9
A Microsoft megnyerte a háborút?
  • Dunno
    #9
    májkroszoft
  • Mike
    #8
    wintel
  • Mike
    #7
    Meséljél, mitől lesz még nagytestvérebb a Palladium!
  • Mike
    #6
    Meséljél, mitől lesz még nagytestvérebb a Palladium!
  • Jano
    #4
    Szegény bírónéninek 500 oldalt kellett felovasni hangosan?
    Mé nem a Microsoftot büntették?
  • Sephi
    #3
    Mijaza Palladium?
  • MuERTe
    #2
    Hatalmas piacot vesztett a Microsoft
    Rafan, 2002.11.02. 11:21


    Az Európai Unió 250.000 eurós projektbe kezdett, mely az uniós tagországok kormányainak átállását vizsgálja Windows-ról Linuxra.



    A hét folyamán a Microsoft két fontos piacon is csatát vesztett: az Európai Unió tanulmányt készíttet az uniós tagországok számítástechnikai rendszereinek átállításáról Linuxra, emellett pedig a namíbiai Schoolnet is elutasította a Microsoft ajánlatát és a Linux mellett döntött.

    Az EU 250.000 eurós szerződést kötött a rendszerintegrátor Netproject céggel a tanulmány elkészítésére. Eddie Bleasdale, a Netproject elnöke elmondta, hogy a Microsoft jelenlegi licenc-politikája nem felel meg az Európai Unió elvárásainak. A Microsoft termékek magas ára és rövid életciklusa túlságosan magas költséget jelent a kormányoknak. A Linuxra történő átállás már a jövő évben megkezdődhet.

    A tavaly májusban bevezetett új licenc-politika szerint a cégeknek éves upgrade díjat kell fizetniük, mely a termék árának 29%-a. Ily módon a cégeknek még akkor is fizetniük kell, ha egyébként nem vennék meg a legújabb upgrade-et. Egy termékhez 3 éves életciklust alapul véve az upgrade-elés költsége magasabb, mint a korábbi rendszerben.

    A héten a Schoolnet Namibia is bejelentette, hogy nem fogadja el a Microsoft ajánlatát, mely szerint Office XP programokat 2.000 dollár értékben ingyenesen kapnának, cserébe viszont 9.300 dollárt kellene fizetniük az operációs rendszerekért. Ezen felül a fenntartási és telepítési költségek is a Schoolnetet terhelik, mely a Microsoft termékek esetén igen magas. A viszonylag fejletlen afrikai országok egyelőre kiaknázatlan piacot képviselnek, ahol a Microsoft máris hátránnyal indul.


    Azért vannak olyan országok ahol a informatikai szakértők értenek az informatikához és a kormányzati korrupció sem annyira jellemző.
  • Dunno
    #1
    "A Microsoft elvesztett minden csatát, mégis megnyerte a háborút" - döntés a Microsoft trösztellenes perében

    "A Microsoft elvesztett minden csatát, mégis megnyerte a háborút". Ezzel a mondattal jellemezte a Microsoft ellen fél évtizede éve folyó trösztellenes per - minden valószínűség szerint - végét jelentő pénteki döntést Shane Greenstein, technológia-üzleti professzor.

    A perben döntő Colleen Kollar-Kotelly bírónő a pénteki napon, a tőzsdék zárása után olvasta fel hősi előadás keretében több, mint 500 oldalas ítéletét, amelyben nagyrészt elfogadta a kormány és kilenc felperes állam által a szoftverkonszernnel korábban kidolgozott egyezséget. Amennyiben a Microsoft számára egyértelműen kedvezőnek nevezhető döntés ellen a felek egyike sem fog fellebbezni, akkor az az évszázad trösztellenes perének tartott, fél évtizede húzódó eljárás lezárását jelentheti.
    ...


    Nagyon úgy néz ki, hogy a Microsoft simán megúszta a dolgot, és semmilyen komoly retorzióval nem kell számolnia. Ráadésul itt van ez az új Palladium dolog is, amivel aztán végképp átveszi majd az irányítást a PC-ink felett. Tényleg ilyen hülyék az emberek? Tényleg így működnek a dolgok?