49
Fotózás, fényképezőgépek...
  • hapi3000
    #49
    Softbox szett 2x135W, 2x2m állvánnyal

    Softbox szett tartalma:
    2db 2m világítás állvány
    2db 135W állandófényű izzó 5500K
    2db 50cm x 70 cm E27 softbox

    http://studioeszkozok.hu/softbox-szett-2x135w-2x2m-allvannyal-1

    Ár: 29.900 Ft!

    Tel: 06 70 611 01 01
    Új számlával!
  • Narusco
    #48
    üdv
    samsung ES17 gépem azt irja ki, hogy Kártya Lezárva, és nem hajlandó a kártyára fényképezni. SD kártya, nem tudom a gépen sikerült e lezárni, vagy a kártyával van valami. mit kéne csinálnom? ha megformázom gépen az jó lenne? (ha: az hogy milyen tipusra, az mind1?)
  • Desiderata #47
    Classic Glamour Photography: Techniques of the Top Glamour Photographers
  • Desiderata #46
    Magic Lantern Guides: Nikon D40/D40x - DVDR
  • Desiderata #45
    Photographing Models by Mary DuPrie | (4.33Gb)
  • Desiderata #44
    Studiofotografie Video-Workshop Beauty and Aktfotografie

    Flash Video | German | ISO | 1024x576 | AVC ~2600 kbps | 29.97 fps | MP3 128 kbps | 05:32:42 | 5.58 GB
  • Mauro
    #43
    Sziasztok!

    Kép.tár-hoz hasonló oldalt tudtok ajánlani?
  • Desiderata #42
    3 DVD From Maitre Wedding Photography - Jerry Ghionis (2007/DVDRip) [Repost]
  • Rotcsa
    #41
    Sziasztok!
    Szeretném, ha valami hozzáértő kolléga részletesen elmagyarázná azokat a szempontokat, amelyek egy digitális fényképező vásárlásakor mérvadóak.
    Sajnos én is azon egyszerű mezei emberek közé sorolom magam e-téren, akiket simán meg lehet vezetni egy magasabb pielszám-jelzéssel.
    Szeretném, ha ezentúl ez nem így lenne! Köszönöm! :))
    (ui: akár faq ba is mehetne a dolog)
  • Jano
    #40
    Lehet kapni átalakítót, leginkább Kínából lehet fillérekért szerezni. Ebay javallott.
  • manitounickfree
    #39
    canon-hoz szeretném használni, ebben az esetben + 1 adaptert kell csatlakoztatni, vagy az egész bajonettet kell cserélni (4db csavar)?
  • Jano
    #38
    Ez a régi, manuális Minolták bajonettje.
  • manitounickfree
    #37
    sziasztok!
    adott 1 tokina 500mm-es tükörobjektív, a bajonettre M/XG van írva. kérdés, hogy milyen gépre lehet ezt csatlakoztatni?
    és 1 fotót is mellékelek:
    előre is köszi.m/xg
  • Voronyinko
    #36
    Én nemrégiben szereztem be egy orosz Mamiya koppintást. Nem egy mai darab, de működik. Egy pár képet készítettem már vele, de nekem nincs filmszkennerem, minőségi szkennelés meg drága... majd ha megjön a köv havi fizum akkor szerintem megcsináltatom.

    Amúgy imádom a kicsikét, szóval csak támogatni tudlak ilyen irányú ambícióidban! :)
  • stain
    #35
    Jó tájképhez full-frame gép kell, mert a 11mm-es obi olyan kromatikus aberrációt csinál, hogy abból nem fogsz 60 centi széles képeket nyomtatni. Bár ha csak kicsiben akarod nézegetni, akkor lehet, hogy elég valami kisebb gép is hozzá, de a tájképek nagyban ütnek. Amúgy én most azon gondolkodom, hogy elkezdek tájképeket is filmre fotózni, csak kéne szerezni hozzá valami nem túl leharcolt mamiyát.
  • oneal1
    #34
    csúnya lenne ha nem látszana:D
  • R4VII
    #33
    Ohhh ku**a jó képek :D csakhát igen átszik hogy menyi a különbség egy cannon meg az én Nokia N95 ösöm között :D
  • oneal1
    #32
    engem is a makró meg természetfotózás köt le.
    canon-t használok egy 100mm2.8 as macro objektívvel.képeim
  • Blasta
    #31
    Eszem megall, honnan turjatok elo ezeket a topikokat????
  • R4VII
    #30
    Hát olvastam elég sok ilyen tesztet meg kritikát és nekem ez a NIKOn nagyon bejön meg az ára is ott mozog 150-160K környékén. Meg a tesztképeket meg videókat is néztem. Nekem elnyerte a teszésemet. Bár igazából én a makrófotózés a természet meg Landscape fotózás híve vagyok, szóval ha valn valakinek ötlete hogy mit ajánlana ezekhez elfogadható ár értékben azt szívesen venném :D
  • oneal1
    #29
    miért nem canon-t veszel?
  • R4VII
    #28
    Elkezdtem fölpakolni netre a képeimet, vessetek rá egy pillantást hogyha úgy tartja kedvetek: Blog

    Majd a nyáron beruházok egy Nikon D5000 re és majd akkor kezdődhet el igazán a fotózás :D
  • bigT
    #27
    hello! egy Canon PowerShot SX200-as vásárlását tervezem. érdemes szerintetek megvenni?
  • OssianFan
    #26
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy van egy Olympus FE-25 típusú digitális fényképezőgépem, és a boltban aztmondták a vásárláskor, hogy lehet vele a videóval együtt hangot is rögzíteni, ám én nem tudtam. A használati utasításban sem találtam erre útmutatást. Szeretném megkérdezni, hogy valóban lehet-e a videóval együtt hangot is rögzíteni, vagy nem, és ha igen, akkor hogyan?

    Köszi!
  • Narusco
    #25
    sziasztok

    szeretnék venni egy fényképezőgépet, jó lenne ha mindig nálam lenne és ha képeket akarok csinálni csak előkaphatnám zsebből és már meg is van örökítve a dolog, ezért fontos lenne hogy minél vékonyabb legyen és elférjen zsebben. 18mm-eset már találtam, vmi extravékony készülékről nem tudtok valamit? nem fontos hogy vmi top gép legyen, olyan 20-30e körüli kéne...
  • MikX
    #24
    jahh, ésha nikon, találtam 2 féle optikával,ezközött mi a különbség?

    18-55mm f/3.5-5.6 G AF-S DX ED
    18-55mm f/3.5-5.6 G AF-S DX VR
  • MikX
    #23
    Hali!
    Lenne egy kérdésem, mégpedíg akarok venni új gépet, mindenképp tükörrefelxes, digitális gépet, olyan belépő szinten 100-130e környékén, és érdeklődnék, hogy mien gépet ajánlanátok, van elképzelésem, de nagy Nikon mániás vagyok, és lehet elfogult... :D
    Igazából egy D60-ast gondoltam, 18-55-ös alap optikával, meg talán még plusz egy másik is beleférne a keretbe, persze a 130ezer környéke csak a gépre értem, alap optikával...
  • blast3r
    #22
    sziaztok!1 kis segitség kéne! a nyralásnál kb 200 képen a fényképező kis kérdőjeleket mutat a képek helyett. Előtte még nézegettük és egyik pillanatrol a másikra ilyen lett. A számitogépen azt irja ki hogy fájlhiba. Esetleg van vmi 5let hogy mivel lehetne visszahozni a képeket?
    Köszi szépen!
  • FREAK
    #21
    jajdejó még egy fotós topig :) ezt most kihagyom :)
  • Gladiator
    #20
    lehet, hogy túl közelről fényékpeztd a kutyát, ahova már nem tud fókuszálni a gép. nézd meg min. milyen távol kell lenned a témától, hogy az éles legyen. bár, ha minden képnél életlen, akkor nemtom. legrosszabb esetbena gép hibás. mondjuk ezt majdnem egy éve krédezted, de azért remélem segíthettem:)
  • Biboldeaux
    #19
  • Lateralus
    #18
    Akkor nyomtasd ki 2400*2400 dpi-ben. Panaszod nem lesz az élességre :)

    Amúgy sok mindentől lehet, azt itt elég nehéz lesz belőni, hogy mitől is. A monitoron is életlen a kép ? Az biztos, hogy a "kevés" zoomnak ehhez semmi köze, sőt.
    És nem is attól van, hogy nincs hozzá magyar használati. :)
  • The Garrett
    #17
    Nekünk van 1 Canon a70 (digit), ezen kezdtem el most tanulgatni fényképezni.. illetve nem is tanulni hanem járom a várost fényképezgetek, és próbálom minél többféle beállítással ugyanazt a képet. Aztán amelyik 'jó' azt megpróbálom megjegyezni.

    1x csak belejövök ;)
  • Dzsini
    #13
    ha már valahogy, akkor diascannel, kétségtelen lehet szépen dolgozni... digicam ott jön jól, amikor mondjuk hirtelen (1 koncert pl) kellene 100-200 képet csinálni... azt meg 36-osával fájdalmas... de hosszú kirándulásra (többnap vadonban) mindenképp érdemes sima, fapados fullmech gépet vinni. :)
  • Dzsini
    #11
    Praktica rulz :) azon tanultam meg fotózni nagypapámtól.

    ipszilon: akkor küldhetsz új, friss képet :)
  • danesz
    #10
    nekem egy Praktiva PL nova IB gépem van... kb 30 éves... nagypapámé volt. Most csináltam vele egy pár képet... csak hát hátránya, hogy elő kell hivatni a képeket... ha lesz pénzem áttérek digitálisra, csak annak 3-4xes az ára :(
  • ipszilon
    #9
    tudom, hogy nem egészen ideillik, de:
    ma volt az otszályfotó:-)
  • Dzsini
    #7
    nyugodtan. az, hogy az optikákon túl film van vagy CCD, az tökmindegy :)
  • danesz
    #6
    Biztos lehet... kérdezd meg az optikust, hogy ért-e hozzá
  • DEx-
    #5
    Digitális fényképezőgépet is lehet vinni ilyen szakihoz?
    Pl. ha lehet hallani, hogy zoomoláskor olyan mintha homok lenne a mozgó alkatrészek között...