18
  • Pöty
    #18
    Nem értem hogy a lassításank mi köze a sebességhez? Az egy erő, és ha a vonat hajtóerejénél nagyobb akkor lelassitja. De akkor is hülye példa mert a vonat nem mindegy merre megy, meg az se hogy pl, mókusok hajtják vagy nukleáris reaktor! lol
  • Gabest
    #17
    Csak hogy ez a bizonyítás könnyel elbukik a sokak számára kötelező jellegű "hiszem-ha-látom" paradicsom-próbán :)
  • boss
    #14
    Csak Tajekoztatasul kozlom, hogy a cikkben neutroncsillagrol van szo, ami nem egyenlo vas csillaggal, es a magneses ter nem a vas miatt van. Egy neutroncsillagnak az anyaga egeszen kulonbozik, a szokasos csillagok anyagatol. sokkal surubb, nem igazan atomos jellegu. persze van egy kis kerge, ami igen suru vas, de szerintem nem attol van a hihetetlen magneses ter. Bizonyara segit, a dolgon, de szerintem nem az okozza a fo effektust.

    De lehet hogy tevedek.
    Udv.
  • Turmoil
    #5
    Milyen sebességről? Szerintem bármilyen.
    Aztán szépen felemelné a földről és asszimilálná:)
  • rolika
    #4
    biztos egy impresszív hasonlat akart lenni :)
    csak egy kissé ellentmondásban van az "átrendezné a testünk molekuláit"-hasonlattal, nem? nem lelassítaná a mozdonyt, hanem "újrakonfigurálná" :D
  • Yfel
    #1
    ez olyan erő, ami elég lenne, hogy lelassítson egy mozdonyt a Hold távolságából

    Csak én vagyok most nagyon fáradt, vagy ennek tényleg semmi értelme nem volt? Milyen sebességről lassítana le egy mozdonyt? hogy a többi felmerülő kérdést már ne is említsem :)))

    Y