15
hogy kell beállítani a file megosztást ??
  • medium84
    #15
    Problémám a következő:
    Van egy asztali gép, egy notebook, meg egy Wifi router.
    Hogyan tudom összehozni, hogy ha csak az asztali gép van rákötve akkor is tudjak nyomtatni a notebookról?
  • zakika
    #14
    koszi, nem fogok inkabb babralni vele
  • Spire
    #13
    Ha a router nem print szerveres, akkor csak valamelyik gépen tudod megosztani a nyomtatót.
    Ha van print szerver a routeren, akkor is lehet gond pl. a HP multifunkciósakkal, mert drivert nemigen tudsz külön telepíteni, csak a böhöm .NET-es programkörítéssel.
    Első blikkre nekem sem jött össze, bár valószínűleg a portoknál kellene machinálni valamit, hátha úgy bejön, ha már úgyis telepítve van a driver.
  • Spire
    #12
    A szkennert nem lehet megosztani. Csak a nyomtatót.
    Hiába van egy dobozban!
  • zakika
    #11
    nekem hasonlo a bajom, csak meg a nyomtato se muxik HP 1315 Office Jet
  • Kovsebi
    #10
    Sziasztok!

    Megosztottam a nyomtatomat egy Surecom 4904SX routerrel. Mit kell tennem, hogy a szkenner része is müködjön? Mert ez egy multi nyomtató (CX3650)
  • nemcsakfeel
    #9
    a másik gépről rákeresel a LAN on a nyomtatós gép nevére ( vagy * al mindegyikre ), majd amikor belemész akkor a megosztott könyvtárak / vinyók mellett ott lesz a nyomtató is. nyomtatóra rákatt 2 szer és telepíti ...
  • Roll
    #8
    Sziasztok! Adott két gép xp-vel, routerrel netmegosztás és helyi háló.
    Hogy lehet azt megcsinálni hogy lehessen nyomtatni a másik gépről is?
    A nyomtató megosztásra már rányomtam, mit kell még csinálnom?
  • Huron
    #7
    2 Xp-s gépem van, hálózat tökéletes. "A" gépen megosztok olvasásra valamit, "B" gépen át akarom húzni "A"-ról a cuccot, de kiírja, hogy nem elérhető, el sem kezdi. Néhány dolgot megeszik viszont, de CD-képfájlokkal nem birkózik meg például. Viszont ha "B" gépet megosztom írásra, akkor "A" gépnél bármit rá tudok dobálni "B"-re.
  • Vernoon
    #6
    Reszletesen?
  • Huron
    #5
    Megosztok XP-vel a hálózaton valamit, és azt vagy frankón lehet másolgatni gépek között, vagy sehogy se. Mitől különbözteti meg az XP a megosztásaimat?
  • Daermond
    #4
    Próbálkozz a BIOS Power Managment menüjében állítgatni, vagy Windows powermanagmentjébe.(Control panel -> Power Options.)
    Ha ez nem jön be akkor a Windows a szar -> registry barmolással lehet rajta valahogy segíteni csak fejből nem tudom hol, vagy Winfos reinstall.:)
  • Rozsomák
    #3
    Köszi szépen mostmár remélem fog működni de egyenlőre nincs otthon a haverom hogy kiprobáljuk
    Már csak az a problémám hogy nem kapcsol ki a gép se nálam se a másik gépnél.
  • Daermond
    #2
    Ez a beállítás csak lehetőséget ad rá.
    Ha azonos workgroupban vagy domainban vannak akkor a gépeknek látniuk kell egymást. Azt hogy az egyikről a másikra tudjál másolni azt az adott könyvtár vagy drive megosztásával lehet megoldani.
    Drive/Directory jobb gomb -> Sharing (magyarul asszem megosztás vagy valami ilyesmi). És ott megosztott dolgokhoz hozzáférhet bárki akinek jogosultsága van hozzá.
  • Rozsomák
    #1
    Hogy lehet beállítani a file megosztást mert a hálózat/file megosztás nem elég nem látják egymást a gépek
    A helyi hálózat varázslóval meg csak a nyomtató megosztást lehet beállítani.

    Ha valaki tud segiteni megköszönném.