32
Vélemények???????
  • Blasta
    #32
  • Blasta
    #31
    Hát ezaz. Serial ATA-t ki tudja mennyire fog elterjedni az ATA133 (és csemetéi) mellett...
    Minden esetre jobb félni mint megijedni....
  • Anee
    #30
    No raid, no serial ata
    36 vs 28
  • Blasta
    #29
    Mit értesz "csupasz lap" alatt??
    A kivezetések lespórolását???

    Mellesleg az ABIT-ot 36-ért full extrásan meg tudonám venni. Persze +áfa.
    Na még gondolkozom....
  • Anee
    #28
    Ajánlom figyelmedbe Anandtech tesztjét is:
    http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1721
    Itt kicsit jobbnak jön ki a lap:-)
  • Anee
    #27
    Hülye kérdés:
    -Minek tennél bele PC1600/2100-at?
    DDR333-ból is csak 2 modul használható együtt.
    A CHS-es lapot nézd meg mert lehet kapni csupasz lapot is. Az extrás lap 30 körül mozog szóval gyanús annyiért
  • Blasta
    #26
    CHS-nél lehet kapni 26+áfáért!
    Meggondolandó...
  • Blasta
    #25
    Na lecsekkoltama Gigabyte-ot!
    Hát nem rosz a kicsike, viszont nem gyorsabb az ABIT-nál, de ez persze nem jelent sokat egy ilyen kiélezett mezőnyben. Jó középkategória mindkét lap.
    Viszont az ára vonzó lenne, ha lehetne itthon kapni. Na gyorsan ennek is utána nézek....
  • Blasta
    #24
    Amúgy meg most csekkolom a GB lapot, amit belinkeltél, mert még nem olvastam róla semmit.
  • Blasta
    #23
    Hát de érek, mert vagy belerakok 3,5 GB 200/266-os ramot, vagy rakok bele 3GB 333-as ramot, vagy rakok bele 2 GB 400-as ramot.
  • Anee
    #22
    Na akkor nézzük a Gigabyte cuccait:
    -Integrált háló van.
    -integrált hang van bár az ha nem kell neked felesleges
    -3 FireWire
    -4USB2
    -DualBIOS+ minden állítható biosból
    -RAID+SerialATA
    -SPDIF kivezetés
    -DDR400 bár lófasszal senyújt többet 3 SLOT.DDR400ból amúgy meg 2 modul használható maxximálisan egyszerre szal 4 slottal semmit se érsz.
    http://www17.tomshardware.com/mainboard/02q4/021007/kt400-07.html
  • Blasta
    #21
    Neeeeem az integrálásra értettem a jövőt, hanem a portok szabványairól.....
    Az integrálás nem egy rossz dolog, ha van lehetőséged felül bírálni és a saját megoldásodat használni, márpedig az AT7 esetében ez igaz.
    Addig én sem szerettem az integrált cuccokat, amig ráraktak a lapra 1 PCI-t és csókolom.
  • Laalee
    #20
    en nem vagyok odaig az agyon integraltsagert, es sajnalnam ha ez lenne a jovo... marmint az ekkora merteku integraltsag, mert ha igy haladunk lassan kulon videokartya se lesz, azt felevente uj alaplap :D
  • Blasta
    #19
    Nekem 4 USB simán befigyel, és ahogy halad a technika, ez csak több lesz!
    IEEE-t jónak tartom, bár még nekem sincs kamerám. Hálókártyám csak régi 10-es BNC-s van, tehát nem gond az a Realtek.
    Soros/párhuzamos portot már évek óta nem használtam.
    Nekem azért szimpi a lap, mert egyértelmüen ez a jövő, és igy egy darabig megúszom a lapcserét. Egyedül a Bluetooth hiányzik róla, de valahogy kibirom....
  • Laalee
    #18
    enmeg nemszeretek azert fizetni amit ugyse hasznalok... van 3 com halokartyam, tehat ezt az alaplaip szoftver szutykot tiltanam, van jominosegu hangkartyam, tehat azt is tiltanam, nincs digitalis videokameram, tehat ieee re sincs szuksegem, es meg legalabb 5 evig nem is lesz.
    a tobbi jo, de ezek nelkul legalabb 10 el olcsobb lehetne
  • Laalee
    #17
    mondjuk tenyleg igenyesen nez ki, de 40+fa? terror osszeg...
  • Laalee
    #16
    az is kerdeses hogy mire kell 14 usb port azt a 2t amimost van se hasznalom ki... 1 a digi fenykepezora a masik meg ott hever 2 eve uresbe
  • Blasta
    #15
    Nekem egy KT7A lassan 2 éve megy a gépemben minden gond nélkül, és egy-két haveromnak is!

    Én a PII-PIII-as időszakban nagyon fújtam az ABIT-ra, de szerintem összeszedték magukat azóta, és minőséget, stabilitást ill. sebességet produkálnak (lásd KG7).
    Nekem szimpi az ABIT.
  • Blasta
    #14
    Most meg sem nézted a képet?????
    Mivel kapsz többet? Lássuk:
    -6 csatornás hang (nekem nem kell, de ha beszarik a live-om jól jöhet)
    -Realtek 10/100 háló
    -10 USB 2.0 (!!!!!!!) +4 ha megveszed a front panelt
    -3 IEEE 1394 Firewire port (pl. kamerákhoz digitalizálni)
    -SPDIF kimenet (van egy minidisk-em, ami képes fogadni a jelet)
    -DDR400 támogatás (4 ramslot)
    -Serial ATA és ATA133 raid
    -Softmenu III

    Szóval ennyi! Ne mondja nekem senki, hogy nem nyújt plusz ez a lap egy 29e Ft-os GB-vel szemben!
    Nem akarok senki rábeszélni, hisz ha nincs a feature-ök közt olyan opció ami nem izgat fel, akkor tény, hogy nem éri meg a különbözetet.

    Ha valakinek felkeltette a lista az érdeklődését, annak csekk:
    http://www.hwhunpage.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=66&sidebar=0
  • Blasta
    #13
    Kösz! Hálás vagyok!
  • Laalee
    #12
    na meg abit... ennyi penzert 1 ev gari eleg ego, azt 1 abit alaplapom volt az is masfel ev utan megadta magat, szoval semmit se veszek mar amihez nincs legalabb 2 ev gari
  • Laalee
    #11
    igazabol a printerport hianyzik, de az elegge. es barmilyen vackot veszel a gephez nagy az esely hogy soros portot kivan, bar mostanaban talan mar usbt hasznalnak
  • Anee
    #10
    Nézzük csak. 40 ropi ez az alaplap és mivel kapsz többet mint egy full-extrás GigaByte alaplap ami 29 ropi.Szinte semmivel. És még sebességileg is lassabb mint a GB. Felesleges ezt megvenni.A pótlékból vegyél nagyobb procit
  • Borg
    #9
    átjavitottam
  • Nor
    #8
    Sorosport -> VodaNet, oplogo feltoltes, stb.
  • J@no
    #7
    http://www17.tomshardware.com/mainboard/02q4/021007/index.html <- ez itt a tom's hardware honlapja, ha nem ismered elég tuti labor!!! Szal itt tesztelnek 9 db. viakt400-as chipsettel ellátott alaplapokat, én 2 hét múlva az ASUS A7V8X-et fogom megvenni!!!!
  • Blasta
    #6
    Mire használod még a sorost? Modem? Egér? Vagy mi?
  • Blasta
    #5
    Mekkora igazad van! Elbasztam, mert nekem van most KT7-esem....
    Szal BORG-nak igaza van!

    EZ EGY AT7-MAX2. A tények tükrében ezzel a lappal kapcs. várom a véleményeket/tapasztalatokat.
  • Borg
    #4
    ez nem AT7 MAX2?
  • Laalee
    #3
    nincs rajta sorosport... 2 forintot sem er szamomra, de ha adnak bovitokartyan lehet teccik :D
  • Blasta
    #2
    Csak a hatás kedvéért:

  • Blasta
    #1
    Használja már valaki eme gyönyörüséget????
    Véleményekre lennék kiváncsi, mert ilyet szeretnék.