112
RCT2
  • Viki963
    #72
    hello! nekem megvan a Tescos RTC2 Delux, és magyarítottam, de a Time Twistert nem tudtam. Nem tudjátok hogy annak van e magyarítása? Mert ami megvan magyarítás, az nem jó a TT-re. És:Mi a harmadik kiegészítő+lelehet tölteni valahonnét? magyar warezes oldal kéne!(mert ha agollal játszunk, akkor baloldalt felvannak sorolva a kieg.ek és van egy harmadik jel, ahol nincs semmi név, az a harmadik nem?) 1000 köszi mindenkinek aki válaszol!!
  • bernatp
    #71
    Szerintem nagyon jó a Rollercoaster Tycoon 2.

    1. Grafika.

    Még nem láttam olyan játékot, ami korábban 2D-s volt, utána 3D-s, és ez kifogástalanul sült volna el. A kidolgozottság mindig romlik: a 3D-s tárgyak nem lehetnek olyan szépek, mint az izometrikus nézeteik rajzai (az előbbiek sokszor szögletesek, ormótlanak, utóbbiak részletgazdagok). A "virtuális közlekedés" körülményessé teszi a játékprogramokat, így romolhat a játékélmény is. Az RCT (és minden Tycoon) a valódi terepasztalok hangulatát, az azokon való játszadozás élményét szeretné visszaadni. A terepasztaloknál sem elvárás, hogy legyen egy minikamera, ami össze-vissza bolyong benne, viszont elvárás, hogy a tereptárgyak szépen kidolgozottak, élethűek legyenek. Az izometrikus megjelenítéshez használt nézetrajzok pedig kidolgozottak, élethűek.

    2. Kicsi vagy nagy változtatások?

    Azt gondolom, sok változtatást végeztek, legföljebb azok nem azonnal, sőt nem egy-két alkalom után tűnnek föl. Nagyon jót tett a programnak, hogy létező parkokat is fel akartak benne építeni (és fel is építettek), mert így alkalmassá kellett tenniük valódi parkok létrehozására. Ezért számtalan hiánypótló funkció és tereptárgy megjelent, amelyeket valódi vidámparkokból jól ismerhetünk. Ilyen funkciók például: döntött lejtőkanyar, vízen és sínen is közlekedő vasút, elektromos gyors-hullámvasút, csak le- vagy felszállásra alkalmas platformok (például nem kell a csónakok felvontatására beszállniuk az utasoknak), továbbmenetes lehetőség (kettő vagy még több kör megtétele).
    És további példának kiemelném a szakaszokra bontó blokkolóféket is. Mindenki átélhette már valamilyen sínes vidámparki játékon (elsősorban külföldön), hogy néha a kocsit a pálya valamely pontján egyszerűen blokkolják, majd egy idő elteltével továbbengedik. Azért van ez, mert a pályákon kijelölnek olyan szakaszokat, amelyeken biztonsági okokból csak egy kocsi tartózkodhat egyszerre. Ennek megszervezésére is lehetőség van a játékban.
    Valószerű tereptárgykiegészítések a rengeteg-féle oldalfal, kerítés és tető (amelyek immáron egymás tetejére is építhetők - így akár új építményt is létre lehet hozni), növények sokasága, sokféle szökőkút és vízesés, "adventure feeling-es tárgyak" stb.

    Összefoglalva: úgy gondolom, aki rajong a vidámparkokért és/vagy a hullámvasutakért (én ilyen vagyok), az nagyon szeretni fogja ezt a játékot (még úgy is, ha az RCT első változatát ismerte). Gondoskodni egy vidámparkról, igazgatni annak játékait nagyon nagy élmény - főleg így, hogy számos valószerű beállítási lehetőséggel és a valóságban tényleg gyakori tereptárggyal egészítették ki a játék első verzióját.

    1990 Ft-ért egyébként több helyen is megvásárolható a "Rollercoaster Tycoon 2 Deluxe Edition" DVD, amely az alapjátékon túl mindkét később kiadott expansion pack-et tartalmazza (Wacky Worlds, Time Twister).
  • joci1414
    #70
    Császtok!
    Van vmi rendes cheat vagy trainer a játékhoz? Mert mindig pénz gonjaim vannak:D Előre is thanks.
  • Borgi
    #69
    vagy belépőt szedsz, vagy a parkba kerülnek a játékok pénzbe
  • fullazz
    #68
    Miért nem lehet a parkban belépő árát állítani? Nekem máskor volt máshonnan abban lehetett! :( Azt felvetted vagy 40re és ugyanúgy jöttek csak több pénzed lett ;)
  • richardez
    #67
    írjatook [email protected]! KÖSZ!!!!
  • richardez
    #66
    hello

    hogy kell a roller coaster ben építeni ??? XD

    mármint ilyen épület szerűséget :P hogy ilyen falakon rjtavan a tető ilyen épület szerű ségeket hogy kell?
  • Borgi
    #65
    bazz, nekem még 3cds verzió van meg ;> cserélünk? xD
  • Mipi
    #64
    Sziasztok! Ma veetem meg a TESCOBAN a Roller Coaster 2 DELUXE EDITION -t. Benne van az alapjáték plussz a Time Twister és a Wacky World kiegészítők. A játékok már DVD lemezen vannak. És csak 1990 Ft volt a TESCOBAN. Simán megéri! Főleg hogy eredeti!
  • Borgi
    #63
    igen jora gondolsz, de nem müködöt. azért köszi ;>
  • Toroco
    #62
    hát ha jóra gondolok, akkor az ikonra jobb klikk, tulajdonságok, paranikon fülön van olyan hogy "futtatás:" ott állítsd kis méretüre
  • Borgi
    #61
    nem tudja valaki ablakba hogytom bezuzni a gémet?
  • Toroco
    #60
    töltöttem le egy amcsi verziót, ott nincs gond a betöltéssel, de a magyarítás nem megy rá
  • Borgi
    #59
    pályák valüóban ötlettelenek, de nagyon jókat lehet épiteni benne ;)
    meg azis hogy egyszerre akármelyik pályán játszhattál, nem volt mit megszerezni :)
  • justin
    #58
    Szinte semmiben. Több díszlet, több fajta hullámvasút meg egyéb épület. Nekem az nem tetszett benne, hogy kevesebb a pálya és azok is ötlettelenek.
  • Toroco
    #57
    a 2. rész miben tér el az elsőtől?
  • Borgi
    #56
    huh. szinte megugrott a topig. fölis rakom megen a gémet :)
  • Toroco
    #55
    valamiért nem patcheli
  • Toroco
    #54
    majd azzal is fogok
  • Toroco
    #53
    köszi
  • justin
    #52
    Na, ezzel.
  • justin
    #51
    Nekem ezzel működött.
  • Borgi
    #50
    játszatok a 2-vel. tudom hogy az 1-be a kétkiegészitővel van jópár nagyon ütős pálya, de azérttessék játszani a 2-vel ^^
  • Toroco
    #49
    Én is ugyan ezt szeretném megkérdezni. US Patchet találtam, de azt nem lehet feltenni rá. Viszont UK Patchet nem találtam. Valakinek nincs ilyen patche vagy tud esetleg linket?
  • Fradiboy
    #48
    Sziasztok a Roller Coaster Tycoon egyről lenne egy olyan kérdésem,h nagy nehezen megtaláltam, leszedtem. El is indul XP alatt tök faszán.Csak az a baj,h amikor a mentett állást akarom betölteni,akkor kifagy és kidob a játék.Már próbáltam mindenféle kompatibilitási módban futtatni,meg mindent,de nem segitett.:( Van hozzá valami fix vagy vmi?
    Köszi előre is a segitséget !

    (ui.:tudom,h egy a roller coaster Tycoon 2 foruma)
  • acsati
    #47
    és azt honnan tudok szedni? előre is köszi
  • Borgi
    #46
    téjlert töccsél, asszem azatuti ^^^
  • acsati
    #45
    valaki tud hozzá pénzkodot?
  • Borgi
    #44
    ugyanezena véleményen vagyok, én teszkóba vettem.. asszem ;>
  • Prypiat
    #43
    Hol lehet megkapni még ezt a gameét a 2 kiegészítővel? 576-ban nem láttam... De szeretném a polcomon látni eredetiben! Én is nagy rajongó vagyok a 3 már egy rakás f*s elqrták a 3d-vel teljesen...
  • Borgi
    #42
    énis kb annyiért vettem meg, a 2-őt, 2kiegészitőjével. igazi fan vagyok :$
  • Atkamon
    #41
    Nincs kampány nélküli! És egyik játékban sem lehet! Ingyenesen van és hiába nyomom a felfelé gombot, nem megy fejjebb az ár!
  • Gregorius
    #40
    Van benne ilyen? Az furi lenne. Van benne kampányon kívüli játékmód? Ha van, akkor nézd meg ott! Ha ott sem lehet, akkor szerintem valamit rosszul csinálsz. Ha ott lehet, akkor pedig csak le van tiltva a kampányban.
  • Atkamon
    #39
    Miért van az a gémben hogy nem lehet pénzt kérni a játékok hasnálatáért?
  • Atkamon
    #38
    Én a minap vettem meg és 3000 Ft volt!
  • Gregorius
    #37
    Amúgy mennyibe kerül most a játék, mert meg is lehetne már venni szerintem. Nem hiszem, hogy olyan nagyon húzós lenne. Bár a fene tudja, a nagy nevek nem mindig esnek a végtelenségig.
  • dalma
    #36
    honnan töltsem le a rll. coaster tycont?mondjátok már meg!előre köszi
  • Carlos
    #35
    up!
    Tud valaki Wacky World ISO letöltést?
    Nembaj ha sms-s, csak le tuggyam szedni!!!
  • Darkboy
    #34
    Nem a Rollercoaster world-t láttad? Én a RTC2 Wacky World-ről beszélek!
  • Stickee
    #33
    Sziasztok! Én rengeteget játszottam az 1-el,de a 2-t nem értem. Ugye nem csak építeni lehet benne? Én csak kipróbáltam a haveromnál de csak épeteni tudtunk hullámvasutat. Segítsetek! Köszi