143
Szal...
  • pedestrian
    #143
    Nem emlékszik valaki ennek a tesztnek a pontos szövegére?
    volt egy ilyen teszt. hogy fel volt irva egy lapra egy oldalnyi feladat. ilyenek, hogy karikazd be ezt, ird ide, meg oda e nevedet. a legelso feladat az volt, hogy először olvasd el végig, figyelmesen, és csak utána kezdj el dolgozni. volt rá 3 perced. egyértelműen nem volt elég rá. ugyhogy mindenki mint a gép elkezdett dolgozni, ahelyett hogy megcsinálta volna az elsőő feladatot. mert a végén, az utolso feladat az volt, hogy semmi se csinálj meg a tesztből csak az első feladatot... bezzeg ha elolvasta volna...
  • Pheel
    #142
    templomablak :))))
  • GregSB
    #141
    Madárszar :))
  • Lteebee
    #140
    Harangvirág :)
  • Sephi
    #139
    Ok latom bele jottunk :)

    Kovetkezo egy kis mese jar hozza es ra kell jonni micsoda. A Valasz egy oszetett szo lesz ami ket reszbol all.

    "Elso felem ott ahol a hitt haza magaslodik ki a folbol annak tornyabol hivom a hivoket , mig masik felem a mezokon es kertekben talalhato."
  • Hunnenkoenig
    #138
    a valaszt en is ideirtam! Vagy te masnak a megoldasara gondoltal?
  • Hunnenkoenig
    #136
    Ok, talaltam valamit, ami szerintem logikatlan:

    Egy ferfi igy szol a masikhoz:

    "Felteszek egy kerdest, amire egy egyertelmü, helyes valasz letezik - IGEN vagy NEM -, de keptelen leszel a kerdesemre valaszolni. Valoszinüleg ismerni fogod a helyes valaszt, de nem fogod megmondani. Barki mas kepes lenne ra valaszolni, de TE nem."

    Mi a kerdes?












    VALASZ:
    "NEM-mel fogsz valaszolni a kerdesemre?"

    Szerintem ez logikatlan, mivel akar igent, akar nemet mondok, a valasz ertelemszerüen helyes. Mivel ez a kerdes nem igazabol egy olyan kerdes, amire tenyleg valasz letezik, hanem csak egy kerdes, ami altal a kerdezö meg akar bizonyosodni arrol, hogy igazat fogok-e mondani, de mivel az az en döntesem, hogy hazudok-e vagy sem, nem allithatja azt, hogy egy egyertelmü valasz letezik.
  • Hunnenkoenig
    #135
    Nem ismertem a valaszt, de ez nem nagyon nehez.

    VÁLASZ:





    Egy jegtömb.
  • Laalee
    #134
    nembaj lenyeg hogy van jogsid :D
  • Pheel
    #133
    Ezt az erőltetett kérdést :)

    Asszem ugyanaz a válasz, mint a betört üvegablaknál, ahol nem találnak követ, csak vizet a padlón :)
  • Sephi
    #132
    Nah ha lehet kerni akkor amikor kerdez valaki valamit es mas tudgya a valaszt irja mar oda a beszolas ele hogy

    VALASZ :

    vagy mitomen hogy mas is gondolkodhasson pls :)

    Jo latom belejottunk

    Kovetkezo kerdes :


    Van egy sivatag. Ebbenm a sivatagban van egy kocka alaku haz. Egyetlenegy ajto van rajta es nincs teteje. Egyetlen egy szobaja van amire fentrol belatunk. A haz fele egy hoszu fa rud van elhelyezve viszintesen.A haz padlojan van egy piros szonyeg. Abba a hazban bemegy egy ember. Magara csukja az ajtot es a kulcsot eldobja az hazon kivul (mivel nincs teto). A kezeben van egy kotel es meg valami. A padlotol a fa rudig van 5 meter. Az ember felekassa magat es meghal. AZ emberunk 2 meteres.
    Szoval hogy mi volt meg nala ami elosegitette ahhoz hogy fel tudgya magat akasztani ha a logo holtest alllat felora mulva a szonyeg vizes?
  • Hunnenkoenig
    #131
    Bazeg....
  • Coine
    #130
    nem telj. értek 1et, de nem is értem telj :D
  • Dzsini
    #129
    ez teljesen stimmel, mert nem azt kerdezem hogy szerinte melyik a jo, hanem h. a masik szerint :) o pedig a masik helyes valaszat tudva nekem hazudni fog.
  • Coine
    #128
    ez nem egészen igaz.
    tegyük fel a rossz őrhöz mész és az átver és azt mondja, h. ez a helyes ajtó...aztán mehetsz a purgatóriumba :D
  • Dzsini
    #127
    meg kell kérdezni bármelyik őrt, hogy a másik mit mondana, melyik a helyes ajtó.

    ha az igazmondót választottuk, akkor az tudja, hogy a másik a rosszat mutatná, és ezért a rosszat mutatja nekünk.
    ha a hazugot, akkor az tudja, hogy a másik a jót mutatná, és ezért szintén a rosszat mutatja nekünk.
    mehetünk :)
  • Coine
    #126
    halljuk már a választ! :)
  • Ron Ragm
    #125
    De ha meg nagy szekrény állat mindkettő akkor nincs értelme kérdezni mert egy tömör "He?"-t kapnék válaszul:)
  • Hunnenkoenig
    #124
    ezt mar hallottam regen, de mar nem emlekszem a megfejtesre...

    Most gondolkodok...

    A lenyeg az, hogy egy kerdessel meg kell tudni, hogy ö mond-e igazat, es ö all-e a biztonsagos ajtonal?

    (20 perccel kesöbb)
    Bazeg ez nehez....
    Barmit kerdezek, mindig negy lehetöseg van...

    Kenyszerithetem arra a kerdesemmel, hogy ne csak egyszerü valaszt adjon? Tehat igent vagy nemet.
  • hen-tes
    #123
    nem kérdezek tőle , hanem mutogattok ! :)
  • Dzsini
    #122
    nem tudni melyik őr melyik ajtó előtt áll.
  • Ams
    #121
    a becsületes őr a jó ajtónál van, gregsb?
  • hen-tes
    #120
    hát ezt nemtom :)
  • Pheel
    #117
    Kétségkívül hatékony megoldás :)
  • Ron Ragm
    #116
    Leütöm mindkét ört, majd mindkettőt bedobom az ajtókba. Amejik élve marad arra kell menni:D
  • GregSB
    #114
    Ok :)

    Itthagyom a kérdést holnapig, de lehet nem tudok rá válaszolni, mert bizonytalan a holnapi napom. Ha nem érkezik majd rá válasz és én nem tudom beírni a megfejtést akkor majd te mond el nekik :)
  • Dzsini
    #113
    ezt tudom, nemválaszolok :)
  • GregSB
    #112
    Na nekem is van 1 érdekes testem :)

    A helyzet:

    Bent állsz egy szobában, amiből 2 ajtó nyílik ki a szoba két felén. Az egyik ajtó a biztos halálba vezet, ha átmész rajta kivégeznek szó nélkül. Ha a másik, "jó" ajtót választod szabad lehetsz. Természetesen nem tudod melyik ajtó nyílik a szabadságba. Mindkét ajtónál áll egy őr. Ő róluk azt kell tudni, hogy az egyik nagyon becsületes, mindig igazat mond, a másik pedig biztos hazudni fog neked. Úgy kell eldöntened hogy melyik a jó ajtó, hogy egyetlen egy kérdést tehetsz fel egy őrnek. Nem tudod, hogy melyik őr mond igazat, és hogy melyik hazudik!!

    Kérdés: Mit kérdezel meg az egyik őrtől?
  • Dzsini
    #111
    az is egy módszer :)
  • Pheel
    #110
    ismertem. Nem kellett nagyon törni a fejem :)
  • Dzsini
    #109
    egs :) jó téma volt ilyesmin gondolkodni vacsi közben ;)
  • Pheel
    #108
    22-nél láttam utoljára és vacsiztam is közben :)
  • Dzsini
    #107
    Meki: az ötlet jó volt, csak nem volt kidolgozva pontosan :)

    pheel: nekem nagyjából mindegy :) a lényeg, hogy jó a megoldásod
    (mit lehet 20percig olvasni ezen a topicon??? ;) )
  • Pheel
    #106
    Úgysem hiszed el, de nem. :)

    Már 20 perce olvastam a topicot :)
  • Dzsini
    #104
    remélem nem az enyimet olvasva írtad be :)))
  • Pheel
    #103
    Először mindkettő fel, anyuba bele. Aztán levesz külső, az át második apura, be anyuba, majd belső levesz első apuról, kifordítva fel harmadik apura és arra rá a másidik apu darabja ugyanabban az irányban és be anyuba :)))))))
  • Dzsini
    #102
    tehát 1. emberke felveszi egymásra a 2 óvszert, és elvégzi dolgát.
    utána leveszi a külsőt, és odaadja 2. emberkének, aki azt a megfelelő módon használja (ugyanaz a fele másodszor kerül a nőbe).
    a belsőt kifordítva (annak az eddig külseje tiszta, mert rajta volt a másik) felveszi 3. emberünk a tiszta felével, és ráhúzza a már használtat (a 2 használt felület összeér...), így ugyanaz az óvszer jár 3x a nőben, és ők felhasználják a maradék 3 "oldalt"
  • Dzsini
    #100
    7kor beírom, addig lehet próbálkozni :)
  • Dzsini
    #98
    én egy helyesről tudok.
  • Dzsini
    #96
    lehet tippelgetni, a teljes folyamatot kérem egyben, és akkor megmondom hogy jó-e vagy sem. van olyan megoldás, hogy egyikük testnedve sem érintkezik a másikéval.