29
RDRAM kérdések és válaszok
  • lolka123
    #29
    Hi!
    Ha veletlenul erre jar vki, mondja mar meg lecci, hogy hogy van az, hogy az a PC800-as ram 800 Mhz-es de az hogy a francba mukodhet 800 Mhz-en amikor mondjuk a ASUS P4t533c alaplap csak 533 FSB-t bir. Lehet egyaltalan ebbol a fajta mem-bol kicsikarni azt a 800 Mhz-et? Koszike
  • magyar ember 2
    #28
    En mar csak az inteles lapokban bizok, most egy VIAs van (szar tap tonkretett 2 CUSL2-Ct), lathatoan lassabb. Ha majd P4et veszek, csak intel alap johet szoba hozza.
  • magyar ember 2
    #27
    Thx, bar kozben masik topicban lattam.
  • magyar ember 2
    #25
    Ez VIAs alaplap? Az Inteltol utoljara azt hallottam felhagy a Rambusszal.
  • Sir Quno Jedi
    #22
    Jobb lerágni, mint utána nagyokat szopni ! :-)))
  • Borg
    #20
    "Asus has integrated a new interface for a 32-bit memory module in its P4T533. As opposed to the standard RDRAM modules, which can only be used in pairs, only a single 32-bit module is needed to run a motherboard."

    Tehát a P4T533-on 32bites vezérlő van, és egy modul 32bites RDRAM elég bele.

    "There's no end to the confusion: Rambus has introduced RIMM 4200, a marketing label that has nothing behind it but the bandwidth of PC1066 memory. To be exact, the bandwidth of the new 32-bit module is 4.2 GB/s. Dual-channel operation, as with the 16-bit modules, is no longer required."

    Tehát RIMM4200=PC1066=32bit=4.2GB/s. Nincs 16bit-es (egyes egyedül a Kingstonnak van, 256MB-os 16bites, pure 533-as RDRAM modulja.), és egyelőre csak a samsung kinálatában van 512MB-ps PC1066os 32bites modul. Továbbá a RIMM4200 egy és ugyanaz mint a PC1066 jelölés, és a PC800=RIMM3200 (ha 16bites ha 32, tökmind1!). Nem attól RIMM egy RDRAM, hogy 32bites. Csak hogy a toti féle félreértéseket elkerüljük. Továbbá itt is leirja, hogy nem szükséges 2db belőle már.

    "The two variants are mechanically different, so the modules are not compatible to one another."

    Tehát 32bites alaplapba nem megy 16bites RDRAM, és forditva sem.
  • Borg
    #14
    Baráti alapon nem:) amúgy megfelelő..
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Nekem most ilyen árban szerelik a memóriát:

    256 RDRAM 1066MHz 35.800,-
    256 RDRAM 1066MHz Kingston 37.900,-
    256 RDRAM 800MHz Samsung 26.200,-

    baráti alapon...

    Gondolom ez azért megfelelő ?!
  • Sir Quno Jedi
    #12
    A Tomshardware-n átnéztem mindent, de egyértelmű győztes (akár a nyugati oldalakon) az ASUS P4T533-C !!! Nameg az 1066.
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Akkor világos, hogy venni kell egy 256MB1066Mhz/32bit modult, majd később egy ugyanolyat a másik foglalatba és még mindig ez a legkevésbé érbevágó módszer...
  • Borg
    #10
    Konkrét példa.
    Az ASUS alaplapokon 32bites RDRAM vezérlő van.
    Ezért azokba belemegy VAGY 2db16bites, VAGY 1db32bites RIMM a minimális konfiguráció.

    1066-os RDRAMból CSAK 32bites van, a samsung kinálatában.

    Remélem eloszlattam némi kételyt.
    Egyébként 1066os ram mindenképp gyorsabb, és 512MB elkell. Csakhát a lottón kéne nyerni még. az 5ösből asszem ki is jönne most:)
  • Sir Quno Jedi
    #9
    Példának okáért, most veszek ASUS P4T533-C lapot, abba mit érdemes venni, ha tényleg jó teljesítményt akar az ember:

    2db 128MB 1066 16bit
    2db 128MB 1066 32bit (ha van egyáltalán ilyen)
    1db 256MB 1066 16bit (gondolom ezzel akkor nem is megy)
    1db 256MB 1066 32bit

    (azért csak ennyit, mert erre van most zsé, de aztán cserélem nagyobbra term.)

    Melyik memkonfiggal lesz gyorsabb ??? ÉS vajon melyik kapható idehaza (mert nem nagyon árulják el a boltok, hogy melyik RDRAM hány bites, stb.).
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Mellesleg akkor is kérdéses, hogy vajon a 32bitesből elég-e egy, vagy abból is jobb-e a kettő ???
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Mint mondtam, e téren nem vagyok annyira otthon, erre van ez a topic ! :-)))

    De én is úgy tudom, hogy más a páros és a single igénye !
  • Inquisitor
    #6
    "és ezért az újabb alplapok már nem csak párban tudják őket használni "
    Öööö. Ahoz nem 32 bites RD kell a 16 bites helyett?
    Csak mert az még sokkal drágább ....
  • Laalee
    #5
    jo rd hez penz kell, es sok. 2*256 mega 1066 os modul
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Az alaplapokról már esett szó más topic-okban, de itt is meg lehet vitatni mi is kell egy jó RD-s konfighoz (és ennek lelke a motherboard).
  • Sir Quno Jedi
    #3
    A másik probléma az 1066/800 dilemma ?!! Az 1066 jóval drágább (főleg a nagyobb moduloknál), sokak szerint felesleges, azonban nem mind1, hogy 3.2 vagy 4.2Gb/sec a memsávszélességünk (már ha az alaplapunk amúgy tudja) ! Kinek-mik a tapasztalatai, információi e téren ?
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Nekem máris lenne egy kérdésem:

    Tudjuk, hogy az RDRAM-ok ára igen magas és ezért az újabb alplapok már nem csak párban tudják őket használni (azonban így is kitöltendő a másik slot !) ! Kérdésem az, vajon szerintetek érdemes két kisebb modult venni, mondjuk két 128-ast egy 256-os helyett, vajon az a gyorsabb/megbízhatóbb, vagy az egy nagyobb modul a nyerő ?!! Term. SD-nél ilyesmi fel sem merülhet, de itt a technológiából fakadólag ez előjön !
  • Sir Quno Jedi
    #1
    Üdv !

    Itt meg lehet vitatni az RDRAM-okkal kapcsolatos kérdéseket (mert azok aztán vannak) :-))) alaplapok, memsávszélesséág, chipset-ek, duál/single RAM, latency, stb. !


    Ha van már ilyen topic term. törölhetik a moderátorok, most nem volt időm utána vadászni !