14417
  • Zizi
    #1
    Tudja veletlenul valaki, hogy egy TFT monitor kep minoseget mi hatarozza meg jobban a kontraszt, vagy a fenyero?
    E kerdes azert erdekelne, mert szeretnek venni egy Sony X72 17" TFT-t (kontraszt: 400:1, fenyero: 280cd/m2) , de a tobbi brand ceg (Samsung, LG, ...) csucs termekeinek altalaban a kontraszt magasabb(500:1, 550:1), de a fenyero alacsonyabb (250cd/m2).
    A Sony termekeinel a fenyero felmegy egeszen 300cd/m2-ig, de a kontraszt maximum 400:1.
    Van valakinek otlete, tapasztalata???
  • Zizi
    #3
    Tenyleg az.
    Peldaul azt a tanulsegot vontam le, hogy el kell menni egy hypermarketbe, es meg kell nezni egymas mellett a kulonbozo TFT-ket, es nem szabad mindent elhinni ezeknek a teszteknek. Megneztem az altalam favotizalt monitort (Sony X72) a tobbi monitor mellett, es nem volt pirosabb a tobbinel, szebb volt a kepe (elethubbek voltak a szinei, volt fenyrereje), mig a mellette levo C....q markaju monitorhoz oda kellett mennem megnezni, hogy nem -e rajta felejetettek a kepernyo vedo foliat, annyira matt, es homalyos volt a kep.
    Szoval a tanulsag megvan, csak a szemednek higgy!!!
    Mivel a heten a Sony csokkentette az arait Sony X72 Netto:160.000Ft), igy mostmar arban is szerintem nagyon jo vetelnek szamit.
  • [Walaki]D`Lair
    #5
    Faszomért nem írod oda hogy Compaq!!!??
  • Zizi
    #6
    Legszivesebben tenyleg 2-t vennek, mert szegeny Matrox G400 meg tudna hajtani, de sajnos csak 1 fer el az asztalomon. :)
  • zero_cool51
    #7
    nekem lenne 1 kérdésem.
    Hogy lehet tisztitani a tft moncsit?
  • zero_cool51
    #8
    senki?
  • Met
    #9
    A képernyőt? Úgy mint a többit, nedves rongy. Célszerű valami ablakpucoló lével pl. Clean, Ajax (ne valami brutál maróssal:) és papír törcsivel.
  • Ombika
    #11
    En egyet mondok:
    http://www.eizo.co.jp/welcome/products/lcd/l885/up01.html

    Errol ennyit!!
  • mochee
    #12
    Szevasztok! Lenne egy kérdésem, ha nézi ezt a topicot valaki.

    Van egy lg1910p típusú tft moncsim, a far cry nem mosódik, de pölö a simpsons hit and run igen, és mondjuk a War of the ringnél (RTS) is amikor húzom a kurzorral a képet, akkor nem igazán éles a kép. Én ezzel a monitorral most analóg kábellel nyomom, mert dvi nem működik, ha bedugom, akkor csak feketeség a képernyőn. Valamit elfelejtettem megtenni, vagy mi? A másik kérdésem, hogy ha sikerülne megoldanom ezt a problémát, akkor az javítana valamit a mosódos problémán, vagy nem? Mivel lenne jobb?
  • Torta
    #13
    Erröl a monitorrol tud valaki valamit?

    MAG CY-765 17" LCD
  • ddd
    #14
    Játékra mennyire alkalmasok a TFT monitorok?
  • tajfun
    #15
    Nagyon. Marmint a jobbak, szart ne vegyel. Nekem csak notebookban van tft, de teljesen korrekt. NFS Underground, Call of Duty, NWN tesztelve.
  • Buba007
    #16
    Császtok! Acer AL1721 típusú TFT-m van. Amikor játszom a BF Vietnammal, játék közben ki-be kapcsolgat a monitor!Vajon ez mi miatt van?
  • tajfun
    #17
    Vedd le a kezed a kikapcsologombrol! :)
  • Z
    #18
    Az újak nagyon jók, nekem most van egy L1510s-es LG, ami már tavalyi modell, és a reakcióideje nem annyira jó.

    De a másik egy Samsung 173P (a ping-pong-ozós), és ez valami állatjó moncsi!!! Olyan fényereje van, hogy lámpa helyett használom! :PP
    Ez persze nem igaz, de simán használható játékra. És olyan éles a képe, mint egy Katana pengéje... ;-)

    Az LG-nek nem olyan szép a képe, meg a színek sem olyan jók rajta.

    Az első szériás LG-k nem is lettek olyan jók, de állítólag az idei LG-k már jók.
  • Tatyla
    #19
    sziasztok!
    most vettem egy samsung syncmaster 710v-t.
    megmondaná valaki a tüéles képbeállitás paramétereit?
  • gurubefree
    #20
    Én egy hete vagyok gazdája egy 19" Fujitsu Simens T19-2 TFT-nek. / 8ms /

    Kellemeset csalodtam benne , pedig mindenki a Samsungra esküszik.
  • Borg
    #21
    Mennyiért osztanak egy ilyet?
  • gurubefree
    #22
    Nem hiszed el !!!! A médiába nézegettem a monitorokat volt vagy 15 különböző , és beszélgettem az eledóval kb. 10 percet. Ez alatt a 10 perc alatt 10.000- lett olcsobb ez a monitor mert akkor árazták át. Ha hamarabb megyek rövidebb vagyok 10.000- forinttal. Amugy 89.990- forint lett igy. 19" 8ms 500:1 és ku....va szép. Vékony keret.
  • subidu
    #23
    milyen monitort érdemes venni mostanában? 19" érdekelne.
  • subidu
    #24
    Tudna valaki segíteni hogy milyen 19" monitort érdemes mostanában venni?Érdekelne az is hogy mire érdemes odafigyelni.
  • MacrosTheBlack
    #25
    Késleltetés, felbontás, kontraszt, fényerő. Meg hogy van-e DVI (digitális) bemenete, ma már ez alap minden videokártyán, nem romlik a képminőség a felesleges digit-analóg-digit átalakítással. És persze az ára. :)
  • MacrosTheBlack
    #26
    Kár hogy ezek csak 1280*1024-ben mennek, nekem olyan kéne ami 1600*1200-ban tudja ezeket, és nem milliókért.
  • subidu
    #27
    Mi a véleményetek a következő monitoról?Érdemes megvenni??ert ezt néztem ki magamnak:
    ViewSonic VX912MVA8 19" TFT, 1280x1024 (8ms) 111369.-huf
    DVI-s.
  • salazar
    #28
    Jó vétel sztem.
  • grebber
    #29
    LG L1730B-ről mi a vélemyényetek?? /Brightness: 250 cd/m²,Contrast Ratio: 500:1 ,12ms/


    LG L1740P és erről? /Contrast: 500 , Brightness: 300 CD/m2 ,12ms ,160º/140º
    látószög/
  • subidu
    #30
    Arsenal!

    Sokat okosodtam mostanában , de tönteni még mindig nem tudok.
    De ha érdekel a dolg nézelődj a HWSV fórumában.
  • gurubefree
    #31
    Az addig jó ,hogy leírod mit tud a monitor.

    DE SZERINTEM AZ EGYIK NYOMOS ÉRV : - MENNYIÉRT TUDJA AZT!!!!!

    Én egy Fujitsu Simens 19" 500:1 8ms T19-2-est vettem 89990- forintért
  • grebber
    #32
    A te TFT-nek milyen a látószöge mennyi a fényerőssége?
    Játékoknál és filmnézésnél semmi gond vele?
  • gurubefree
    #33
    Én nagyon meg vagyok elégedve vele.

    19 Zoll LCD-Monitor, SXGA-Auflösung (1.280x1.024), 250 cd/m² Helligkeit, 500:1 Kontrast, 8 ms Reaktionszeit, TCO ´99, ISO 13406-02, Wandmontage möglich, Sub-D

    Ezt találtam róla . Amikor vettem 99.999- forint volt , és a szemem láttára met le az ára 10.000-el. Meg is vettem , nagyon szép , vékony keret stb.

    Ha venni szeretnél TFT akkor ez szerintem árban és abban amit tud nagyon jó !!!

    Filmeket nézek rajta , játszok / Farcry ; Doom3 ; Colin2005 / és minden probléma nélkül működik.

  • Borg
    #34
    Ezek miért számítanak neked? Úgyis szemből nézed a monitort.

    Ráadásul a CRT monitorodnak kb 110-130CD/m2 fényereje van kb, szal tftnél csak akkor számitanak ezek a marha nagy erősségek, ha direkt napfényben használod, amit túl kell világítania...
  • gurubefree
    #35
    1280x1024 140°/135° 500:1 15-pin D-Sub, 250cd/m2 fényerő, Reakció idő: 8 ms, TCO'99, 3 év garancia

    Ez egy magyar oldalon volt.
  • gurubefree
    #36
    LG L1740P 17"-ért közel 80.000- Hát nem tudom , én nem venném meg.
  • [NST]Cifu
    #37
    Tegyed azt is hozzá, hogy csak analóg bemenete van, DVI nincs. Azért így már nem olyan szép a leányzó fekvése (a két említett LG TFT-nek van DVI bemenete)...
  • gurubefree
    #38
    Erre csak azt tudom mondani vedd észre a különbséget.
    A másik verjen agyon az ég ha én valamiből is LG-t veszek.
    De ki mire esküszik.

    DVI-vel kapcsolatban annyi van átalakitó adnak szinte minden VGA-hoz.
  • [NST]Cifu
    #39
    Erre csak azt tudom mondani vedd észre a különbséget.

    Észrevettem, és nem csak én...
  • gurubefree
    #40
    Nagyon menő.

    Nekem igy is kiválóan alkalmas.

    Nem akartam az ízlésedet kritizálni. Nekem 19" 8ms kellett , és nem igazán értem mi volna az értelme annak ha veszek 78.000- egy 17" 12ms , TFT mert van rajta DVI
  • subidu
    #41
    Úgy néz ki hogy sikerült végre leszűkítenem a kört a következő 2 monitorra:

    19" AG NEOVO F419 12ms DVI 86940.- (TN+FILM)
    19" VIEWSONIC VX912 12ms DVI 93400.- (MVA)

    Mi a véleményetek, melyik lenne a jobb választás ha főleg játékra, netezésre, ill. filmnézésre kellene?
    Tudom hogy az MVA-nak szebb a képe de elég gyors is lenne a játékokhoz?
  • czky
    #42
    Én inkább az AG NEOVO-ra szavazok.
    Bár ha én vennék TFT-t, akkor biztos Samsungot vennék, mert azt kicserélik 3 napon belül egyetlen akármilyen pixelhibáért!!!
  • gurubefree
    #43
    A Fujitsu Siemens-t is kicserélik 3 napon belül .