17
Hogyan kell megtisztítani egy cd meghajtót?
  • [Walaki]D`Lair
    #17
    Úgyértem DVD meghajtó tényleg nagyon olcsó. 12-16ezerig vannak. (Pioneer Slot-in DVD Da' best!!!)
  • frasz
    #15
    tudom, hogy DVD nem sokkal olcsóbb, de majd később fejlesztek
    most nem akarok egy vagyont otthagyni, majd fokozatosan
  • Laalee
    #12
    a sony valoban rakas szar...
  • frasz
    #11
    szevasztok
    én csak sima CD olvasót akarok
    Melyiket vegyem/ne vegym?
    LG? Sony?...
  • Csacsis
    #9
    Ja, és a SONY-t nagy ívben kerülje el mindenki. Volt amelyik már a megvétel után tönkrement rögtön. Bár általába bírják garanciaidő+1 napig.
    Nekem soha nem volt SONY-m, de egy pár ismerősömnek igen.
  • Csacsis
    #8
    Hi!
    Ajánlom a Panasonikot mindenkinek. Tök sirály!
    Na de a fő kérdésre visszatérve, szétszeded a cd-t úgy, hogy lásd az optikai olvasófejet. Fogsz egy vattát+alkoholt (lehetőleg minnél tisztábbat) és óvatosan megtisztítod. Az ecsetes megoldást nem ajánlanám, az optika esetleges megkarcolása miatt.
    De én is amatőr vagyok-e téren, igaz, pucoltam már meg jó néhány cd olvasót.
    Na pá!
  • Evil
    #7
    rakjal meg hozza egy par ezrest es vegyel egy 40X teac ot.
  • Pheel
    #4
    Létezik spec fejtisztító lemez vagy veszel egy 10-es ecsetet, kiszeded a 4 csavart, ami a fémházat tartja és leszeded a borítást. Ilyenkor ha megfordítod a dobozt, akkor látnod kell a fejet. Ecset indít és ahogy Hobó mondaná: seprés :)

    Ja és ne felejtsd benne közben a lemezt, mert akkor nem látod a fejet :)
  • Morpheus
    #2
    Bocsi,de én a Sony-t nagy ívben kihajítanám az ablakon. Meghajtó terén sose volt normális cuccuk. Inkább azt mondanám cseréld le egy másik meghajtóra. Jobban jársz vele....
  • Lou
    #1
    Mostanában szívat egy Sony meghajtó. Kékhalál meg olyanokat írkál, hogy tisztítsam meg a CD-t, de azok tiszták. Gondolom a drive lehet elkoszolódva...
    Meg tudja ezt egy laikus is tisztítani?
    Hogyan?