8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • mainruler
    #388
    Hát nektek aztán nem könnyű a kedvetekre tenni... :)
    Ha háromperces a szám Xdb riffel akkor nu metal, tehát szar. Ha pedig 6 perces a szám Xdb riffel, akkor...na, akkor egyszerűen csak szar. :))
    Erről valamiért eszembe jutott egy murphy-törvény:
    Ha jó az idő, a templom látogatottsága gyér.
    Ha rossz az idő, a templom látogatottsága gyér...
  • Don Vito
    #390
    Még csak annyit hogy Michael Kamen Grammy díjat kapott az S&M-ért mint karmester. És ő írta nagyzenekarra a Pink Floyd The Wallját is.
    Más téma. Látta már valaki az Unnamed Feeling videóját?
  • Lez Lee
    #391
    Üdv!

    Kezdjük a legutolsó hírrel! Sajnos nincs igazság a földön! Ismét eltávozott egy IGAZI MŰVÉSZ, ZENESZERZŐ-ZSENI, aki tudta mi az IGAZI ZENE és MŰVELTE is azt. Én csak Vangelis nagyságához tudom hasonlítani. Ők ketten az utóbbi 20 évben bizonyították, hogyan lehet igényesen, szórakoztatóan előadni újdonságokat (pl S&M), megalkotni nagyszerű filmzenéket (pl: Vangelis-1492, a Paradicsom meghódítása, M.Kamen - Robin Hood, stb.). És igazság azért nincs, mert egy "ereje teljében" lévő nagyszerű embernek kellett távoznia, míg rengeteg "élősködő, szemét" ember, akiknek hiányát nem bánná az emberiség, vígan éldegél....


    Egy másik pár napos infot olvastam véletlenül az origo-n: "Metallica-sárkányok riogatják a Disneyt
    2003. november 14., péntek, 13:13

    James Hetfield és Lars Ulrich, a Metallica két tagja a napokban írt alá egy szerződést a Disneyvel, mely szerint a két rockzenész szinkronszínészként közreműködik majd a cég újabb gyermekfilmjében.
    A metálzene két nagyágyúja kamaszodó sárkányok hangját fogja kölcsönözni a Disney új produkciójában, a Dave, the barbarian című rajzfilmben. Azt Süsü óta tudjuk, hogy minden gonosznak tűnő, ronda sárkánynak van szíve - de ezúttal a rémisztő szörnyeket szinkronizáló zenészek is rájönnek erre a kozmikus igazságra. A természetesen gyerekeknek szánt filmsorozatot januártól vetíti a Disney Channel. Nem ez az első eset, hogy a zenekar valamilyen formában rajzfilmben szerepel: 2000-ben például a South Park egyik részében tűntek fel, kellően groteszk körülmények közepette.
    Az együttes igaz hívei decemberben Európában köszönthetik a Metallicát. Norvégiában kezdenek majd német, svájci, olasz és francia arénákban zenélnek. A rövid, európai kalandozás két londoni koncerttel zárul, majd az újévet Las Vegasban köszönti a csapat: a Hard Rock nevű, kaszinóval egybekötött szállóban adnak koncertet.
    A zenekar két jelölést is kapott a múlt csütörtöki MTV Europe Music Awards alkalmával: legjobb zenekarként a Coldplay és a Radiohead volt a nagy rivális, a legjobb rockegyüttes kategóriában pedig a Red Hot Chili Peppers, a Linkin Park és a The White Stripes bizonyult komoly ellenfélnek."

    Forrás: http://www.origo.hu/szorakozas/zene/20031114metallicasarkanyok.html


    A St. Anger látom még mindig borzolja a kedélyeket! Nem régen még "rajongtam" az albumért, de azóta kicsit átértékeltem a dolgokat. Nem ilyen számítottunk a beharangozók alapján. Match pár nappal ezelőtt "AMATŐR"-nek nevezte a korongot. Ez nem állja meg a helyét (teljesen), mert amatőrnek hívjuk azokat, akik "hobbiból", nem teljes erőbedobással csinálnak valamit és pénzt sem kapnak érte. A srácok pedig ebből élnek, tehát profi státuszba vannak. Tudom, a jelző a dalok minőségére vonatkozott, de ezesetben is kicsit túlzónak érzem. Mainruler visszafogottabb véleménye áll közel hozzám, miszerint "kevésbé sikerült úgy az az album, mint elvártuk volna"! Természetesen őszinte kritikát mindenkinek jogában áll alkotni.

    A Master borítójával kapcsolatban még Match_logout véleménye is helytálló. Én csupán az akkori történelmi hátteret elevenítettem föl. Csak gondolkozzunk el: az országok vezetői teszik a "dolgukat", a médiumok így vagy úgy, kinek-kinek a szemszögéből, érdekéből (akár elferdítve is) a lakosság felé továbbítják a híreket. Egy idő után, ha túl sok rosszat hallanak az emberek, fölgyülemlik a feszültség, és ezt már a sztárok is érzékelik. A társadalomban valami nem stimmel. Ilyenkor szoktak valami figyelemfelkeltő dolgot tenni (zúzós dalok, kemény/szókimondó szövegek, vagy "csak" burkoltan megfogalmazva a véleményüket, stb.), ami általában nagy sikert arat. Ilyen a Master borítója is (elemzéseink lentebb...) és a dalok is.


    Még jövök....
  • Match
    #392
    Lez Lee: tetszik a rugalmasságod :)
    Az amatőrt úgy értettem hogy maga a lemez amatőrnek tűnik. A metallica minden téren profi...mint zenészek, mint zeneszerzők a legnagyobbakhoz tartoznak. Ezzel senki sem szálhat vitába, ez egy tény. De akármilyen profik, szerintem ez az album olyan mintha egy amatőr zenekar csinálta volna..
    Az viszont hoyg teljes erőbedobással csinálták meg ezt az albumot az szerintem erős kritika szegények ellen :)
  • pilsner
    #393
    namármost!szó sincs arról,hogy legyaláztam a st.angert,vagy hogy csak a régi albumokat tartanám igazi metálnak.én csak arra szerettem volna utalni,hogy még anno azt nyilatkozta hetfield,hogy az új album visszanyúl a gyökerekhez.lehet,hogy az én agyam rövid,de én ezt úgy értelmeztem,hogy olyan lesz(kb.),mint a régi albumok.másrészt:a load/reload a kedvenc albumaim közé tartoznak,nekem nincs semmi bajom a "light"os hangzással.viszont EZ NEM A RÉGI METALLICA!tsak ez.de mind1.
  • SecMan
    #394
    Ezzel én is egyetértek, az szvsz teljesen hülyeség hogy "a St Anger visszanyúl a gyökerekhez", egyrészt azért mert semmi köze a korábbi albumokhoz(hangzásilag értem), főleg nem a kezdeti albumokhoz. Már ne haragudjatok, nem vagyok egy kőkeményzúzósmetál-rajongó, de a Kill'em All-on is annyira kidolgozottak és összerakottak a számok hogy azokat is imádom. A St Anger ehhez képest...
  • 1srác
    #395
    Hogyan csábítsuk el a lányokat? Szeretnéd megtudni a választ? www.elcsabitas.hu Tanulj meg minden fortélyt!
  • SecMan
    #396
    Nem tudja valaki a címét annak a filmnek amiből a One klippjét összevágták? Angol vagy magyar cím is jó lenne!
  • getkey
    #397
    Dalton Trumbo:Johnny's got his gun (1971)
  • Don Vito
    #398
    Hey Getkey! ha tudsz még ilyen információkat akkor oszd meg velünk bátran!
  • getkey
    #399
    Hát egy pár dolgot tudok,de ha van konkrét kérdésetek,akkor kérdezzetek!Úgy könnyebb,ha tudom,mire vagytok kíváncsiak!
  • SecMan
    #400
    Ezt látta valaki? Érdemes letölteni? :)
  • getkey
    #401
    Hát nemtom,én személy szerint még nem láttam,és még nem is kerestem rá egyik fájlcserélőn sem,de elképzelhető,hogy vmelyiken megvan!
    Egyébként nem lehet rossz a film!Az alapjául szolgáló regényt tudomásom szerint szintén Dalton Trumbo írta.
    James-nek a szám írása alatt hívta fel vki a figyelmét,hogy létezik egy ilyen témájú könyv,és miután elolvasta,ez adott neki még több ihletet:))És végül ezért lettek bevágva a klippbe a filmrészletek is:))
  • SecMan
    #402
    Hát igen, én is észrevettem "némi" hasonlóságot a klipp és a szám témája, tartalma között :))
    Amúgy mostanában szert tettem pár olyan Apocalyptica feldolgozásra ami az eredeti "plays Metallica on 4 chellos" albumon nincs fenn. Ilyen pl. a Fade to Black, ami egyszerűen, hú, nincs rá szó. A One-hoz még annyit, hogy ha jól tudom akkor ez volt az első klippjük. Mondjuk szvsz elég érdekes, mert szerintem nincs több jó klippjük(bár a Memory Remains az ötletes:)), de a One klippjénél jobb klippet én a mai napig nem láttam.
  • getkey
    #403
    Szerintem is király,csak néha már idegesít,hogy egyfolytában közbebeszélnek:)))De asszem létezik egy olyan verzió is,amelyben nem hallani a színészek hangját,csak magát a számot!Sajnos még letölteni nem tudtam,mert mindenhol a másik van meg:)))
  • SecMan
    #404
    Hát én tvben láttam már olyan verziót amiben nincsenek bevágva a filmből a jelenetek, de annak meg a vége van levágva. Még a szám vége előtt...
  • getkey
    #405
    Na ja,vagy megnézhetem koncert felvételen!:))
  • lee86
    #406
    Hi testvéreim!
    Nagy gázban vagyok! vagyishát annyira nem reménytelen a helyzet, de azér most nagyon szükségem van rátok, mint Mo legnagyobb Metallica rajongóira. :D
    Na szóval az a lényeg, h egy évfolyamtársamat meg szeretném lepni egy Metallica albummal. Ez eddig nem is lenne gond, mert a legnagyobb darabok mind megvannak, de gondolom azt ti is tudjátok, h vannak olyan számok, amiket legszívesebben "átskippelnénk", még akkor is, ha nagyon kevés van belőle.
    Szal gondoltam össze kéne hozni neki egy válogatás, egy amolyan Best Of albumot. Sztetek mely számok lennének a tuti befutók? amivel télleg széttombolhatná (master of course :D) magát, de ugyanakkor szépeket elmélkedhetne (one, nothing else matters...).
    Szal várom a tanácsaitokat, lehetőleg minél gyorsabban plz, mert péntektől már szünet van...

    ui.: talán fontos befolyásolóelem lehet, h az S&M már megvan neki, szóval lehet, h az iménti címeket ki is lőhetjük.(?)
  • getkey
    #407
    Hát ez jó kérdés!
    Én már csináltam Metallica válogatást 2 félét is:egy zúzós egyveleget,meg egy kevésbé zúzós,középtempósat.Mindenesetre az én tippjeim a zúzóshoz:

    -The four horsemen
    -Seek & destroy
    -Metal militia
    -Fight fire with fire
    -Creeping death
    -Battery
    -Master of puppets
    -Disposable heroes
    -Damage inc.
    -Blackened
    -Harvester of sorrow
    -Dyers eve
    -Sad but true
    -Through the never

    Elmélkedős zúzóshoz:
    -The four horsemen
    -Seek & destroy
    -Fight fire with fire
    -Fade to black
    -The call of Ktulu
    -Master of puppets
    -Sanitarium
    -Orion (erősen ajánlott :))
    -One
    -Frayed ends of sanity
    -To live is to die ( -II- )
    -Enter Sandman
    -The unforgiven
    -Nothing else matters
    -Low man's lyrics

    Hát kb. ennyi,ebből már lehet válogatni.Remélem tudtam segíteni.:)))
  • lee86
    #408
    király! köszi! asszem a második megoldást választom és még beillesztem a Sad But True-t is, hátha még elfér a lemezen! Még egyszer kösszép!!
  • getkey
    #409
    Örülök,hogy tudtam segíteni:))
  • SecMan
    #410
    Jó kis válogatás!
  • getkey
    #411
    Köszi:))
  • lee86
    #412
    meghallgatttam így winampon a válogatást, és meg kell, hogy valljam, h nagyon ütösre sikerült! Már csak 1 gondom van: nem tom fölrakni CD-re, mert már az enter sandmannél is kiabál a nero, h meghaladtam a 80 percet... de végülis nembaj, mer akkor előkapok még egy CD-t és akkor már nincs semmi problema! :D
  • Match
    #413
    Lee86: vegyél egy 99 perces cd-t....az a 3 szám ne fogjon már ki rajtad :)
  • SecMan
    #414
    Előre is elnézést kérek eme láma kérdésemért:
    Nem tudtok valami online rendelős helyet ahonnan metallica-s pulcsit rendelhetnék? (a HeadBanger-ön kívül:))
  • SecMan
    #416
    Nincs :(
  • Don Vito
    #417
    Ahogy nézem jövőre se nagyon lesz Magyarországon koncert :(
  • SecMan
    #418
    Szerintem nem csak jövőre...
  • SecMan
    #420
    Azt hogy Jason a One-ban ujjal penget azt én is nemrég figyeltem meg, elég érdekes :).
  • Don Vito
    #421
    Mit szóltok az Unnamed Feeling klipjéhez?
  • lee86
    #422
    még karácsony előtt láttam, azóta egyszer sem...sok dolog nem maradt meg bennem... azt viszont megfigyeltem, h ugyanaz a néger csávó játszik benne, aki a St. Anger-ben az autóból lövöldözött ki! :D

    ui.: remélem azér ennél lesznek szakszerűbb elemzések is! :D
  • Match
    #423
    én még nem láttam...nem lehet leszedni valahonnan?
    Legyen legalább mit alázni...a franic-nél szerintem csak jobb lehet.
  • lee86
    #424
    a franticnek is megvolt a maga története... sztem az se volt rossz!!
  • Match
    #427
    Nah, hát végre megszereztem a klippjét az unamed feelingnek...végülis jó...a frantichez képest műalkotás.
    Sőt! Még a szám is egész elviselhető így!
    Miért van az hogy abban a pár számban ami halgatható az albumról, mindbe van egy rész ahol érzi az ember hoyg itt szólónak kellene jönnie, és valami nagyon nem oda illő szarság jön helyette, amin érezni hoyg csak azért került oda hogy ne legyen szóló?
  • tomsolo
    #429
    be szép hsz. lett ez pázze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    :D :G
  • Don Vito
    #430
    a honlapon láttam hogy Bécsben lesz koncert az idén, remélem átugranak ide is, vagy ha nem hát elmegyünk Bécsbe!
  • Don Vito
    #431
    február 8-án Grammy díjátadó. a Metallica a legjobb metál előadóként jelölt, jelöltek még a Korn meg Marylin Manson, meg még ketten, a Stone Roses meg még valaki, bár ezt az utóbbi kettőt én nem ismerem. mit gondoltok? ismeri valaki a Korn vagy Manson múlt évi teljesítményét?
  • mainruler
    #432
    ismeri valaki a Korn vagy Manson múlt évi teljesítményét?

    Ja. Ugyanolyan szar, mint az összes többi évben. A Grammy olyan, mint az Oscar, vagyis nem a tényleges teljesítményt, hanem az ismertséget díjazzák. Szegény Metallica, én a helyükben elkerülném az átadót, különösen, hogy KoRcsékkal és Android Mansonnal veszik őket egy kalap alá...
  • PResident Evil
    #433
    :)