8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • cr3ativ3
    #832
    ez Hollandiába van nem? Legalább is az vagyon ráirva... :P
  • zvaragabor
    #831
    hi! nem tud valaki mutatni egy listát a metallica összes studióban felvett számáról? Leginkább a studioalbumok számairól kellene. Vagy jó bármilyen számlista is.
  • bcrics
    #830
    arghhh, düh... káosz.... és Frantic.........IGEN

    18 15 0 17 1717 18 15 0 17 1717 18 15 0 17 1717 18 15 0 17 1717
  • Beast Machine
    #829
    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ez az új basszergyerek nekem nagyon antipatikus....
  • Paulie
    #828
    bárcsakottlehettemvolna
  • Paulie
    #827
  • bcrics
    #826
    Metallica New Song
  • Paulie
    #825
    "The band enlisted Rubin's talent to replace long time producer Bob Rock, and Ulrich admitted the band is finding a fresh new energy in the studio with Rubin."
    Rick Rubin az új producere a Metallica-nak
    forrás
  • zvaragabor
    #824
    Egyetértek veled, más a hangzása az egész albumnak. A dobok valóban mások voltak, ez a legszembetűnőbb. A gitár is más, bár ez engem nem kifejezetten zavar, és hát ugye Hetfield hangja... Télleg nem hoszon-harminc éves már szegény, :) és sajnos/szerencsére (kinek melyik) ez ellen már nem tudunk mit tenni, ez az elkövetkező akárhány albumon is ilyen lesz már.
  • Dougie
    #823
    az eleje még elmegy, de összességében nekem nem jön be, (bár ha már nagyon választani kéne akkor még a jobbik felében van mindig mint a többi) de ez csak egy vélemény
    nekem valahogy az egész album hangzása furcsa, a dob régebben tök másképp szólt, sokkal keményebben, meg a gitárok is... meg aztán Hetfield hangja is változott szerintem (most nem a Kill-beli 20 éves hangjához képest gondolom) nemtom, aztán lehet hogy hülyeségeket írok
  • Paulie
    #822
    Some kind of monster is jó
  • bcrics
    #821
    sweet amber?
  • zvaragabor
    #820
    Nem tud valaki egy olyan equalizer beállítást a winamphoz, amivel a bass gitár hangját tudnám kiemelni? The 4 hoursemen-ben nagyon tetszik.
  • Dougie
    #819
    igen, ha a St. Angerről értélehető számok kellene mondanom akkor az talán a Dirty Window lenne nálam is, persze meg se közelíti a régieket, dehát más a mérce ha a többi St. Angerhez mérjük
  • zvaragabor
    #818
    Van benne valami, bár nálam azért az anger album is kapna 1-2 pontot. Nekem bejön a St. Anger is, vagy tetszik a Dirty Window is, bár ebből amikor elkezdi sorolni, hogy projector, rejector, kisbútor, nagybútor, na, az nekem sem tetszik egyáltalán. Viszont vannak benne jó részek.(az első egy perc, és ahol még ugyan ilyen) De tényleg nem tudnak vetekedni a régebbi számokkal, ez biztos.
  • Dougie
    #817
    simán megcsinálom, de nem akarok felesleges írni, úgyhogy ahányan indulnak annyi 0-ra kap ki a St.Anger
    legyen 10-0 és még nagylelkű voltam...
  • Dougie
    #816
    Load vs Reload

    1. Ain't My Bitch vs Fuel (0-1)
    az Ain't My Bitch nem olyan rossz, de azért a Fuel lendületesebb, így az is nyer

    2. 2x4 vs The Memory Remains (0-2)
    A Memory simán jobb, mégha annyira nem is tetszik

    3. The House Jack Built vs Devil's Dance (0-3)
    a The House Jack Built az egyik legrosszabb Metallica számok között van szerintem, szóval sima

    4. Until It Sleeps vs The Unforgiven II (1-3)
    na végre egy értékelhető Load szám, nem sokkal de jobb mint az Unforgiven II

    5. King Nothing vs Better Than You (2-3)
    a King Nothing kimondottan élvezhető, sima győzelem

    6. Hero Of The Day vs Slither (3-3)
    a Hero Of The Day a maga kategóriájában nem lenne rossz, feltéve ha szeretném azt a kategóriát, de azért még így is simán nyer

    7. Bleeding Me vs Carpe Diem Baby (3,5-3,5)
    két jó szám, egál

    8. Cure vs Bad Seed (4-4)
    két gyenge, egál

    9. Poor Twisted Me vs Where The Wild Things Are (4,5-4,5)
    két ritka gyenge szám, egál

    10. Wasting My Hate vs Prince Charming (5-5)
    két gyenge, egál

    11. Mama Said vs Low Man's Lyric (5,5-5,5)
    két tűrhető lassú szám, egál

    12. Thorn Within és Ronnie vs Attitude (6-6)
    három béna szám, egál

    13. The Outlaw Torn vs Fixxxer (6,5-6,5)
    a The Outlaw Torn az album legjobb száma, viszont a Fixxxer is, így egál

    Össz: 6,5-6,5

    a végén meg belejövök...
  • zvaragabor
    #815
    Esetleg "Kill'Em All" vs St. Anger valaki? :D
  • Szuperkaraj
    #814
    az ötlet nagyon tetszik, de inkább kihagyom :D
  • Dougie
    #813
    Black vs Reload

    1. Enter Sandman vs Fuel (1-0)
    azért a Sandman mégiscsak jobb

    2. Sad But True vs The Memory Remains (2-0)
    nem igazán ugyanaz a kategória de ha már egymás ellen mennek, akkor a Sad But True a nyerő nálam simán

    3. Holier Than Thou vs Devil's Dance (2-1)
    nekem a Holier nem tetszik, szóval nyert a Devil's

    4. The Unforgiven vs The Unforgiven II (2,5-1,5)
    érdekes párosítás, legyen egál, bár szerintem az első valamivel jobb

    5. Wherever I May Roam vs Better Than You (3,5-1,5)
    simán a Roam

    6. Don't Tread On Me vs Slither (4-2)
    két gyenge, egál

    7. Through The Never vs Carpe Diem Baby (4-3)
    Carpe Diem simán

    8. Nothing Else Matters vs Bad Seed (5-3)
    azért a Nothing simán hozza ezt a csatát

    9. Of Wolf and Man vs Where The Wild Things Are (6-3)
    a Where The Wild Things Are az egyik leggyengébb Metallica szám szerintem, szóval Wolf

    10. The God That Failed vs Prince Charming és Attitude (7-3)
    összevonás után is a God a jobb

    11. My Friend Of Misery vs Low Man's Lyric (8-3)
    a Low Man's Lyric nem annyira rossz, ahhoz képest hogy lassú, viszont a My Friend Of Misery kezdése kimondottan jó, szóval az is nyer

    12. The Struggle Within vs Fixxxer (8-4)
    a Fixxxer mérföldekkel jobb

    összesítés: 8-4 a Black-nek
  • Dougie
    #812
    hát a Reload-ot nem nagyon hallgatom mostanában, de megpróbálhatom
    egyébként más nem akar ilyet csinálni?
  • Beast Machine
    #811
    akkor most kérnénk egy Reload vs Black kampfot, kösszíí.
  • Paulie
    #810
  • Dougie
    #809

    Kill vs Ride

    mivel a Kill 'Em All-on kettővel több szám van ezért össze kell vonom párszor (vagy ki kell hagynom párat)
    (igazából nem nagyon lehet őket versenyeztetni, mert eléggé különbözőek a számok a két albumon, na mindegy, nézzül mi lesz ebből)

    1. Hit The Lights vs Fight Fire With Fire (1-0)
    A Fight-ot bármelyik Kill szám elverné, szóval tök egyértelmű, hogy a Hit the Lights nyer

    2. The Four Horsemen vs Ride The Lightning (2-0)
    ha lenyúlták Mustaintől ha nem, akkor is a The Four Horsemen kimondottan egy jó szám

    3. Motorbreath és Jump In The Fire vs For Whom The Bell Tolls (3-0)
    a Bellz kiforrottabb az tény, ennek a kettőnek az ereje pont a nyersességében az egyszerűségében és a tempójában van, szóval újabb Kill győzelem

    4. Anesthesia (Pulling Teeth) vs Fade To Black (3-1)
    nem igazán jó párosítás, de igazából a Kill-en nincs Fade-féle szám, na mindegy, a Fade hozza a kötelezőt

    5. Whiplash vs Trapped Under Ice (4-1)
    a Whiplash tempója eszelős, és összességében is jobb, ezzel simán hozza is a győzelmet

    6. Phantom Lord és No Remorse vs Escape (5-1)
    az Escape nem rossz, de nem veheti fel a versenyet ezekkel az eszelős ellenfelekkel

    7. Seek and Destroy vs Creeping Death (5,5-1,5)
    hát ez egálgyanús, de a Seek talán jobb, de legyen inkább egál

    8. Call of the Ktulu vs Metal Militia (5,5-2,5)
    A Metal Militia könnydén verne mást, de a Ktulu nem az ő súlycsoportja (meg nem is igazán fair a párosítás, deház ez van)

    összesítés Kill vs Ride 5,5-2,5

  • Dougie
    #808


    Ride vs Justice

    1. Fight Fire With Fire vs Blackened (0-1)
    Blackened, méghozzá utcahosszal...

    2. Ride The Lightning vs ...And Justice For All (0-2)
    Justice nem kevéssel

    3. For Whom The Bell Tolls vs Eye Of The Beholder (0-3)
    egálközeli, de nekem mégis inkább az Eye Of The Beholder tetszik jobban

    4. Fade To Black vs One (0-4)
    a One-nak a kategóriájában nincs ellenfele...

    5. Trapped Under Ice vs The Shortest Straw és Harvester Of Sorrow (0-5)
    még ha külön is választanám őket akkor is mindkettő verné a Trapped-et, szóval egy újabb Justice győzelem van születőben

    6. Escape vs The Frayed Ends Of Sanity (0-6)
    és itt a követkető Justice győzelem is, a The Frayed Ends Of Sanity-vel nem veheti fel a versenyt a kimondottan jó Escape


    7. Creeping Death vs Dyers Eve (1-6)
    megvan a győzelem a Ride-nak, a Dyers Eve-ben vannak jó részek de összeségében a Creeping Death sokkal jobb

    8. Call of the Ktulu vs To Live Is To Die (2-6)
    zárkózik a Ride, sajnos számukra itt is a vége

    Összesített állás: Ride vs Justice 2-6
  • Dougie
    #807


    Ride vs Master

    1. Fight Fire With Fire vs Battery (0-1)
    nemrossz a Fight Fire, de a Battery jóval érettebb és jobb is

    2. Ride The Lightning vs Master Of Puppets (0-2)
    A Ride jó, de a Master egy külön kategória

    3. For Whom The Bell Tolls vs The Thing That Should Not Be (1-2)
    megvan az első győzelme a Ride-nak, simán Bellz

    4. Fade To Black vs Welcome Home (Sanitarium) (1,5-2,5)
    egál

    5. Trapped Under Ice vs Disposable Heroes (1,5-3,5)
    hát ez nagyon kiegyenlítetlen harc, a Disposable Heroes klasszisokkal jobb

    6. Escape vs Leper Messiah (1,5-4,5)
    Az Escape-et szeretem, de a Leper Messiah azért mégiscsak jobb

    7. Creeping Death vs Damage Inc. (2,5-4,5)
    itt meg kellett cserélnem a sorrendet, hogy az instrumentálisok egymás ellen mehessenek, szóval, itt számomra nem sokkal, de a Creeping Death a nyertes

    8. Call of the Ktulu vs Orion (3,5-4,5)
    az Orion is nagyon jó, de a Ktulu könnyedén a legjobb szám az albumról, szóval nem kérdés hogy az nyer

    Összesített állás: Ride vs Master 3,5 vs 4,5 (bár a Master győzelmek sokkal nagyobbak voltak, mint a vereségek)
  • Dougie
    #806
    ha már így belejöttem az írásba, gondoltam megcsinálom az Albumok egymás elleni kűzdelmét részletesen számról számra
    kezdjük is rögtön a két legjobbal:

    Master vs Justice

    1. Battery vs Blackened
    Blackened a nyertes, bár a Battery is kifejezetten jó (0-1)

    2. Master Of Puppets vs ...And Justice For All
    szoros versenyben a Master nyer (a szóló miatt talán) de a Justice is eszelősen jó (1-1)

    3. The Thing That Should Not Be vs Eye Of The Beholder (1-2)
    Eye Of The Beholder simán, nem kérdés

    4. Welcome Home (Sanitarium) vs One (1-3)
    a Welcome Home-nak inkább a Fade to Blackkel kellene versenyeznie, mert ahhoz hasonlít jobban (de majd ha a Ride vs Master lesz soron akkor elmondom melyik nyerne) szóval a Welcome Home ahhoz a szűk réteghez tartozik amelyik lassú, balladás, ennek ellenére tetszik
    ja a győztes a One persze, nem lehet vele felvenni a versenyt itt

    5. Disposable Heroes vs The Shortest Straw és Harvester Of Sorrow (2-3)
    itt össze kellett vonnom kettőt mert a Justice-on eggyel több szám van és így jön ki stílushasonlóságban
    A Harvester Of Sorrow kimondottan jó és a The Shortest Straw második fele is, de a Disposable Heroes-t semmi nem veri, szóval egyértelmű a győztes

    6. Leper Messiah vs The Frayed Ends Of Sanity (2-4)
    A Leper Messiah az egyik kedvencem, ha nem ez lenne az ellenfele, akkor könnyedén nyerhetne, de a The Frayed Ends Of Sanity meg a másik kedvencem, szóval az a nyertes

    7. Orion vs To Live Is To Die (3-4)
    majdnem egál, de talán az Orion egy hajszállal jobb

    8. Damage Inc vs Dyers Eve (4-4)
    Damage Inc simán

    összesített állás Master vs Justice 4-4
  • Dougie
    #805
    a Garage Inc-re gondoltam természetesen a 6-nál
  • Dougie
    #804
    arra gondoltam, akinek van kedve, az megírhatná, hogy neki mi a sorrend a Metallica albumokat illetően
    számomra a legjobb stúdióalbumok sorrendben

    1. ...And Justice for All és Master of Puppets - holtverseny
    3. Kill 'Em All
    4. Ride the Lightning
    5. Metallica (Black Album)
    6. Damage Inc.
    7. Load
    8. Reload
    9. St. Anger

    A Justice és a Master között nem tudtam dönteni, mert mind a két album valami fantasztikusan jó, azért is nem tudok dönteni, mert a Masteren több kimagaslóan jó szám van, a Justice-on pedig 1 szám kivételével mindegyik 99%-os kb. (a Dyers Eve kivételével mindegyik elképesztően jó) - plusz az első Metallica albumom a Justice volt kazettán, szóval elfogult is vagyok meg minden...

    A Kill 'Em All magasan e kettő után jön, igaz, egész más hangzásvilág (ha nem tetszene ennyire az előbb említett 2, akkor simán a legjobb album lenne a Kill 'Em All - az a ritkasága számomra, hogy az összes szám rajta eszméletlen ütűs, nincs gyengepontja
    a következő csak a Ride the Lightning lehet, olyan hatalmas számokkal, amik a két legjobb album őseinek tekinthető stílusban alkottak (a Call of the Ktulu pl. minden idők egyik legjobb instrumentális száma, az összes zenekart idevéve) a Fade to Black pedig az ezt követő lassabb számok őse
    az ezt követő album a Black, (ami biztos a legnépszerűbb album, meg a legtöbbet eladott, meg minden, de számomra csak néhány igazán jó szám van rajta, és elég sok a gyenge, plusz más stílusú mint az előzők, rövidebbek, dallamosabbak, lassabbak, rádiósabbak, számomra nem igazi tipikus Metallica nóták), pl. a legnépszerűb Nothing Else Matters nekem csak régen tetszett, manapság már nem igazán, ami tetszik innen, az az Enter Sandman, Sad But True és a Wherever I May Roam, ami határeset az az Of Wolf and Man, The God That Failed és a My Friend Of Misery, ezekbe vannak jó részek - de biztos a többségnek a The Unforgiven meg a Nothing Else Matters tetszik, nekem nem, szerintem akiknek csak ezek a Metallica számok tetszenek, azoknak gondolom nem igazán jönnek be a Kill 'Em All album számai, pedig ... - de nem akarok ítélkezni, mindenkinek az tetszik ami tetszik, nekem aztán mindegy
    szóval innentől kezdve nekem nem igazán nyerte el a tetszésem egyik albus se összességében (kivéve a Damage Inc. második CD-jét)
    szóval ez után jön a Damage Inc. aminél, ha különválasztanám, akkor a 2. jóval előrébb lenne, a rangsorban az első meg lehet hogy hátrébb, de öszességében kb itt a helye (nálam legalábbis)
    az utolsó részlegbe került a Load és a Reload, amikről nem is nagyon tudok nyiltkozni, mert csak régebben hallgattam őket, de akkor se tetszettek igazán, tényleg csak néhány jó szám van rajtuk, a többi kimondottan gyenge (üde színfolt a The Outlaw Torn, ami kimondottan jó szám, meg talán még a King Nothing meg a Bleeding Me értékelhető, a másikról meg mindenki a Fuel-t, a The Memory Remains meg a The Unforgiven II-t nyomatja, eleinte még talán tetszettek is, de többszöri hallgatás után már egyre kevésbe, szóval a Reloadról talán csak a két utolsó szám tetszik (Carpe Diem Baby és a Fixxxer) csak kár hogy k.rvára soha nem játszák koncerteken... na mindegy erről egy külön fejezetet írhatnék, hogy a legjobb számaikat miért nem játszák - mert a többségnek nem azok a legjobb számok gondolom... plusz vannak egyéb okok is gondolom...
    végül a St. Angerről nem is mondok semmit, mert azon meg egyik szám se tetszik
    most csak azért nem fog tetszeni, mert Metallica - nem attól Metallicás valaki, mert mindegy mit csinálnak, az tetszik - legalábbis szerintem

    ez volt az én listám, ti is rangsorolhatjátok, ha akarjátok, gondolom két ugyanolyan lista úgyse lesz (megjegyzem kb. 14 évesen még lehet hogy nekem se ez lett volna a sorrend...)
    aztán lehet hogy kiderül, hogy valaki azt gondolja, hogy a St. Anger jobb, mint pl. a Kill 'Em All bármelyik száma... ki tudja... legalább megismerjük egymás véleményét
  • Beast Machine
    #803
    Bronze, Metal Master
  • bcrics
    #802
    milyen szériás a gitárod?
  • bcrics
    #801
    "Metallica - Creeping death - Live from Moscow 1991 !!!!!!!! "nagyon nagy felvétel ütik a bolsevikok a jónépet közben meg zúz a pantera metallica acdc
  • Beast Machine
    #800
    jaja bísziriccs warlockom örül is a fuelnek rendesen:))
  • zvaragabor
    #799
    Egyébként azt a studiófelvételt nem tudja valaki, hogy honnan lehetne megszerezni/letölteni?
  • zvaragabor
    #798
    Metallica - Creeping death - Live from Moscow 1991 !!!!!!!!
  • bcrics
    #797
    gitáron nyomjátok a talicskát?
  • zvaragabor
    #796
    Ki mondta, hogy nem szeretjük a metallicát? Mi sem azért járunk ide, mert Dzsásztin Timberlék rajongók vagyunk, és a Metallicát csak kényszerből hallgatjuk. xD

    Metallica foreva!
  • Paulie
    #795
    ÉNIS
  • ronaldo10
    #794
    Bekaphaja az összes akinek nem tetszik a Metallica.!!Az új album téníleg nem lett valami jó de nekem van egy dvd-m ahol a lemez főpróbája van és az kurvajó lett!!!!A dalok szövege meg a hangzás is sokkal jobb.De ami az albumon van nekem az is tetszik mert én igazi Metallicaista:D vagyok!!!
  • bcrics
    #793
    télleg newsteddel mi van él még?: