44
  • Cefa
    #44
    FÚÚÚÚÚÚÚÚÚ
    Ez a nobody felvilágositott minket a videókártyák lényegérőr működéséről és az üzleti fogásokról.
    És mindezt irodalmi Séxpíri nyelvezeten.
    Ilyen jót már rég nevettem.
    A doom 3 nincs optimalizálva. Fog az menni egy geforce4-gyel 70-80 frémmel is és még szebb is lesz. Gondolkodjatok. Nem hulye az a Carmack hogy csak 1 kártyával jáccható gamét csináljon ki a fene venné meg akkor a gamét?
  • Pöty
    #42
    Nem tudom hogy tömöritő algoritmusokat honnan nyomatják de lehet hogy a mai 64 Megás kártyák már nem fognak jobban tömöriteni. Ez szinte biztos ugyhogy erre nem lehet számítani!
  • Pöty
    #38
    Örülök hogy végre egy kis intelligens hangulat kerekedett (nobody-tól eltekintve). Ritka ez az SG-n. :)
  • Pöty
    #27
    Nem véletlenül árulják a nagytesókat 128-rammal!
  • Pöty
    #26
    nem volt rossz példa, láttad a cikket? a 64MB-os gyorsabb kicsit, viszont mikor "szükség" van a memóriára (nagyobb-felbontásokon) érdekes módon a 128MB-os átveszi a vezetést. És ez a múlt, nem a jövő progijai (nem csak quake3!! persze hogy ahhoz szar mindegyik). Arról nem is beszélek hogy ezek a ramok mennyire húzhatók. Kit érdekel hogy a 64-es kicsit gyorsabb. Jóval felette járatom a 128-asokat is...
  • Pöty
    #24
    Egyébként meddig lehet textúrát tömöriteni minőségi szinten?
  • Pöty
    #23
    Megnézem azt a grafikai teljesitményt ami az AGP-n keresztül kap memóriát... :DDD Ennyire már ne hülyits. Jó pár hónapja fent van egy teszt az anandtechen ahol 64 és 128 megás Ti4200 asokat hasonlitják össze. Hát 1280-ban már a 64 megás kezd lemaradni és akkor hol vannak attól a jövő játékai még nagyobb textúrákkal?

    Vagy 14"-os moncsival 640x480-ra gondoltál?
  • Pöty
    #12
    Egy Ti4200-as is elég. Hidd el 1280x1024 max. 2x aniso simán fut, 4x-es anizo picit szaggat... Jó majdnem csutkára van hajtva (jóval 4400-as fölé)Ennyire gagyik a butitott kártyák? Azért 64MB-os kártyát se szabadna hosszutávra venni... Persze a két gyártó driverei sem egy szinten vannak... :/
  • WiLDoR_work
    #11
    azért egy GF4 Ti4600-os ehhez már elég :)
  • Spenser
    #7
    Hali
    Nagyíon várom már az ATI 9500 Pro-t ,karácsonykor meg is lepem magam eggy ijjennnel :)

    Más : Soundkey nekem 1700+ , Gf2 Ti 64 van és fullon simán megy az UT 2003 az ATI 9000 Pro meg eggy kicsit jobb mint ahogy emlittete "Zombye" csak eggy erősebb proci kellene neki ..........
  • Zombye
    #5
    Na, én is megvettem életem első ATI cardját, egy zafír atlantisz 9000 PRO 64 MB DSUB+DVI+TVOUT
    képében.

    Hát nagyon kellemes, bár a procim (667 MHz cerka 2) nem igazán tudja szegényt "kielégíteni"

    Na de majd decemberben meglepem magam egy 1600-os XP-vel majd ő megteszi.

    Hogy, hogyan is jön ez a témához?

    Tulajdonképpen csak úgy, hogy szerintem teljesen értelmetlen egy olyan kártyára beruházkodni, aminek a + képességeit még tényleg semmi, még talán a tesztprogik sem használják ki. Persze mindíg lesznek olyanok, akik hajlandóak azért fizetni, mert " Bibííí nekem már az úh RÁDON van!! BEEEEEE!!.

    Hmm lehet, hogy csak az irígység beszél belőlem, és ez egy szinten tán igaz is. De azért én még egy jó másfél két évig el leszek ezzel a cardal csak úgy, mind az elődjével egy GF2MX-el.

    Természetesen a fejlődés nem állhat meg, úgyhogy haj rá ATI-IIIIIII!!!

    Ja, azért szurkoljunk az NVIDIának is, hiszen csak akkor járunk jól mi mezei júzerek, ha dúl a verseny.

  • Gabest
    #2
    még legalább mikulásig várhatunk szerintem