47
(Szalagavatóra) melyik a jobb?
  • kingu
    #47
    Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni.Angol keringőhöz ha tud valaki zenét vagy olyan oldalt ahol vannak hozzá valóak kérem írja le!Mert keringőzni tanulunk és választottunk ki egy dalt,de nem tudom a szám címét.Jó lenne, ha nem a megszokott Kék Duna keringőt vagy ehhez hasonlót írnátok,mert nekünk egy nagyon különleges számunk van.Ha segítene valaki azt nagyon megköszönném!!sziasztok
  • mate317
    #46
    Mi is erre keringőztünk volna, de aztán valami fos brian adams lett szal ******ideges lettem emiatt... Osztálytáncon meg Jacko, sztem az jó lesz. Ja és keringőzés helyett nagyrészt olyan nyomorék "bujjbujjzüldág" lesz... Emiatt is ******ideges lettem! Pedig olyan jól indult a dolog, jó volt a zene, a tánc, erre tessék...
  • ZSIZSKO
    #45
    uhh.imádlak titeket.
    Loona - Hijo de la Luna

    mi is erre táncolunk és csodálatos ez a szám.ajj.deh örülök hogy megvan! köszönöm!
  • ZSIZSKO
    #44
    egy szalagavtóra a keringő a legszebb szerintem.és azért nem minden nap keringőzünk.lehet kívülről például a tanároknak már unalmas hogy mindig ugyanazt és ugyanazt látják.deh nekünk ez az első.legalábbis nagy részben többeknek ez az első ilyen nagy keringőzése.és tökre jo lesz.

    nekünk vmi francia dal lesz.deh nem tudom a címét.deh nagyon szép. :]
    és ez a shrek soundtrack is marha jo.
  • takraj
    #43
    Strauss az nemrossz, de azért jó lenne valami kevésbé szokványos / hagyományos. Az a gond, hogy én is csak strauss féle dallamokat ismerek keringőhöz. Mondhatnál még párat, esetleg konkrét címekkel, hogy aztán lehessen válogatni.

    PS: a linkben szereplő dallam címét még mindig várom, ha tudja valaki...
  • Mike at home
    #42
    javaslom mondjuk Strausst
  • Mike at home
    #41
    mindkettő eléggé klisé
  • takraj
    #40
    up

    Nekem is bécsi keringőhöz kellene valami dallamos zene.
    Lehetőleg olyan kéne ami lassúról elegánsan gyorsul a végére, viszonylag modern, táncolható, és össze lehet belőle hozni 5 perc táncot.

    PS:
    http://universitastse.vein.hu/tanctort/becsi_keringo.htm
    ezen az oldalon háttérzeneként megy egy elég jó zene (részlete), nem tudja esetleg valaki mi ennek a számnak a címe? Nagyon ismerős valahonnan...
  • lord nihilus
    #39
    nem tud vki véletlenül zenét bécsi keringőhöz?
    amire mi táncoltunk olyan volt mint strauss blue danube-ja csak módósítva,vágva. LÉcci segítsetek :) előre is köszi
  • GregSB
    #38
    Szerintem mindkettő zsír, én mindkettőt táncoltam a szalagavatónkon :P
  • Nuki
    #37
    a mi szalagavatós keringős zenénk 100%-ra csak most lett kiválasztva és lenne egy kérdésem. a zene kísértetiesen hasonlít erre
    Soundtracks - Shrek - It Is You (I Have Loved) - Dana Glover(2)
    valaki tudna segíteni, abban hogy mi az eredetinek a címe? mert jó lenne itthon is gyakorolni a táncot. köszi ^^
  • lord nihilus
    #36
    Bécsi keringőt tegnap előtt kezdtük el és Nov.11-re kell megtanulnunk...huuuuhh
    remélem sikerál :)
  • Frebery
    #35
    Mi most tanulunk keringőzni, de még csak nyolcadikosok vagyunk, de már február 17-én lesz előadásunk. Szerintem is egyértelműen keringő, el se tudnám képzelni a szallagavatómat úgy, hogy nem keringőzök.
    Ja és mi is a Loona - Hijo de la Luna -ra keringőzünk, és tuti mindenki hátast fog dobni, hogy ezt mi adtuk elő, mert nagyon látványos.
    (Fiú az ész, lány a dísz!)
  • [-Balu-]
    #33
    Jesszusom milyen topikok vannak :)))
  • Manta
    #32
    Ki mondta, hogy csak e kettő közül lehet választani? Nálunk is így volt, de aztán szereztünk egy csajt, aki megkoreografált nekünk egy táncot, és kurva nagy sikert arattunk vele, gyakorlatilag porig aláztuk a párhuzamos osztályt :). A szülők, a tnári kar, mindenki meg volt hatva. A zene ez volt: Loona - Hijo De La Luna.
  • Stann
    #31
    Ja, De a keringő zsirabb
  • Stann
    #29
    Ja, a tánc már hagyomány, ha mást nem lehet, akkor legalább azt élvezzük.
    Amugy vsz. Keringő lesz, ha a tanárok nem szolnak bele
    :DDDD
  • Jano
    #28
    Az király lehetett.
  • Jano
    #27
    Erről van szó. Az már sokkal egyedibb dolog.
  • Bradley
    #26
    Palotás-Keringő, egyértelmüen a keringő!!! :) De ha van rá lehetőség, akkor hagyjátok a táncot a francba! Igaz a mi szalagavatónk az több mint fél óra volt, de egy árva lélek nem hagyta el a nézőteret, olyan jól sikerült. :))Volt ott kabaré, egy kis tánc, meg a végén csináltunk egy ks fekete szinházat, tudjátok korom sötétség 2 UV lámpa, a szereplők csutka feketébe öltözve, és olyan UV-s cuccok a feketére, csak ezek látszottak. vagy 5ször visszatapsoltak.. :))))))))
  • Mike
    #25
    itt mindenki dedós?
  • Garfield
    #21
    Jobb helyeken a "kötelező gyakorlatok" mellett van "szabadon választott" is, vagyis a palotás, a keringő szinte automatikus velejárója a szalagavatónak, aztán az osztályon múlik, betanul-e másik táncot és ha igen, mit.
    Mi például a Jákob Rabbi kalandjai c. francia filmvigjáték azt táncjelenetét adtuk elő, amikor körbe táncolnak.
  • Lara Croft
    #20
    Nálunk is keringő volt. Nekem is sokkal jobban tetszik.
  • ipszilon
    #18
    szerintem a keringő szebb!
  • Mike
    #13
    Szvsz keringőzni nem csak szalagavatón lehet.
    hm... szmoking, peszgő
    cool
  • Jano
    #12
    Mi egy vicces 'darabot' adtunk elő a skacokkal, amolyan abszurd humorral tűzdelt baromságot. Óriási siker volt, kár, hogy voltak olyan poénok (csak 2, de volt!), ami már olyan bonyolultságú volt, hogy a közönség nem értette. Ilyenkor kicsit kínos szünet állt be a színpadon, de azután még jobban röhögtek a nézők. Persze nem hányom le a táncot, hiszen szép, és úgymond kötelező is, hogy legyen, de én örülök, hogy a mi osztályunk másban tűnt ki a többi közül.
  • Panzermeyer
    #11
    A keringő a jobb, mert azt tudok táncolni./Hugom tanított./
  • Stann
    #10
    Ja, a palotásban huszárruhában kell ugrálni, kinek kell az!!!:DDDDDDDD
    Palotás
  • Gery1980
    #6
    Én keringőztem és nekem bejött a dolog.Jó volt a hangulat végig a próbák alatt, a szalagavatón pedig mi kapruk a legnagyobb tapsot.Palotás is volt, de abban én nem vettem részt.Azonban tény, hogy a keringő látványosabb..
  • Stann
    #4
    Beletrafáltál, a második tánc Málykl Fletlit tánc lesz, ami nem skot, kelta, de tök8.
    Amugy milyen másmilyen műsorra gondoltál?
    Mert ált. mindenhol ezek a táncok mennek.
  • Jano
    #3
    Hát, aki volt már életében úgy 10 szalagavatón (Én), az tudja, hogy ezek a táncok állandó szereplői ezen eseménynek, így szemeiben már rendkívül unalmasnak hatnak. Ezért inkább valami ötletesebb, egyedibb műsort válassz(atok), hidd el, hogy nagyobb sikered/sikeretek lesz. (De meg kell mondanom, hogy az 5. Májkül Fletli-stílusú skót-tánctól is rosszul voltam anno. :D)
  • Dzsini
    #2
    nálunk mindkettő volt, bár én csak a keringőben vettem részt :) fun dolog, tökjó hangulat volt mindig a próbákon :))
  • Stann
    #1
    Hello!
    Lehet, elég hülye téma, de engem az édekelne, kinek melyik jön be jobban, ha már választani lehet...