14
Monitor nem kapcsol be...
  • Jagumo
    #14
    Hello

    Lenne egy olyan problémám, hogy nem akar elindulni a gépem. 2 hete apu keltett arre hogy nem elindítja a gépet és nem kap jelet a monitor (ugye nem kék a picit led hanem sárga az én esetemben) Mondom majd megjavul egy óra múlva felkeltem nekem bekapcsolt. Aztán pár napja megint előjött ugyan ez a hiba kikapcsoltam bekapcsoltam ment. Ma pedig már odaáig jutott, hogy lefagyott a gép pedig csak böngésztem (sose fagyott eddig le) kikapcsoltam pihent pár órát aztán működött. Majd mitad isten megint lefagyott és most nem indul gondolom itt már valami probléma van.

    Gondolkoztam azon mi lehet. A táp igaz régi 400W-os de amiatt nem hinném. 4 giga ddr2-es geil 887-es ram van benne asszem ha a ram a baja akkor sípol. A proci egy amd atlon 64 6000+ jópárszor felmeléegedett már (most mikor legutóbb lefagyott full forró volt a hűtő... pedig a ventillátor megy) . Winyó 4-5 éves WD lassú picit de amiatt se hinném, hogy lefagyna a gép. VGA a helyén van normálisan 9400GT.

    Előbb én winyóra tippeltem de picit tartok attól hogy a proci a a gond... vagy csak hűtés? aki tud segíteni megköszönném.
  • nearo
    #13
    Na megoldódott, tegnap elvittük, ma már telefonáltak is, hogy kész van. Táppal volt valami, meg az egyik forrasztással.
  • nearo
    #12
    UP

    nem akartam új topicot nyitni... :D


    Szóval a problémám:
    van egy Samsung SyncMaster 940N monitorom, évekig jól működött, most viszont az utóbbi pár napban érdekes dolgot csinál. Bekapcsolom a gépet, de a monitor nem kapcsol be, csak villog tovább a készenlétet jelző kék fény. Aztán egy idő után, amikor úgy tartja kedve, hirtelen bekapcsol, és működik rendesen.

    Mit gondoltok, mi lehet? Kezdene meghalni? Nem örülnék neki...
  • Pheel
    #11
    Manapság 2 32-es EDO RAM nem összeg :)
  • Lazarus
    #10
    Memory test lefagy, feltéve ha elindul a monitor. Asszem lehet hogy költök rá egy keveset aztán meg gyógyul
  • Pheel
    #9
    Még az is lehet. :)
  • Lazarus
    #8
    viszont folyamatosan fagyogat driver installálásnál, ram hiba?
  • Lazarus
    #7
    thx! vágás nem volt csak egy réz csík alul, szerencsére túlélte a proci
  • Pheel
    #6
    IMHO 5x86. Az meg 486+-os lapokba megy és a 486-os prockók nagyobbak voltak, szal abban van hely rosszul belerakni.
  • Laalee
    #5
    elvileg maskeppen be sem lehet rakni a pentiumokat mar
  • Pheel
    #4
    Szerintem az a proci meghalt. Kevés darab supportálja, ha másképpen rakod bele. Egyébként van egy vágás az egyik sarkán, meg a foglalaton is ugyanolyan jel van. Na úgy kell beletenni.
  • Kömike
    #3
    A videókártya nem csúszott ki?
  • Lazarus
    #2
    természetesen nem bekapcsolt állapotban rakosgattam a CPUt :)
  • Lazarus
    #1
    Hi!

    Van egy 586os kis szarság egy 200W táppal S3 Trio kártyával es1868F hangkártyával és 2*8 EDO rammal és az istennek sem akar bekapcsolni a monitor...

    Előtte működött de valami gubanc volt a rammal gondoltam szétszedem az égészet aztán összerakom, sosem árt egy kis mozgás :)
    Erre elfelejtettem hogy hogyan volt a CPU, lehet hogy ez a baj? Forgattam minden irányba aztán 1* csak bekapcsolt a monitor, újraindítás után megint nem működött :( Mi ennek az oka? Mit csináljak?