.
  • rynn
    #236
    Érdekes... Utána néztem a hivatalos weboldalon, itt egy részletes leírás pdf-ben:
    http://data.neovo.com/doc/english/product%20PDF/F-417.pdf

    Ebben azt írja, hogy 12 ms-os, egyébként a dobozon is ez szerepelt. És ezért is vettem meg! Régen lehetett kapni egy f-417b típusu modell, az 16 milis.

    Végre valaki, akinek 12 milis monitorja van! Nállad egy fehér hátternél, ha mozgatod az egeret és a szemeddel követed közben, látod, hogy elmosódna, vagy csíkot húzna maga után? Milyen monitorod van? Mert lehet, hogy csak én vártam túl sokat a 12 mstól...
  • pauly
    #235
    Ha jol tudom,az f 417-bol 2 fajta van/volt,az egyik az 20 vagy 25 ms-os.
    Lehet hogy neked az van,azert annyira lassu,de scrollozasnal nalam is latszik egy kis huzas,meg ablakmozgatasnal is,pedig nekem 12 ms-os van.
  • grebber
    #234
    Eltünödtem azon mi lett vlna ha 3 hét múlva megyek 500ezer alatt meg sem kaptam volan :D lol
  • rynn
    #233
    Lehet egy monitornak olyan hibája, hogy extrém lassú a kijelzője? Mert ha igen, szerintem az enyém abban szenved...:(((
  • fle go
    #232
    Ugy gondolom jo dontes manapsag en is sokat olvasgattam nezelodtem okosodtam ha minden igaz, ugyan erre a tipusra szavaznek illetve az LG L1980Q-ra ami ha jol tudom 8ms-os. Sajat tapasztalatom meg nincs nem jart a kezeim kozott egyik tipus sem csak lattam (de nem probaltam). De ugy velem Mindket tipus jo valasztas lehet es naggyabol 1 arban vannak.
  • rynn
    #231
    15-10 ms, átlag annyi mint az enyém...:)
    Ami a szkrollozást illeti, én speciel mindig úgy olvastam az oldalakat, szépen lassan tekerve lefele az oldalt... attól tartok erről le kell szokjam...;)
  • Zealot
    #230
    Nekem F-419 R12 van (19"-os), de engem annyira nem zavar az utánhúzás. Játék alatt egyáltalán nem veszem észre, scrollozás közben igen, dehát ki tud scrollozás közben olvasni???
  • grebber
    #229
    Faszán beszoptam EH.
    Csütörtökön hivtam a Tisztelt MediaMarkt-ot és kérdeztem van-e sulinetbe Samsung 913N tft-jük, hogyne persze 95k-ért.Szives repes minden.
    Most jövök onnan faszán felemelték 114k-ra :( üres kézzel távoztam :((
  • rynn
    #228
    Hello!
    Vettem egy AG-Neovo F-417 típusu monitort, és az a problémám vele, hogy nagyon lassú a kijelzője! 12 ms van ráírva, néztem a gyártó honlapját, ott egy helyen 12+4 ms szerepel, míg máshol 12 ms, úh nem tudom minek higgyek.
    Ha fehér hátteren húzom az egeret, már annak van nyoma, ha egy ablakatot mozgatok, az egész eléletlenedik mozgás közben. :(
    És is úgy hallottam, hogy a 12 ms az már jónak mondható, lentebb Ti is azt írtátok, hogy 12 ms-nál nincs áthúzás, semmi. :\ Ezzel szemben azt tapasztalom, hogy példáúl szkrollozás közben az egész oldal olvashatatlan, habár a kép borzasztó éles, és a színek is nagyon szépek. Egyszóval jó lenne ez, csak valahogy ennél többre számítottam...
    Arra lennék kiváncsi, hogy más márkájú, ám ugyancsak 12 ms-os, vagy esetleg 16 ms-os monitoroknál is tapasztalható-e a fenti eset, vagy csak az enyém rossz.

    Köszi, rynn.

    u.i.: amúgy, mivel pixelhibás, ettól a példánytól hamarosan megszabadulok, de lehet, hogy becseréltetem egy másik modellre, másik gyártótól. A Benq-ról mit hallottatok?!
  • wudy86
    #227
    Sziasztok!

    Akarok venni sulinetben egy Samsung SyncMaster 930BF monitort! Szerintetek érdemes ezt megvenni? Adatok: 160° látószög, 700:1 kontraszt, 300-as fényerő, DVI, 4 ms válaszidő és 125000FT. Választ előre is köszi! Ja és elsősorban filmnézésre kellene ill. általános irodai munkára!
  • Laalee
    #226
    nézd a filmek 25 vagy 30 fps el mennek, tökmindegy milyen tft-t veszel erre a célra, játszani meg minimum 12ms, ezalatt meg csak azt kell eldönteni, hogy 17vagy19col dvi vagy dsub, illetve melyik márka a szimpatikus neked. a vsync probléma meg szintugy fentáll a CRT monitoroknál is, azzal a különbséggel hogy ott akár 120hz et is be tudsz állítani, tehát 120fps ig nem jön elő a duplakép.
  • grebber
    #225
    Sulinetbe veszem és 50 ezret simán megér.
    DVI vs analog téma meg már nem érdekel.
  • fle go
    #224
    Koszi a valaszt.
  • fle go
    #223
    en pl eleg sok helyen lattam 913N monitort, pl Saturn, Media Markt, Extremedigital a Mammutban es meg sorolhatnam, de az analog csatlakozasu digitalis nincs rajta, ha az neked nem fontos akkor eleg jo valasztas. Erdemes szetnezni mert 20 akar 40eFt arkulombsegek is vannak!!!
  • uzsidoboz
    #222
    Teljesen hülye vagyok jelenleg ezekhez a monitorokhoz de akarock egyet venni a kolis géphez mert kell a hely! Vki leírná részletsen h mit kell nézni egy ilyen montornál + meg melyik jó ha nagyobb vagy kisebb az érték (pl.: fényrősség, kontraszt analóg vagy digitális.... stb. ) Ja és h melyik márka jó és kb mennyibe kerül, esteleg sulinet! Kb 70ezrem van egy 17 colosra igazából semmi extra nem kell csak jó legyen és ne süsse ki a szemem.. (én pl samsungra gndoltam sokan dícsérték!)

    KÖszi
  • grebber
    #221
    Heh valakinek sikerült eltéríteni a 913V-ről 913N-re de olyat meg nálunk nem kapni.
    Külföldön a 913N-hez adják a Splinter Cell 3-at vajon nálunk is??
  • grebber
    #220
    Na engem nem érdekel ha rossz választás beszopom és így jártam.
    Samsung 913V lett a nyerő. 96k-ért sulinetbe tehát 48k.

    Az miért van hogy sok oldalon mások az adatok??
  • grebber
    #219
    Nemtudom ennél a Daewoonál az ára is furcsán alacsony pedig minden fasza nála.

    Brightness 300 cd/m2, Contrast Ratio 700:1 , 8 ms, DVI, 3 év gari.