21229
  • gothic1
    #66
    Ja és hogy van az németül, hogy 'load' és 'save'?
    Azt, hogy 'deinstallen' azt ismerem! :)))
  • gothic1
    #65
    igen, de az első résznél még nem tudtuk, hogy mit veszítünk azzal, hogy várunk angol verzióra! :) Félév gothic nélkül! Remélem most nem kell ennyit várni!

    Én tuti legalább az act 1-it végigszenvedem egy német szótárral a kezemben (vagy az ölemben).
  • M.A.D.
    #64
    jaja. úgy mit az első résznél, ott is inkább kivártam a második részt, ami nagyon későn jött.
  • Rincewind
    #63
    A kíváncsiság nagy úr, inkább német, mint semmi! :)

    Még semmi hír a német verzióról, emberek?
  • Lantee
    #62
    Semmi bajom a német nyelvvel, de azért egy Gothic-ot németül játszani...hááát...szerintem fetrengenék a röhögéstől! ACHTUNG, Die Segenswürdigkeiten ist sehr scön! :)))))
  • Csacsi
    #61
    Én is remélem, hogy lesz hamar angol verzió.
  • gothic1
    #60
    Mármint úgy értem, legyen korábban angol verzió! :)
  • gothic1
    #59
    Innen:

    http://www.piranha-bytes.com/gothic2/content_german/news_press.php

    Release in Deutschland:
    29.11.2002

    Az angol verziót a fórumokon mindenütt 2003 első negyedévére mondják. Ne legyen igazuk!
  • Csacsi
    #58
    Ezt honnan veszed, hogy egy nap? Nem tolták el 2003 elejére? Csak a német verzió jön ki? Mikor lesz angol?
  • gothic1
    #57
    A német szótár már a kezemügyében van! :)
  • gothic1
    #56
    EMBEREK MÁR CSAK EGY NAP! :))))))))))))

  • Braveheart
    #54
    érdekes nekem azt mondta az egyik fejlesztő, hogy csak 1-2 hét különbség lesz a 2 megjelenési dátum között... szerintem fél év múlva az lesz, mint a gothic1-el... már elavult lesz... na pá
  • hiba
    #52
    Ugyan mar ez nagyon jo arany, az gothic-nal majd egy ev kulonbseg volt a nemet es az angol verzio kozott :)
  • Tovi
    #51
    JoWood bejelentette a Gothic 2. új megjelenési dátumait. Ezek szerint a német nyelvű változat november 29-én debütál a német nyelvterületeken, az angol verzió halálpontos megjelenési dátuma pedig 2003 első negyedév...

    Bocsi, ez van. Szomorú vagyok, már nagyon vártam
  • Csacsi
    #49
    Nem tudja valaki, hogy mikro jelenik már meg? SZámomra az első rész a legjobb rpg volt a világon.
  • Rincewind
    #48
    azzal, hogy kíváncsi volt labdába tud-e egyáltalán rugni a Morrowind után...? :)
  • Braveheart
    #47
    hát igen, és se hasonlítgattam a 2 játékot össze, csak valaki elkezdte...
  • Rincewind
    #46
    Passz! Most pihizek... :)
  • Hangianix
    #45
    Off
    Rince, mikor jossz DAoC-ozni? :)
  • Rincewind
    #44
    Azért nem csak idő függvénye, hogy jó-e a játék! :) Sok mástol is függ, de persze nyilván fajsúlyos dolog a játékidő! Én így gondolom:
    A Morrowind világa egyszerűen nem él! Nekem kicsit műanyag világ benyomása van, legalábbis már herótom volt akkor, mikor a 40-edik barlangot raboltam ki a tengerparton és mind ugyanaz volt, szellem/csontváz plusz láda és még az ajtó is ugyanúgy nézett ki a sziklában. A fejlődési rendszer se lopta be magát a szivembe, minden második játékos ugrált, mint egy bakkecske, mert attol nő az akrobatikája! :P Cserébe viszont óriási a világ, annyi felfedeznivalót nyújt, hogy nem tudom egyáltalán lehetséges-e rájönni mindenre. Plusz a saját tárgyak készítése is nagyon tetszett! Meg a mellékelt editor! Ezért aztán a Morrowind nagyon jó játék, mert, ha megszokod az egyhangúságát és nem unod meg már az elején, akkor nagyon-nagyon hosszú ideig leköt. És persze grafikában eléggé alázza a Gothic-ot az kétségtelen! :)
    A Gothicnak sokkal kisebb a világa, ellenben a legutolsó szegletig kidolgozott. Mindennek funkciója, története van, semmi sincs ott csak azért, mert már 50 méter óta nem volt egy dungeon se :) Az emberek szó szerint élik az életüket, nemcsak járkálnak bután egy véletlenszerű útvonalon! A fejlődési rendszer is jobban bejött (bár ez eléggé emberfüggő!). A hátránya viszont az, hogy véges egy ilyen pöpecül megtervezett világ kivitelezhetősége (Morrowind is úgy indult NPC kezelésben, mint a Gothic, csak aztán rájöttek a készítők, hogy túl nagy a világa ehhez, ezért lettek aztán sétáló birkák az NPC-k :))) ) és egy idő után elfogynak a felfedezhető területek! Ezáltal jelentősen csökken az úkrajátszhatósági értéke még akkor is, ha azt vesszük, hogy 3 tábor van! Első végigjátszásra én majdnem 100 órát játszottam vele és elmondhatom, hogy szinte mindent felfedeztem (ennek ellenére persze a negyedik végigjátszáskor is találtam részt, ahol előtte még nem jártam :). És bár utána már voltaképp elég gyorsan végig lehet rajta rohanni, de a 10 óra azért kicsit túlzás nem? :) Szóval Morrowind hosszabb távú játékot ígér az biztos!
    Tehát szvsz mindkettő nagyon jó valamiben és remekül kiegészítik egymást, mindkettő kuriózum a CRPG műfajban. Én mindkettőt nagyon szertem, bár a Gothic két hajszálnyival azért közelebb áll a szívemhez... :) Másnak meg a Morrowind, nyilván ember függő!
    Na csak ennyit szerettem volna elmondani és remélem nem lesz belőle Morrowind vs. Gothic vita, mert kár lenne két ilyen jó játékot egymásnak ugrasztani, simán megférnek egymás mellett! :)
  • Braveheart
    #43
    talán éppen azért jobb.. hasonlítsuk csak össze a játékidőt:
    Gothic:nekem asszem 10 óra táboronként
    Morrowind:csak a főküldetés 100 óra, rengeteg kaszt, varázslat, 5-6 darabokból álló páncélok, összehasonlítatlanul több quest, céh stb...
    azért aki a könnyeb műfajokat szereti annak jobb a gothic1, és majd a 2... amúgy én is szeretem a gothicot, de 5-re már nincs kedvem végigvinni... a morrowindben viszont rengeteg lehetőség van...
  • magus
    #42
    jaja sztem is job a gothic. a morrowindbeen sztem elvetették a sulykot. tul nagy és bonyolulu volt minden
  • Rincewind
    #41
    Labdába rúgni? Hát szvsz már az első rész is simán lekörtözte! :)
    Persze én szeretem mindkét játékot!
  • Rincewind
    #40
    nem
  • magus
    #39
    morrowind utan persze. a morowind es a gothic szerintem teljesen kulonbozo jatek volt. egyik sem jelentett veszelyt a masikra
  • hiba
    #38
    Az nem a Morrowind?
  • Rincewind
    #35
    Nem tudom, ezt szeretném kideríteni, de azt hallottam valahogy talán elő lehet csalogatni...
  • Rincewind
    #34
    Passz, rosszul hallottam akkor... :)
  • magus
    #33
    lehetséges?
  • Rincewind
    #32
    Új képek!
  • Rincewind
    #31
    Bocsika nincs kedvem megkeresni az első rész topicját!
    Hogy kell semlegesként végigvinni a játékot, hogy nem csatlakozunk egyetlen Campbe sem?
  • hiba
    #26
    az elso gothic is nemet volt s csak utolag fel v 1 ev utan lett angol verzio, igy mikor bekerult a koztudatba (angolul) mar majd egy eves volt a program...
  • Irvine
    #22
    Biztos vagy benne? :)
  • Rincewind
    #20
    Egy pillanatra megijedtem, de aztán megnyugodtam, mert jövő hétfő. :))
  • zoozoo
    #19
    Talán túlságosan lehangoló volt a levelem és nem tükrözi azt, hogy én is reménykedem, elvégre nekem is az egyik kedvenc játékom lett ;))
  • eligor
    #18
    Kedd van:)))
  • Rincewind
    #17
    Szeva főnök! :))
    Csak hétfőn kezdődik a suli. :)
  • eligor
    #16
    Rincewind!
    Neked nem máshol kéne most lenned?:))))
    Hali
  • Rincewind
    #15
    Én bízom a skacokban, elvégre megalkották a kedvenc játékom. Remélem nem okoznak csalódást és csak továbbfokozzák a dolgot. :)
  • Rincewind
    #13
    Egy tök más helyen játszódik! :)