8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • mainruler
    #386
    Nekem mondod? Hát persze! :)
    FF-éket is azért szerettem meg többek közt, mert a mondanivaló legalább egyenértékű a zenével, s a hangszeres durvulás mintegy eszköze a koncepciónak és nem fordítva!

    Egyébként olvastam szegény Kamen-ről...R.I.P. :(
  • SecMan
    #385
    Faszom hogy egy sírós "szmájli" sincsen :(((((
    RIP Kamen! Nagy volt az S&M és nem csak az!

    mainruler: igazad van. ide most szmájli kerülne ha nem lenne ez a szomorú hír utána...
  • Don Vito
    #384
    Srácok most olvastam a szomorú hírt, mely szerint 55 éves korában szívroham következtében elhunyt Michael Kamen, aki több Oscarra jelölt filmzenéje (Halálos fegyver 1-4, Indiana Jones stb.) mellett 2001-ben nagyzenekarra átírta a Metallica számokat az S&M keretében, és már 1990-ben a Nothing else matters-en is dolgozott. R.I.P.
  • Don Vito
    #383
    Szívemből szóltál Mainruler, meg aztán néha nem árt az sem ha az ember a zene mellett a szövegekre is figyel.
  • mainruler
    #382
    Eldivatosodás? Mondanál még legalább egy bandát, aki olyan albumot csinál/csinált, ami akár a laghalványabban is emlékeztet a St. Anger hangzására? Jó keresést... ;))
    Érdekesek vagytok ti hardcore metallica rajongók...talán a leghithűbbek közé tartoztok, már ami a régi dolgokat illeti, ugyanakkor bármikor készek vagytok szarrá gyalázni őket, ha az új albumok kerülnek szóba. Aztán meg hozzáteszitek, hogy azért akkor is a Metallica az isten...nem kevés ambivalenciát érzek itt... :))
    Volt egyszer egy ismerősöm -osztálytárs-, aki képes volt azért kivonulni a buliról, mert nem rakták be a Puppet-et, de ugyanakkor izzó gyűlölettel viseltetett a load/reload (sőt, ha jól emlékszem, már a Black-et is egyfajta elfajulásnak tartotta) vonal iránt, a St. Anger-t meg el tudom képzelni, bár azóta nem beszéltem vele. :))
    Csak azt szeretném megtudni -félreértés ne essék, senkinek sem akartam a képébe mászni ezzel-, hogy miért e kettősség?
    Mert ugye a "hagyományos" rajongó -legalábbis, míg kedvenc együttese nem kezd el rappelni vagy tánczenét írni, tehát megmarad a metal keretein belül-, általában végig kitart a banda mellett, és legfeljebb annyit mond, hogy "hát igan, ez most nem lett valami jó, majd a köv. jobb lesz, de ebben is vannak értékelhető dolgok, csak esetleg az összkép nem az igazi".
  • pilsner
    #381
    De azért akkor is isten a Metallica
  • pilsner
    #380
    Hát,elvileg a metallica azt nyilatkozta az album megjelenése előtt,hogy visszatérnek a gyökerekhez.namost a st.anger szerintem nem visszalépés,hanem elsilányulás.meg eldivatosodás.hol vannak a szólók?asszem (részben!)igaza volt kerry kingnek,amikor a stangerrűl nyilatkozott a hammerben.az egész egy nagy dühös zúzás
  • DracoleWayda
    #379
    csinálunk belőle grindcore számot :)))) mondjuk Napalm Death feldolgozhatná :)))) az egész albumot, mondjuk 10 percben :D
  • SecMan
    #378
    Nekem a Saint Anger albumról csak a Franatic jön be, úgyahogy... De amikor először meghallottam a St.Anger-t akkor csak néztem hogy miez...
  • Match
    #377
    Ezzel szemben a saint anger valami 4 éves kislány műve lehet.
    Na most rájöttem hogy a saint anger (a szám) meg a frantik egész jó. Mármint a szám az szar ahoyg van, de a riffek benne! A franticből is össze lehetne fobni egy 2 perces iszonyatzúzós számot, ehelyett a studió gyönygyszemei csináltak velőle egy 7 perces förmedvényt. A saint angerből lhet akár 4 perces ó számot is csinálni :)
  • SecMan
    #376
    Jaja, mert minden keresztből megy a két kézhez 1-1 kötél. Eléggé kidolgozott :)
  • Match
    #375
    most nézem...minden kereszthez 2 kötél megy :)
  • Match
    #374
    Nme, másnál is.
  • SecMan
    #373
    Van némi különbség :)) Csak nálam hibás a master alja?
  • Match
    #372
    sorry, kicsit nagy :)
  • Match
    #371
    St. Anger

    Puppets
    Compare this!
  • SecMan
    #370
    A master tényleg kimaradt, de csak azért mert azt ti jól kielemzetétek :))
  • SecMan
    #368
    hupsz, lemaradt!
    St.Anger: borítója semmitmondó, már-már tipikus.
  • SecMan
    #367
    Én az albumborítókat nem igazán elemeztem és nézegettem, de amikor először megláttam a St.Anger borítóját(egy reklámon egy hipermarket előtt...) akkor egyből megfogalmazódott bennem hogy mennyire semmitmondó.
    Albumborítókhoz annyit szólnék hozzá hogy:
    Kill'em All: "zenénkkel mindenkit agyonzúzúnk, olyan kemények vagyunk"
    Ride the Lightning: "aki az elsőt túlélte azt a második sokkolni fogja"
    AJFA: no comment, szerintem igényes, bár ezt hallgatom a legkevesebbet, bár a One az alap:).
    Black: darkos hangulat, pont mint amilyen az albumon lévő számok(legalábbis nem vidám :))
    Loadok borítói nekem bejönnek, S&M borítója is passzol az albumhoz, bár hogy James feje nincs rajta, hmm, ez talán azt sugallja hogy nem egy-ember-központú az együttes(?)

    Bocs, hogy húztam az időt, bye!
    St.Anger:
  • Lez Lee
    #366
    Üdvözlet a "vitapartnereknek"!

    Úgy gondolom az album borítójának általában szokott lenni valami "mondanivalója". Vagy sokkolni (megbotránkoztatni) akar, vagy összefüggés van a dalok szövegével, vagy .....!

    Valóban ez a csuklón keresztbe kötött köteles kéz, amint lefelé csap...
    Csak megideologizálni tudom a St.Anger kezét: ""Visszatértünk, újra "támadunk", ilyen az új stílusunk, akár tetszik, akár nem, ezek vagyunk"" és talán előre látták, hogy a közönséget megosztják vele (a dalokról nem is beszélve). <bár ez a mentalitás nem lepne meg, ugyanis tényleg ilyenek = öntörvényűek>

    Match: van "némi" önkritikám és meghallgatom mások véleményét és ha igazuk van, vagy olyat mondanak, ami más megvilágításba helyez bizonyos dolgokat, azon elgondolkodom és vagy módosítok vagy nem. Jelenleg még "függő" a dolog...

    A Gauss-görbés elemzésbe belegondoltam a csapat "népszerűségét", világon való (el)ismertségét is. Úgy vélem 86-ban - a Master idején - ez nem biztos, hogy elmondható volt!? Egyébként én is nagyon kedvelem az albumot, de a dallamosabb számok inkább közelebb állnak hozzám (lásd: Black). Időnként azonban bedugom a pörgős dalaikból válogatott cd-t és egy kis "hangerő-tuning"-ot követően "elűzöm a szomszédokat"!

    Most, hogy szó esett a Master borítójáról, vettem a nagyítót és alaposabban szemügyre vettem. Valóban a bal oldalon - abszolút kiesik a látómezőből - van a katonasisak, de a legelső (középen lévő) kereszten viszont ott lóg a dögcédulája is!!! Azt már észrevetted? És valóban, erről a borítóról is lehet elmélkedni. Nekem úgy tűnik, mintha búzamezőn lennének a keresztek, a két "isteni kéz", akik a hidegháborús időszakot figyelembe véve lehet az USA és a CCCP, olyan ártatlan emberek (ezért lehet a kereszt fehér színű) haláláért felelősek, akiknek talán nem is kellett volna meghalniuk. A (búza)mező pedig: "porból lettünk, porrá leszünk".... A keresztek fölötti alkonyat (naplemente) szimbolizálhatja ennek a háborúnak a végét (feltéve, ha jó nyomon járok)!

    Ez pont olyan elemzés, mint hogy neked a Master jobban tetszik, mint a Black. Az én laikus "elemzésem" persze lehet, hogy teljesen mellélőtt, de az is lehet, hogy totál bele trafált!?!?!?!?!?!?!? Ha gondolod itt a lehetőség, hogy kifejtsd a véleményedet és prezentáld a gondolataidat a borítóról!? Lecsapod a labdát????

    Ismét sikerült "telepiszkítanom" a fél képernyőt!
  • DracoleWayda
    #365
    amikor megláttam a borítót, azt hittem, h vmi sepultura plakát :)
  • Match
    #364


    Azért különbözik, csak az ötlet ugyan az :))) (talán rosszul sikerült másolat? :))
  • DracoleWayda
    #363
    az albumborítóról csak annyit, hogy igen nagy a hasonlóság sepultura egyik albumborítójával :))) a színek is totál azok... szal még ez is amatőr munka :(((
  • Match
    #362
    Örülök hoyg ebben az "elkeseredett rajongók" témában valamely4est egyertértünk...arra számítottam hoyg lehurrogás lesz az ereménye.
    Amúgy szerintem a master a metalllica csúcsa, nem a black :) De ez egyéni vélemény :)
    Szerintem itt még nem említettem hogy mekkor szar az anger boritója! Az ég világon SEMMI ÉRTELME! jóóó, ebben is lehet keresni (elkeseredetten) valamit, de igazából nincs! Nézz a masterre: Olyan apró is részletek vannak rajta ami igazán elemezhetővé teszi! (pl szembetűnő hoyg minden keresztből egy fonál megy az égbe a 2 kézhez, de az egyik síron lévő katonasisakot nem vettem észre (disposible heroes).
  • Lez Lee
    #361
    Üdv!

    Végre megint élénkebb lett a fórum. Ütköznek a vélemények, nagyon helyes.

    Match: a Jason-James párost néha össze szoktam keverni és nem azt a nevet írom, akire gondolok. Ez történt a nov. 5-ei hozzászolásomkor is, ezzel lezártnak tekintem ezt a témát!

    Talán igazad lehet abban, hogy "az elkeseredt rajongók próbálnak valamit kihozni, hoyg miért szeressék az új albumot"!?!? Próbálok objektív maradni - már amennyire egy rajongó azt tud lenni - és "kívülről", függetlenként értékelni a dolgokat. Párszor már megfordult a fejemben, nem vagyok-e néha "elvakult" rajongó!???

    A beharangozó infok alapján (ha jól emlékszem, kb egy éve már potyogtattak morzsákat a hangzásról, stb.) én sem erre számítottam, ahogy már korábban írtam (az első hallgatás totál ledöbbentett). Ugye olyan hírek jöttek, hogy hasonlítani fog a "garázs-hangzáshoz", stb. és én is az első 4 albumhoz hasonló anyagra számítottam. Ehhez képest az állam is leesett....

    A csapat munkáit (lemezek) tökéletesen le lehet írni egy Gauss-görbével. A 90-es évek eleje volt a csúcs (Black album és a World Tour). Utána meg "punnyadás" a Load-okkal. A Garage is "csak" átiratok összessége, semmi új. Az S&M viszont nagyon jól szólt. Nekem nagyon bejött a komolyzenei háttér. Majd idén a Szent Düh. Az albumon lévő kéz, tényleg "belecsapott" a lecsóba és meglehetősen megosztott mindenkit (rajongókat, kritikusokat - bár ők egy külön barom banda -, laikusokat, stb.).

    A zeneszerzés menetét nem ismerem ilyen mélyen, persze a jó ötleteket megvalósítják, de a fő irányvonalat a Hetfield-Ulrich páros viszi.


    Egyetérteni biztos nem fogunk a st.anger-en, de sok másban igazat adok neked. Jó volt ez a kis "párbeszéd"!


    Végül pedig, mivel szólás- és véleménynyílvánítási szabadság van, azt írunk, amit akarunk, és amit gondolunk.

    Majd még jövök....
  • Match
    #360
    Végre valaki :)
  • DracoleWayda
    #359
    egyetértek...
  • Match
    #358
    Én úgy gondolom hoyg az elkeseredt rajongók próbálnak valamit kihozni, hoyg miért szeressék az új albumot
    Lez Lee: Jason játszotta fel a saint angert???? ÉÉÉÉrdekes!
    Jajj hogy cliff csak a lifve is to die írta...ez hülyeség...leül hetfield és megír mindent? A szólókat kirk írja mégsem írják oda mindenhez a nevét. Cliff hatása erőteljesen érezhető az AJFA-on, viszont nagyon érezni az elvesztését is. Hasonlítsd össze a black albumot és jsutice-t.... De ezt most ne annyira kötötten fogd már fel ahoyg írom....az hoyg ott van hoyg hetfield&ulrich az nem azt jelenti hogy leültek és megírtak egy számot. Azt a zenekar írta...Hetfield azt mondja hoyg ez a riff így lenne jó, ebbe beleszól kirk hoyg ennyit változtassunk, akor jason aszongya hoyg joh akkor a basszus meg leygen inkább így stb stb...
    Nah hogy a zeneszerzéshez nem értesz az ok, ahoz én se nagyon. De a saint anger akkora AMATŐR munka hogy komolyan a legkezdőbb punkzenekar jobbakat ír a kukázott cuccokkal.
    Ismétlem: A-M-A-T-Ő-R!
    Annyival foglalnám össze, hoyg Ez Pénz!
  • DracoleWayda
    #357
    én nem fikáztam, csak véleményt mondtam. szerintem egy rakás szar az új album... ha neked tetszik, hallgasd nyugodtan, engem nem zavar
  • Lez Lee
    #356
    Hi!

    Match: igaz, nem James játszotta a basszust, hanem Jason!
    Burtonről meg annyit, hogy csak a "To Live Is To Die" című dalt szerezte, a többit Hetfield. Az album dalszövegeinek a végén megtalálod!

    Az MTV Awardról meg annyit, hogy a jelölés is egy rang. Persze nem mindig az nyer, aki megérdemli, néha előfordul "politikai döntés" is. De isten igazából nem ezek a díjak a mérvadók, hanem a lemezeladás. A srácok már min. 60 millió eladott lemez fölött járnak!!!! Csak a "Black" album 12-szeres platina lemez (USA-ban 1 millió db-ot jelent) lett 2001-ben! És akkor még a többi sikeres lemezről még nem is beszéltünk....

    Azoknak pedig, akik fikázzák a srácokat, azt tudom mondani, hogy:
    1) Nagyon könnyű lehordani adott dolgot (nem tetszik, nem értik meg, vagy nem is akarják, stb.)!
    2) Amikor a kezembe vettem az albumot és benyomtam a centerbe, én is elszörnyülködtem (mi a jó büdös .... ez)!
    3) Aztán egyre többször hallgattam meg, a szövegeket próbáltam értelmezni, a mondanivalójának megfelelő zenei hangzás pedig egész jó lett!
    4) Ismerni kell a hátteret, milyen események voltak hatással az életükre, és mindjárt letisztul a kép!
    5) Alább már írkáltam ilyenekről, ha érdekel olvasd el frissítésként, aztán hallgasd meg még 10-szer és utána mondj véleményt!
    6) Én, mint "egyszerű polgár", a zeneszerzéshez nem igazán értek, azt hiszem nincs jogom bárki szellemi alkotását fikázni, maximum azt kinyilvánítani, hogy tetszik vagy nem és PONT.

    Mára ennyi elég lesz az okfejtésből!
  • DracoleWayda
    #355
    csak egy vélemény:
    Szerintem régen a Metallica nagyon jó zenét játszott, jó technikás, fasza zenét. Black album nagyon jóra sikeredett, de ez az új album, ez valami förtelmes szerintem... idétlen punk zene lett :( komolyan igénytelen a hangzása :(( demmi érzés nincs benne... ez már csak pop zene :((( nagyot csalódtam bennük sajnos.
  • Match
    #354
    érdekes, délelőtt írtam választ, de most nem látom itt...midnegy nem írom már le megint :)
  • Lateralus
    #353
    Azér ne sértődj meg !
    Ott a szmájli...poénból kérdeztem. Te bíráltad élesen a lemez hangzást, most meg írtad, hogy a hozzáértők legyintenek rá. Ezek szerint, mivel te legyintesz rá = hozzáértő vagy ? :)))
    Nekem sem tetszik...akkor én is hozzáértő vagyok ?

    Régebben tényleg gitároztam, de már csak gitározgatok, otthon.
  • Lateralus
    #350
    Mondjuk az MTV sosem zenei szempontok alapján mérlegel. MTV Awardsot megnyerni annyit jelent "Tinisztárok vagyunk". Na meg, Money talks...
    Mondjuk a múltkori borzalmas Metallicás MTV Icon után volt rá esély, hogy elhódítják az idei tinikedvenc státuszt, de aztán mégsem.
  • Lateralus
    #349
    Az olyan hozzáértők, mint te ? :)))))
  • Match
    #348
    ezzan, metallicáéék elbaszták, a népet etetik vele, a hozzáértők meg legyintenek feléjük :)
  • Lateralus
    #347
    Nem nyert semmit a csapat, az MTV Europe M.A-on.
    A Coldplay nevű förmedvény lett a legjobb zenekar, a rock kategóriát meg a The White Stripes (?) nyerte.
  • Match
    #346
    nincs, de a számok nagyrészét ő írta
  • Balo
    #344
    http://www.shoutcast.com/sbin/shoutcast-playlist.pls?rn=103538&file=filename.pls

    Winamp megnyit -> CTRL + L -> Beillesztés
  • Match
    #343
    James játszotta a basszust? ezt nem tudtam...
    Amúgy az engem mit érdekel hoyg mivel játszotta fel hames a basszust? Ott van rob, a azt mondják neki hogy játszd fel az albumot holnapra, akkor feljátsza...volt ilyesmi ozzyxnál is. Tényleg sokkal jobb lett volna mint ezek az 5éves szintű basszusok....élőben elég korrektül játsza el őket rob.
    Hogy mióta ismerem a metallicát? Nah ezért mindig mindenki lehurrog...
    Első albumomn a Load volt (igen, a load), amit imádtam (persze előtte is hallottam pár számukat de az más volt)....azután már jött a többi...kill em all, master, ride ésatöbbi ésatöbbi.
    Azóta voltam hihetelen nagy metallica fan...most is nagyonnagy tiszteletbe tartom őket a munkásságukért, de ez a saint anger el lett baszva szerintem (hátha a következő job lesz). Kb 5-6 év metallica fanatizmus után (annyira hoyg smemi más, csak metallica, és máig sem untam meg) kezdtem más irányokba terelődni (éljen ozzy és a gets me through, és persze zakk). Most már úgy vagyok hogy általában nem halgatom őket, csak nagyon néha, de a régi munkáig nagyonjók! (profik).
    Röviden az albumokról a véleményem:
    Kill em all: kicsit "gyerekes" de ez adja meg a feelingjét.
    Ride: Tökéletes átmenet a master és a kill között, mivel kezd felbukkanni a master durvasága, deb enne van az a "gyerekes" hűdegyorsakvagyunk érzés is.
    Master: ÁLLLAT! Minden idők legjobb albuma!
    AJFA: nemtom, én ezt az albumot halgatom legkevesebbszer, pedig nagyon jó számok vannak rajta...még hallani benne cliff munkáit.
    Black: erős stílusbeli kiforrás...tehtá egy kicsit komolyodott a többihez képest.
    Load: erős stílusbeli váltás, de nagyon jó, igényes.
    Reload: hát most nem szarozom le, szoktam halgatni bár kevesebbszer mint az AJFA-t.
    Garage: Egyik legnagyobb ötletük!
    S&M: Nah ezzel történelmet írtak!
    Disappear: szeretem :)
    St anger: C E N S O R E D !