35
Creative SB Live! 5.1 driver
  • WinStar
    #35
    Sziasztok.2.1-eshez keresnék Windows 7 illesztőprogramot.Előre is köszönöm.Jah és 32 biteshez :)
  • Magiszter
    #34
    Hát így kb 1 év után nem várok sok választ, de csodák még léteznek :D

    Szóval!

    Windows 7 32bit-et feltettem és Sound Blaster Live! 5.1-et tettem a gépbe (SB0220). Természetesen nem látja a gép, de a KX Project ezt is megoldotta. Azonban a probléma az hogy az 5.1 nem szól normálisan, mivel egyszerre csak 1 kimenetet tudok aktívvá tenni a kártyán (külön ismerte fel az összes kimenetet). Az alaplapit nem használom mert az vacak, újat meg nem fogok venni mert nincs $$$. Szóval van valakinek ötlete hogyan oldjam meg? Esetleg van olyan Creative-os vagy más gyártótól származó program amivel tudom szabályzni hogy most 5.1-ben szóljon a rendszer?

    Ha valaki idetéved és esetleg tud segíteni azért hálás lennék!

    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • fess
    #33
    probléma megoldva....
  • fess
    #32
    sziasztok
    látom régen volt aktív ez a fórum,de hátha lesz valaki...
    kaptam 1 creative soundblaster sb live hangkártyát+hangfalat+cd-t hozzá. feltettem a cdről a drivert,eleinte ment is,ám 1szer elkezdett játék közben kattogni folyamataosan úgy,hogy csak azt hallottam. aztán már film közben is. leszedtem a legújabb drivert azzal is ezt csinálta.próbáltam a kx drivert,azzal meg az a problémám,hogy nem bírom normálisan beállítani az 5.1-et. valaki tud valamit tanácsolni,hogy mit állítsak be,vagy 1 másik drivert?
  • CSOCSO
    #31
    sajna nemtok megoldast.. esetleg format.. kartyat kiveszed elotte
    felteszed winfost.. beteszed a karit.. leszeded a drivert es talan menni fog!

    ha tudod masik slotba rakd majd a hangkarit
  • Spaceghost
    #30
    Nekem továbbra is a problémám hogy egyszerüen egyik drivert se hajlandó elfogadni a kártyához. Igazából a GTA SA miatt akarom megcsinálni mert abban rossz a hang pattog ha esik az eső utána elmegy az összes hang csak a zene szól. Meg lehet csinálni ha dxdiagban a hangkártya teljesítményét alap-ra visszarakom de akkor nem szól 5.1-ben csak 2.1 és az nem elég. Ha valaki tud végre megoldást írja le legyen szives.
  • [Jakuza]
    #29
    Hat igen a Creative hires a szar drivereirol.
    Nekem is ilyen problemam volt regen, de utana neztem mit is lehetne ellene tenni.
    Ket lehetoseged van.
    1. Ha az 5.1-es kartyat nem latja a gep (nekem is ez volt a helyzet) es a gyari drivert szeretned feltenni, akkor a telepito fajt SBL51.EXE a /w kapcsoloval inditsad el.
    Tehat:
    SBL51.EXE /w

    2. A masodik lehetoseged egy alternativ drivert hasznalni, ami nagyszeru, bar az EAX tamogatasa sajnos nem az igazi, a KX driver, amit elerhetsz a http://kxproject.lugosoft.com/ oldalon.
    Sajnos mar tobb mint egy eve befejeztek a fejleszteset, de meg igy is magasan jobb ez a driver a Creativenal.
  • sorti
    #28
    Hali!
    A problémámmal már hallottam h többen is találkoztak, de még nem találtam sehol megoldást! A szokásos SB Live! 5.1-emet a win látja, viszont csak monoban szól! Ha drivert akarnék hozzá telepíteni azt vágja az arcomba h nincs SBkártya a gépben (anyudat!)
    Eddig megvoltam a monoval, de mostmár szeretnék 5.1ben hallgatózni. Vkinek vmi 5let, javaslat, mert már mindenféle drivert meghesszöltem, de nem lett jobb.
    köszi,
    S
  • orkenyid
    #27
    Legjobb driver SBLive-hoz:
    http://www.driverheavendownloads.net/kXmain.htm (3538j Development Release)
    Próbáljátok ki megéri!!
  • Number One
    #26
    most már megoldottam

    amugy a 7.1-es kerul 5800 huf-ba

    a bluefish-nel
  • Number One
    #25
    milyen árban vetted??
  • imp99
    #24
    Hi all!
    Kéne egy használható kodek: creative Sound blaster live! (wdm) -hez modell száma SB0100!!! a hivatalos oldalon már néztem nem taláéltam használható kodeket a kx-et is próbáltam már de azzal a mikrofont nem tudtam használni teamspeaken. Előre is köszönöm!
  • Gunner
    #23
    Ez sajnos x64es Windows-hoz és SP2es XP-hez jó, nade mit csináljanak az SP1esek? Tudom, rakják föl SP2-t, de azt mondják, hogy nem oly jó az sp1->sp2
  • Banyapapa
    #22
    Nem ez az?
    SB live 24bit
  • TMRacing
    #21
    Üdv!
    Minap vettem egy Creative Sound Blaster 5.1 Live 24bit hangkártyát...
    és nagyon kellene hozzá a drive mert nem kaptam.... /SB0410/
    ha valaki tud segíteni az dobjon meg egy levéllel... köszi
  • 0ppika
    #20
    Hi!
    Nekem is hasonló problémám van, mint alább írták. A gyári driver azt írja, hogy nem találja a kártyát, az XP látja, és a cdről telepít is magának azt a néhány driver fájlt, de így nem szól 5.1be :( Próbáltam a legújabb driverrel is amit a honaljukon találtam, de ugyan ez a gond ...
    Emu10Kx Audio (9000) a pontos neve winbe.
    Mi a lehet megoldás?
  • RelakSfromhome
    #19
    Tud-e valaki olyan drivert, amivel a bemenetre adott hang (Line-in, Tad-in) az összes hangszórót megdolgoztatja. Arra gondolok, hogy ha közvetlen az erősítőre rádugom pl a diskman-em, akkor mind a 6 hangszóró adja a neki megfelelő hangot, de ha a gépen keresztül csinálom, csak a front left/right szól. TV-nél eléggé bosszantó, mikor a VIVA mély nélkül "dübörög"... Egyszer a Fraps2 már megoldotta amíg futott, de azóta nem megy :(
  • Psziho Apu
    #18
    Sziasztok kX Project Package ezt a progit használom a sb live 5.1 es hangkartyam müködéséhez de a mikrofont nem tudom beállítani léci segítsetek mert nem tudok beszélni a mikrofonon keresztül
  • ollie
    #17
    Rajta van a kártyán egy matrica, azon rajta van a száma. Az enyém pl SB0100.
  • lck
    #16
    Charlie007 !

    Biztos igazad van hogy nem a jó drivert használjuk, ha azt írja ki hogy ilyen eszköz nincs.
    A kérdésem az hogy akkor hogyan lehet beazonosítani pontosabban az eszközt.
    Szétszedtem a gépet a hangkártyán ennyi van 5.1 Live ! Digital. A chip-en meg mellette itt ott mindenféle szép hosszú számok találhatók.

    Az SB driverfrissítés oldalán van lehetőség számokkal való beazonosításra. Na oda én ezeket a számokat minden féle formában és csoportosításban beírogattam ( talán csak visszafele nem )de az mindíg inkorrekt volt.

    Végül is nem olyan rossz ez a 2003 6. havi gyári driver sem, de mégis csak jó lenne a frissítéseket használni.
  • griever1983
    #15
    Sziasztok!
    Tudnátok segíteni?
    Az a bajom, hogy mp3 hallgatás, vagy játék közben beragad a hangom(valamikor 3 mp-re!!), és utána meg megy tovább mindenféle gond nélkül.
    Ezt végzi úgy másfél percenként. Minden full lazán ment ezelőtt, csak most újítottam be egy 9600 XT-t. Azóta megy ez..........jah meg ha jól emléxem anno egy abit nf7-nél is volt valami hasonló a gef3-mal......
    A hangkártyám egy SBlive5.1 (a normál SB live-al is ezt csinálta). Valószínű, hogy a driver szar??? (Az eredetit használom)
    A gépem: epox 8kra2i, amd 2500+ 512 DDR
    Már az összes PCI slotot kipróbáltam, és ez van.....
    Kösz a segítséget.
  • CSOCSO
    #12
    ha létezik is csak recsegni fog.szerintem...
  • Shep
    #11
    Létezik software-es erősítő? Ha igen mi a neve honnan lehet leszedni? Mert sikerült szereznem jó kis faburklatos hangfalakat de a hangkártya beépített erősítője elég kevés hozzá és így elég halk szegényke pedig bitang jó hangzása van.
  • Dj N-Ice
    #10
    Te kis huncut:)
  • CSOCSO
    #9
    az jo...
    áhh milyen szép nevek:) Dzsázmin:) (Jasmine)
    az enyimé dorotti (dorothy)
  • [Jakuza]
    #8
    Probalkozz meg a KX driverrel.
    Sokkal jobb mint a gyari driver.
    A zenevel foglalkozo haverjaim is ezt hasznaljak.
    KX Project homepage
  • Dj N-Ice
    #7
    nekem pedig egy ilyen problémám van... minden inditáskor az XP ezzel b***ogat...



    na most ezzel mit csináljak?
    ötlethegyeket várok mert ez rohadt idegesítő...
    ja mielőtt vki megkérdezi kikpaocstam-e az alaplapi hangot: IGEN!
    megnéztem a tulajdonságait és a PCIslotban lévő tehát az SBhez tartozik.
    Előre isköszi a segítséget!


    Üdv: N-Ice
  • direwolf
    #6
    Hi!

    Azt hogy lehet megoldani, hogy a mixer beállításait sztereo módban is el lehessen menteni?
  • Lazarus
    #3
    Probléma megoldva
  • Lazarus
    #2
    így nem tudom használni egyik 3d-s hangzást sem
  • Lazarus
    #1
    Hi!
    Lenne egy kis problémám a kártyához mellékelt driverel és az összes többi driverrel ami a neten található... a telepítés előtt azt írja ki hogy nem találja a Sound Baster kártyámat pedig az XP már meg találta... most akkor mi van?