26
ASUS P4B533 alaplap+ INTEL 2.4 GHz processzor probléma
  • Met
    #26
    Jumper jó helyen van?
    Múlthéten raktam be egy ilyen gépbe egy 160-as Samsungot és lekezelte rendesen.
  • norbchek
    #25
    van egy winchesterem 160Gb
    a gépemen nem jelenik meg a saját gépben
    azt írja az eszközkezelő, hogy jól müködik
    a bioszt kellene fríssíteni?
  • gabex
    #24
    Sziasztok!
    Remélem tud segiteni nekem vki. Be van állitva a hangkártyámon a 6ch-es mod,és igy faszám lehet mixelni fülessel. A bajom hogy vettem egy mikrofont, és ha beledumálok csak a fülesen hallom a szöveget, a hangszoron nem, de ez minden esetben nem csak a Traktor DJ studio prg-n amit használok. És ha felveszem a mixet,és közbe dumálok vissza játszásnál sem hallom a beszédet. A hangkártya beállitásán tudok modositani,de akkor viszont a füles nem megy. Tehát a kérdés mi a gyászért a fülesen hallom a szöveget mikrofonba valo pofázáskor, és csak ott, kimeneten nem? Ez egy alaplapra(ASUS-B533) integrált hangkártya : C-Media CMI8738
  • Gerry
    #23
    Menj fel az ASUS oldalára keresd meg a letöltések között az alaplapodat, töltsd le a legfrissebb BIOS-t hozzá, és az aflash.exe nevű utility-t, és valamelyik mellett lesz egy TXT file, amiben lépésről lépésre leírják a tennivalókat, de ha utánnanézel, akkor ezen a fórumon már több topicban is le vannak írva a BIOS frissítés lépései.
  • Met
    #22
    Le tudnád írni, hogy mit mikor kell csinálni?
    Nem nagyon akarnám elcseszni
  • Gerry
    #21
    Elvileg egyáltalán nem veszélyes, olyan "inteligens" flash programja van már régebbóta az ASUS-nak, hogy csak az alaplapodhoz megfelelő BIOS-t engedi beégetni, egyedül akkor van bukta, ha reseteled, vagy kikapcsolod a gépedet a flashelés ideje alatt.
  • Met
    #20
    Nekem ilyen van és nincs rajta speaker, de lehet, hogy egyébb V, C stb. verziókon van speaker, equalizer meg ilyesmik:)

    Nagyon veszélyes dolog BIOS-t cserélni egy ilyen lapon?
  • ollie
    #19
    Ja, nincs is 1.6-os Celeron.
  • Gerry
    #18
    Azon az alaplapon nincsen beépített speaker? Honnan szereztél 1.6-os Celeront? Az tudtommal nem is létezik hivatalosan!
  • Gerry
    #16
    Valami "POST Report Speech" asszem a neve, de nyálazd végig a BIOS-t, és a leírást, biztosan megtalálod!
  • TomBond
    #15
    Megmondanád pontosan hol? Én nem találtam ilyesmit.
    Köszi!
  • TheZsenyka
    #14
    Ilyen drasztikus teljesítmény-esést pl. az "Assign IRQ to VGA" disabled állapota tud okozni.
  • TomBond
    #12
    Egy ismerősöm ma vett egy ilyen alaplapot! Indításkor a hangszórókon (nem a PC speaker-en) keresztül mond valamit (valami olyasmit hogy a rendszer rendben van stb.) ezt hol lehet kikapcsolni?
  • Tovi
    #10
    Alapvetően igazad van, de ezt az alacson 3000 körüli eredményt akkor sem lehet a videokártya rovására irni ilyen erős konfigon.Nekem a régi konfigomban tualanin 1300-on GeforceMx 400-al 128 memóriával 800x600x32-ben 3800 pont volt.
    Valami más is lehet ott a gáz.
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Ja, a sok halandó ósdi oprendszerekkel bombázza a csúcsgépét, aztán oda a jó kis élvezet...
  • Borg
    #7
    Win98at PentiumMMX-re irták, ne csodálkozzatok ha még a sima SSE-t sem tudja kihasználni, nemhogy egy P4-est..
  • Sir Quno Jedi
    #5
    Nekem az XP prof. jön be ! VALÓBAN gyorsabb a kernel, nem csak ígérgették, így mióta "kijött", azóta csak azt izzasztom hazai használatra, cégnél meg maradnak a jó öreg bevált Win2K-k !
  • Skyner
    #3
    Köszönöm a választ, megnyugtattál. Megnézem az általad említett 2 teszt progit és a digizést is ki fogom próbálni, mondjuk megpróbálok egy AVI->SVCD átkódolást. Szerinted a WIN98 nem használja ki a jelenlegi konfigomat ? Tegyek fel inkább XP-t ? Mi a véleményed ?
  • Skyner
    #1
    Sziasztok, segítségeteket kérem a következő dologban:
    adott egy ASUS P4B533-as alaplap (533 MHz FSB), DDRAM 2100-as (512 MB) memóriával, INTEL PENTIUM4 2.4 GHz (512 KB CACHE, 533 MHz FSB) processzorral, ASUS 7700 GEFORCE2 32MB ULTRA DELUXE VGA kártyával, WINDOWS 98 SE alatt. A gép szépen beindul, de nem tartom gyorsabbnak a régi Pentium 3 1000 MHz-es gépemmel szemben. Megnéztem a 3DMARK 2001-es (felPATCH-elt) progival és csak 3080 lett az eredmény. Nem tudom mi lehet a probléma, lehet, hogy valamit a BIOS-ban kell állítanom ? Az a megérzésem, hogy sem a proci, sem az alaplap nem megy 533-as FSB-n. Milyen progival tudnám ezt megnézni, esetleg átállítani, illetve mit kell tennem ahhoz, hogy a maximumot hozzam ki a gépből ? Minden választ szívesen fogadok és előre is köszönöm !