17
Kezdőknek :)
  • Xenophobermn
    #17
    Üdv mindenkinek! C++-ban kellene a következő programot megírnom: Sms program, pl.: egy szó: alma, kódja 2562. tehát be kellene kérni egy szót és kiíratni a szám kódját. Függvények segítségével. (Ez a 2007 emelt info érettségi feladata lenne.)
  • Xenophobermn
    #16
    Üdv mindenkinek! remélem jó helyen kérdezek! c++-ban kellene nekem kiíratni az ascii táblázatot. a karaktereket a hozzá tartozó értékekkel. aki tudja h kell ez írjon! remélem minél hamarabb jön válasz mert nagyon fontos lenne! a válaszokat előre is köszönöm.
    üdv:xenophobe!
  • Vass Gábor
    #15
    Hahóóóóóó
  • Vass Gábor
    #14
    Na hogy telepítsem fel???????
  • Vass Gábor
    #13
    ?
  • Vass Gábor
    #12
    Akkor most hogy rakjam fel?
  • Vass Gábor
    #11
    Hát úgy hogy külön kell végigmenni a telepítési cuccokon, vagy mi a faszomon rengeteg vackot ad, hogy azokat fel lehet telepíteni hozzá.
  • thandor
    #10
    kosz ma megvan..1kis hibaval..
  • thandor
    #9
    Hello mindenkinek!
    Szoval egy olyan progit irtam, ami kulso fajllal dolgozik.Ebbol a fajlbol beolvassa az ertekeket, es a kepernyore kiirja a maximalis erteket (a .txt fajlban szamok talalhatoak,tetszolegesek 0-100ig)es a minimalisat,valamint az átlagot, és hogy mennyi ertek(szam) talalhato az adott fajlban.Ez mind szep es jo, de nekem ha negativ szamokat irok be azt is ki kell iratnom,es lám ki is irja, de ha a fajlban veletlenul ott hagyok egy ures helyet(space)akkor azt is negativnak veszi es hozzaadja a negativ szamokhoz es mindig egyel tobbet ir ki..(de csak akkor ha a negativ szamok az utoslo helyen szerepelnek), hogy tudnam ezt kikuszobolni?????,Gondolkoztam , hogy a "while(!feof(Akarmifajl))" al kellene jatszani..kerlek aki tud segitsen fontos lenne minnel hamarabb!Elore is koszi!
  • kovacszozo
    #8
    Sziasztok, nekem az lenne a kerdesem , hogy az allabbi program reszletben ahol a 'szo' valtozo egy egy kepre mutat a lokalis lemezen, a vegen vagyis a pvData valtozoban mar byte-kent van benne?, ha nem akkor hogy lehetne kibovitenni a programot azzal hogy byte-kent szerepeljen egy tomben, amit tovvabb kuldok egy flash programnak:
    HANDLE hFile = CreateFile(szo, GENERIC_READ, FILE_SHARE_READ, NULL,OPEN_EXISTING, 0, NULL);
    DWORD dwFileSize = GetFileSize(hFile, NULL);
    HGLOBAL hGlobal = GlobalAlloc(GMEM_MOVEABLE, dwFileSize);
    LPVOID pvData = NULL;
    pvData = GlobalLock(hGlobal);
    DWORD dwBytesRead = 0;
    BOOL bRead = ReadFile(hFile, pvData, dwFileSize, &dwBytesRead, NULL);//read file and store in global memory



    koszonom valaszaitokat

  • Metteryx
    #7
    Hello
    Én a CodeBlocks-t használom és aza problémám h amikor lefuttatom a progit az ékezetes betűket nem írja ki.
    Mit tudok ezzel csinálni?
    Előre is köszi
  • Pheel
    #6
    Érthető. Mindenesetre sok sikert hozzá! :)
  • 2XP
    #5
    Bár azt hiszem halasztom a dolgot nyárra, mert a suli elég sok időt elvesz :((
  • 2XP
    #4
    Köszi!
  • Pheel
    #3
    Van könyvem hozzá, de nem nagyon ajánlom őket. Azért leírom a címüket:
    Visual C++ 6 mesteri fokon (na az totál nem mesteri és ráadásul referenciakönyvnek hirdeti magát, de nem az, tehát nem ajánlom)
    A másik a
    Visual C++ és az MFC vagy vmi ilyen címe van. Ez annyira nem gáz. Persze a másik is jó, ha egyáltalán nem ismered a C++-t és az objektum-orientált szemléletet.

    Legjobban más kódjaiból tanul az ember :)
  • 2XP
    #1
    Már jó ideje szertném az alapokat elsajátítani, de itt vidéken nem sok lehetőség van a tanulásra, így valami könyvre gondoltam. Tudtok valamit ajánlani? Esetleg van valami jó magyar weboldal a témával kapcsolatban?