62
Miért nem müködnek bizonyos oldalak, ha az ADSL gepen keersztul van megosztva?
  • Tomsteel
    #62
    Hali!

    Vettem egy 4 portos USB HUBot, és az lenne a kérdésem, hogy meg tudom-e osztani vele a chellós internetemet? Van-e erre vmi lehetőség, vagy haggyam a fenébe?

    Köszi!
  • Bucser
    #61
    HA nem tudod a Router IP-jét akkor indíts egy dos prompt-ot. Ott írd be:

    ipconfig

    kiad négy sort ebből az egyik, hogy alapértelmezett átjáró.. elvileg azo az IP-n van a router.. ott megy ki a netre... Az lesza cím amire szükséged lesz...
  • Bucser
    #60
    van a routernek egy külön ip-je
    explorerbe beírod az IP-t
    és elvileg csatlakozik a routerhez..
    kélr egy jelszot
    és utána lehet állítani
  • zuji01
    #59
    állítani
  • zuji01
    #58
    bucser: hogy kell lélítni/megnézni a routert?
  • Bucser
    #57
    ebben sajna nem tudok segíteni:( Nálam a router megoldotta a gondokat... olcsóbb is csendesebb is, kisebb a figyasztása... miért nem váltassz routerre???:) SAjna csak ennyit tudok hozzászólni...
  • M@TriX
    #56
    hali.
    a következő a gondom.
    ADSL van megosztva egy linuxos géppel, van 4 win98-as és egy XP-s gép. Az összesen az a hiba volt, hogy csak kis html oldalak töltődtek le, mondjuk az sg vagy egyéb php-s odlalak nem. Win98 alá van egy MTUSpeed nevű progi amivel a csomagok mértét át lehett állítani így az összes Win98-as gép rendben van, viszont XP alatt mit kell átállítani. Azt mondják az ADSl nagyobb csomagokat használ ezért alapból nem megy az ADSL. Mit kell átírni vagy felinstallálnom.

    Előre is köszi. Sürgős lenne...
  • Bucser
    #55
    hát valószínű, hogy a router a ludas... és nem frissíti rendesen a no-ip a domaint... ilyenkor szokott ilyen a hibás redirect lenni..
  • zuji01
    #54
    a hub ptokax 0.326 testdrive 4. pl:Fut a hub én is bent vagyok. Net leáll(pl: áramszüne) gyorsan restart.többi user jön vissza,jönék én is de vagy azt írja,hogy csatlakoztram-e a netre vagy connecting refused(az előbbi legikább)szal ez lenne a problámám és erre szeretnék megoldást találni,hogy mé nem neged mé csak jó sokára(több óra is tud lenni,máskor 10-13 óra)
  • Bucser
    #53
    Kicsit pontosabban pls.. Milyen hub??? Milyen kapcsolat és hova nem tud bejelentkezni...

    HA DC HUb-ról van szó akkor valószínűleg az lenne a megoldás, hogy 2 portot ad meg a Routeren.. Az egyiket aHubnak a másikat pedig a a kliensel való csatlakozásra... Ezzel kizárja, hogy a 2 progi kavarja egymás közt a szart. A NO IP program pedig ugyis csak a Routerig irányítja a kedves usert a router és a gép közötti kapcsolatot a routeren kell beállítani...


    Másik lehetőség síma Hardveres 8 portos Huól beszélsz ami csak síma hardveres kapcsolatot teremt hálózaton lévő gépek között. Ez esettben arra a gépre amin az internetcsatlakozás van kell egy proxy program ami NAT-ot csinál DHCP serverként működik + egy jó kis tűzfalprogram.. de ezt külön el kell indítani minden reboot után mert különben nem áll fel a hálózat.

    Más eshetőség nem jut ezembe ilyen későn de tuti van más is még:)
  • zuji01
    #52
    Jó napot!

    Az ismerősőmnek van egy hubja.Néha előforful pár naponként,hogy a gép lefagy.Miután újra indítja a gépet-elínditva a hubot nem tud felcsatlakozni a hubra pedig már jó ideje megy a gép. No-ip programnak sincs semmi baja. más user tud jönni. ő más néven se tud bejelentkezni. Miért? Mi a megoldás erre?
  • Lammer
    #51
    nem!!! az enyimre mivel én vagyok a host-admin otthon :)
    az övére nem tettem fel semmit...
  • Lammer at Work
    #49
    Hello én f@szán beszabályozom húgomat a gagyi gépen mikor csetel 1kra :)))
    Naviscope
    Jah nekem csellom van, de tökkmind1 de hülye vagyok...
  • Pheel
    #47
    Például HUB-bal. Esetleg switch-csel vagy router-rel, ha nagyon nincs kedved a HUB-hoz ;-) Egyáltalán hogy kötsz össze 3 gépet normálisan UTP kábelekkel hub, switch, router nélkül? :)))))

    Persze lehet, de több hálókártyával és eszméletlen mennyiségű macerával. :)
  • Pheel
    #44
    Próbáltad már azzal megcsinálni? Mert én igen.
  • Gerry
    #42
    Nem müxik, vagy nincs meg?
  • Pheel
    #41
    Elvileg igen, de sajnos a gyakorlat egészen mást mutat... :(
  • Gerry
    #40
    Elvileg erre a célra találták ki a QoS-t (Quality of Services), ami a Windows XP Pro-nak része, ezen belül nemtom pontosan hol, de lehet korlátozni a sávszélességet...
  • Pheel
    #39
    Na ez az, ami nem lesz. Én is keresem már egy ideje, de nincs. :(
  • Pheel
    #38
    Oszd meg az ADSL kapcsolatodat és láss csodát :)
  • Skywalker
    #36
    Hasznalj 1 linuxos gepet servernek.1 486 os gep 8-16mb memoriaval floppyval+valami gagyi vga-val tokeletesen megfelel.szerezz be 1 linux miniroutert,floppyra pont ra fer.
    Configold a halot es mar kesz is.Vagy a 2 halokartyas gepedet hasznald szerverkent,vagy csinalj 1 virtualis hidat a ket kartya koze.
    Erosen ajanlom a linuxos szervert mert a halo felol azon keresztul nem latjak a tobbi gepet.Ugye ami problema lehet!
  • Omegared
    #33
    Egy IP-ről a legtöbb irc szerver nem enged meg több felcsatlakozást
  • Omegared
    #30
    Olvastam az előző hozzászólásokat. Nekem 4 gép van megosztva egy sima ADSL elérésre, és minden oldal megy rendesen (777sms, tar.hu, minden). Ebben egy kis program volt a segítségemre neve: CMTUTOOL. Ez egy varázsprogi megoldotta minden gondomat. Ha valaki ki szeretné próbálni, annak szívesen elküldöm, és leírom hogyan kell használni.
    Bye: Omegared
    [email protected]
  • kokoo
    #26
    shibby:

    Még nekem is hálokártyásan van osztva....
  • Lazarus
    #24
    köszi szépen!
    neked is Gerry
  • kokoo
    #23
    Ciao!

    Letoltottem a Dr. TCP 2002 Marciusi programot.Elinditottam az XP-n(server) es beirtam az MTUhoz a 1492-t.Ez után az Internet kapcsolatmegsoztás TCP/IP tulajdonsagainal beirtam az elsodleges illetve masoldagos IP kiszolgalot.(www.axelero.hu-n fennt van). Ez utan a kliens gepen szinten beallitotam az elsodleges illetve masodlagos IP kiszolgalot. Ezek utan meg nem ment. DE! Az internet explorerben aze szkozok/internet ballitasok/kapcsolatok/lan bellaitasoknal beallitottam a proxy.axelero.hu:3128 -as proxy-t es MUKODIK MINDEN!:)))) remelem aki hasonlo cipoben jar, sikerult segitenem neki, akik pedig nekem segitettek, azoknak koszi!

    Udv.
  • kokoo
    #22
    Gerry:

    Letoltottem Dr.TCP 2002 Márciusit, ezt csak a serveren kell futtani, vagy a klienseken is?
  • Pheel
    #21
    Ez így nem igaz. A hozzáférési időket csökkenti azzal, hogy amit már egyszer letöltöttek, azt igyekszik cache-ből adni a lokális kérésre.
  • Pheel
    #20
    A proxy elsődlegesen nem megosztásra való, hanem a megosztott gépek számára csökkenti a bejövő forgalmat optimális esetben.
  • Gerry
    #19
    Megoldás arra, hogy nem megy a 777sms, stb...:
    Be kell szerezni egy tcp/ip buheráló progit (pl: Doctor TCP), vagy módosítani kell a registryt: a server gépen (ahová bejön az adsl) az MTU-t (maximum transmission unit) 1492-re kell állítani, és az a legjobb, ha minden kliens gépnél az internet beállításoknál meg van adva a primary és secondary DNS server ip címe (ezt az internetszolgáltatótól kell megkérdezni, hogy mennyi...).

    Ha ezek a beállítások megvannak, a sima windows 2000-es netmegosztással is minden kitűnően megy!
  • Laalee
    #18
    egy arban van szinte szal switch
  • kokoo
    #17
    shibby:

    Milyen windozod van?

    Pheel:
    Aham értem:)De még az a fura hogy ez a probléáma csak ADSL-nél lépett fel...Ez elött ISDN-em volt ott simán működött minden..
    Arra nem válaszoltál hogy http proxyval, lehetne-e..

    HUB-ot vegyek vagy Switch-et?

    Kössz.
  • Pheel
    #16
    Beépített Windows-os.
  • Pheel
    #14
    A NAT nem egy program, hanem IP maszkolási mód.
  • Pheel
    #12
    " És akkor az egyetem ha van 150 gép akkor 150 előfizetésük van?:) "
    Arrafelé kicsit másabbak a konstrukciók. Ők IP tartományt kapnak a bérelt vonalhoz... :)

    "A Párhuizamos betárcsázáshoz is kell HUB vagy Swich nem?"
    Kell.
  • kokoo
    #11
    És akkor az egyetem ha van 150 gép akkor 150 előfizetésük van?:)

    A Párhuizamos betárcsázáshoz is kell HUB vagy Swich nem?
  • Pheel
    #10
    Dehogynem! Előfizetsz mégegyszer és akkor kapsz még egy netes IP-t :)))))

    Amúgy próbálkozz a párhuzamos betárcsázással és akkor nem kell osztani. Nálunk bejött :) Húha! Csak a szolgáltató meg ne tudja :)
  • kokoo
    #9
    pheel:

    Es en ezt itthon nemtom megoldani?vagy proxyval?
  • Pheel
    #8
    Hat nemtom. Valszeg ők valódi IP-ket osztanak a gépeknek és nem használnak NAT-ot. Legalábbis nálunk így van. Mármint egyetemen.
  • kokoo
    #7
    Midnegy, ugyis a 777sms lenne a lenyeg...
    De akkor sulikban, nagyobb halozatokon hogy oldjak meg?