182
  • Sir Ny
    #182
    én ezt nem hiszem el
  • viki
    #172
    szar me nem lehet leírtani
  • zer0
    #167
    En sem vagyok MCSE es nincs semilyen M$ vizsgam...
    Megkoszonnem ha egy MCSE elmagyarazna, hogy miert van ez:

    A vas egy Compaq proliant 6000 rajta Windows NT 4.0 server.

    Az AT segitsegevel inditom a proba.bat -ot. Miert van az, hogy adatmentes helyett berohad az NTBACKUP??
    Az ntbackup nem ir sehova semmit az idiota ablakos felulete sincs sehol, csak a processzek kozott latszik, hogy fut.
    Az esemenynaploba nem kerul erre vonatkozo bejegyzes.
    Ha megprobalom kiloni az ntbackup -ot akkor berohad
    a taskmanager is. Egy masik task manager segitsegevel ki lehet loni a berohadt taskmanagert... de az ntbackup-ot csak az ujrainditas takaritja ki a memmoriabol.

    at 03:00 /every:monday,tuesday,wednesday,thursday,friday "f:\proba.bat"

    proba.bat - tartalma

    ntbackup backup f:\proba /tape:0 -t normal /l f:\proba.log
    ntbackup eject /tape:0


    Ilyen esetekre milyen okossagot tud mondani egy MCSE?


  • Johann
    #166
    Szinbád: Egyébként ha te ilyen koczkafejü MS-es vagy, akkor áruld már el mitöl nem lehet lejjebb állítani, vagy tudod mit, kérdezd meg az MCSEDFGHALVJD ismerösödet! :)
  • Johann
    #165
    Hallottam prioritásról, meg jártam MCP tanfolyamra is (már elöbb leírtam)! De csak a hülye nem veszi észre, hogy P4 nyilván több MIPS-el rendelkezik mint egy P2, teljesen más teljesítményt kellene hogy nyújtson, nem beszélve az órajelröl ami kb. 6-szoros. Mégsem számol gyorsabban! Mi lehet az oka?

    A prioritásról annyit, hogy azzal csak annyit érnék el, hogy több processzoridöt kapna, de nem számolna gyorsabban! Mellesleg összeomlana ha realtime-ra állítanám, és nem reagálna semmire, ezzel meg kurva sokat érnék! :))
  • Johann
    #161
    Na most a WinXP fanoknak egy kis adalék!

    Nemrég sikerült kipróbálni egy ilyet (mondhatom förtelmes a felülete, de nem ez a lényeg). A hardver frissen vásárolt P4 1.7, 512MB Ram, SB Live! A tesztalany pedig egy Reason nevű zeneszerkesztö! Aki ismeri az tudja, hogy valós idöben számolja ki a jelalakokat, tehát némi késleltetés szükséges hogy a processzor bírja!
    Namost az elsö meglepetés akkor ért, amikor ezt a késleltetést nem lehetett 50msec alá vinni, mert nem bírta (P2 300Mhz-n, Win98-al remekül elmegy még 46msec-el is, pedig a két gép más kategória)! Ráadásul ha elindult a képernyövédö, vagy a tököm tudja mi, akkor ez a késleltetés csak nött, természetesen változó mértékben, azaz a MIDI billentyüzeten nem lehetett játszani sehogy.
    Ebböl azt lehetett leszürni, hogy a felület leszopja az összes processzorteljesítményt fölöslegesen, pedig a tököm se kiváncsi a dinamikusan változó ablakokra! Vagy ilyen processzorzabáló az egész!

    Vagyis következtethetünk arra, hogy valós idejü feladatokra a rendszer (WinXP) tökéletesen alkalmatlan!

    Ez cáfolhatatlan!
    Ja, és a gépen még 1 db program sem volt felinstallálva, hiszen zsír új volt, és ezzel teszteltük a vasat!

    Félelmetesen jó eredmény, nem?
  • vax
    #159
    http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=18927
  • Johann
    #142
    Miért lenne Isten egy MCSE? Meggyógyitja a kékhalált? :)
    Én is jártam MCP tanfolyamra, és nem egy nagy durranás ami ott oktatás címszó alatt folyik! :) Egy linux howto-ból többet tanulok, mint ott az egész tanfolyamon!
    Bár lehet hogy nekem rossz volt az oktatóm, nem tudom! Mindenesetre már mindent el is felejtettem azóta (szerencsére), úgyis csak 2 évre szól a minösítés! Ez meg volt vagy 3-4 éve! :)
  • zer0
    #141
    Szinbad:

    "Az MCSE egyertelmuen az Isten."

    Ez egy kicsit eros... nem vagy te egy kicsit elfogult? :D

  • vax
    #75
    Van köztetek Linux vagy Windows fejlesztő?
  • leslie
    #53
    Mi ez a hujeseg? Itt ilyen kifinomultan vicces kedvu m$ rajongok vannak, h komolyan veszik azt, h m$-re epulve lehet secure rendszert epiteni? Ugyanmar, ez csak mese. Soha nem letezett, es soha nem is fog letezni, nem ez a tendencia.
    BSD. Az mar igen! :)
  • mir
    #46
    SG rulez.
  • Pheel
    #31
    "Ha egy linuxos webszervert telepitesz, akkor mi szukseg lenne a BIND-ra?"

    Ha csak egy webszervert akarok, akkor IIS helyett is ott van mondjuk az Apache. Ha rendes szervert akarok, akkor azon meg lesz BIND is.
  • Pheel
    #30
    IIS simán helyettesíthető. Persze akkor le kell mondani pár scriptnyelvről.
  • pitty
    #27
    egy újabb ms pr kampány ez a cikk. érdekes, hogy az összes feltört rendszer döntő többsége ms os-el felinstallált gép. erről a t. szakértők vajon miért nem nyilatkoztak? amúgy meg fog változni a használt os-ek aránya, a nyílt forráskódú rendszereket egyre többen fogják használni.
  • b
    #23
    aberdeen group sponsored by micro$oft.

    úgy láccik másfél év az a ciklus amikor az m$ megenged magának egy ilyen hecckampányt. inkább azzal a fostalicska xbox-ukkal törödnének!
  • Pheel
    #22
    Naja. Csak az IIS-t kisebb eséllyel rakod fel Windowsra, mint a BIND-et Linuxra.
  • Pheel
    #13
    De minek ehhez dos lib? :)))
  • Sephi
    #8
    Az teny hogy jobb.. de egy atlagos ember azert vesz gepet hogy :

    Zenet halgasson
    Hasznaja a Exel Word
    Filmeket nezzen
    Jaccon
    Internet.

    Nah erre a Windows a legmegfelelobb. Igen lehet hogy a Linux tudja ezeket perfekten de a Jatekok reszt nem tudgya. Es kulomben is bazz felorakat kell rini szoveget amig elindul valami windows allat meg par dupla click.

    Lenyeg az hogy a Win a lustabaknak keszult akik csak szorakozni akarnak konyen es a linux a kitarto kutato embernek akit erdekel is hogy micsinal.

    akkor is win forever:)_
  • Kosh
    #1
    ebből is látszik, hogy az m$-t mekkora veszély fenyegeti a Linux miatt... eddig abszolút nem érdekelt igazán senkit, hogy milyen a Linux, most teret hódít sok esetben a windows hátrányára (pl indiai kormány esete) és igyekeznek befeketíteni.

    Ha igazuk lenne és a Linux valóban megbízhatatlan mint a windows, akkor is azt sokkal olcsóbban teszi...