10
MSI 648 Max és a DDR400 - kompatibilitási problémák
  • Steve 018
    #10
    Hali. A tápcsatlakozó biztosan rajta van. Ha nem lenne akkor kiír valami szöveget, hogy "dujad rá vazz a plussz villanyt!!' :)
    Más gépbe jól megy azért nem értem, hogy miért nem megy az enyémbe.
  • ibrik
    #9
    Véletlenül nincs a kártyán egy plusz energiacsatlakozó, amibe nem adtál áramot?
    Vagy a GPU hűtésével lehet még probléma: esetleg elmozdult rajta a hűtőborda és nem illeszkedik a lapkára tökéletesen, mivel úgy már a gyári paszta sem ér semmit.
  • Steve 018
    #8
    Helló mindenkinek!
    Nekem megy a lappal a 400-as memó. Egy 333-as mellé van betéve. Van egy problémám, amit szeretnék veletek megosztani és a segítségeteket kérném.

    Van egy 2 éves MSI 648 MAX (sis 648 chipset) alaplapom és most vettem a sapphire 9600-omat lecserélve egy Club 3D 9800 PRO-t. Miután felteszem a kártya driverét (vagy az alaplapi agp drivert) a reboot után a winXP betöltés lefagy. A conrtol panelben utánanézve a fagyás után automatikusan kikapcsolja az agp write-ot és egy kis idő után újra lefagy win közben...(már nem töltéskor). A második fagyás után a Pci write-ot kapcsolja ki. Ez a két fagyás minden drivercsere után ugyanígy lezajlik. A 3d-s alakalmazások is fagynak 5-7 perccel az elindításuk után és a futásuk közben fehér poligonhibák villannak be a képben. Ez a kártya más gépben (asus p4p800-e deuluxe) hibátlanul működik...úgyhogy nemtudom, hogy mitévő legyek. Van valakinek ötlete? Nagyon fontos lenne....
  • gyuri41
    #7
    heló én próbáltam egy 256mb 400mhz memóriát és ment
    a könyvében csak ennyi volt hogy (333mhz and up)vagyis bele kell mennie a 400mhz ddr-nek
  • dtk1985
    #6
    Probalta valaki az MSI 648 Max-ot DDR400-as memoriakkal? Ha igen irja le a tapasztalatait mert nekem nemmegy. Koszi
  • Ramore
    #5
    Ajánlottak megvételre egy MSI gef3 ti200 dvi, vivo, 128 mb DDR videókártyát hol tudnék utána nézni a neten? Vagy ismeri valaki ezt a kártyát? Segítene valaki?
  • dtk1985
    #4
    A Timing Setting Mode-ra gondolsz, mert azt ha safe-re allitom akkor se megy?
  • dtk1985
    #2
    Nemtudtok segiteni?
  • dtk1985
    #1
    DDR400-at raktam az MSI 648 Max-ba, de nem megy 200MHzn a RAM. Ha 200ra rakom inditaskor megall a ''Testing Base & Extended memory'' közben (a D-bracket LEDjei ezt jelzik). A ram 512MBos, Apacer(Samsung memoriakkal), CL3 van rairva. Proci P4 2.4GHz 533FSB. Ha valaki tapasztalt hasonlot segitsen. Koszi, DTK