42
Windows Xp allati hálózat
  • ateso
    #42
    hy, témát hogy a kell feletelepiteni
  • olomhuszar
    #41
    üdv!
    A windows xp-n feltelepítettem valamelyik hálózati elemet, ami után a gép újraindult és már nem a grafikus bejelentkezési ablak jött be, hanem ahol meg kell and a evet és a jelszót külön inputmezőbe(olyan mint "sima" bejelentkezésnél a ctrl+alt+del).
    És azóta folyton ilyen. Meg nem lehet felhaszálót váltani sem, csak kijelentkezni. Nagyon zavaró probléma.

    Nézegettem a controluserpassword1-2 de egyikben sem jutottam előrébb.

    Régebben is volt ez a bajom, újraraktam az xp-t, jó lett, majd jött ez a hálózati elem, amit hiába távoltítottam el, úgymaradt minden.
    Kérlek segítsetek!
  • Bagoly81
    #40
    hello volna egy olyan kérdésem van egy 250 gigás vinyom, fullon adattal ez a rendszer vinyom is.
    a 700 megás filokat nehezn tömöriti ki, ha törlök a vinyorol akkor gyorsabban tömöritíki, gondolom az irási sebesége lassult le. szeintetek mit lehet ez ellen tenni, format nélkül sok adat törlése nélkül!?
  • KaszaN
    #39
    köszi
  • gurubefree
    #38
    Hello

    Elosszor is kerits mindent elo ami az alaplaphoz vagy a VGA-hoz Install CD. Ha minden megvan akkor ( jo lenne kulon particio az oprendszernek ha van eleg hely akkor 20GB ) mentsd le az osszes adatot amire szukseged van ( home video , fenykepet stb ) es ez utan formazd le a winyot. Ha ez megvan akkor a BIOS-ban alitsd at hogy a XP CD-rol induljon.
    Utanna mar minden le lesz irva mit kell csinalni.
  • Solten
    #37
  • KaszaN
    #36
    csá!

    Valaki letudná nekem írni részletesen hogy hogyan kell feltelepíteni újra a windows xp-t? Mert még sose telepítettem fel egyedülés jól jönne ha valaki segítene és leírná a fojamatot. köszi
  • davidka003
    #35
    Nem zavar, hogy 1 éves hsz-re válaszoltál?
  • Puhos
    #34
    Hi!

    VEDD MEG!!!!
  • arankamama
    #33
    szia!

    start menü : futattás oda beírod hogy : gpedit.msc , ezután a Felhasználó konfigurációja alatt megkeresed a Felügyeleti sablonokat, megnyiotod , ott asztal és ott lomtár eltüntetése az sztalrol : katt rá kétszar majd letiltás. restart és van lomtár.
  • AtkariZsolt
    #32
    Segítsetek!
    Valahogy eltünt az aztalomról a lomtár ikon. (Nemtudom, hogy tünt el)
    Nemtalálom sehol a vissza kapcsolás modját, hogy lehet visszahozni?
  • Sewen
    #31
    Köszi,valoszínű,h az lesz,hétfőn megy vissza a boltba,ahol vettem,nincs kedvem napokig probálgatni,keresgélni hiba okát:)
  • ibrik
    #30
    Számtalan oka lehet ennek a jelenségsorozatnak (lennének ötleteim), de egyelőre felesleges házilag találgatni, hogy mi lehet a baja...
    Használd ki a garanciát, vidd szervízbe.
  • Sewen
    #29
    Sziasztok!
    Kéne egy kis segíség.Az Xp elég érdekesen jön csak be:bekapcsolom a gépem,mielött eljutna a bejelentkező képernyőig ujraindítja magát,aztán kidob egy szöveges képernyöt "A windows indítása sajnos sikertelen volt.Ezt a hardvereszközökben,vagy a szoftverekben végzett változás okozhatja...."felajánlja a csökkentett modokat,legutobbi müködöképes beállítást,normál indítást,vagy 30mp elteltével megprobál bejelentkezni.Van,h másodszor már belép,de van,h megint ujraindul és csak 3. próbálkozásra jön be az Xp és elöfordul,h elsöre bejelentkezik probléma nélkül.A kérdésem az lenne,h mennyire lehet komoly a baja,érdemes lenne visszavinnem a gépet(még garanciális),h kezdjenek vele valamit,v ez csak valami megszokott Xp hiba,amit meg lehet oldani,v kikapcsolni a hibaüzenetet?Előre is köszi,ha valaki ír rá ötletet,véleményt!!
    Az Xp gyári CD-röl lett telepitve pár hete,a gépet is akkor vettem:
    Alaplap:Asus P5K-PL CPU:Intel Core2Duo 4500 2.20GHz HDD:Samsung400Gb Sata2 16Mb VGA:Gygabyte 8800GT 512MB Ram:PQI 1024/800Mhz x2 Táp: CoolerMaster 430W Monitor:LG L1982U
  • ibrik
    #28
    Már a régebbi "fordítós" kábeles korszakból (két gép közvetlenül hálózatba kötve egy fordítós UTP kábellel) ismerős a jelenség, hogy hiába 10/100mbps gépek a hálózati kártyája, pl. egy fájl átvitelekor egyik gépről a másikra jó ha az átviteli sebesség eléri az 1-1.5mbps-t.
    Lehet ezen valahogy javítani?
    (Mindkét gépen WinXP SP2 fut és mindkettőben LAN 10/100-as van)
  • Solten
    #27
    Lehet. Én C64-en futtatom...
  • davidka003
    #26
    Abba lehetne már hagyni a Vista fikázását.
    Sok embernek tetszik. Ha valami újfajta gépen futtatod, akkor nem lassabb, mint az XP.
  • Solten
    #25
    Windows7?

    Na a májkroszoft végre tenne egy értelmes lépést ha 1 év múlva lecserélné ezt a gagyi visztát.
  • Zoli007
    #24
    Helló! X gépen meg van osztva egy mappa, a guest userok csak olvasni tudnak ebbol a mappabol, de ha en mint admin jelentkezek be, akkor mindent tudok csinálni. Azt értem, hogy ki kell osztani a jogokat, ez meg is történt, de ha rá akarok csatlakozni az X-re akkor nem kérdez semmit, egyből guestbe rak. Hogyan lehetne azt megoldani azt sima XP-ből, hogy kidobjon valami bejelentkezési ablakot, és ha nem írok be semmit, akkor guest vagyok, ha beadok nevet, jelszavat akkor pedig az a juzer?
  • Gabe the Ninja
    #23
    heló.meghalt 1 fájl a windows mappában és ezért a cd-vel megprobáltam javítani, de kér valamilyen parancsot és nem tom meik a javítás parancs.pls help
  • KILLER2
    #22
    Lehet valahogy egyéni elemeket hozzáadni a start menü jobb oldalához? Mert XP mellett Vistát is használok és annak angyon megtetszett a dokumentuom része és szeretném, ha XPn is ilyen lenne, de ahoz hozzá kéne néhyán mappát pakolnom a START jobb oldalához, amit viszont nem tudok. Van erre megoldás?
  • czky
    #21
    Formázás és win újratelepítés.
  • Serman7
    #20
    Egy nagyon nagy problémám lenne. Windows XP service Pack 2-esem van, és elindítok egy bizonyos fajta programot (legyen az nyomtató drivere) nem indul el. Rámegyek a feladatkezelőre, és ott ott van a folyamatok között, azonban a memóriából kevesebbet foglal, mint kellene, és a CPU használatára sem mutat semmit. Más programok többnyire futnak, de nem mindegyik. Segítsetek, mit tegyek?
  • KILLER2
    #19
    Lenne egy sürgős kérdésem. Van egy winchesterem és rajta 3 partíció. Az egyiken vista volt és nem engedte leformázni az XPből, ezért fogtam az XP CDt és azzal törötletm, aztán csináltam egy újat. Nos az a baj, hogy azóta nem igazán akarja elindítani az XP-t, én meg nem igazán akarom újratelepíteni. Kérdés, hogy hogyan indítsam el az XPt? Gondolom a bootolást állította el, én meg nem tudom ezt a BIOSban beálltani, mert ott ugye csak a winyókat mutatja, a rajtuk lévő partíciókat nem. Próbáltam ez XP CDből a javító konzollal vagy mivel, de nott meg nem tudom, hogy mit méne csinálnom.
  • Dark Angel 666
    #18
    Kereső esetleg ?
    Az is van
  • Yrda
    #17
    köszi
  • Peetboy
    #16
    NTFS-be formázd. Az XP-hez az kell.Meg különben is már az jobb.
    Bár hallottam olyat,hogy csak FAT32-be engedett az XP egy DVD filmet megírni de ilyen ritkán fordul elő.
  • Yrda
    #15
    sziasztok
    egy pentium III-as 733-as, 256 MB memória, ati 3D rage videókártya, 20GB-os winchester
    erre szeretnék Xp-t telepíteni
    és az lenne a kérdésem, hogy a winyót fat32-be vagy NTFS-be formázzam meg?
  • barret
    #14
    Rendszervisszaallitas?
  • DanRyu
    #13
    Hi

    Van egy gondom a Win Xp Sp2 professional editionel. Reggel óta azt írja ki, hogy megbukott a biztonsági teszten, mert feketén van. Nem tud valaki hozzá cracket? Nagyon kéne már megvan több mint 1 éve és eddig nem volt ilyen gond vele. Talán zárolták a licensem. Valaki Crack!!! Help!!!
  • virs lee
    #12
    Ez mióta hardver?
  • jnf7
    #11
    Sziasztok!
    Lenne egy problémám.remélem tud valaki segíteni nekem.
    tudom nem éppen ide illő probléma,de hátha valaki segít.
    Az én gépemen windows vista van telepítve.ugye 64bites rendszer.
    és nem futnak a 32bites szoftverek,és driverek.
    lenne nekem egy hauppauge 878/9es tvtuner kártyám.amit nem tudok üzembe helyezni.ha valaki tudna nekem olyan oldalt adni ahonnan különböző 64bites szoftvereket/drivereket tudok letölteni,akkor azt megköszönném.google-ban nem jártam sok sikerrel.
    email címem:[email protected]
    előre is kössz mindenkinek.
    csá
  • Nemcso
    #10
    Semmit sem kell csinálni vele, át tudod lépni ezt a kérdést, csak olvasd el figyelmesen, ami a képernyőn le van írva.
  • geges
    #9
    hali
    lehet nem ebbe a topicba tartozna a dolog de hátha
    az a gáz hogy telomhoz felakartam rakni 1 drivert és kidob azzal a hibaüzenettel hogy nem ment át a windiws logó tesztjén! Mite lehet ezzel csinálni?
    előreis köszi
  • NeoMaN
    #8
    close
  • arsene
    #7
    sajátgép(jobb klikk)->tulajdonságok->speciális->felhasználói profil
    itt töröld azt a felhasználót, ami nem kell
  • evid
    #6
    Ha csak egy fiók van, akkor az asztal jön be rögtön. Vezérlőpult-> Felhasználói fiókok
  • barret
    #5
    Nekem ugy van.Nem csinaltam profilt,es meg sosem jelentkeztem ki a winbol...
    Visszacsinalashoz sajnos nemertek:(
  • rvn
    #4
    hy! Azt hogy lehet megoldani h ha bejöna windows ne kelljen felhasználót váltani ha nem automatikusan jöjjön be az asztal! Lécci válaszoljatok
  • Tovi
    #3
    Olvass lejjebb, min 2 db ezzel foglalkozó topic van, szerintem választ kapsz kérdéseidre.