15
IDE sorrend RAID-el
  • TheZsenyka
    #15
    Szeretném hangsúlyozni (bármilyen meglepő) hogy a MASTER mindíg a kábel végén van.
  • TomBond
    #14
    Köszönöm a kielégítő válaszokat!
    Egyenlőre több kérdésem nincs!

    :-D
  • dikki*yysw
    #13
    Minden IDe csatornán van egy master és egy slave, tehát mivel neked mindegyik master, tökmindegy melyiket hova rakod :oP
  • TomBond
    #12
    Köszönöm ebből a hűlyegyerek is megértette volna! :-D
    Vagy lehet hogy én is az vagyok? :-DD
    Az IDE elsődleges és másodlagos csatornára mindegy hogy mit teszek? (Tehát, hogy a DVD az elsődleges vagy az író?)
  • Laalee
    #11
    tokmindegy nem? ha egyedul van a kabelon...

    hameg masterra rakod nemszamit hogy kabelveg vagy sem.
  • szasza_1
    #10
    Nem, a vége a Master. Legalább én eddig igy tudtam, de multkor fordítva dugtam rá, tehát a végére a Slave, közepére meg a Master, mert nem akartam tekergetni a kábelt, és ugy is müködött.
  • Lammer
    #9
    A kébel vége az nem Slave?
    najó nem kötöszködök!
    :)
  • TheZsenyka
    #8
    Az alaplaphoz tartozó leirás (ábrát keressm, jellemzően a könyv eleje féle) megmutatja, melyik az elsődleges, másodlagos IDE port, illetve hogy melyik a RAID.
  • TheZsenyka
    #7
    1.,

    Minden eszközödet konfiguráld MASTER-re vagy CS-re (cable select).

    2.,

    Minden MASTER-nek konfigurált eszközt (A CS-t is, ha csak egyedül van a "kábelen") a kábel VÉGÉRE tegyél.

    3.,

    Minden eszközöd MASTEREN van (a cucc tápcsatlakozója és IDE portja között szokott lenni a jumpersor, esetleg a winyáknál lehet a winyó alján is az nyáklapon). Tehát minden MASTEREN VAN. Most minden cuccodba csatlakoztass egy IDE kábelt. Ami Ultra ATA66 vagy nagyobb, azokra 80 eres kábelt tegyél.

    4.,

    Most minden eszközöd MASTEREN van és mindegyikből "kilóg" egy IDE kábel. Minden kábelt csatlakoztass egy-egy szabad IDE portra az alaplapon. A winyókat a RAID csatornákra, a DVD-t és az írót pedig az elsődleges és a másodlagis IDE csatornákra.

    5., Tápot is adj nekik.

    6., A BIOS-ban állítsd be boot eszközként a RAID-et, hogy tudjon bootolni a cuccod...

    Kb. ennyi.
  • Laalee
    #6
    mindent allits master nek es kulon kabelre rakd oket raid nal ez lehetseges.
  • TomBond
    #5
    És az nem okoz gondot hogy az egyik winyó ata 66-os a másik pedig ata 133-as?
    És az sem okoz gondot hogy ha mind a két winyó masteren van?
    Bocs ha hülyeséget kérdezek, de nem ismerem a RAID-et egy kicsit sem!
  • TheZsenyka
    #2
    Mindent tegyél MASTER-re, minden eszközt külön IDE csatornára vágjál fel. A RAID részre tedd a vinyákat (mivel ide csak winyákat illik tenni, a legtöbb RAID kontroller útmutatóban erre figyelmeztetnek is).
  • TomBond
    #1
    Na az a őálya hogy adott egy Abit DB7-2 Raid-es alaplap, egy CD író, egy DVD meghajtó, egy 80 Gb-os (ata133) IBM HDD (rendszer stb.), egy 6,4 Gb-os (ata66)Quantum HDD rack-ben.
    Milyen sorrendben és hogyan kössem be öket hogy a legjobb teljesítményt kapjam?
    Szeretnék a RAID-ről is többet megtudni, mi is ez pontosan mire jó stb.