8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • mainruler
    #244
    Ez természetesen én voltam. Supergamezes bug...

    Ami pedig a műfajt illeti: Hátha érthetőbb úgy, hogy erősen olyan szerkesztési (stílusbeli, ha úgy tetszik) elemeket alkalmaz, melyeket a nu metal szarok is használnak. Ettől a hangzás, a szövegek, a dobok és gitárok még Metallica. Nem nu metal hangzású, viszont olyan szerkezetű. Remélem így érthetőbb.
  • Don Vito
    #247
    ja állítólag a rendező ugyanaz mint aki a charlie angyalait rendezte, tehát a kaszkadőrjelenetekre biztosan nem lesz panasz. ja és aki esetleg 15-én ott lesz salzburgban akkor az majd számljon be! :)
  • Balo
    #251
    Szerintem a Metallica egyik legjobb CD-je a St. Anger. Tudom sokan kritizálják, hogy nincs benne szóló, meg miegymás, de hát ez nem a rádióknak készült, azoknak ott a sok nyál zenekar. Megvettem ezt a CD-t, mert sztem megéri! Aki nem így gpndolja az meg ne jöjjön ebbe a topicba!
  • Don Vito
    #252
    ooops! :)
    hát izééé.... na tényleg nem tudom honnan vettem ezt a frantices dolgot, mert ezt a newst én is olvastam. na nem baj, legalább valakinek okoztam egy kis derültséget :)
  • Don Vito
    #254
    ja például mainrulert :)
  • Don Vito
    #257
    Szia ifjú Skywalker! szerintem itt majd mindenki szereti a St Angert, éppen a nyerssége miatt, bár a szólókat én is hiányolom. szerintem a basszusgitár nem kísérő hangszer, a dob mellett az adja meg az egész alapot
  • mainruler
    #259
    Hö?
  • Don Vito
    #260
    Hol van ?????????
  • Don Vito
    #261
    na láttam én is. szerinten nem rossz, főleg amikor hetfield mondja hogy fran-tictictic :), és zavarodottan forgatja a szemét hehe. igaz, hogy ahhoz képest hogy nagy kaszkadőrmunkát ígértek csak az az egy ugratás van benne egy csomó kameraállásból. mondjuk az korrekt. ja ha valakit érdekel akkor a metallica.comon van.
  • Balo
    #262
    hol láttátok?
  • Don Vito
    #263
    Már megy az európai MTV-n a Frantic klippje.
  • Balo
    #265
    már láttam... :)
  • Lez Lee
    #267
    Sziasztok Metallica fan-ok és fikázók! Legyél "áldott" Don Vito, hogy létrehoztad az oldalt! :-)
    Végigböngésztem már a hozzá és beszólásokat, a nagy részével egyet is értek! Azonban azt sehol nem olvastam, ami a "háttérben" zajlik egy zenész lelkében, elméjében! Véleményem szerint az, hogy a St. Anger ilyen "érdekes / furcsa / nem megszokott" lett több oka van: 1) James rehab-on volt majd' fél évig! 2) rengeteg elfojtott harag, düh, stressz volt benne és a bandában is, amelyek most "kerültek felszínre" zeneileg! 3) a dalok 90%-át James és Lars szerzik, tehát nagy befolyása lehet az adott időszakban (közelmúlt, jelen) megélt eseményeknek a dalok szövegére és ezzel párhuzamosan vagy emellett a zenei vonalra, megvalósításra! 4) a METALLICA soha nem csinált 2 egymást követő albumot, melyeknek a stílusa egyforma/ugyanolyan lett volna, mint az előző (a Load-Reload kicsit kilóg, de a 2 album anyaga azonos időben készült, csak a kiadással telt el 1 év)! 5) a METALLICA "saját magának" zenél, és úgy gondolkoznak, akinek bejön, megveszi, akinek meg nem, annak ....!
    Visszatérve a St. Anger-re, osztom azt a véleményt, hogy a dallam és zenei világára erőteljesen rányomja bélyegét a sok feszültség, ami a felszín alatt emésztette őket + James rehab-ja! Első meghallgatásra azt mondtam: "Mi ez?" 10xer-i meghallgatás után: "Ez igen, nagyon tuti"! Én is olvastam a "beharangozásokban", hogy visszatérnek a "garage-feeling"-hez, amiből lehet érzékelni elemeket, de mivel az állandó megújulás és újra való törekvés motíválja ŐKET, várható volt, hogy kicsit mégis más lesz! Nem meglepően, ez is történt, csak meg kellene érteni, aztán fölfogni, és vagy elfogadni, vagy nem!
    Még eszembe jutott egy téma, amire reflektálni akarok: Napster! Szerintem a problémájuk az elv-vel volt, miszerint a jogvédett szellemi alkotásokat, ne lehessen (ingyen, minimális összeg, tök mindegy, mert nem ezen van a hangsúly) "csak úgy" osztogatni! Mit szólnál, ha vmi tuti ötletedet megvalósítod és utána úgy terjed el, hogy még csak a véleményedet sem kérdezték, sőt nem is tudtál róla?!?! (Magam ellen beszélek most egy kicsit, de a tényekhez hozzátartozik, hogy a pályájuk elején ingyen osztogatták a lemezeiket, amivel "jogosan" kontrázhatnak a fikázni-vágyók)!
    Fölmerült még a rajongótábor "(el/vissza)vándorlása" is! Szerintem az igazi (hűséges) rajongók kitartanak a "nehéznek" ítélt, vagy mondott időkben is!!!
    "Hirtelen" ennyi, remélem érthető volt és nem fekszi meg a gyomrotokat a "töménysége"!
    A METAL(LICA) legyen veletek!
  • Don Vito
    #268
    Ez igen! Köszönjük a fejtegetést. Azt hiszem majdnem mindenben egyetértünk, hiszen az új albumnak annyi lélektani mondanivalója van, amennyi szerintem eddig egyik másiknak sem volt, és éppen ezért jó hogy ilyen nyers, illetve hogy tulajdonképpen egyszerre lettek felvéve a különböző hangszerek illetve az ének. A Napsterrel kapcsolatban pedig egyszer Ulrich azt nyilatkozta, hogy semmi nem lenne ha csak arról lenne szó hogy ingyen meg lehet hallgatni a számokat, mert ez a legjobb reklám ,hanem hogy az ilyen oldalak általában gazdálkodási, profitszerzési okból működnek, és így már nem is olyan fair a dolog!
  • Lez Lee
    #269
    Tiszteletem Don!
    A múltkori eszmefuttatásomból kihagytam, amit most pótolok. Nevezetesen azt, hogy hiába kérdezted, hogy volt-e vki a 99-es bp-i METALLICA esten, senki sem mozdította füle botját! Szerencsésnek érzem magamat, hogy sikerült eljutnom az MTK-stadionba és a haverokkal széttomboltuk a búránkat a "pogózós küzdőtér" melletti részen, közel a színpadhoz! Azt az estét, éjszakát SOHA nem felejtem el!!!!
    Nagyon sajnálatosnak tartom, hogy a júniusi (/júliusi?) németországi "körútjuk" nem érintette kis hazánkat! Szívesen részt vettem volna egy olyan bulin, amit közvetetített az egyik (zene)csatorna! Gondolom neked is megvan!? Zúztak rajta rendesen! :-) Nem kímélték sem a húrokat, sem a dobcájgot! Gyakran berakom a vhs-t és arra az időre "át-szellem-ülök" (a "kedves" szomszédaim nagy-nagy örömére)!
    Remélem a többiek nem maradnak túl sokáig távol a net-ről!? Csak nem az iskola és a tanulás tartja őket vissza?
  • Don Vito
    #270
    Hát remélem hogy nem a suli!
    Végre valaki aki kint volt 99-ben! nem volt semmi buli az biztos! amikor meghallottam a mercyful fate első számát, amely rajta volt a garage inc.-en is a mercyful fate "egyvelegben" hát azt hittem beszarok! Szerintem a monster magnet nem volt jó. de ahogy a Metallica kezdődött az se volt semmi. másfél órás késés után a Breadfan-nel nyitottak. a szám alatt vagy 20 métert menekültem hátra a káoszból, mivel a két előzenekar alatt vagy 5 méterre megközelítettem a korlátot. :) A koncert olyan hangos volt hogy a környéken ment az összes autóriasztó :) Nem tudom hogy voltál vele de nekem úgy bedugult a fülem, hogy az egyik csak egy héttel később jött helyre :)
    ka és ha van valakinek még koncertélménye az feltétlenül ossza meg velünk. Én is felvettem a rock am ringes koncertet, hát fergeteges! Még egyszer ugyanilyen 20 évet a fiúknak!
  • SecMan
    #271
    Nekem az egyik szívfájdalmam az újabb megújulás kapcsán Jason távozása, ugyanis szerintem minden téren übereli Rob-t. Igaz ezt úgy mondom, hogy koncerten nem voltam, sajnos ahhoz túl későn ismertem/szerettem meg a Metallica-t . Plussz a St.Anger-ön a dobok szerintem iszonyatosan gázul szólnak, főképp ezért is nem jön be, szvsz olyan mintha Lars elé csak pár kukafedő lenne kitéve.
  • Coine, The A&O
    #272
    EUROPE INDOOR TOUR DATES
    9/8/2003 [ back ]


    We are coming back to Europe for some indoor dates in December...


    Dec 5 Hanover, GER Preussag-Arena
    Dec 6 Arnhem, HOL Gelredome
    Dec 8 Zurich, SWI Hallenstadion
    Dec 9 Paris, FRA Palais Omnisports de Bercy
    Dec 11 Bologna, ITA Palamalaguti
    Dec 13 Erfurt, GER Messehalle
    Dec 14 Mannheim, GER Maimarkthalle
    Dec 16 Cologne, GER Cologne Arena
    !!!Keep checking back, more dates coming soon.!!! General on sale information coming this week. MetClub members check MetClub.com for pre sale info this week.

    http://www.metallica.com/index.asp?item=1386
  • SecMan
    #273
    Képzelem mennyi lehet a jegy :)
  • Don Vito
    #274
    Magyarországra mikor jönnek már, emberek??? Azt reméltem hogy már az idén is eljönnek, de mivel már most elég korrektül letolják Európát, így félek jövőre se lesz semmi
    :(
  • Coine, The A&O
    #275
    egy mondatot direkt 3-3 felkiáltójel közé tettem
  • Don Vito
    #276
    Szerinted ez azt jelenti hogy jönnek ide is?
  • Coine, The A&O
    #277
    van rá lehetőség, lehet reménykedni
  • SecMan
    #278
    Van rá esély, de amilyen szerencsém van tuti nem jönnek. Nade, ne nekem legyen igazam.
  • Lez Lee
    #280
    Üdv a Metallica-fanok táborában SecMan!

    Elolvastam az alábbi 3 hozzászólásodat, és az elsőben sok igazság is van, de mondanék hozzá "egyebeket" is! Én speciel 1993-ban hallottam először a Nothing Else Matters-t, majd a Black albumot és azonnal beleszerettem (máig naponta meg tudom hallgatni, akár egymás után is)! Akkor még nem voltam egyik zenei irányzatnak a "képviselője", nem tartoztam a "kasztokba"! Aztán a főiskola elején egy szobatársam Metallica-buzi volt és - leginkább a koleszban töltött "ZENÉS esték" hatására - én is azzá váltam! Ezen túl az is mély benyomást tett rám, ahogyan az első budapesti fellépésükről (93-ban) beszélt a szobatársam, olyan átéléssel, és áhitattal, hogy rögtön felcsigázta az érdeklődésemet!
    Ekkor döntöttem el, hogy az első keresetemet a cd-ikre fogom költöttem, meg is vannak EREDETIBEN! Rá is ment akkor 30 rugóm, de abszolút nem bántam meg, sőt!

    Tehát: Jason nem egyenlő Robbal! Mindkét kiváló basszer más technikával játszik, tehát hasonlóságot már emiatt sem lehet (el)várni! Ha birtokában lennél azon információknak, amiknek kellene, akkor tisztában lennél a Jason körüli "ügy" hátterével (de ez még nem késő)!

    SOHA nem késő a Metallicát megismerni!!!! A/Egy koncertre pedig előbb-utóbb eljutsz, ez biztos!

    A St.Anger hangzása pedig valóban "érdekes", és a korábbiakhoz egyáltalán nem hasonlítható! A dobok hangzása valóban néhol kukafedőként szól, de ennek is ismerni kell a hátterét, hogy miért lett ilyen (egy-két írásommal lejjebb már kifejtettem ezt-azt)!

    A jegyárral kapcsolatban pedig: 99-ben 4900 Ft-ért voltam az MTK-stadionban! Egy vagányabb "kolléga" egy korábbi hozzászólásában azt írta, hogy 100€-ért vett részt egy metál-fesztiválon Németországban, ahol egy este a Metallicán kívül még más zúzós bandák is felléptek! Ez nem volt drága! De az, hogy egy Robbie Williams el merjen kérni 14000(!!!!) Ft-t egy jegyért, kicsit SOK ..... Arányait és az élvezeti értéket összevetni (persze a megfelelő rajongótábor szemszögéből) NEM LEHET!

    Ez már csak saját vélemény: hogy mikor hova mennek koncertezni, "napról-napra" változhat! Hozzánk idén szinte biztos nem jönnek (télen hideg van, nincs a világon akkora fűtött sátorban, amelyben elférne 50-80ezer ember, közéjük számítva a környező országokból érkező rajongókat)! Viszont egy esetleges tavaszi-nyári részvételre számítok. Ha mégsem jönnének BP-re, csak Bécsbe, akkor arra kell kimenni, ezért az általam 8-10ezer forintra becsült jegyár mellé kell még gyűjteni 20-30ezret az utazási költségekre, de ABSZOLÚT MEGÉRI (saját tapasztalat 99-ből)!

    Ez utóbbi "szakasz" még Don Vitonak is "szól"!


    Röviden ennyi, még jelentkezem! De addig is Metallica Rules!
  • Lez Lee
    #281
    Most jut csak eszembe. Amiért igazából írni akartam a Frantic-klip!
    Hát.... Láttam már párszor, de az igazat megvallva nem igazán jön be! Valaki írta korábban, hogy 1.000.000 $-ból készült(???) Ha ez igaz, akkor siralmas a produkció! Ennyi pénzből min 5-10 KIVÁLÓ klip is készülhetett volna!

    Várom a további hozzászólásokat és véleményeket Frantic-ügyben!!! Üdv
  • SecMan
    #282
    Örülök hogy valaki végre tud kultúráltan és nyugodtan válaszolni, így én is úgy teszek. Előszöris elmesélem hogy ismertem meg a Metallica-t:
    Nekem a Metallica rajongás kb. 10 perc alatt alakult ki. Úgy történt hogy tesóm hazajött a Reload-al (97-ben, vagyis voltam kb.12 éves), berakta, sorba mentek a számok, én fáradt voltam és csak az ágyon feküdtem, nem nagyon keltette fel a figyelmem, amíg nem jött az Unforgiven II. Amint a számnak vége lett mondtam tesómnak hogy tekerje vissza, de nem tette, mind1 én később meghallgattam :). Anno ment is a klippje sokszor, jó sokszor :). Utána jött egy kis Megadeth-es időszak de a Metallica-t soha nem tudtam megunni. És sorba ismertem meg a számaikat. Persze volt ami egyből nem tetszett, de pár hónappal/évvel később meg kedvenc számom lett.

    "akkor tisztában lennél a Jason körüli "ügy" hátterével "
    Hát most az az igazság hogy nem tudom pontosan, hogy tisztában vagyok-e vele. Tudtommal Jason mást akart mint a többiek, és inkább kivált és új bandát alapított.

    "SOHA nem késő a Metallicát megismerni!!!! A/Egy koncertre pedig előbb-utóbb eljutsz, ez biztos"
    Azért írtam hogy későn, mert 99-ben még nem informálódtam hogy lesz-e koncert(kb.8-os voltam), meghát nemtom szüleim mit szóltak volna hozzá :) De ha lenne egy konci Pest-en akkorvalahogy megoldanám hogy ne maradjak le róla! (pécsi vagyok, azért az nincs közel:)).

    Ööö, most lehet hogy hülyeséget fogok kérdezni, dehát nem pesti vagyok, szóval nemtom pontosan, de kb. mennyi ember férne el az új BS-ben? Oda miért nem tudnának jönni?

    Na, kb. ennyit akartam :)

    Ja, még azt akartam, hogy igazából középsuliba mentem már úgy hogy nagy Metallica-fan, addig inkább ismerkedtem vele, de már az Unforgiven II után tudtam hogy más nem lehet ennél jobb

    Franatic-hez hozzászólva: nekem jobban bejön ez a szám/klip mint a St.Anger.
  • Lez Lee
    #284
    Hi prodigy!

    Már majd' 1 hónapja, hogy utoljára tetted "közkincsé" véleményedet!

    Egyet kell veled értenem, hogy a mai pop világban az a "menő" klip, amelyik idézlek: "színorgiába" torkollik, a "szépfiúk"-nak kikiáltott kockahasú ***** (a negatív jelzőket képzeljétek ide) és falatnyi rucikban vonagló énekesnők (ők azért nem rosszak) fürödnek a rivaldafényben ideig-óráig! Ráadásul szinte kifolyik a képernyő a sok-sok bugyuta, de ennek ellenére fülbemászó tingli-tangli dallamokkal ellátott, a zene, mint fogalom megcsúfolásaként előadott izék-től (Cheeky girls, stb.).

    Kedvenceinkre rátérve, nekem nem jön be a Frantic klipje! A dal nagyon jó, de .... Az igaz, hogy egyszerű és letisztult, de még nem sikerült megértenem a koncepciót és az igazi mondanivalóját! Igen, lehet becsülni őket azért, hogy a "hagyományokat" valamilyen szinten folytatták és nem kerültek bele a pop-os klipkészítők nyáladdzásába!
    Segítenél megérteni a Frantic lényegét?
    Köszi
  • Lez Lee
    #285
    Üdv SecMan!

    Rövid fejszámolás után kb 18-19 éves lehetsz, a fiatal generáció tagja!

    A Jason-ügy lényege, hogy miután Cliff Burton, egy 1986-os svédországi turné során tragikus hirtelenséggel elhunyt, kerestek egy basszert! Ekkor került Jason a bandába, és innentől kezdve adóttak a problémák! Jason rengetek ötletét elvetették, nem tudok "kibontakozni" a bandán belül, a többiek pedig nem tudták feldolgozni Cliff halálát! 15 év alatt annyi feszültség halmozódott fel és hatalmas viták voltak, így jobbnak látta a csúcson "lelépni"! Mindezek csak "mostanában" kerültek napvilágra, a srácok saját visszaemlékezései és elbeszélései alapján! Röviden ennyi a lényeg!

    Én Pesthez közel lakom, és ha jól tudom a BS maximális befogadó-képessége kb 20-30ezer ember, de nincs akkora belmagassága, amekkorát egy nagyszabású, igazi Metallica-koncert igényelne! Ráadásul így min 2 alkalommal kellene fellépniük és lehet, hogy nem is lenne rentábilis a vállalkozás! Egyébként ötletnek nem volt rossz, de az ilyen bulik csak szabadtéren működnek jól, amikor a hangszórók szinte szétdurrantják a dobhártyádat és 3-4 napig csak "üvöltözöl" a környezetedben lévőkkel, mert nem hallod a saját hangodat sem!

    Még írjál, ha tudni akarsz vmit, vki biztosan válaszolni fog!
    Szevasz
  • SecMan
    #287
    Jól számoltad, pár hónap múlva leszek 18. (lehet hogy múltkor elszámoltam magam vele, de az már későn volt:)) Azt amúgy tudom hogy Jason miért(buszbaleset...) került a bandába, de mostmár legalább azt is tudom pontosan hogy mikor, köszi. :)
    A BS-t meg azért kérdeztem, mert ha megnézed a #272-es hozzászólást, ott azt írja, hogy "INDOOR", tudtommal ez nem szabadtéri. De persze javítsatok ki ha tévedek...
    A Franatic-cal kapcsolatban meg azt kell mondjam hogy én is azt értelmeztem a klipből és a számból is, amit prodigy leírt. Ezt amúgy szvsz a klip nagyon jól visszaadja a gyorsítás-lassítás váltakozásával, továbbá a szereplő életstílusával. (my lifestyle determines my deathstyle.) <-mármint ha mondanak benne ilyet, szövegét még nem láttam :)
  • Don Vito
    #288
    Prodigy ez Qrvajó! Még ilyen klipp bemutatásokat!
  • SecMan
    #290
    YEAAHHH!!
  • SecMan
    #291
    Mondjuk a Hero of the Day-t elmagyarázhatnád, mert az ekem nem világos.

    Kérdés: gondolom láttátok a Cunning Stunts-t, naszóval, van ehhez fogható koncertfelvétel még a neten? (jel. pillanatban sajna nincs 10k-m hogy megvegyem a dvd-t:( Ja, az S&M-en kívül persze...
  • Don Vito
    #292
    Sajnos én nem tudok róla.
  • Mauro
    #293
    Musinger Ágnes, a MAHASZ igazgatója a Törzsasztalban
  • Mauro
    #294
    Musinger Ágnes, a MAHASZ igazgatója a Törzsasztalban
    Javított.
  • Don Vito
    #296
    Yeah!!!
  • Don Vito
    #298
    passzolom
  • Dani19..
    #299
    én meg beadom fejesre
  • Balusz
    #300
    4 ever!!!!!!