1239
Vízhűtéshez segitség
  • nemcsakfeel
    #198
    akkor viszont grat hozzá! így van egy full csendes hűtésed amivel még kicsit húzni is tudsz!
    csak procira nyomtad rá, vagy vidkártya is rajta van?
  • Zetorg
    #197
    még nem, mert nincs itthon ventim
  • efter
    #196
    ja hogy nincs rajt venti a bordán?
    hátakkor meg mire vársz?
    ventivel már próbáltad?
  • Zetorg
    #195
    lesz ez jobb is!
    most passzívan megy!
  • nemcsakfeel
    #194
    20% ért egy vízhűtés ? ehh.
  • Zetorg
    #193
    [email protected] - 44-54 fok között mozog
  • efter
    #192
    már ne haragudj de mi köze van ennek a vizhütéshez?? hö!!
  • nemcsakfeel
    #191
    az 5200 irreális, és minden ilyen esetben a biosnak kell hinni. Az aida valószínűleg rossz regiszterekből próbálja meg kivenni az adatot. A 45 C-s proci hőmérséklet ideális. 60 körül már kicsit gáz.
  • KViktor15
    #190
    Hi all! Van egy 1.6-os P4-esem gyári intel hűtővel. Normál esetben mennyit forog egy proci hűtő, mert az enyém a BIOS szerint 3125-öt, de az AIDA32 szerint 5200-at. Ez hogy lehet? Melyiknek higgyek. Amúgy azért kérdem mert a proci 45°C-os ami sztem egy kicsit sok. Vegyek új hűtőt szerintetek? Előre is kösz!
  • efter
    #189
    mit jelent bővebben hogy a teljesítménye nem az igazi? hány fokon tartja procit?
  • Zetorg
    #188
    nincs még kép.
    kinézetre egész jó, de teljesítményre nem az igazi :(
  • efter
    #187
    cső!
    dobjál már léggyszi egy képet a vizhütésedről ha tucc kösz!
  • nemcsakfeel
    #186
    vagy hogy elég sztájl legyen benne, egy másik gépházba rakom bele az egész hűtés cumót, így biztosabban elfér + kopmakt!
  • Zetorg
    #185
    kompresszoros hűtés
  • Zetorg
    #184
    az is egy megoldás, ha a kompresszorban lévő freongázt (?) belevezeted egy blokkba.mondjuk ez már a brutálabbik megoldás :D
    ha a kompresszort is be akarod építeni a gépbe akkor a radiátor már csak a gép oldalára fér el.
  • nemcsakfeel
    #183
    ezért gondoltam egy kisebb kompresszorra, mert ugye az megy tönkre a folytonos működéstől, viszont pl. vízhűtésnél is állandóan megy annak a szivatyúja, szal jó lenne egy ilyen átalakítás.,
    a radiátor felületét hova tennéd.?
  • Zetorg
    #182
    inkább hagy úgy a hűtőt és rakd bele a vízhűtés hűtőradiátorát! ;)
    én is ezt akarom kipróbálni, csak azt mondták, hogy tönkre megy a hűtő, mert egyfolytába mennie kell, hogy megtartsa az adott hőmérsékletet :(
  • nemcsakfeel
    #181
    egy hűtőt akarok átalakítani géphűtőre, csak nem tudom hogy mégis hogy vágjak bele.
    szal minden működőképes benne, csak gondoltam hogy a kompresszort ki kéne cserélni egész kis méretűre, 1) ne legyen hangos 2) lehet h a kicsi 12 V ról, a gép tápjáról mehetne ????
    a radiátor is kéne hozzá, hogy az is emberi kisméretű legyen, esetleg a gépben elférjen.
  • KOXX
    #180
    milyen árban vannak komplett vízhűtések, ha mondjuk olcson de jót szeretnék?
  • Maffya
    #179
    Nagyon jó kisméretü Radiátorom van eladó ha valakit érdekel Privibe megbeszélhetjük. Autóból származik de gép belsejébe elfér!!!
  • efter
    #178
    ja és ugya nem áll fennt az a veszéj hogy elromlik a kapcsoló ami a táppba lenne kötve és 12volt hatására ad 220 at a pumpának! igy nem kell izgulni hogy vajon elindul e a pumpa vagy sem,tudom ha bekapcsolom kézzel akkor tuti megy! off
  • efter
    #177
    hát inkább elöbb induljon mint késöbb,nem???
    hát mikor a piros kapcsolot aktiválom akkor kap a pumpa áramot meg a gép is,és a gépet még a power gombal ell kell inditani! kb 2sec el késöbb indul a gép mint a pumpa!énis gondolkoztam azon hogy bekötöm a tápba,de körülményes a szétszerelése,igymeg akkor kapom ki belöle a pumpát mikor kedvem tartja! vágod?
  • Gabesz amd64
    #176
    Tehát a pumőád az elöbb elindul! mint a géped!
  • efter
    #175
    ja az más!
    ja az enyém konektoros verziós,de a hosszapitó az kapcsolós és azzal aktiválom a pumpát a géppel eggyüttt!
  • Gabesz amd64
    #174
    te vadkecske!
    Ez az üzi a te nevedre szól
  • efter
    #173
    te tipli,még asszem nincs kész neki a cucc! akkor meg hogy lenne a tápra kötve?
  • Gabesz amd64
    #172
    Külön konektorba van dugva a vizpumpád?
    Mert én már láttam hogy a táphoz vol csatlakoztatva valahogy!
  • Zetorg
    #171
    1.5m cable fitted with UK plug. 230V
    50Hz
    Qmax 700l/h
    Hmax 1.35m
    14Watts
    The pump ships with 2 1/2"ID barbs for inline use, a mounting plate & optional suckers.
    When in submersed use the L20 can flow regulate.
    Dimensions without fittings : 3.5" (95mm) x 1.75" (45mm) x 3.25" (80mm) height
  • Gabesz amd64
    #170
    Ha ideges vagyok akkor elég magasba!!!
    :-)))
  • efter
    #169
    mijen magasba nyomja fel a vizet a pumpád?
    hány w-os?
  • Zetorg
    #168
    a rézcsőre gondoltam én is és tudok is szerezni lágy rézcsövrt amit könnyű hajlítani :)
    a pumpa szerintem nem nagy és sokan ilyen teljesítmnyűt használnak.
  • Gabesz amd64
    #167
    Te ebbe bakker már profi vagy!!! :-))
  • efter
    #166
    nemlett egy kicsit nagy teljesitményü aza szivattyu? csendes?
  • efter
    #165
    szeva! én inkábba hejedbe réz csövet használnák! igaz nehéz meghajlítani,de utána nagyon faasza! nem törik meg,sőt még hőt is ad le mivel rézből van,a szilikoncső meg szigetel inkább! először nekem egy átláccó puha müanyag csö volt de aztán lecseréltem rézcsöre,legalábbis ot ahol megkellet hajlitani,mert fojton megtört a kanyarokba és nem engedte át rendesen a vizet!
  • Gabesz amd64
    #164
    Hát szerintem a memcsire felesleges blokkot rakni!2 blokk az fogalmam sincs mennyi!változó!Hát a radiátor az huzos pl.:egy kocsiban található fütőradiátor is jó!és ezt azért nehezebb megcsinálni mint egy blokkot!kérdezd meg az Eftert az többet tud segíteni!Talán ha van ismeretséged akkor kihozhatod 10000 Ft-ból,szerintem!
  • Maffya
    #163
    És igy mondjuk S.Kezüleg menyibbe jönne ha a videokártya a memoria a proci és az alaplapi chip et kellene hüteni?Ez ugye 3 blokk 1 radiátor és 1 pumpa + a csövek .A radiátort hol lehet beszerezni és 1 blokk menyi HUF? Vagy hogy szokot ez lenni?
  • Gabesz amd64
    #162
    nézd meg a #97-est a haverom rakta össze sajátkezüleg!
    töle tudsz blokkokat venni!
  • Gabesz amd64
    #161
    Egyszerü összerakni egyet ugymond de kicsit rizikos!

    Áll egy vagy több blokkból(procira,esetleg chipsetre kell ezeket rakni)kell egy pumpa ami keringeti a vizet!Aztán kell egy hütöradiátor---ez a legnehezebb megolani-én szerintem!A többi már egyszerű!Meg a csővek érdemes olyat venni ami nem igen melegszik mert meghajolhat,megtörhet!És esetleg repedés lesz a vége!Aztán elázik minden!
  • Maffya
    #160
    Lényegében mikből áll össze egy vizhütés ha valaki leirná +köszönném. Sajátkezüleg is össze lehet rakni egyet?Hol a legolcsobb és hogy ha szettbe veszem vagy darabonként?
  • Zetorg
    #159
    ja, 5577Ft volt :)
    és egy kérdés: hol lehet szilikoncsövet venni Bp.-en???
    10-es belső átmérőjű kéne és valami hajlékony.