51
GAP ruházat itthon?
  • dikki*yysw
    #51
    Springfield rulz.
  • Ramore
    #50
    vagy nem! :))
  • Norbi2K
    #49
    a baj az hogy nem mernek az üzletek beválalni ilyen cuccokat amig a köcsög buffalos cucok a "menők", sajnos az ország divat szempontjábol 2 éves késésben van, és az emberek elég gagyik ilyen szempontbol, de remélem majd kinőjjük :)
  • Ramore
    #48
    Mondom, volt az egyik bevásárló központban egy vegyes farmer butikban többek között GAP eredeti cuccok is, de valószínüleg megszünt a butik, vagy csak GAP-et nem rendelnek már. Nem emlékszem sajnos, hogy melyikben volt. :(
  • Norbi2K
    #47
    láttam egyet havas henriken egy foton, de biztos külföldön vette, párizsban mikor kirugták és oda ment busulni :)), szoval nálunk eredetit nem veszel
  • The Garrett
    #46
    jah ide egy ? -jel:Lehet már kapni M.O. -on GAP-et ????
  • The Garrett
    #45
    Lehet már kapni M.O. -on GAP-et mi 99 ben voltunk Londonban ott vettünk egy GAP gatyót. Azt mondták ott/is hogy no departments in Hungary. sorry...
    Ezekszerint már ide is terjeszkednek?
  • Norbi2K
    #44
    minden boltban? de jo neked, merre laksz jo ember? gagyit veszel de originalt nem az biztos.
    A tommy nálunk közel sem futott be annyira mint odakint, ha egyáltalán tudsz erről valamit, de a gap még mindig jo:) amugyis észrevehetnád hogy hozzánk hamarabb jut el egy márka hamisitványa mint eredetije ( pl fubu) amire amicsiban nem az van irva hogy made in korea:) hanem made in usa.

    Amugy meg minden nagy cég ezt csinálja kivétel nélkül hogy olcso munkaerőt alkalmaz, szoval nem leptél meg nagyon.
  • Lteebee
    #43
    De ha teszem azt a felelősségre vonás nem bírósági, jogi úton megy, hanem erkölcsi alapon a vásárlók által, akkor tehetünk valamit.

    De főleg az amcsik tehetnek, tekintve,hogy nálunk gap bolt sincsen.
  • Ramore
    #42
    A GAP is pontosan ezt csinálja, csakhogy őket akarták felelőssé tenni! De ez nem fog menni!
  • Lteebee
    #41
    A legtöbb nagy cég egy másik cégtől bérli a munkaerőt, és úgy van kitalálva, hogy egyiküket se terhelje szociális kötelezettség.

    Lásd IBM Székesfehérvár, Malév...
  • node
    #40
    A GAP úgy 98-ban még elég jó volt, nem volt mindenkinek mint a Tommy...
    az új világban tényleg kilóra árulják ezeket: bemész egy plaza-ba, és alkudni is lehet rájuk!

    Járjatok inkább szabóhoz, az menő!
  • Ramore
    #39
    Kit érdekel! Minden nagy cég ezt csinálja!
  • Laalee
    #38
    Kizsákmányolással vádolják a Gap ruházati céget

    Index
    2002. november 21., csütörtök 12:18

    Szakszervezetek és emberjogi csoportok szerint a Gap embertelen körülmények között készítteti termékeit a harmadik világban. Az aktivisták bojkottra szólítanak.

    A Union of Needletrades, Industrial and Textile Employees, az Africa Forum és más szervezetek New York-i sajtótájékoztatójukon arra szólították fel a karácsonyi bevásárlásra készülõ amerikaiakat, hogy bojkottálják a Gap ruháit, közölte a BBC.

    A munkások meséltek

    A tájékoztatón megjelent néhány munkás is, akik saját élményeik alapján mesélték el, munkahelyük mennyire veszélyes és egészségtelen. A dolgozók transzparensein "30 centet kapok óránként, hogy ruhákat készítsek a Gapnek" felirat volt olvasható.

    Az aktivisták szerint a cég Kambodzsában, Indonéziában, Bangladesben, Lesothóban, El Salvadorban és Mexikóban tart fenn olyan üzemeket, ahol a munkakörülmények elfogadhatatlanok. "Azt akarjuk, hogy minden külföldi gyárban megváltozzanak a körülmények, és nõjenek a fizetések" - közölte Steve Weingarten szakszervezeti vezetõ.

    A Gap együtt érez

    A Gap a tiltakozás hatására ígértet tett rá, hogy megpróbál javítani a helyzeten. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a gyárak szerzõdéses partnerei tulajdonában állnak, így közvetlenül nem szólhatnak bele az üzemek irányításába.

    "Egyetértünk a tiltakozókkal, és mi is aggódunk a munkásokért. Mindent megteszünk, ami tõlünk telik, tárgyalunk a gyárakkal, hogy a körülmények változzanak." - mondta Stacy MacLean, a cég szóvivõje.

    A Gap 4300 boltja 2001-ben 14 milliárd dolláros forgalmat produkált.

  • Dzsini
    #37
    aha, te és a tömeggelvonulás... :)
  • Lteebee
    #36
    Én se akarok kimaradni,ha mindenki szerint ez a raj!
  • Ramore
    #35
    Budán vagyok, találkozhatunk, ha lesznek ruhák és erre jársz.
  • Jasmin
    #34
    és mitől függ, hogy lehetséges-e?
    engem érdekel, ha van, szólj...
  • Norbi2K
    #33
    ja egyébként merre is laksz, mert ha pesten akkor még az is megoldhato, néha szoktam felmenni bulik kedvéért.
  • Ramore
    #32
    Köszi várom, hogy üzenj.
  • Norbi2K
    #31
    nem pekingből jön, németből, majd irok ha érkezett cucc meg árat is
  • Ramore
    #30
    Megírnád akár mail-ben is, hogy milyen cuccok vannak és mennyiért, engem csak eredeti GAP érdekel, mert pekingit én is tudok szerválni. Ismerem a piaci cuccokat, mivel vannak ruhabizniszből ismerőseim.
  • Norbi2K
    #29
    nem second hand, használatlan, bolti, még a cimkét is rajta hagyom neked:) nőit nem tudom, lehetséges
  • Ramore
    #28
    Többnyire nincs rajtuk bazi felirat, az a ritkább, amin rajta van, de ez a közkedveltebb. Gyártanak ingeket, polókat, pulcsikat, elegáns és farmer nacikat, kabátokat egyaránt.
  • Lteebee
    #27
    Van olyan gap cucc is,amin nincs bazi nagy felirat?
  • Jasmin
    #26
    ...én a GAP-témával kapcsolatban kérdeztem valamit...egy igen/nem is megteszi....
  • Ramore
    #25
    Emberek! Ez GAP topik! :))
  • Laalee
    #24
    ha ugytartod hogy tok meno akkor meg minidg divat diktal neked
  • magus
    #23
    en meguntama divatot es mar egy ideje zsakban jarok. tok kenyelmes nincsenek korlatok, mindig van ulohelyed a buszon es raadasul meg olcso is. csak ki kell vagni rendesen, és ök menőő
  • Manta
    #22
    Springfield amúgy kurvajó, de nekem csak egy saxoo ingre fussa :)
  • Manta
    #21
    :)))))
  • Laalee
    #20
    az is elofordul
  • Jano
    #19
    Vagy más bolygó.
  • Laalee
    #18
    vagy masik szpringfild bolt
  • Lteebee
    #17
    Biztos,hogy springfield cuccokról beszélünk mindketten?

    Vagy másról beszélsz, vagy kevered.
  • Jasmin
    #16
    milyen cuccok, nőit is????
  • Laalee
    #15
    15 alatt en nemlattam, de az mar a legvekonyabb vaszon volt
  • Lteebee
    #14
    és a nadrágok,legalábbis a teljesen normális gatyók 8,5 - 12k-ba kerülnek.
  • Lteebee
    #13
    Szerintemjó a springfield
  • Laalee
    #12
    akkor megis mit arulnak ott? mert ruhat azt nem láttam... zsakvaszonnak meg draga a 20K s nadrag :D