37
Switch összekötés
  • slylecz13
    #37
    Sziasztok!

    Sehogy nem akar összejönni a következő:
    Adott két gép (laptop XPSP2 és XPSP3), amik switch-en keresztül kapcsolódnak egymáshoz patch kábellel (+internethez).
    Automatikus IP kiosztás és egy munkacsoport van beállítva, fájlmegosztás engedélyezve van, tűzfal nincs a gépeken pingelni lehet őket. Net van rajtuk, de nem látják egymást.

    Mi lehet a gond?
  • Dj Faustus #36
    "Szoftveresen windowsban meg lehet oldani, hogy melyiket lássa melyik gép?"
    Az egyszeri otthoni "routerekben" általában nem állítható be, hogy a beépített switch egyik portja melyik másikat lássa.
    Drágább, vállalati felhasználásra készült menedzselhető switchekben, routerekben van erre lehetőség.

    Otthoni felhasználásra készült "routerekben" - már amelyikben van tűzfal - megoldható, hogy a routerre csatlakozó gépek közül az egyik lássa a másikat, viszont a másik ne lássa a harmadikat.
    Ez esetben viszont javasolt a gépeknek a fix IP-cím kiosztás (tehát az adott gépnek adott belső hálózati IP-címet kell beállítani).
  • LaciMaci
    #35
    Közben kicsit nézegettem Routert fogok venni amiben van 4 switch port és így meg lesz oldva...Szoftveresen windowsban meg lehet oldani, hogy melyiket lássa melyik gép?
  • Dj Faustus #34
    "Úgy nem lehet megoldani, hogy jön a net a switch-be és onnan megy szét a gépekbe és akkor tudnak egymással kommunikálni(szoftveresen beállítom)és van mindegyiken net is?"
    Nem.
    Mivel - mint azt az előzőekben említettem - egy Internet előfizetést általában egyszerre csak egy hoszt tud használni.
    A router képes arra,hogy a több hoszt az Internet irányába egy hosztként látszódjon (mivel a 3. rétegben,
    - az IP-címek szintjén - képes gondolkodni). A szimpla mezei switch nem.
  • LaciMaci
    #33
    Úgy nem lehet megoldani, hogy jön a net a switch-be és onnan megy szét a gépekbe és akkor tudnak egymással kommunikálni(szoftveresen beállítom)és van mindegyiken net is?

    Vagy hogy a legjobb?
  • LaciMaci
    #32
    Egyenlőre úgy szeretném kialakítani az egészet, hogy van egy "szerver" (egy terrás winyóval) és ezen van egy csomó adat, azt a másik két gépről meg lehessen nyitni...

    Természetesen net legyen mind a 3 gépen.
  • Dj Faustus #31
    "Nekem az lenne a kérdésem, hogy 3 gép között szeretném szétosztani a netet úgy, hogy a gépek tudjanak kommunikálni egymással ezt hogyan lehet megoldani?"
    Ahhoz hogy az Internet-elérést több számítógép között megosszad routere van szükséged, ugyanis - leegyszerűsítve - az Internet szolgáltatódtól egy IP-címet (vagy például egyszerre csak egyszer felhasználható PPPOE-fiókot a bejelentkezéshez) kapsz, a belső hálózaton levő gépeknek meg gépenként kellene egy.

    "És ha egy olyan hálózatot akarok kialakítani, hogy az egyik szerver a másik kettő cliens azt hogyan lehet megoldani?"
    Ha a szerverbe kettő darab hálókártya van, akkor az is üzemelhet routerként.
    Az egyik hálózati kártya csatlakozik az Internethez (vezetéknélküli CPE/ADSL-modem/kábelmodem/ETTH-hálózat/...), a másik - a kliensekkel egyetemben - mehet a switchbe.

    De! Ez a metódus biztonsági okokból kerülendő, ugyanis a szerver egy potenciális támadási felület. Például a szerver DDOS-os túlterhelése a klienseket is hátrányosan érintheti.

    "Illetve azt, hogy lehet, hogy az egyik gép lássa a többit azt viszont egyik sem? "
    Tűzfallal. Beállítod benne, hogy a kifelé kezdeményezett kapcsolat működjön, a befelé kezdeményezett meg nem. De ez egy összetett dolog (mit akarsz elrejteni, milyen operációs rendszer, stb...).
  • LaciMaci
    #30
    Illetve azt, hogy lehet, hogy az egyik gép lássa a többit azt viszont egyik sem?
  • LaciMaci
    #29
    Hello!

    Nekem az lenne a kérdésem, hogy 3 gép között szeretném szétosztani a netet úgy, hogy a gépek tudjanak kommunikálni egymással ezt hogyan lehet megoldani?

    Switchbe bedugom a netet és a 3 gépet és ennyi?

    Miért mondják mégis azt, hogy a router jobb?

    És ha egy olyan hálózatot akarok kialakítani, hogy az egyik szerver a másik kettő cliens azt hogyan lehet megoldani?

    Köszi!
  • atlon
    #28
    Help Emberek!

    Van egy Gigabyte gn-sw008 switch-em táp nélkül. A készüléken sem, és az Interneten sem találom sehol, hogy hány voltos táp kell hozzá. ha valakinek van ilyen cucca, segítsen már!
  • ReaP
    #27
    Ez a fordított kábel a Crosslink kábel lenne, igaz?
  • Bucser
    #26
    Switch és gépek összekötés 2 egyenes kábel a switch és gépek között aztán a switch és modem közé egy fordított kábel és uccu neki. de ezzel még port forwardolni és routolni nem fogsz tudni ahoz érdemes egy routert venni... 20k nem nagy pénz és hogy mennyi áramot megspórolsz vele meg zajt.... vegyél egy 4 portos switch/routert... D-link vagy Linksys tökéletes...
  • ReaP
    #25
    Semmi gond, van MSN-m a címem: [email protected]
    És kösz a segítséget.
  • HITMorpheus
    #24
    Bocsika, de ma kicsit későn értem haza, és baromi fáradt vagyok, de ha van MSN-ed akkor holnap gyorsabban tudjuk orvosolni a problémát, vagy ha sikerül korábban hazaérnem, összedobok valamiféle "leírást" itten...
  • ReaP
    #23
    Nem sikerült az összekötéssel bár lehet valamit nem jól csináltam. Neked hogy volt megcsinálva?
  • ReaP
    #22
    A 2 gép látja egymást és a 2 gép közt sikerült fájlmásolni is.

    Volt úgy h a modemet a switch-be kötöttem és a switch-ből két UTP Patch kábel ment a 2 gébe és úgy is hogy a 1. gépbe (amelyikről megy a net) a 2. Lan kártyát dugtam a switch-be a modem ment az 1. gép 1. lan kártyájába és a 2. gépet is rákötöttem switchre.

    Megpróbálom csak simán összekötni hátha úgy sikerül, mint neked.
  • HITMorpheus
    #21
    2 gép látja egymást?
  • HITMorpheus
    #20
    Jah, nekem is az van, és sikerült is megosztanom, mondjuk switch nélkül, simán összekötöttem a 2 gépet, de inkább szerváltam egy routert, mert kicsit megdobta a villanyszámlát, ha mindkét gép ment...
    ja, mellesleg mivel van összekötve a switch-->sz.gép? crosslinkes, vagy sima utp?
  • ReaP
    #19
    Próbáltam úgy is. De a másik gépen sehogy sem sikerült elérni h aktív internet legyen. "Korlátozott vagy nem elérhető". UPC Chello internetem van nem tudom ez számít-e valamit.
  • HITMorpheus
    #18
    Az egyiken gépen(mondjuk ami sűrübben van bekapcsolva) futtasd le a varázslót a hálózati kapcsolatoknál, hogy "ez a gép közvetlenül kapcsolódik az internetre, a hálózat többi része ezen a gépen keresztül kapcsolódik az internetre.", majd a másikon ennek az ellenkezőjét, "Ez a számítógép egy másik számítógépen keresztül kapcsolódik az internetre", vagy valami ilyesmi. Igazán nem nehéz, simán elboldogulsz, de inkább ajánlom, hoy routert használj...
  • ReaP
    #17
    Elég rég jártak erre úgy látom azért remélem valaki tud majd segíteni.

    Szóval a helyzet a következő. Kábeles netet szeretném megosztani 2 gép közt és nekem azt mondták h ezt switchel is meg lehet oldani csak XP-be kell valamit állítani. Tudja valaki h mit? Választ előre is köszönöm.
  • burkusdió
    #16
    valaki segítsen plíz!
  • burkusdió
    #15
    #14-re senki??
  • burkusdió
    #14
    Sziasztok!

    Van egy EtherFast 10/100-as 8-portos Workgroup Switchem. (Márka: Linksys Modell: EZXS88W)
    Ezzel az eszközzel 2 gépet szeetnék összekötni (mind2 laptop).
    Mind2 gépen Windows XP oprendszer van, az egyik gépen Realtek RTL8139/810X Family PCI Fast Ethernet NIC hálókártyája, a másikat sajnos nem tudom.

    Nagyméretű fájlokat (filmet, zenét, képeket) szeretnék egyik gépről a másikra másolni.Milyen beállítások kellenek hozzá?
    Esetleg kell valami program is hozzá?


    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • Puntigamer
    #13
    má lezajlott a lan :)
    találtam 5100 ért, azt vettem egyet :)
  • Puntigamer
    #12
    hi all, ki tud szerezni Switch-t?
    kéne kölcsön... nagyon fontos lenne, csak a hétvégére kéne...
  • Tovi
    #11
    Nyugodtan vedd meg, jó cucc, nálam nagyon bejött...
  • DeXoSZ
    #10
    Én ezt néztem ki:
    Mistralba Edimax 10/100 switch 8 portos 13e pénz+áfa ,de az áfa le lesz faragva róla :)
  • Tovi
    #9
    Ha még nincs cucc: Edimax 10/100 switch 5 portos: 12000 pénz
  • DeXoSZ
    #8
    Kössz az infót, egyébként lanpartyra kell, egy jó gyors hálózatot akarunk összedobni a lehető legkisebb költségből
  • Tovi
    #7
    Ok, egyről beszéltünk :-)))
  • [Walaki]D`Lair
    #6
    Igen ez így van de én ezt arra írtam, hogyha nincs uplink portja. Akkor tényleg crossover kell.
  • Tovi
    #4
    Nem feltétlen, általában az első port egy uplink csati, direkt erre való és patch kábel recommended
  • [Walaki]D`Lair
    #3
    Igen, de ha összekötöd az elő portokat, akkor crossover kábel kell.
  • Zeusz
    #2
    Igen.Ha nincs külön port erre a célra akkor általában az elsőt kell használni.
  • DeXoSZ
    #1
    Össze lehet-e kötni 2 switchet és ezáltal megduplázni a hálózatraköthető gépek számát ?