36
ADSL telepítés
  • maalls
    #36
    Hali olyan problémám lenne, hogy a vistás lapotopnál az ADSL nem müködik, ha beállitom és nagy nehezen rátudok csatlakozni a netre akkor is addig míg újra nem inditom, ugyanazok a beállitások mellett egy másik notebooknál, ami XP-t futattok rajta, fentakadás nélkül megy.

    Mi lehet a probléma ?
  • [Jakuza]
    #35
    Az utolso 4 semmikeppen.
    Neked mindossze egy halozati kartyara van szukseged, ha nem akarod megosztani a netet, amire akar az elso eszkoz eleg is.
    Ha igen, es megiscsak a megosztasra is gondoltal, akkor nem switch, hanem DSL router kell meg neked.
  • ffxi
    #34
    Melyik alkatrész kell ADSL netezéshez ezek közül? És melyiket válasszam inkább? Köszi előre:)

    NE 2000 10/100
    Gigabit E-Tech GBPIO-8004
    10/100/1000 Mercury
    Switch 5 port Canyon CN-D05P
    Switch 5 port E-Tech SW0502-8113
    Switch 8 port E-Tech 781SH
    Switch 8 port Q-Tec



  • Bigbiggie
    #33
    sziasztok! xp, dsl. nem tudja valaki, hogy miert van az, hogyha cd-rol masolok, vagy cd-t irok folyton ledob a modemrol? ilyenkor azt irja ki, hogy "a cable is not connected" pedig minden kabel a helyen van.
  • genya
    #31
    olyan problémám van hogy upc-ről átáltam ADSL-re és a hálózati varászló nem engedélyezi a PPPOE (középső) mező kiváasztását, csak a direkt DSL-t (alsó). Hogy lehet engedélyeztetni a többit is (XP-t használok).
  • Otisz
    #28
    Vagyis nem az én művem, hanem a véletlené...
  • Otisz
    #27
    De, valószínűleg az én művem volt.
    Amikor elszúrtam azt a valamit, mely bizony 1-2 rendszerprogramomra véglegesen hatott, akkor válott át a lentebb említett 180-200K-s letöltésű sebességre. Ez önmagában még semmit nem mond, de újrainstalláltam a rendszerem, mert hiába volt gyorsabb a letöltésem, sok mindent nem tudtam használni a Windowsban, melyekre szükségem lett volna. És sajnos reinstall után minden visszaállt az eredetibe...:-((
  • Borg
    #26
    A valószinű ott a matávnál buheráltak, nem a te műved volt:)
  • Tovi
    #25
    Lehet, hogy a matáv központban hibáztak? Ez már a gyorsabb ADSL sebessége (az üzleti csomagé)
  • Otisz
    #24
    Axeleros vagyok, és ha megfelelő helyről töltöd le a dolgokat, akkor 52K a sebesség.
    Egyszer viszont valamit elcsesztem a windowsomban, és erre a letöltési sebességem - láss csodát! - 180-200K volt!!!
    Azt hittem, kiesek a fotelból, amikor órákon át így jöttek a cuccosok...

    Másig sem tudom, hogy csináltam...sajnos :-///
  • Borg
    #23
    Ez nem kama. Esetleg ha lenne nekedis rendes ADSL-ed, akkor tudnád tapasztalatból, hogy igenis főlé tud menni 50nek is.
  • llacee
    #19
    sorry,de már halódik a keyboard-om igy egy két betü lemarad..
  • llacee
    #18
    Én Enternetes vagyok és teljesen meg vagyok elégedve !Egy éve 6990-ért kötöttem be 1 évet irtam alá.Most ugyan ezen áron folytatódik határozatlan ideig.Nagyon ritka a kiesés igaz a bekötési mizériakor tavaj voltak kiesések,de mára (kopp-kopp ) nagyon nagyon ritka.Most néztem a ix-re 25 a Ping,de átlag 20 szokott lenni.

    Letöltés 49-52 között változik feltöltés 12.5-14k között.

    Ügyfélszolgálat : mail-re úgy max 1.5 napot kellett várno telcsi éjel 2-kor is el lehett érni őket.Igaz fizetős a support,de ha sokáig tart a dolog akkor visszahívnak.Mondhatom,hogy értenek hozzá.
    Én 1 mail -t kaptam 25MB és a webtárhely 20MB.
    Eredetileg 1gép 1 háztartás,de ;-)

    Ennyi...

  • Borg
    #16
    Axelero ADSL
    Hazai ping: 20-50
    EU ping: 80-160
    Amerikai ping: 250+ (tehát ez szar)

    Egy szálon
    Letöltés: 49-53kb/s
    feltöltés: 12.5kb/s

    Ügyfélszolgálat: Nagyon segitőkészek, de sajnos a szakmai tudás 0. Van nyilt internetes fórum, ahol lehet kérdezösködni, csak sajnos jó hirekkel ritkán szolgálnak:)

    Szolgáltatás:
    20MB tárhely (nem használom)
    4email cim (egyet használok)
    továbbá korrekt szerződési feltételek, amit pl enternet fecnijéről marhára nem lehet elmondani!

    Árak: Anno még 2 éves előfizut kötöttem, elsö év 8500, második listaáron. Sajnos közeledik a listaáras év, ami 12900 jelenleg havonta. Érdeklődtem, nem tervezik csökkenteni:( És sajnos hiába nem használok minden szolgáltatást, igysem csökkentenek az áron.
  • Pheel
    #13
    Az Axelero a legnagyobb. Ennek előnye a profizmus és az, hogy a Matáv először nála telepít (összefonódás), de mivel nagy, ezért az ügyfélszolgálata elég szar. (tapasztalat)
  • Tovi
    #10
    Kérj vonalbemérést a matávtól, lehet, hogy zajos a vonalad.
  • Craken
    #8
    Köszi szépen!
  • Tovi
    #7
    Valóban instrukció eltünt....Tehát: ADSL modem összedug hálókártyával, hálózati kártyát bekonfigurálni Ip Cím pl.: 192.168.0.1, alhálózati maszk: 255.255.255.0
    Start menü --> prog -->Kellékek ->kommunikáció ->Hálózat ->Új kapcsolat varázsló.
    Első alkalommal kérdezi a körzetet, beírod ->kapcsolódás internethez->kézzel állítom be a kapcsolatot->kapcsolódás felhasználónevet és jelszót igényló szélessávú kapcsolat segítségével->itt bármilyen nevet adhatsz a kapcsolatnak->felhasználónév ebben a formában: login@szolgáltatód.hu->jelszó kétszer->ikon elhelyezése az asztalon szabadon választott-> ENJOY
  • izb
    #6
    Valamelyik moderátor jol elkapatta magat,mert itt már volt egy jo leiras!!
  • izb
    #5
    Milyen instrukciok ezek??
    Ez alapjan ember legyen a talpan aki összerakja!!
  • Tovi
    #4
    Semmi nem kell, mindent tartalmaz azXP. Kövesd Higi instukcióit, helyesek
  • Craken
    #3
    Valamilyen szoftvert nem kell telepíteni?
    Egyéb speciális beállítások?
    A MATÁV 9000 Ft+ÁFA -ért vállalja az installációt. Mi kerül ennyibe?
  • Higi
    #2
    Hálózati helyek új kapcsolat hozzá adása kapcsolódás az internethez kézzel állítom be a kapcsolatot és uttána a középső
  • Craken
    #1
    Valaki írja már le kellő részletességgel, hogy hogyan kell telepíteni az Axelero ADSL -t Windows XP alá.
    Előre is köszönöm!