42
Hangkartya Recseg!!! Help!
  • msstz
    #42
    gigantikus up, mert:

    van egy msi ex-600-as laptopom realtek hd audio kártyával, amihez az r1.80-as driver jött gyárilag. azóta volt xp, win7 rc, most pedig win7 prof.

    sajnos a win7 nem találta meg a megfelelő drivert hozzá, így a realtek honlapjáról leszedtem a legújabbat, amivel működik a dolog, csak pattog a hang és meg-megáll néha századmásodpercekre.

    gondoltam felteszem az eredeti drivert. az újat nem szedtem le, hanem arra kezdtem telepíteni. kaptam egy baromi hülye üzenetet hogy telepítsem ezt, ez lszedi azt, aztán indítsam el amazt, blablabla, semmi értelme nem volt, mert egy "nem lehet telepíteni!!"-vel leáll a driver. ha meg nem ezt írja, akkor meg "nincs támogatott eszköz", mikor persze van.

    semmi ötletem nincs a várakozáson kívül, de az kurvaunalmas és addig szétidegelem magam ezen. ötletek?
  • Bakka
    #40
    javitas: "ez utan mindig indul!!!"
  • Bakka
    #39
    Az nem lehet, hogy valami hiba van a PPGA átalakítoval???
    Merhogy szokott olyat csinalni a gep, hogy nem akar indulni az istennek se (nem jon be a monitor). Ilyenkor kiveszem a procit, meg az AGP-t, aztan visszarakom--->ez utan mindig indul?
    Szal nem lehet, hogy mondjuk az nem jo es bezavar a gep teljesitmenyebe???
  • Bakka
    #37
    A PCI Bus 1 az egyenlo az AGP-vel???
  • Bakka
    #36
    Ja es 16-biten most is jol megy!
  • Bakka
    #35
    Attettem a hangkartyat a PCI Slot 1 be!
    Windows Inditasnal most azt irja, hogy
    Input device (hangkartya): PCI slot 1, IRQ 10
    AGP, VGA IRQ 10

    A windows szerint is ugyanazon az irq-n van a ketto, de semmivel sem rosszabb a hang, ugyan ugy recseg, meg torzul mint eddig...
    A windowsban most is azt irja a VGA-ra hogy PCI Bus 1!
  • Bakka
    #34
    Mi lenne akkor, ha a PCI hangkartyat attennem, oda abba a PCI stot 1 - be!
    A windows akkor is azt irna a vga-ra, hogy a pci slot 1-ben van???
  • Bakka
    #33
    Huh!!!
    Megint valtoztak a dolgok! Rajottem, hogy nem feltetlenul az avaltoztat a hangminosegen, hogy le van e tiltva az ASSIGN IRQ for VGA vagy nincs! Allitgattam a monitor felbontasat es a frekvenciat, es kiderult, hogy pl. 800*600 60 Hz-en tokeletes a hang, mig pl 800*600 on 75-Hz-n (amin altalaban szokott lenni) RECSEG!!! Valszeg mikor letiltottam az assignot, akkor sem azert recsegett, mert le volt tiltva, hanem azert mert olyankor eleve nem lehet a windowsban emelni a felbontast meg a frekvenciat sem (es akkor is csak 60 hz-n ment)
    A masik dolog ami ezzel osszefuggesben lehet, hogy a windowsban a Device Managerben a Videokartya tulajdonsagainal azt irja ki, hogy

    LOCATION: PCI bus 1, device 0, function 0
    Normalis ez, ha AGP kartyam van??????????????
  • Bakka
    #31
    Teljesen mindegy, hogy melyik PCI stot ban van! Osszesen van 4 slot, ebbol volt mar a masodikban a harmadikban, meg most a negyedikben. Mindig rossz volt a hang!!!
    Lehet, hogy a legelsoben lenne jo??? Oda meg nem nagyon tudom betenni, mert felette van az AGP kartya!, es lehet, hogy akadalyozza a ventillatorjat!
    Erdemes megint szetszerelnem a gepet???? Van esely arra, hogy ha a 3 slot kozul egyikben sem ment, akkor majd a legelsoben tokeletes lesz????
  • Bakka
    #29
    A gep inditasanal ugyanazokat irja ki mint a windowsban...
  • Bakka
    #28
    Nekem BIOS-ban annyit lehet allitani az irq-n, hogy PCI/PNP vagy ISA/EISA!
    Ha pl.
    Alapbol minden PCI/PNP-van! ha pl. a 9-est atteszem ISA-ra akkor atkerul s hang a 10-re a kep meg a 11-re! A kepnek nem a 11-en kellene lenni mindig???
  • Bakka
    #26
    NIncs normalis hardwer tamogatas (VGA-rol van szo)!
  • Bakka
    #25
    Egyebkent a Hangkartya az IRQ 9-en, a video meg IRQ 10-en van!
  • Bakka
    #24
    Uj Fejlemeny van!
    Elkezdtem allitgatni, kapcsolgatni a BIOS-ban a beallitasokat.... Windowsban pedig a System Properties/Device manager/Computer/Standard PC/ IRQ STEERING - alatt kiprobaltam minden variaciot!

    A hang egyedul csak akkor volt TOKELETES mikor a BIOS-ba letiltottam az ASSING IRQ FOR VGA funkciot!!!
    A baj csak annyi, hogy ilyenkor a windowsban NINCS normalis hardwer tamogatas!!!
    A system informaition/IRQs menuben pl. nincs is feltuntetve a videokartya...
    Valami IRQ utkozes/hiba lehet? Tud valaki segiteni ebben? Lehet egyaltalan valamit csinalni vele???

    HELP!!!
  • Bakka
    #23
    Lehet, hogy veszek bele egy SB Live-t!
    Milyen a minimalis rendszerigenye?
  • l3alF1aKe
    #22
    az alc 650 es chip és kcsiit jobb mint a sima alc.... nemtom a számát.-)
    enyimben is az van (bár nem használom) de kipróbáltam és télleg jó.
  • [Walaki]D`Lair
    #21
    Nem mind...Nekem Gigabyte GA-8PE667 Ultra van, és abban is AC97-es van...DE nem recseg. Mondjuk ez már más kategóriás alaplap...
  • Bakka
    #19
    Kosz, hogy elkuldted! Feltettem, de nem lett sokkal jobb! Javult valamit (de lehet, hogy mar csak bekepzelem magamnak)
    Ugy vettem eszre, mintha a nagyobb bitrates mp3-aknal jobban baszakodna...
    Van meg valami otleted, mit lehetne meg vele csinalni? Vagy ennek a patchnek ujabb verzioja, nem lenne jobb?
    ???
  • Bakka
    #17
    Ez a link nekem halott!!!
    Nincs meg valahol mashol???
    Vagy nem tudnad elkuldeni mailban?
    [email protected]
  • Bakka
    #15
    Most kivettem az egyik ramot. A 128 megas 133 mhz-s van benne csak, de a hang valtozatlanul nem jo.
    Ha nem nyulok a gephez akkor megy normalisan...
    Most mar tenyleg nem tudom mi van vele!!!
    Az nem lehet, hogy a tapegyseg nem birja?---> mondjuk ha mozgatom az ablakokat, vagy tolt vagy stb. tobb aramot venne fel a gep, de a tap nem birja?
    Vagy lehet, hogy ez a ram hibasodott meg? De hat a masik gepemben nem volt baja...
  • Bakka
    #14
    Egy ha kivezem. az egyik ramot, akkor mar csak 128 mega marad! Megy igy az XP? (Asszem kiprobalom)
    Mar azt hiszem emlitettem, hogy az nem azonos frekvencian megy a ket ram! Nem lehet, hogy az is baj! Lehet, hogy ez a regi tipusu alaplap nem is kezeli normalisan a 133 Mhz-s ramot? Vagy az ilyen ramok tudnak mukodni 100 Mhz-n is, ha csak annyit bir a rendszer? Vagy ez baromsag?
  • Atus01
    #13
    Itt nézz körül:
    http://www.supergamez.hu/cikk.php?cid=15747&lap=3
  • szasza_1
    #12
    Az integrált hangkártyák ilyenek. Nekem VL6 van. Most akarok venni egy ABIT AU-10-est távkapcsolóval. Ez milyen hangkártya? Tapasztalat?
  • Gerry
    #11
    Üdv Mindenkinek!
    Volna egy problémám, amit már egy másik topicban felvetettem, de hetek óta nincs rá válasz...
    Tulajdonképpen idevág, úgyhogy beírom, hátha van valaki, aki tudna mondani valami okossat:
    Adott két alaplap (ABiT VH6 és VH6-II), mindkettőn AC97-es alaplapi hangchip: Avance Logic ALC100P.

    Mindkét alaplapnak ugyanaz a hibája: Ha a Windows betöltődik, a bejelentkező hang uán zizegő hangot ad a hangkártya, ha mozgatom az egeret (PS/2, Serial, vagy USB tökmindegy), vagy a CD/HDD olvas.

    Próbáltam BIOS-t frissíteni, új drivert letölteni, másik Windows-t telepíteni (Win98SE/WinMe), semmi változás.
    Először azt hittem, hogy a hangchip adta meg magát, de azután mondta egy ismerősöm, hogy az ő alaplapján (VH6-II) lévő hangchip is ezt csinálja.

    Szériahibásak lennének ezek az alaplapok?

    Ha valaki tud megoldást (azon kívül, hogy alaplapi hangchip letilt, másik kártya bele), legyenszíves ossza meg velem!
  • gothic1
    #10
    Jobban visszagondolva, nekem az volt a baj, hogy az ide kábel feszegette a ramot :), és ezért nem érintkezett jól az egyik ram slotja...
  • gothic1
    #9
    Került hozzám egy gép régebben hasonló próblámával. Próbáld meg azt, hogy csak egy ramot teszel be a gépbe, megnézed hogyan müxik a hangkártya, ha más-más slottokba teszed a ramot.
    Azt hiszem nekem ez volt a megoldás.
  • vaskalap
    #8
    Akkor nem a DMA! Más hangkártyával próbáltad??
  • Bakka
    #7
    Volt a legalsoban! Rossz volt! Most legfelul van, es itt is rossz!
  • Bakka
    #6
    A winyora engedelyezzem a DMA-t? Az asszem megy, legalabbis a windows szerint!
    Ha pl. a Winamp ablakot huzgalom, a winyo nem tolt jobban, viszont recseg a hang, meg torzit!
  • vaskalap
    #4
    Engedélyezd a DMA-t!!!
  • Bakka
    #3
    Az nem lehet, hogy keves neki a RAM???
    Osszesen 192 Mb ramom van!!! Ebbol az egyik 128 Mb SD 133 Mhz, a masik 64 Mb SD de nem 133 Mhz (nem tom mennyi, de mar van vagy 4 eves, akkor meg meg nem volt 133-as szerintem). Lehet, a masik alaplapnak nem volt vele gondja ennek meg nem nagyon testzik???
  • Bakka
    #2
    SEGÍTSETEK!!!! SEGÍTSETEK!!!! SEGÍTSETEK!!!!

    Osszeszereltem a regi Amptron PII 3300 v (450MHz celeron) tipusu gepemet (mert a masik tonkrement), feltettem az xp-t es minden megy normalisan KIVEVE a hangkartya! --->ForteMedia 801 PCI
    Ha mozgatom az ablakokat, vagy tolt a vinyo vagy egyszeruen csak le van terhelve a gep, a hang szaggat, akad, torzit!!!
    A gepem amelyik tonkrement szinten Pentium II-es volt ugyanezzel a processzorral, hogy lehet, hogy annal nem volt semmi baj?
    Segitsetek!!! Mit csinaljak???
    Mit lehet vele csinalni???
  • Bakka
    #1
    Recseg, Torzit, Akad!