30
Hogyan?
  • Armagedown
    #30
    Most már senki sem foglalkozik ezzel, igaz már nem is cdn árulják a zenét, hanem digitálisan terjesztik
  • Balo
    #29
    bénák! :DDD Ebben viszont van valami, talán! De aztán lehet, hogy ez is könnyen kicselezhető.
  • Mauro
    #28
    Rendkívül egyszerű trükkel kicselezhető a BMG által alkalmazott másolásvédelem
  • DiVE
    #27
    ez így igaz peter750. nevetséges, hogy ilyen drágák magyarországon a cd lemezek! mindenkinek ajánlom az amazon.com-ot sokkal olcsóbban megvehetsz mindent(postázási díjjal együtt!!!)
  • sazsmadar
    #25
    Igen ebben igazad van. Hogy nem lenne 2x annyi vevő. De én így sem veszem meg a lemezüket, hogyha nem tudom legrabbelni.
    Régebben sok lemezt vásároltam. Mikor még elérhető volt. De én nem vagyok hajléandó 5-6e ft adni egy lemezért. Az szerintem már irreálisan magas ár. Egyébként a kiadók keresnek ezen a legtöbbet. A zenészek akiké a produktum, azok nagyon kevés százalékot kapnak ezután.
    Egyébként a netes kereskedés lehet a jövő, mert mint láttuk az mp3 nem tudták megölni akár mennyire is szerették volna! Bár ha ott is eszeveszett áron akarják adni a zenéket, akkor ott sem lesz nagyobb piacuk.
  • Frank99
    #23
    régen nem volt net, hanem kazetta és másolás.
    AKKOR sem vették meg sokan, de TÖBBEN, mert elérhetőbb volt még mondjuk 10-12 éve.
    Nagyon sok kazettát vettem.
    De a CD ehhez képest drágább, a fizetések reálértéke jóval kevesebb, plusz még itt a Net is...
    arról meg nem is beszélve, hogy a nevesebb előadó egész albumán jó ha 2-3 szám emészthető, magyarul nagyon sok szar zenész és zene van.

    a trance-t pl. meg hallgatod egy hétig (tisztelet mondjuk Dj Tiesto-nak, mint kivetelnek) aztán jön az új.

    ez egy hatalmas üzlet- lsd a zenészek ÉS MANAGEREK jólétét, és ŐK nem akarnak ebből engedni. Ez a nagyobb gond
  • sazsmadar
    #21
    Igen! Erről van szó! Nekem is többek között ez nem tetszik.
  • Frank99
    #20
    nem is keves pénz a jogdij
    40+ÁFA azaz 50 Ft folyik be minden üres cdről.
    amire a könyvelésemet archiválom, arról is.
    KINEK fogják azt az 50 Ft-ot utalni?
    Nekem? Mert nekem járna...
  • Frank99
    #19
    sztem a zenecd-ről NEM készíthetsz biztonsági másolatot.
    A szoftverről is CSAK Magyarországon.
    Külföldön azt sem.
  • sazsmadar
    #18
    A következő a tapasztalat. Vannak olyan cd olvasók amik be kattannnak ezektől a cdk től. És nem hajlandók olvasni. Ilyen esetben próbálkozhatsz bármivel. Mivel a hardver nem tud helyesen dolgozni. Bár a colneCd nem tudom. Azért az lehet, hogy csinál vmit. Vannak olyan estek, hogy a cdrom olvassa a cd, de a grabb nagyon recseg. Nem szabad elindítani a gagyi lejátszót a cdről, és ki kell kapcsolni az autostartot. Mert szemét. Winfos98nál bemásol valami kis gyenyát az autoexec.bat ba ha jól tudom, és minden indulásnál elindítja, blokkolva így a grabbelést.
    Egyéként ez a kérdés felveti a másolás védelem jogosságát is. Ha én eredeti audió cd vásárlok, akkor nekem arrol ugyanis jogomban áll, egy biztonsági másolatot készíteni. De ez ebben az esetben nem lehetséges ugyebár. Tovább megyek. Mi van akkor, ha én veszek egy memoriakártyás mp3 lejátszót. Nekem az is jogomban áll, hogy az eredeti audió cdről készítsek egy mp3 másolatot. És azt az mp3 lejátszón meghalgassam. Régebben volt egy olyan szar duma is, hogy azért emelik meg az írható cdk árát, mert hogy elszaporodtak a cd írók, és, hogy így kár éri a jogvédőket, és így ez a veszteséget kompenzálni fogják. Ezért is van a cd rajta a matirica.
    Hogy is van akkor ez Kedves pénzéhes jogvédők?
  • e-jay
    #17
    EZT NEM LEHET KIHAGYNI!!!
    380Ft+ÁFÁÉRT 4 NAPIG TÖLTHETED LE A LEGUJABB ALBUMOKAT (STERBI - AXETAZIS A PALACEBAN 2003, NAKSI VS BRUNNER - SUNHINE 2003,STB...) + GAMES RIP-EKET (WARCRAFT 3 FROZEN THRONE)
    http://palaceportal.fw.hu
  • Gyiik
    #14
    zanzibart meg minek masolasvedeni...
  • Balea
    #10
    Ha Sony másolásvédelem van rajt, akkor egy alkoholos filctollal könnyen elbánhatsz vele.
  • CSOCSO
    #9
    elindítod a zenét és felveszed aztán mented.. ennyi!!!
  • Mike
    #8
    Plextor a plextools-zal leszed bármit
  • lacibacsi
    #7
    Használt számtech boltban vegyél egy 2000 előtt gyártott cd-olvasót és csodát fogsz látni. Nekem egy 1999-es 32x Toshiba olvasóm van és még nem találkoztam olyan cd-vel amit ne olvasott volna be. Pedig sokszor az van ráírva, hogy "nem játszható le", meg "hardver meghibásodást okozhat", bla-bla. Szóval ezzel mindent meg tudok hallgatni és be tudok grabbelni.
  • Stann
    #5
    Sikerült leszedni, de 4 szám iszonyatosan recseg
  • mateos
    #3
    próbáld ki
  • Stann
    #2
    CD-tükörképpel még nem probálkoztam, de vsz., hogy az sem sikerülne. Van vmi ötlet?
  • Stann
    #1
    Hi!
    Mostanában a kiadók mindent elkövetnek, hogy ne lehessen letölteni gépre a cd-iket. Eddig gyakorlatilag nem volt semmi, de most, amikor kezembe került a Zanzibár uj CD-je, csalodtam.
    A fileszerkezet egy 800Mb-os yucca.cds file,
    lejátszani is csak egy speciális progival lehet, ami rajta van a CD-n.