53
  • [Walaki]D`Lair
    #53
    Mellesleg én tudom hogy ha nincsen verseny, akkor SOKKAL drágább lenne a proci. Így meg aki akar AMD-t vesz, aki akar az intelt.
  • [Walaki]D`Lair
    #52
    ja sok lammer AMD-s. :DDD de ha megnézed ez csupa régi szar proci. Athlon 1000...pfff manapság szarér hugyér hozzádvágják. CSodálod hogy a sok kis afgángyerek meg kínai olyat vesz???
  • [Walaki]D`Lair
    #50
    Béna. Az " Ne nézz Jock(vagy hogy a pélóba írják) mert bepörgök! "

    Amúgy témábavágólag: Nekem se AMD-m sem intelem nincs most. Transmeta Crusoe powah!!!!!!!!!!
  • Pheel
    #48
    Na elolvastam a többi beszólását is. Azok tényleg gázosak. Viszont az utolsó néhány a Dallas magyar paródiájából valók, ami tényleg alapmű :)
  • Pheel
    #47
    Ha te nem érted ezt a viccet, attól még nem sztavrosz a tahó, hanem te vagy tájékozatlan :-PPP
  • sztavrosz
    #44
    Nyomok olyan sallert, hogy véged lesz, mint a TWIN PEAKS-nek. Bazzmeg! Ja és szarok a farmra is meg az AMD-re!
  • sztavrosz
    #43
    Fölállok meghalsz!
  • sztavrosz
    #42
    Sírni fogsz gecó!
  • sztavrosz
    #41
    Megint ki akarsz kapni!
  • sztavrosz
    #40
    Hozzám beszélsz???
  • Zombye
    #39
    Na de uraim! Uraiiiim!!!

    Normális, ésszerű, logikus érveléseket kérek, hogy miért is jó az INTEL, vagy az AMD.

    Még megy a meccs, fél füllel arra figyelek, de azért megírom az én sztorimat.

    Réges régen egy meszzi .... őőőő bocs.

    Szóval régen, (1998 augusztus) megvettem életem első SAJÁT ÖSSZEKUPORGATOTT PÉNZBŐL) számítógépemet.

    ő egy intel cerka 366-os volt, egy ACORP 6x86-os INTEL BX-es lapban.

    Nagyon boldog voltam, hűűű minden megy stb.

    Ezt a masinát később (2 év+) az unokaöcsémnek adtam, én meg vettem egy ASUS P3V4X lapot, egy MÉG MINDíG INTEL cerka 2 667-es procival.

    Most is ez ketyeg, már igen csak eljárt felette az idő, ezért szülinapom alkalmából eladom ugyanannak az unokaöcsémnek ezt a masinát, a vinyót és a cédát meg a monitort meg a billt persze nem, de a többit igen kb 42 ezresért, és vezek egy új masinát.

    NA MILYEN MASINÁT VESZ LACIKA??? NA MILYET???

    NEEEEM NEM INTELT!!!

    Kérdés lehet, miért nem? hiszen 4 éve ezt használod, gondolom jól műxik a platform, miért váltassz arra a GAGYI SUTTYÓ AMD-RA???

    Most figyeljenek azok, akik az ész érvelés helyett a káromkodás "művészetét" fejlesztik,

    UGYANIS MOST MEG FOGOM INDOKOLNI A DÖNTÉSEMET.

    1. Az intel tényleg nem rossz. Legalább is a cerkáim szépen mentek.

    DE!

    ki van attol a lomposom, hogy kb évente vennem kell egy alaplapot, ha biztos akarok lenni abban, hogy az épp a piac csúcsán álló intel cuccos elmenjen majd benne.

    Ha menne rendesen (támogatottan) a tuacerka a lapomban, elképzelhető, hogy azt vettem volna.

    2. az ár/teljesítmény

    Mondhat bárki bármit, az AMD-nek tagadhatatlanul jobb az ár/teljesítmény aránya. Nekem ez igen is fontos, hiszen minimálbérrel dolgozom, úgy, hogy ezen a héten 10 óránál kevesebbet nem dolgoztam, és még szombaton is dolgozni fogok, mert sürgős megrendelést kell teljesítenünk.

    SZÓVAL NEKEM NEM APUCI/ANYUCI/NAGYBÁCSI RAKJA A HÁTSÓM ALÁ A KOMPUTERT, HANEM MEG KELL D.O.L.G.O.Z.N.O.M ÉRTE!

    Nem is keveset.

    így decemberre befigyel egy 1600-os vagy 1700-es XP, lehet, bogy csak SD rammal, mert nagyon kell a pénz másra is.

    Amit az értelmesen érvelők fel szoktak hozni az intel javára, az a hővédelem.

    Ez tényleg jó pont az INTELNEK, de ha az ember odafigyel az alkatrészekre, (deszka, prociventi stb.) nem hiszem, hogy nagy gond lenetne.

    na mi van még...

    Ja igen.

    Miért is gondolom azt, hogy az alul megnyilvánuló "INTEL hívők" nem saját munkájuk gyümőlcseként tettek szert inteles masinájukra?

    Lehet szeretni egy gyártót, de ennyire érvtelenül vagdalkozni csak olyanok tudnak, akik abszolúte nem ismerik a témát, valaki (szintén megveszekedett intel "rajongó"), aki azért már talán egy kicsit többet, vagy lehet, hogy ugyan annyit konít a témához, bemagyarázta neki, hogy az intel azért jó mer intel oszt kész.

    Semmi gond nincs azzal, ha szerettek egy gyártót. de akkor legalább próbáljatok meg kicsit tárgyilagosabbak lenni. Ha esetleg professzorok lennétek a témából és csak álbaromkodtok ezekkel a beszólásokkal, akkor üzenem, hogy ez hülye vicc. Mert így azoknak veszitek el a kedvét az egésztől, vagy alakítotok bennük ki ferde "világképet" akik tényleg nem értenek a dologhoz, és esetleg tényleg tanulni szeretnének olyan emberektől akik tényleg értenek is hozzá.

    Mármint az épp aktuális témához.

    Ha túl sokat írtam, bocs.

    Remélem azért még a végén is érthető voltam, mert lehet, hogy kicsit belegabajodtam itt a nagy gondolatfonalamba.

    Végszó:

    Tessék ésszel vitatkozni, nem kell vagdalkozni.
    Ha nincs jobb dolgod mint agyba főbe káromkodni, intelligens vita helyett, akkor inkább ne is írj be, menj be valamelyek "gumiszoba topic"-ba, és örjöngd ki magad.

    Na asszem ennyi elég is lessz mára belőlem .

    CSő!

  • sztavrosz
    #38
    Látod, milyen hülye vagy! Még azt se tudod leírni, hogy INTEL! A t betű hiányzik. Holnap majd a K betűt vesszük! :-)
  • sztavrosz
    #37
    "oszd el az árat a Mhz értékével és lám ennyibe kerül egy Mhz" Ez sajnos, az AMD-nek köszönhetően nem ilyen egyszerű, mert pl. 2600-as procija nem 2600 MHz-n megy (és ezt még egy "+" jellel is megtoldja)!
  • Szöcske
    #36
    Hát sztem az Intel procik most jobbak teljesítményben a AMD-eknél, de én biztos nem veszek Intel-t, míg alaplappal együtt kb 50-80%-kal többe kerülnek. Közben a teljesítménykülönbség lehet vagy 10-20%. Amiben meg az Intel nagyon erős, azt úgysem használja ki egy átlagos user. Szóval sztem ár/teljesítmény arányban még mindig az AMD a gyerő. Vehetnénk bika erős Inteleket, de kurvára semmi értelme sem lenne. Aki józanul gondolkodik, és átlagfelhasználó (na meg nem veti szét a pénz) az sztem AMD-t vesz. A játékokhoz az teljesen korrekt. Na ennyi...
  • sztavrosz
    #32
    Nem tudok érvelni? Tessék. Hát akkor... Azért mer, hülye tyúk! :-)
  • sztavrosz
    #27
    Milyen procit is fogtok venni? AMD-t? Jajj, ilyen nevű CPU-t gyártó cég 9 hónap múlva már nem is lesz. ÉLJEN A KALAPÁCS MAG+HASONLÓAK! Fohászkodjatok, ti eszetlen seggfejek!
  • Pöty
    #23
    Nagyon sajnállak! :((
  • Troll
    #20
    Ugyan, csak a szája jár...
    Szerencsétlen iNtel fan :-)))
    Majd jön a 64-es PowerPC, oszt lealázza a nyomorult x86-os bandát :-P
  • sztavrosz
    #16
    Bocsi Enterprise, nem neked akartam válaszolni, hanem annak a szerencsétlen TheZsenykának. Én a vesztesektől és a második helyezettől nem szívesen veszek semmit.
  • sztavrosz
    #15
    Te vagy a szánalmas. Hogy foggal-körömmel ragaszkodsz a baromságaidhoz.
  • TheZsenyka
    #12
    "Azt még talán beveszem, hogy azonos órajelen gyorsabb (de ez se igaz)"

    Szánalmas vagy.
  • sztavrosz
    #11
    Szeva! Szerintem vedd továbbra is a Xaros, klóngyártó, gagyi AMD-t, és kussolj. Azt még talán beveszem, hogy azonos órajelen gyorsabb (de ez se igaz), mint egy P4, de akkor mi faxnak az a "+" jel. Segítek! Azért, hogy az ilyen szerencsétlen hülyéknek, mint például te, megvegyék a trutyi, az innovációban lemaradt, folytonosan csak késő és igérgető AMD procijukat.
  • CybearBoy
    #8
    De az 1.6A-k tuningolása 2GHz fölött kezdődik, hisz 2 GHz-ces mag vab rajtuk...
  • RpPRO
    #6
    Mindez azt jelenti, h. korantsincs akkora tartalek azokban a procikban es nem az osszes lesz huzhato, hanem csak bizonyos szazalekuk.
  • TheZsenyka
    #3
    A tököm van nekik... most hívtam fel őket:

    "Rendelésre fel tudjuk venni, és ha majd lesz a nagykerben, akkor hozunk..."
  • TheZsenyka
    #2
    Érdekes, Az AMD-hez folyton kiírják hogy Advanced Micro Devices... de az Integrated Electronics-et nem írják ki soha... ehheeee